Jak nainstalovat pluginy do Photoshopu? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze

Jak nainstalovat pluginy do Photoshopu?

praxe sroubovak

4. června 2007, 00.00 | Poslední dobou jsme věnovali několik článků představení několika pluginů (neboli zásuvných modulů) pro Adobe Photoshop. Dnes máme připraven článek pro začátečníky, ve kterém podrobně ukážeme jak plugin nainstalovat a používat.

Poslední dobou jsme věnovali několik článků představení několika pluginů (neboli zásuvných modulů) pro Adobe Photoshop. Dnes máme připraven článek pro začátečníky, ve kterém podrobně ukážeme jak plugin nainstalovat a používat.

Jak plugin nainstalovat?
U pluginů, které dodávají třetí strany, je většinou přibalený instalátor, který vše potřebné zařídí, zde není co řešit. Například u pluginu Camera RAW přímo od Adobe ale dostaneme pouze zabalený soubor s koncovkou 8bi. Ten musíme zkopírovat do příslušného adresáře podle toho, jaký konkrétní program používáme. V případě Photoshopu je to Program Files\Common Files\Adobe\Plug-Ins\CS3\File Formats (místo CS3 je vaše aktuální verze, CS2, CS, atd.), v případě Photoshop Elements 5 Program Files\Adobe\Photoshop Elements 5.0\Plug-Ins\File Formats. Samozřejmostí by měla být záloha původního souboru, pokud tam nějaký je.

Po zkopírování souboru s koncovkou 8bi do příslušného adresáře jen spusťte program a vše se dokončí automaticky.
V případě, že používáte MAC, platí to samé, pouze umístění je jiné (Library/Application Support/Adobe/Plug-Ins/CS3/File Formats).

Používání nainstalovaných pluginů
Pluginy se chovají různě a neexistuje obecný způsob, jak je vyvolat. Je ale několik možností, jak se k jejich funkcím dostaneme. Například Camera RAW se spustí automaticky ve chvíli, kdy nějaký RAW soubor ve Photoshopu otevřete.

Většinu filtrů třetích stran, které jsou určeny pro úpravu fotografií (efekty, odstranění šumu, atd.), nalezneme v menu Filtr (angl. Filter) ve spodní části nabídky.

Některé mohou být také v menu Soubor (angl. File) pod položkou Automaticky (angl. Automate).

Kde zjistíme informace o nainstalovaném pluginu?
Pokud chceme zjistit aktuální verzi používaného pluginu, musíme zabrousit do menu Nápověda (angl. Help), kde jsou umístěny informace nejen o pluginech, které jsme nainstalovali, ale i o filtrech, které jsou dodávány s programem.

Tématické zařazení:

 » Praxe  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Praxe  » Tipy & triky  

 » Praxe  » Základní postupy  

 » Recenze  » Recenze - software  

 » Recenze  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: