Canon EOS 400D: dostupná a kvalitní zrcadlovka v praxi - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - fotoaparáty

Canon EOS 400D: dostupná a kvalitní zrcadlovka v praxi

29. září 2006, 00.00 | Koncem léta uvedl Canon dlouho očekávanou zrcadlovku - EOS 400D (nástupce populárního modelu 350D). Novinka nabídne efektivní rozlišení 10 MPix, CMOS snímač s protiprachovou ochranou, vylepšený AF a velký 2,5" LCD displej. A jak je na tom 400D v případě kvality snímků? Čtěte dále.

{Úvod a základní popis}

Koncem léta uvedl Canon dlouho očekávanou zrcadlovku - EOS 400D, nástupce legendárního a velmi populárního modelu 350D. Již během těch několika málo týdnů co spatřila novinka světlo světa se vyrojila záplava spekulací jaký vlastně nový Canon bude, zda-li překročí stín svého předchůdce a především jak si povede v konkurenčním boji s nedávno uvedenou novinkou Nikonu - D80. Tedy vězte, že 400D má rozhodně co říci. Konstrukčně vychází aparát z předešlého modelu a můžete se těšit i na pořádnou porci vylepšení. Za slušný peníz nabídne Canon EOS 400D rozlišení 10 MPix, CMOS snímač s protiprachovou ochranou, vylepšený AF a velký 2,5" LCD displej. A jak je na tom novinka v případě kvality snímků? Vše se dozvíte v následující recenzi.

Model 400D se může pochlubit opět relativně kompaktním tělem a nízkou hmotností. Plášť je vyroben z plastu a povrchové provedení se nese v duchu černé barvy. Vlevo (z čelního pohledu) se nachází úchopový grip, v jehož útrobách se ukrývá akumulátor a paměťová karta typu CompactFlash. Mezi bajonetem objektivu a gripem se nachází asistenční světlo autofocusu, které zároveň slouží také jako signalizace aktivované samospouště. Na opačné straně bajonetu nalezneme ještě pojistku pro uvolnění objektivu a pod ním leží tlačítko pro náhled hloubky ostrosti. Na pravé straně ještě jsou dvířka pro manipulaci s paměťovým médiem a na opačné straně aparátu naleznete gumovou krytkou konektorů: A/V výstup, drátová samospoušť a USB kabel. Ze spodní strany zaujmou pouze dvířka pro Lithium-Iontový akumulátor a kovový stativ pro umístění fotoaparátu do stativu.

Na horní části leží klasický vyskakovací (pop-up) blesk a také hot-shoe patice pro externí blesky. Dále zde máme pak již jen kruhový volič expozičních režimů, roller pro nastavování expozičních parametrů a spoušť. Jinak zbytek ovládacích prvků umístil výrobce na zadní stěnu přístroje a ovládání jako takové nedoznalo žádných změn (až na prohození dvou tlačítek: Displej a Menu, která si jen vyměnila vzájemně místa). Zadní stěně vévodí nezvykle velký 2,5" displej, hned nad ním je hledáček, který lemuje měkká guma (na straně nechybí ani dioptrická korekce) a okolo displeje jsou soustředěny ovládací klávesy: Disp, Menu, Jump, Prohlížení, Koš (nalevo od displeje) a Av/Kompenzace expozice, Režim snímání a multifunkční křížový ovladač (napravo od displeje). V pravém horním roku ještě naleznete dvojici kláves, sloužící pro zvětšování/zmenšování náhledů (při prohlížení snímků) nebo jako zámek expozice a výběr ostřících bodů. Rozměry a hmotnost Canonu EOS 400D jsou: 127 x 94 x 65 mm a 514 g (bez baterie a karty).

[-more-]{Technická specifikace}

Použitý snímací prvek je opět typu CMOS - o velikosti APS-C, tedy 22,2 x 14,8 mm a může nabídnout efektivní rozlišení 10,1 MPix (fyzické rozlišení je 10,5 MPix). Snímač je navíc vybaven antistatickým povrchem, který se stará o to, aby byl povrch čipu neustále čistý - bez prachu. Fotografie můžeme díky použitému snímači ukládat v maximálním rozlišení až 3 888 x 2 592 bodů, v dalších rozlišeních poté 2 816 x 1 880 nebo 1 936 x 1 288 bodů. Formát snímků můžete volit buďto JPEG (přičemž k dispozici jsou vždy dvě úrovně komprese JPEGu), RAW, nebo JPEG+RAW. Citlivost můžete nastavovat stejně jako u předešlého modelu od ISO 100 do 1600 (ISO 100, 200, 400, 800 a 1 600). O zpracování pořízených dat se postará obrazový procesor DIGIC - druhé generace. Fotografovat lze do dvou barevných prostorů - sRGB nebo Adobe RGB. Při fotografování lze využívat několik barevných filtrů: Standard, Portrait, Landscape, Neutral, Faithful, Monochrome a 3 uživatelská nastavení. Kromě toho lze korigovat také ostrost, kontrast, saturaci a odstín.

Ve standardním balení se dodává spolu s Canonem EOS 400D setový širokoúhlý objektiv EF-S 18-55mm se světelností 3,5-5,6 II. Jde o ten samý objektiv, který nabízel v základní sestavě také předešlý model - 350D. Je jasné, že od tohoto "plasťáku" nemůžeme očekávat žádné zázraky, ale vzhledem k jeho ceně nabídne solidní poměr ceny/výkonu (viz kapitola "Kvalita snímků"). Model 400D jinak pracuje jak s klasickými EF, tak i speciálními EF-S objektivy, které jsou určeny pro DSLR aparáty. Nezapomínejme na ořezový faktor pro získání ekvivalentního ohniska u kinofilmu (které poskytne stejný úhel záběru). Tento faktor je zde 1,6x a pro získání korektní ohniskové vzdálenosti musíme tímto číslem vynásobit fyzickou ohniskovou vzdálenost použitého objektivu. Autofocus měří kontrast až na 9 bodech a je zde použitý stejný systém AF jako u Canonu EOS 30D. Samozřejmě si můžete volit libovolný bod na matnici nebo používat všech 9 bodů (osobně mám nejlepší zkušenosti s ostřením pomocí středového bodu).

Použitý SLR hledáček je standardního - zrcadlového typu a pokrývá plochu cca 95% fotografované scény. Nechybí zde samozřejmě ani možnost dioptrické korekce (+/- 2 dioptrie). Zvětšení hledáčku je 0,8x (s nastavením -1 D s 50 mm objektivem zaostřeným na nekonečno). Mezi hledáčkem a displejem leží dvojice senzorů pro přiblížení. Měření expozice probíhá buďto zónově (35 zón - TTL měření), celoplošně se zdůrazněným středem a bodově (měří se cca 9% snímané plochy na středu scény). Kompenzaci expozice lze korigovat v rozsahu +/- 2EV a stejně tak je možné regulovat též úroveň záblesku u interního blesku. Sériové snímání pracuje rychlostí 3 sn./s a umožňuje pořídit sérii 27 (v JPEGu) nebo 10 fotografií (v RAWu). Časy závěrky se pohybují od 30 sekund do 1/4 000 sekundy a nechybí ani funkce BULB (libovolně dlouhý čas závěrky) a předsklopení zrcátka. Synchronizační čas blesku je 1/200 sekundy. Samozřejmostí je u této třídy aparátu jak automatické, tak i polo-manuální (režim Priority času/clony) a plně manuální režimy. Kromě toho máte k dispozici též plnou automatiku a šest asistenčních programů: Portrét, Krajina, Makro, Sport, Noční portrét a Bez blesku.

Vyvážení bílé barvy nabízí tato DSLR jak plně automatické, tak i možnost manuální kalibrace WB nebo šest předdefinovaných režimů: Slunce, Stín, Zataženo, Žárovka, Zářivka a Blesk. Korekce vyvážení bílé nabízí +-9 kroků do čtyř směrů (modrá/jantarová a purpurová/zelená). Vestavěný vystřelovací blesk disponuje také možností připojení externího zábleskového zařízení pomocí hot-shoe patice. Podporuje systém měření E-TTL II, má směrné číslo 13 při citlivosti ISO 100 a může sloužit jako přisvícení pro AF. Zábleskové měření E-TTL II lze korigovat v intervalu +-2EV po 1/2EV nebo 1/3EV krocích. Zadní LCD displej má úhlopříčku 2,5" a rozlišení 230 000 bodů, jeho pozorovací úhel je 160°.

Konektivitu zajišťuje USB 2.0 a video výstup. Jako záznamové médium se používá Compact Flash karta typu I a II (s podporou FAT16 a FAT32 - fotoaparát si bez problémů poradí i s většími kapacitami karet - 2GB, 4GB). O napájení se stará Li-Ion akumulátor s kapacitou 720mAh (7,4V). Přístroj by měl vydržet podle standardů CIPA přibližně 600 snímků, při fotografování bez blesku při okolní teplotě 20°C. Tento údaj souhlasí, neboť při našem redakčním testu jsme na jedno nabití pořídily okolo 500 snímků a to při častém používání blesku. Přikoupit lze také bateriový grip BG-E3, kde se dají použít klasické AA baterie.

[-more-]{Hodnocení kvality snímků}

Kvalita snímků

S digitálním šumem je na tom fotoaparát stejně jako jeho starší bratříček 350D - tedy velice dobře. Vezmeme-li však v úvahu ještě vyšší rozlišení, nabízí 400D velmi slušné snímky i na vyšší ISO a tedy účinnou redukci šumu. Velký podíl má na celkovém výsledku samozřejmě také použitý typ snímače - CMOS, který si obecně dokáže velice dobře poradit s digitálním šumem. Canon EOS 400D fotografuje na pět různých citlivostí: ISO 100, 200, 400, 800 a 1600. Při prvních třech citlivostech se neprojevuje téměř žádný šum, při citlivosti ISO 800 a ISO 1600 již je šum patrný, ale v žádném případě nijak výrazně rušivý. Na vysoké hodnoty ISO 800 a ISO 1600 pak již jen záleží na fotografované scéně (není-li příliš mnoho jednolitých ploch) a také na tom, jak velké výřezy následně budete dělat.

Fotografování na všechny citlivosti (zleva doprava, shora dolů): ISO 100, 200, 400, 800 a 1 600.

Vyvážení bílé barvy pracuje za denního světla dobře, ale jako většina digitálních fotoaparátů selhává v umělém osvětlení. Proto je v podobných případech nezbytné použít odpovídající předdefinovaný režim (Slunce, Stín, Zataženo, Žárovka, Zářivka a Blesk), nebo nadefinovat vyvážení bílé barvy ručně - pomocí manuální kalibrace. Korekce vyvážení bílé nabízí také korekci +/-9 kroků do čtyř.

 

Vyvážení bílé (White balance) – vlevo: automatické, vpravo: manuální.

Canon EOS 400D nabízí rozlišení i ostrost na vysoké úrovni, nicméně stejně jako u každé jiné zrcadlovky, i v tomto případě výslednou kvalitu výrazně ovlivňuje použitý objektiv. My jsme prováděli test se standardním setovým objektivem EF-S 18-55/3,5-5,6 II, který vykázal i vzhledem ke své nízké pořizovací ceně nadstandardní - překvapivé výsledky. Projevovaly se zde sice klasické vady optiky, ale nijak výrazně. Na testovacích snímcích můžete pozorovat na horizontálních i vertikálních liniích moiré, které však je tolerovatelné. Stejné to je v případě chromatické aberace - ta sílí především v krajích snímků ale opět se nejedná o žádný vyloženě rušivý element. Na nejkratším ohnisku můžeme vidět soudkovité zkreslení, které se zvětšujícím se ohniskem mizí. Vinětace objektivu je velmi lehká. Na nejdelším ohnisku ostrost klesá, ale opět méně, než bychom čekali. Tento objektiv se dá používat převážně k fotografování krajiny a scenérie, k čemuž dobře poslouží jeho krátké počáteční ohnisko 18mm (ekvivalent 35 mm kinofilmu je 29 mm). Naopak se však příliš nehodí pro jiné fotografické disciplíny, neboť zde narazíte při maximálním ohnisku objektivu, které je pouhých 55 mm (ekvivalent 35mm kinofilmu je 88 mm).

 

Fotografování na nejkratším ohnisku (vlevo) a na nejdelším ohnisku (vpravo), v režimu Priority clony (Av) se clonovým číslem F9.

 

Fotografování na nejkratším ohnisku (vlevo, clona F8, čas 1/200 s, ISO 100) a na nejdelším ohnisku (vpravo, clona F10, čas 1/200 s, ISO 100), v režimu Program.

 

Fotografování na nejkratším ohnisku (vlevo, clona F7,1, čas 1/125 s, ISO 100) a na nejdelším ohnisku (vpravo, clona F7,1, čas 1/100s, ISO 100), v režimu Program.

 

Fotografování na nejkratším ohnisku (vlevo, clona F7,1, čas 1/125 s, ISO 100) a na nejdelším ohnisku (vpravo, clona F7,1, čas 1/100s, ISO 100), v režimu Program.

 

 

Fotografování na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů, z leva do prava): ISO 100, 200, 400, 800 a 1 600.

 

 

Fotografování v noci na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů, z leva do prava): ISO 100, 200, 400, 800 a 1 600.

[-more-]{Srovnání: EOS 350D vs.EOS 400D}

V první řadě zde mámě samozřejmě jiný snímací čip (respektive snímač s vyšším rozlišením). V útrobách Canonu 400D se ukrývá CMOS snímací prvek o velikosti APS-C (22,2 x 14,8 mm - stejně jako u předešlého modelu), nicméně zde máme k dispozici rozlišení o 2 miliony bodů vyšší než tomu bylo v případě 350D. Výrobce u nového modelu mírně vylepšil systém autofocusu. Zatímco předchozí model disponoval matnicí se 7-bodovým AiAF, u novinky 400D přibyly ještě další dva body (automatické ostření je zde 9-bodové, stejné jako je použito například u Canonu 30D).

Příjemnou změnou je zde přítomnost podstatně většího LCD displeje - ten má úhlopříčku 2,5" a rozlišení 230 000 bodů (zatímco starší model měl displej o velikosti 1,8", s rozlišením jen 115 000 bodů). Takového rozměru dosáhl výrobce díky tomu, že vypustil stavový displej, který byl u EOS 350D umístěn nad hlavním displejem. Canon 400D tedy využívá podobný systém jako nabízí v současné době například nedávno představená - první DSLR od Sony - ALFA 100. Veškeré expoziční údaje se tedy zobrazují na hlavním displeji, který slouží zároveň jako stavový displej a zobrazuje údaje o cloně, času, expozičním režimu, kompenzaci expozice, vyvážení bílé barvy, způsobu měření expozice, systém AF, režim snímání, kvalitu a formát ukládání snímků, ostření pomocí aktivních bodů, nabití akumulátoru a stav zaplnění karty.

Canon EOS 350D

Canon EOS 400D

Nakolik je provedení praktické či nikoli je značně individuální záležitostí, neboť každý preferuje něco jiného, ale mě osobně se tato alternativa jeví mnohem praktičtější než tomu bylo v případě právě Canonu 350D. Spousta lidí teď určitě namítne, že stavový displej má vždy nezastupitelnou roli a důležité opodstatnění, ale já tvrdím, že nikoli, neboť právě například u 350D jste tak jako tak museli obracet aparát zadní stranou k sobě, abyste mohli kontrolovat stavové údaje. V případě novinky máte naopak vše mnohem jasnější, čitelnější a přehlednější, nemusíte ve tmě aktivovat žádné podsvícení a samotné černé znaky na bílém-jasném pozadí působí velice příjemně. Jedinou nevýhodou může být o něco vyšší spotřeba, ale během našeho redakčního testu jsme žádné takovéto změny nepociťovali. Displej se naopak po 30 s automaticky vypne a navíc je mezi ním a hledáčkem dvojice senzorů, které reagují také jeho vypnutím při přiložení hledáčku k oku.

Canon EOS 350D

Canon EOS 400D

Další výraznou změnou a velice praktickou funkcí je automatické čištění snímače při každém zapnutí/vypnutí aparátu. Samotný snímač je vybaven antistatickým filtrem, který je umístěn před ním a pracuje na základě samočisticího, jež využívá vysokofrekvenčních vibrací, které setřesou prach ze snímače. Funkce je nastavena automaticky při každém zapnutí i vypnutí aparátu, ale lze ji v menu nastavení také natvrdo vypnout. Kromě toho můžete zvolit též manuální čištění - pomocí známou funkcí: Předsklopení zrcátka (viz i starší model 350D). Canon 400D je vybaven nově také funkcí "Dust Delete Data system", detekující prach s možností jeho následného odstranění (softwarovou úpravou pomocí programu Digital Photo Professional).

A nesmíme zapomenout také na poslední rozdíl, kterým je kvalita snímků. Stejně jako u každé právě zrcadlovky, i zde výsledná kvalita pořízených fotografií hodně záleží především na použitém objektivu. Nicméně 10 MPix v porovnání se starším modelem (který má rozlišení o 2 milióny bodů nižší) je znát.

Srovnání redukce šumu na všech citlivostech (Canon EOS 350D - nahoře, Canon EOS 400D - dole).

Ukázka ostrosti na testovacím terči, při nejkratším ohnisku (Canon EOS 350D - nahoře, Canon EOS 400D - dole).

Ukázka ostrosti na testovacím terči, při nejdelším ohnisku (Canon EOS 350D - nahoře, Canon EOS 400D - dole).

Na testovacích obrazcích můžete pozorovat znatelné zlepšení kresby v detailech a také o něco lepší ostrost snímků (na vodorovných i svislých liniích). Vzhledem k tomu, že oba přístroje byly testovány se stejným setovým objektivem (EF-S 18-50/F3,5-56 II), vliv na změny snímků k lepšímu má v tomto případě pouze použitý snímač. Výsledné snímky Canonu EOS 400D tak mohou nabídnout ještě o něco vyšší kresbu i ostrost. Co se týče digitálního šumu, jak je patrné na dvojici testovacích snímků (nahoře), je na tom Canon EOS 400D s redukcí šumu stejně jako jeho předchůdce - tedy velice dobře.

[-more-]{Ovládání, menu a praktické zkušenosti}

Ovládání

Ovládání fotoaparátu je stejné jako u 350D. Většina nastavení je snadno a rychle proveditelná a samotná struktura menu není odlišná od ostatních aparátů (a kompaktů) Canon. Kruhovým ovladačem měníte expoziční režimy, samotné expoziční parametry měníte buďto rollerem (umístěným na gripu), nebo jeho kombinací s některým z tlačítek, ležících vpravo od displeje (hodnoty clony, kompenzace expozice, sériové snímání, samospoušť a podobně). Do menu vstoupíte stejnojmennou klávesou (MENU), klávesa DISP slouží k zobrazení/deaktivaci expozičních údajů na displeji (případně hodnot stavového displeje).

 

 

Nejběžněji používané funkce vybíráme pomocí křížového ovladače: Měření expozice (vlevo), Vyvážení bílé barvy (dolů), funkce AF (vpravo), Citlivost (ISO - nahoru). Klávesy v horním pravém rohu slouží k uzamčení expozice nebo k výběru ostřících bodů AF. V režimu prohlížené pomocí nich přibližujete nebo vzdalujete zvětšené náhledy. Ostatní tlačítka slouží pro mazání snímků (koš), přepínání režimů (Preview - fotografování/prohlížení), k přepínání záložky menu/přeskakování 10 snímků za sebou (Jump) nebo k přímému tisku pomocí PictBridge technologie. Na přední stěně - ve spodní části (pod bajonetem objektivu) ještě naleznete klávesu, sloužící pro náhled hloubky ostrosti.

 

 

Menu je rozděleno do pěti záložek. První dvě záložky obsahují funkce fotoaparátu, třetí záložka zahrnuje možnosti při prohlížení snímků a poslední dvě záložky nabízejí klasické menu Nastavení (Set-up). Jednotlivé volby vybíráme stiskem tlačítka Set. V prvních dvou záložkách provádíme změny jako je: nastavení kvality snímků, redukce červených očí, zvuku po zaostření, expoziční bracketing, kompenzace záblesku, WB bracketing, nastavení WB, barevný prostor, barevné filtry, odstranění prachu softwarově. Ve třetí záložce se nacházejí možnosti úprav snímků jako je: ochrana, otočení, tisk, přenos, auto-přehrávání, čas zobrazení snímku, histogram.

Poslední dvě záložky slouží pro nastavení fotoaparátu a můžete zde provádět změny nebo nastavovat funkce: automatické vypnutí, automatické rotace snímků, zjasnění displeje, automatické vypínání displeje, datum/čas, číslování složek, formátování, jazyk, video-systém, uživatelské funkce, nastavení čištění, automatické čištění senzoru, manuální čištění senzoru, verze firmwaru.

Praktické zkušenosti

Startovací čas aparátu je téměř okamžitý - cca 0,5 s, ovšem k tomu musíme ještě přičíst dobu, potřebnou na čištění snímače. Tato funkce se aktivuje automaticky při každém zapnutí i vypnutí aparátu a trvá 1 sekundu. Doba startu se tedy vlivem aktivní "samočistící jednotky" protáhne na 1,5 s. Nicméně funkci automatického čištění lze v menu deaktivovat a stejně tak můžete funkci čištění snímače sami okamžitě anulovat při startu - namáčknutím spouště. Zpoždění závěrky při namáčknutí, i bez namáčknutí spouště je také téměř nulové. Automatické měření expozice pracuje přesně a spolehlivě, stejně to platí i v případě autofocusu, který ostří okamžitě a funguje spolehlivě i za horšího osvětlení (i když v těchto případech může trvat zaostřování trochu déle). Vyvážení bílé nabízí kromě standardních předdefinovaných módů, automatiky a možnosti manuální kalibrace, také dále nastavení korekce WB prostřednictvím grafického rozhraní, které nabízí nastavení teploty pomocí horizontální a vertikální osy (modrá/jantarová a purpurová/zelená - na každé máte k dispozici 19 poloh), kromě toho se můžete v grafu pohybovat také kolmo. Celkem to je 361 možností korekce nastavení vyvážení bílé barvy.

K dispozici máte s aparátem také expoziční bracketing, nechybí samozřejmě ani možnost zámku expozice - přístupného tlačítkem na zadní straně (v pravém horním rohu). Ovládání přístroje je intuitivní, všechna ovládací tlačítka jsou lehce dostupná, mají snadný chod a reagují okamžitě. Podstatnou změnou u nového modelu je oproti předchůdci o poznání větší displej a absence stavového displeje. Osobně mi přišla tato změna velice příjemnou a stavový displej mi zde vůbec nechyběl. Zobrazované expoziční údaje na velkém-hlavním displeji jsou mnohem přehlednější a výraznější. Pro úsporu energie dochází po 30 sekundách k automatickému vypnutí displeje. Pod průhledovým hledáčkem je senzor, detekující přiblížení oka k hledáčku a vypínající na základě této skutečnosti displej. Při samotném fotografování se vám pochopitelně základní údaje (jako například clona, expoziční čas a expoziční kompenzace) zobrazují přímo v hledáčku, takže nejste-li si jisti, nemusíte pro kontrolu aktivovat zbytečně hlavní displej.

Canon EOS 400D můžete pořídit buďto jako jen samotné tělo nebo v setu se základním objektivem EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 II . Ve standardním balení dále naleznete také krytku těla (popřípadě i kryt objektivu), popruh na rameno, gumovou očnici, dále dvojici CD se softwarem, USB kabel, video kabel pro připojení k TV a také samozřejmě nechybí ani akumulátor, nabíječka a manuál.

[-more-]{Živé fotografie a závěr}

Závěr

Canon EOS 400D představuje velmi zajímavý a praktický aparát, který uspokojí i ty nejnáročnější nadšené fotografy, nebo též polo-profesionály v oboru. Přístroj má všechny důležité funkce, které by měl přístroj této kategorie mít. EOS 400D jde ve šlépějích svého předchůdce, ale oproti 350D pokročil ještě o značný kus dále. Stejně jako předchozí model se i 400D pyšní kompaktním, leč robustním tělem, množstvím manuálních funkcí a kompatibilitou se širokou škálou příslušenství. A jako bonus zde máme takové bonbónky jako: automatické čištění čipu, velký displej, vysoké rozlišení nebo vylepšený způsob ostření. Své hlavní slovo bude mít také cena, která se pohybuje okolo 21 000 Kč za tělo nebo 23 500 Kč v setu se základním objektivem (EF-S 18-55mm 3,5-5,6 II). Toto je opravdu velké lákadlo, na které uslyší spousta zákazníků - ať nových nebo již stávajících. A vyplatí se přechod z 350D na novinku? Ano i Ne! Toto je velice diskutabilní a závisí na potřebách jednotlivce. Velmi lákavou utilitou je samozřejmě automatické čištění senzoru, dále velký displej nebo vyšší rozlišení. Nicméně pokud nemáte 3 a více objektivů, jež často měníte, neděláte velké výřezy svých snímků a nemáte problémy se zrakem (větší displej), pak nemusíte zoufat a zůstat v klidu u svého "třistapadesát-déčka". Ale pokud to myslíte s fotografováním alespoň trochu vážně a právě přemýšlíte o pořízení pravé zrcadlovky, pak může být právě pro vás Canon EOS 400D skvělou volbou…a určitě vás nezklame.

:: Technická specifikace

:: Srovnání aparátů Canon EOS 350D vs. Canon EOS 400D

:: Srovnání aparátů Canon EOS 400D vs. Nikon D80

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Recenze  

 » Recenze  » Recenze - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Ja ho mam...

Autor: Tomas Muž

Založeno: 29.09.2006, 06:27
Odpovědí: 13

...a jsem s nim maximalne spokojeny.

Odpovědět na příspěvek

RE: Ja ho mam...

Autor: Zedjunior Muž

Založeno: 29.09.2006, 14:05

Ty se máš :) Mě to teprve čeká....

Odpovědět na příspěvek

RE: Ja ho mam...

Autor: Petr Muž

Založeno: 29.09.2006, 20:05

a muzes mi poslat nejake ukazky fotek na vsechy ISA?? a napis s jakyma je to sklama.muzek i vic.moc diky

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Ja ho mam...

Autor: Zedjunior Muž

Založeno: 29.09.2006, 22:36

Nemáš email?

Odpovědět na příspěvek

RE: Ja ho mam...

Autor: JFRLBC Muž

Založeno: 29.09.2006, 23:09

Já ho též mám a spokojenost veliká, nicméně první zklamání přišlo včera v podobě, že mi přestaly červeně problikávat zaostřené body AF. Pouze zvuková signalizace zůstala. Tínto však nechci odradit případné kupce. Věřím, že tohle se může stát u jakéhokoliv fotoaparátu, i u analogového ... Mno až na toto jsem velice spokojen. Srovnání s 350D mám a chystám se nafotit naprosto shodné smínky (stativ/stejné objektivy atd .....)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Ja ho mam...

Autor: JFRLBC Muž

Založeno: 29.09.2006, 23:13

jinak tstování proběhne se setovým objektivem (350D - standardní setový/400D nový setový), poté CANON 50mm F1,8, tamron 18-200 a SIGMA 70-300 APO II - myslím si že tohle bude zajímavé pro amatéry/poloprofesionál
y, kteří nemají nebo nechtějí do objektivů vrážet desetitisíce

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Ja ho mam...

Autor: hudry hudry Muž

Založeno: 04.10.2006, 10:30

400D mám a jsem s ním spokojený. Jen bych se rád zeptal na zkušenost se setovým objektivem. Vím že to není žádná paráda, je to objektiv v podstatě za cenu těla, ale při manuálním ostření se mi zdá až příliš "volný". Tak nevím jestli je to prostě daň provedení a zbytečně neslyším trávu růst nebo je problém s dodaným kusem.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Ja ho mam...

Autor: Zedjunior Muž

Založeno: 11.10.2006, 19:29

Už ho mám objednanej :)

Odpovědět na příspěvek

RE: Ja ho mam...

Autor: a4 Muž

Založeno: 15.10.2006, 18:38

Mohl bys mi, prosím, poslat ukázkový soubor na ISO1600 generovaný v PC přímo z RAWu bez úprav? Zvažuju Alphu nebo tohohle "bumbrlíčka" a dost by mi to pomohlo. Díky

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Ja ho mam...

Autor: jfrlbc Muž

Založeno: 19.10.2006, 20:20

a copak by na tom RAWu mělo být? ISO 1600 .... svit lampy ... svíčka apod???

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Ja ho mam...

Autor: a4 Muž

Založeno: 19.10.2006, 23:27

Ó, už jsem ani nedoufal! :-)

No nejlepší by byl přechod světlo/tma, ať můžu porovnat šum RAWu ve světlých a tmavých místech snímku (a tím můžu zároveň srovnat se snímky JPG z této recenze), takže ta lampa nebo svíčka se zdá úplně ideální.

Předem moc díky! (icq na sebe pošlu mailem)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Ja ho mam...

Autor: jfrlbc Muž

Založeno: 20.10.2006, 01:18

ICQ mi zatím nepřišlo, takže až dorazí, tak pošlu .. snímek mám nafocený ...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Ja ho mam...

Autor: joe Muž

Založeno: 13.10.2009, 20:52

Výborný fotoaparát. Lze ho koupit celkem levně v dnešní době

Odpovědět na příspěvek

RE: Ja ho mam...

Autor: LiborV Muž

Založeno: 28.11.2006, 16:29

Mám ho taky několik dní, ale čištění čipu je zřejmě jen reklamní trik. Možná to setřese zrnka písku velikosti třeba 1mm, ale na sotva viditelný prach je k ničemu. A to je to tělo nové, objektiv jsem vyměnil zatím snad pětkrát. Zřejmě kvůli tomu je ve foťáku i softwarová eliminice prachu = vyfoť bílou plochu a pak ji nech od fotky "odečíst".

Odpovědět na příspěvek

Koukám,

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 29.09.2006, 07:05
Odpovědí: 1

že i verze II "nejkupovanějšího seťáku na světě" stojí za houby - pokles ostrosti na dlouhé ohnisko odpovídá spíš 10x než 3x zoomu... Snaha Canonu donutit lidi kupovat skla s červeným proužkem je opravdu dojemná.

Odpovědět na příspěvek

RE: Koukám,

Autor: Hladik M. Muž

Založeno: 30.09.2006, 11:06

Proč hned uvažovat o "červeném proužku"? Existují přece slušné alternativy: Tokina, Sigma, Tamron.

Odpovědět na příspěvek

digital?

Autor: guarani Muž

Založeno: 29.09.2006, 10:16
Odpovědí: 6

No, mám 350D a díky němu jsem pochopil, že klasika je klasika a zatím digitál je hodně pozadu. K čemu mi je čištění čipu, když foťák neumí dělat ostré fotky bez kvalitního objektivu, neustále musím dodělávat něco ve photoshopu. Když si člověk při vyvolání nechá naskenovat i negativ, tak ho to nezruinuje a má foto v elektronické podobě.. Poslední věta mě fakt pobavila, to je snad psáno tak, aby se recenzent zalíbil výrobci.

Odpovědět na příspěvek

RE: digital?

Autor: MadPete Muž

Založeno: 29.09.2006, 11:48

Tak hlavně že jsi na to přišel dříve, než jsi pořídil za nemalý peníz digi zrcadlo;-)

Odpovědět na příspěvek

RE: digital?

Autor: Libb Muž

Založeno: 30.09.2006, 08:31

A klasika umí dělat ostré fotky bez kvalitního objektivu? No to jsou mi věci... :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: digital?

Autor: Pter75 Muž

Založeno: 01.10.2006, 14:53

Mam dotaz, z vlastnej skusenosti som videl, ze skenovany negativ vyzera dost hrozne..Musim ale zdoraznit ze pouzity film nebol profesionalny. Cele sa mi to zdalo akesi zrnite.. Je mozne ze to bolo sposobene nekvalitnym skenom vo fotolabe?
Inac celkovo mam pocit, ze pokial nema clovek k dispozicii nejake specialne fotograficke laboratorium tak lepsie vysledky dosiahne s digitalom..

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: digital?

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 01.10.2006, 17:34

Inu, kdekdo, kdo neviděl zvětšeninu z filmu ISO 800, nadává, jak zrcadlovky při ISO 1600 šumí...

Odpovědět na příspěvek

RE: digital?

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 02.10.2006, 10:58

Zdravim Vas,
nerad Vas zklamu, ale opravdu nemam zapotrebi (ani ja ani kolegove z redakce) se nejak zalibit vyrobci! A uz vubec se nejedna o nejaky PR clanek! Canon 400D je zkratka povedeny aparat ve sve tride a velice mile me prekvapil - tak proc to nezminit. Kazda recenze by mela obsahovat predevsim fakticke udaje a pak take osobni - pokud mozno objektivni nazor recenzenta! A to splnujeme - nemyslite?
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: digital?

Autor: guarni Muž

Založeno: 04.10.2006, 17:30

Myslím, že recenzi jste udělal kvalitně, ale prostě ta poslední věta je dle mého soudu trošku nastřelená..

Odpovědět na příspěvek

zrcadlovky jak na bezicim pasu :-)

Autor: revell Muž

Založeno: 29.09.2006, 11:37
Odpovědí: 3

uz to bude skoro rok, co mam 350 a zatim spokojenost, nevim, jestli jse spousta lidi, co si hned musi koupit novy model (ale canon taky musi z neceho zit :-)
Ale asi to pro vetsinu lidi nebude tak velky impuls, aby menili, ja kdybych si mel koupit novou zrcadlovku, tak se budu poohlizet po d20,30 atd.
co se mi tady libi, je velikost bufferu na 10 rawu (na nic jineho stejne nefotim) a tech 27 jpeg stejne nevyuzijete. Zkousel jsem si test, 350 ma buffer tusim na 15-20 fine jpeg, ale myslim ze se mi podarilo s tim udelat az 30 fotek u zbytku rozliseni uz je buffer nevycerpatelny. Zkousel jsem se Sandisk Ultra II a Kingston, jedine u Sandisku prvni generace se skutecne zaplnila po onech 15 snimcich. Takze asi nekupovat nejpomalejsi karty ani nejdrazsi, spise zlaty stred.
S tou ostrosti bych to zkusil jeste jednou a se shodnym objektivem, ktery vymenite mezi dvema tely. Myslim, ze se s tolerancemi u toho nejnizsiho modelu od canonu to nebude horke. Jinak pokud je novy model skutecne ostrejsi, tak canon odvedl dobrou praci.
Jeste k tomu display. Aspon se maji lidi cim bavit :-) . Podle me je to skoro jedno. Display pouzivam na histogram, mazani a nahled.

Odpovědět na příspěvek

RE: zrcadlovky jak na bezicim pasu :-)

Autor: Al Bunda Muž

Založeno: 05.10.2006, 10:23

meyslím si, že je 400D přednostně zaměřena na majitele 350D. Dle mého jde Canonu především "o nově příchozí" (t.j. o ty "amatéry". kteří uvažují o přechodu z kompaktů, ultrazoomů nebo analogových zrcadel). Ostatně je to podobné jako při příchodu 350D - tam také nešlo provoplánově o majitele 300D - pro ty by ale přechod na 400D zajímavý být mohl.

Odpovědět na příspěvek

RE: zrcadlovky jak na bezicim pasu :-)

Autor: Zdenda Muž

Založeno: 09.10.2006, 11:25

Chci si ho koupit, ale teď jste mi dal do hlavy brouka ohledně těch karet. Mám vzít Sandisk ULTRA II nebo EXTREME III ???

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: zrcadlovky jak na bezicim pasu :-)

Autor: JFRLBC Muž

Založeno: 09.10.2006, 16:01

nemyslím si že je třeba investovat do Sandisku ... Za cenu jednoho Sandisku lze pořídit 2 stejně veliké a zároveň velmi kvalitní a rychlé karty - já osobně mám APACER FOTO PRO III (150x) 2GB za cca 1350 CZK včetně DPH. Se čtečkou APACER stahuju PC cca 16MB/s do PC a co se týče zápisu na kartu ve fotoaparátu, tak srovnání mám pouze se starší SANDISK ULTRA II a rozdíl jsem nebyl schopen zaregistrovat, až na moment, kdy jsem záměrně držel sekvenci do RAWu .... cca o půl vteřiny byla následná sekvence rychlejší s APACER

Odpovědět na příspěvek

cena těla vs ostatního vybavení

Autor: r u s s i a n b l u e Muž

Založeno: 29.09.2006, 11:51
Odpovědí: 1

raděj bych šel do 20D/30D tahle hračka se mě špatně ovláda, hlavně ten roller a výběr af bodů.

cenovej rozdíl není tak strašnej, když si spočítáte, kolik stojí tělo, oproti třem(a více) kvalitním sklům a dvoum bleskům, tak rozdíl nějakejch pár tisíc mě za tu pohodlnou práci s foťákem stojí.

Odpovědět na příspěvek

RE: cena těla vs ostatního vybavení

Autor: FF Muž

Založeno: 29.09.2006, 14:17

to teda nevim jak to pocitate, rozdil je skoro polovicni

Odpovědět na příspěvek

Přechod z 350D

Autor: Bob Muž

Založeno: 29.09.2006, 15:02
Odpovědí: 0

Tedy opravdu nevidím důvod přecházet z 350D na 400D (snad jen to čištění čipu). Přechod z 8,5 na 10,5 MPx vypadá jako drastiké zlepšení ala jaksi se zapomíná že tu hovoříme o čtverci a rozlišení se nám zvýší z 3456x2034 na 3888x2592 což je rozdíl opravdu zanedbatelný a kupovat kvůli tomu nový apárát je dle mého soudu nesmysl. Důležité je aby fotka byla pěkná, s tímto zlepšením rozlišení o nic moc větší zvětšeninu stejně neudělám...

Odpovědět na příspěvek

???

Autor: Radek Muž

Založeno: 29.09.2006, 18:08
Odpovědí: 3

každý vychvaluje nový druh použití stavového displeje jak v noci je dobře čitelný a není potřeba aktivovat žádné podsvícení.
Zajímlo by mne spíš jak je na něj vidět když na něj svítí sluníčko protože to je situace jistě běžnější. A jestli je to mizérie jako všechny displeje včetně těch podle reklam superjasných tak jsem raději přítel klasického displeje

Odpovědět na příspěvek

RE: ???

Autor: JFRLBC Muž

Založeno: 29.09.2006, 23:06

Ahoj,
fotoaparát mám od minulého pátka, takže cca týdenní zkušenost a cca 2000 snímků .... Odpověď na tvojí otázku je ano, display je dobře čitelný i za přímého slunce.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: ???

Autor: Martin22 Muž

Založeno: 30.09.2006, 16:40

2000 snímků za týden? To se Vám zasekla spoušť, ne?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: ???

Autor: JFRLBC Muž

Založeno: 01.10.2006, 12:18

stačí mít týden dovolenou :-)))

Odpovědět na příspěvek

Hroznej wobjektyf

Autor: M.art.in Muž

Založeno: 30.09.2006, 17:35
Odpovědí: 4

Teda ty fotky sou fakt hrozný to že je focený zrcadlovkou? Asi to nebude špatnej foťák, ale rozhodně ne s tímhle sklem.

Odpovědět na příspěvek

RE: Hroznej wobjektyf

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 02.10.2006, 10:52

Dobry den,
jake fotografie konkretne mate na mysli? A co je na nich tak hrozneho? Znovu opakuji (a uvedl jsem to i v recenzi), ze dany objektiv podava v pomeru cena/vykon velmi dobre vysledky (samozrejme jej vsak nemuzete srovnavat s Canonem nebo Tamronem za radove desitky tisic se svetelnosti 2,8 na celem rozsahu ohniska)!
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Hroznej wobjektyf

Autor: Pavel Černý Muž

Založeno: 05.10.2006, 12:02

Teda já fakt nevím jestli je pan autor za recenzi placený od Canonu přímo nebo nepřímo, ale v tomto případě se ještě ptát na konkrétní špatnou fotografii mě přijde úplně zoufalé. Mě osobně kvalita všech těch snimků přijde otřesná a to neuvažuji kompozici snímků atp. ale čistě jen obrazovou kvalitu. Slévající se odstíny, kresba, kontrast, množství detailů to vše má 6Mpx kompakt s kvalitní optikou na vyšší úrovni. Takže tělo je sice krásně levné, ale jakmile k tomu od Canonu budu chtít i sklo s kvalitou lepší než má špendlíkem propíchnutá čtvrtka papíru tak se prostě prohnu!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Hroznej wobjektyf

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 05.10.2006, 20:09

Dobry den,
setovy objektiv je setovy objektiv, ale na toto tema uz toho snad bylo receno jen v tehle diskuzi azaz. Me naopak prijde trochu zoufala spise Vase reakce, protoze zavani silnou zaujatosti. Jen pro poradek znovu opakuji, ze nejsem placen primo ani neprimo Canonem a jak ja tak i ostatni kolegove z redakce pouzivame zrcadlovky od Canonu i Nikonu a nemame vubec nic ani proti jedne znacce.
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Hroznej wobjektyf EF

Autor: Jarda Muž

Založeno: 14.11.2006, 12:47

Uvažuji o koupi bez setového objektivu (opravdu se mi ta kvalita vystavených fotek také nelíbí) a chci používat s osvědčeným EF 28-80 IV Ultrasonic. Jaký na to máte názor, v čem se liší objektivy EF a EF-S.
Děkuji
J.

Odpovědět na příspěvek

cena

Autor: revell Muž

Založeno: 30.09.2006, 23:16
Odpovědí: 0

ale stejne je ta cena eosu nejak nizko, kdyz zacinala 350 tak stala nejakych 990€ (30 tis.) v kitu, ted eos 400 zacina kolem 700-750€.

Ja jsem koupil svoje telo po vanocich kolem 600€. Takze canonu asi trochu pribyla konkurence a lidi, kterym bude stacit kitak, tak je jim jedno jestli maji Sony, Petax, Nikon nebo Canon.

Odpovědět na příspěvek

WB

Autor: toms Muž

Založeno: 01.10.2006, 15:52
Odpovědí: 4

Vyvážení bílé barvy pracuje za denního světla dobře, ale jako většina digitálních fotoaparátů selhává v umělém osvětlení...........
k
dy už konečně pochopíte že toto není chyba ale záměr, já osobně nechci aby snímek focený za žárovkového osvětlení vypadal jako focenej za denního světla-posuzovat by jste spíš měli jak věrně zachová zkutečný odstín(barevný nádech)

Odpovědět na příspěvek

RE: WB

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 02.10.2006, 10:46

Zdravim Vas,
tak trochu si protirecite a z Vaseho prispevku mam pocit, ze spise sam nechapete, o cem WB je. BILA barva je proste BILA - neni zluto-bila, ani modro-bila, je zkratka BILA. Pokud budete pozorovat pouhym okem bilou zed, pod ruznym typem osvetleni, zed se Vam vzdy bude jevit jako bila, protoze mozek se dokaze prizpusobit barevnym odchylkam, ktere zpusobuje ruzny typ osvetleni (zarovka = teple svetlo - zluty nadech X zarivka = studene svetlo - modry nadech). Fotoaparat ale toto neumi a zobrazuje realne to, co "vidi", proto ma funcki Vyvazeni bile. Pokud by to byl zamer, jak uvadite, k cemu by pak White Balance u digitalnich fotoaparatu bylo? Osobne (a urcite nejsem jediny) pozaduji aby bila byla na snimku skutecne bila (hmm, to je jak z nejake reklamy) a ne zluta nebo modra...
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: WB

Autor: O.N. Muž

Založeno: 02.10.2006, 13:28

Ano pokud fotím něco, kde mi nezáleží na atmosféře a chci aby bílá bílá byla, tak ok, ale když chci vystihnout atmosféru místa, času,podmínkach atd. focení , tak rozhodně nebudu vyvažovat bílou a nechám to na automatice a budu rád, když to foťák nechá stejně jak to je ve skutečnosti.
Mozek si sice myslí, že vidí bílou, ale jen do té doby, než začnete přemýšlet,jaká ta barva je!!! Nřikejte mi, že když se zaměříte na zeď osvícenou žárovkou tak budete tvrdit, že barva kterou vidíte je bílá. A když budu chtít bílou tak si foťák zkalibruju sám a funkci "WB auto" beru spíš jako "WB vypnuto". Nevím sice jestli je to záměr výrobců, ale proč by nemohl být...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: WB

Autor: toms Muž

Založeno: 02.10.2006, 18:03

přesně tak nevím jak někomu "funguje mozek"
ale já opravdu vidím bílou zeď osvícenou žárovkou žlutě a ne bíle. Pokud si všimnete tak některé levnější amatérské fotoaparáty oravdu vyvažují bílou
přeně v AWB takže to asi není velký problém pro výrobce realizovat, ale jak říkám pro mě "neselhává" AWB když vidím na LCD fotoaparátu co nejvěrnější baravný nádech. A vůbec si neprotiřečím protože AWB neznamená že by měla být bílá vyvážená přeně jako při manuální kalibraci ale měla by vyhovovat ve většině běžných situací. Podle vás by se jmenovala AWK (automatická kalibrace bílé)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: WB

Autor: toms Muž

Založeno: 02.10.2006, 18:16

ještě dodatek \" k cemu by pak White Balance u digitalnich fotoaparatu bylo?\"
zkuste na fotoaparátu nastavit např. předvolbu WB na denní světlo(pak si můžeme představit jako by AWB neexistovalo) a vyfotit snímek za žárovkového osvětlení a potom vyfotit stejný ale s nastavením AWB -nebudou určitě stejné ale ten s nastavením na denní světlo bude víc do červena a ten s AWB by se měl více podobat realitě

Odpovědět na příspěvek

Displej

Autor: bpohludka Muž

Založeno: 02.10.2006, 14:42
Odpovědí: 3

Měl bych dotaz k zadnímu displeji.
1) Lze zadní displej úplně vypnout nebo nastaveit na konkrétní krátkou dobu (např. 10s),
2) Bude automatické vypínání displeje spolehlivě fungovat i u fotografů s brýlemi?
Jinak recenze pěkná foto mám již objednáno, respektivě jen tělo a těším se jak využiji všechny objektivy které mám od svého "analogového" Canona. Přešel jsem na digi cca před 2roky (Panasonic FZ20) a musím říczt že Pana není špatný (12xoptický zoom, stabilizátor, objektiv Leika atd.) ale přece jenom je to jen přerostlý kompakt tak se na Dslr těším.
BP

Odpovědět na příspěvek

RE: Displej

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 02.10.2006, 16:12

Zdravim Vas
Ad 1) Doba vypnutí displeje je napevno nastavena na cca 30s a nelze ji zmenit. Display jako takovy lze okamzite deaktivovat/aktivovat - stisknutim klavesy "DISP". Krome toho lze v menu "Nastaveni" vypnout tez senzory pro priblizeni oka, tudiz display zustava stale aktivni.
Ad 2) Fotoaparat funguje bez problemu i pri fotografovani s brylemi (mohu potvrdit z vlastni zkusenosti).
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Displej

Autor: bpohludka Muž

Založeno: 03.10.2006, 11:02

Čili jestli tomu dobře rozumím tak doba je na 30s ale jinak si ho můžu vypnout/zapnout kdy chci. V praxi např. vypnu displej na furt a když budu chtít jen na pár s mrknout na nastavení tak si hio tlačítken DISP zapnu a pak hned vypnu. Nebo se mi zapne při zapnutí foto zapne a já si ho pak můžu hned vypnout?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Displej

Autor: Asutro Muž

Založeno: 31.10.2006, 20:16

V uzivatelskych funkciach (Fn.C 11) sa da nastavit trvale vypnutie displeja. Presnejsie vypne sa automaticke zapinanie displeja a ovlada sa tlacidlom DISP. Tento stav sa zapameta aj po vypnuti a zapnuti pristroja. Po expozicii sa na chvilu zobrazi odfoteny zaber. Takze je to cesta k setreniu accu...:)

Odpovědět na příspěvek

Baterky

Autor: loptos Muž

Založeno: 02.10.2006, 14:50
Odpovědí: 2

Najde sa niekto, kto by zhodnotil dodavane baterie do EOS 350 a EOS 400? Dakujem

Odpovědět na příspěvek

RE: Baterky

Autor: rado Muž

Založeno: 06.10.2006, 06:45

ma 400D uz tri dni a s baterkami nemam ziaden problem vcera som nafotil presne 364 fotiek a to som si pritom aj pozeral cez lcd a mam plnu baterku. a keby nahodou bol nejaky velky rozdiel medzi 350 a 400 tak by bol preto ze 400d ma fakt malinku baterku !!! (odporucujem kupit)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Baterky

Autor: JFRLBC Muž

Založeno: 06.10.2006, 11:30

ukazatel stavu baterie ukazuje plnou baterii poměrně dlouho, následně to na chvilku spadně na skoro vybitou a najednou "change batery pack" ... ten přechod není vůbec lineární tak jak tomu bylo u 350D, která mám mimochodem úplně schodnou baterii i co se velikosti týče! - CCa 500-600 fotek je sw 400D reálných, ale 1000 a více jako s 350D, to se se 400D nepovede ...

Odpovědět na příspěvek

Objektiv

Autor: bpohludka Muž

Založeno: 03.10.2006, 11:06
Odpovědí: 0

Jaký objektiv by jste doporučoval, za rozumný peníz (cca kolem 10000,-) se slušnou světelností a co nejuniverzálnějším rozsahem zoomu, nebo třeba dva které by se rozsahy dopkňovaly?

Odpovědět na příspěvek

Canon EOS 400D: dostupná a kvalitní zrcadlovka v praxi

Autor: Pavel Muž

Založeno: 05.10.2006, 17:23
Odpovědí: 0

Díky za recenzi! Právě uvažuji a koupi 400D a proto díky.

Odpovědět na příspěvek

400d / 70s

Autor: v. Muž

Založeno: 08.10.2006, 11:13
Odpovědí: 1

Prosim Vas o nazory, pretoze stojim pred najtazsim rozhodnutim... :) Skusal som fotit na prakticu, potom som mal svoj 1.digital Olympus C1400XL a teraz by som si rad kupil dig.zrkadlovku. Podla financnych moznosti mi vychadzaju viacmenej tieto 2 alternativy, nikon d70s alebo canon 400d, vyššie sa mi nedá. :) Neviem sa rozhodnut, ktory z tychto dvoch. Ak mate skusenenosti z obomi, budu mi vase rady na nezaplatenie, dakujem.

Odpovědět na příspěvek

RE: 400d / 70s

Autor: Tomas Muž

Založeno: 11.10.2006, 16:57

Pentax K100D (nebo pritlac na pilu a kup K10D) ;-)

Odpovědět na příspěvek

400D vs. Alpha - RAW

Autor: a4 Muž

Založeno: 14.10.2006, 21:00
Odpovědí: 4

Zdravím,

celkem by mě zajímalo, jak si stojí RAW proti RAWu u 400D vs. Sony Alpha. Bylo by možné poskytnout ukázkové obrázky z obou zrcadlovek vytvořené v PC přímo z RAWu bez dodatečných úprav?

Díky

Odpovědět na příspěvek

RE: 400D vs. Alpha - RAW

Autor: a4 Muž

Založeno: 19.10.2006, 12:25

Opravdu se nikdo nenajde - pánové s redakce nebo čerství majitelé? :-(
Stačil by alespoň ten výstup ze 400D

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: 400D vs. Alpha - RAW

Autor: jfrlbc Muž

Založeno: 19.10.2006, 20:23

jo a pošli mi na mail ICQ nr. bo SKYPE nick abych ti to mohl poslat ... ono to má něco přes 10MB a to ti mailem asi těžko pošlu :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: 400D vs. Alpha - RAW

Autor: Jana Muž

Založeno: 25.12.2006, 17:38

Mohla bych taky poprosit o ty srovnávací fotky? Stále váhám pro který z foťáků se rozhodnout. Děkuju moc, Jana

Odpovědět na příspěvek

RE: 400D vs. Alpha - RAW

Autor: Martin Muž

Založeno: 27.11.2006, 19:22

pošlete mi taky někdo prosim srovnaní děkuji Baciak

Odpovědět na příspěvek

prace s displejem

Autor: Honza Muž

Založeno: 18.10.2006, 23:48
Odpovědí: 2

Zdravím, zaráži mě že to nemá normální stavový displej. Předse jen jsou na něm informace které člověk potřebuje dost často a mít zapnutou pořád obrazovku, to bude mít asi větší spotřebu.

Odpovědět na příspěvek

RE: prace s displejem

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 19.10.2006, 10:53

Stavovy display mate k dispozici prostrednictvim hlavniho displeje. A vezte, ze expozicni udaje jsou diky jeho velikosti mnohem prehlednejsi a "citelnejsi". Display se vzdy po 30 s automaticky vypne, v pripade potreby jej muzete vypnout (a zapnout) okamzite sam (klavesou disp). Jinak zakladni expozicni parametry mate take v hledacku...
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: prace s displejem

Autor: OXiDE.cz Muž

Založeno: 26.01.2007, 11:29

přesně tak.

Když nastavuji expozici tak na displeji je vše pěkně vidět. Když dolaďuju, tak používám displej v hledáčku.

Docela pohodovej foťák.

Odpovědět na příspěvek

Jakou kartu CF?

Autor: Dave Muž

Založeno: 20.10.2006, 15:09
Odpovědí: 0

Hoj!
Dnes se mi konecne dostal do ruky. Ve starem fotoap. jsem pouzival karty SD. Tak ted nevim, jaka CF karta by byla do Canonu lepsi. To je same I a II, kdo tomu ma rozumet. A jakou znacku, Prectec, Sandisc? Chtel bych 1Gb a jde mi o rychlost. Poradi nekdo, prosim. Dekuji moc.
Dave

Odpovědět na příspěvek

Jakou kartu CF?

Autor: Dave Muž

Založeno: 20.10.2006, 15:11
Odpovědí: 5

Hoj!
Dnes se mi konecne dostal do ruky. Ve starem fotoap. jsem pouzival karty SD. Tak ted nevim, jaka CF karta by byla do Canonu lepsi. To je same I a II, kdo tomu ma rozumet. A jakou znacku, Prectec, Sandisc? Chtel bych 1Gb a jde mi o rychlost. Poradi nekdo, prosim. Dekuji moc.
Dave

Odpovědět na příspěvek

RE: Jakou kartu CF?

Autor: a4 Muž

Založeno: 21.10.2006, 18:07

CF I a II by se měly lišit jen v tloušťce, pokud se nepletu.
Na značce asi příliš nezáleží, o Sandiscu se říká, že má karty rychlý, ale taky drahý. Neřekl bych ale, že ostatní výrobci budou mít karty výrazně pomalejší - pokud se nebude jednat o vyslovený "no name"

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Jakou kartu CF?

Autor: Dave Muž

Založeno: 22.10.2006, 11:52

Takze myslis, ze treba Sandisc Extreme bych tam mohl dat? Je pomerne rychla...

Jinak diky moc za odpoved!!!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Jakou kartu CF?

Autor: a4 Muž

Založeno: 22.10.2006, 18:27

Myslím, že by stačila i Ultra - rychlost karty Extreme foťák dost možná ani nevyužije. Zase se to ale může hodit při čtení dat přes čtečku karet.
Chybu s kartou Extreme určitě neuděláš.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Jakou kartu CF?

Autor: OXiDE.cz Muž

Založeno: 26.01.2007, 10:58

Čím rychlejší karta, tím ti pude nafotit víc snímků v sérii.

Fotil jsem barmanskou show a fotil jsem 4 snímky v sérii, pak 2 a 5 a tak různě, jakmile vyfotíš první fotku, foťák fotí snímky do mezipaměti a zapisuje na kartu. Takže pokud by stíhal ukládat na paměťovou kartu, můžeš defacto fotit v sérii nepřetržitě až do zaplnění karty. Mam 70x CF kartu a skoušel jsem v nejnižší kvalitě fotit v sérii, dal jsem něco přes 220 fote (pak mi bylo líto zrcátka) tak sem přestal. Foťák stíhal hned ukládat, poté co jsem pustil spoušť, tak zapisoval 1,5 sekundy.

Kdybych měl možnost, klidně bych otestoval kartu Extreme IV - bohužel nejsou peníze nazbyt

Odpovědět na příspěvek

RE: Jakou kartu CF?

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 22.10.2006, 21:59

Problemy s kompatibilitou CF karet jsou velmi vyjimecne a Canon patri k velmi snasenlivym znackam. Z tohoto pohledu muzete koupit v podstate jakoukoli CF kartu. Na druhou stranu, pokud vam na vasich fotografiich zalezi, vrele doporucuji znackovou kartu, u ktere mate nejen rozumnou zaruku od vyrobce, ale i odolnejsi konstrukci. Obecne nejoblibenejsi znacky jsou SanDisk a Lexar. Obe znacky nabizeji nekolik rad, ktere se lisi jednak max. rychlosti zapisu a cteni a druhak prave odolnosti. Vzhledem k tomu, ze jakozto uzivatel 400D nejste asi profesional, doporucil bych SanDisk Ultra, jde o rozumny kompromis cena/bezpeci dat.

Odpovědět na příspěvek

Redukce

Autor: Pepino Muž

Založeno: 16.11.2006, 11:23
Odpovědí: 2

Ahoj všem,
chtěl bych koupit 400D a rád bych měl jasno v jedné věci: Bude mi fungovat redukce na závitové objektivy /zenit-praktica/ na tomto těle? Děkuji.

Odpovědět na příspěvek

RE: Redukce

Autor: Zemík Muž

Založeno: 14.01.2007, 19:37

Seznam přípustných objektivů je zde: http://www.canon.cz/produ
kty/objektivy/tabulka_obj
ektivu

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Redukce

Autor: max40 Muž

Založeno: 09.06.2007, 12:50

Ahojte, fungovat by to mělo, ja redukci zkoušel na 350 a šlo to.

Odpovědět na příspěvek

Plasťák

Autor: Darkblue Muž

Založeno: 16.11.2006, 14:44
Odpovědí: 5

Vzhled nic moc.
Kdyby tady byl ještě stabilizátor a odstraňovač prachu, tak bych uvažoval.
S live view bych ho bral okmažitě.

Odpovědět na příspěvek

RE: Plasťák

Autor: a4 Muž

Založeno: 16.11.2006, 21:28

:-)))) Ale on MÁ "odstraňovač prachu". Stabiolizace je řešitelná objektivy - což je dražší, ale o něco účinnější varianta.
Vzhled je u zrcadlovky taky důležitý parametr ;-).
Live view je určitě pro některé situace šikovná věc, ale zase co by to bylo za focení, když se člověk trochu nevyválí v prachu a hlíně :-))

Odpovědět na příspěvek

RE: Plasťák

Autor: Zemík Muž

Založeno: 14.01.2007, 19:35

Ehm, víte, proč se říká zrcadlovkám zrcadlovky? Protože je tam zrcadlo. A zrcadlo na co? Abysme viděli v hledáčku přesně to, co fotíme. Life View je v případě zrcadlovky absolutně zbytečná věc, nemluvě o tom, že u některých modelů je to technicky neproveditelné. Od toho jsou tady kompakty.
I když dávám za pravdu přede mnou odpovídajícímu kolegovi, že pokud se fotí na zemi, tak je Life view lepší.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Plasťák

Autor: stoiural Muž

Založeno: 23.02.2007, 19:50

"Ehm, víte, proč se říká zrcadlovkám zrcadlovky? Protože je tam zrcadlo."

Tohle prece neni pravda. SLR znamena Single Lens Reflex a o zrcadlu tam neni ani zminka.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Plasťák

Autor: TN Muž

Založeno: 30.05.2007, 23:11

A ten reflex, šťourale, není náhodou právě odkazem na to zrcadlo? Myslím, že právě k reflexím, tedy odrazům, se dá občas některé zrcadlo i použít...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Plasťák

Autor: tomki Muž

Založeno: 17.10.2007, 00:17

tak tahle poznámka mne opravdu pobavila :-))). (v dobrém).

Odpovědět na příspěvek

porovnaní Canon EOS 400D s Olympusem E-400

Autor: Jan Muž

Založeno: 13.12.2006, 07:11
Odpovědí: 1

Dosud jsem fotil na kinofilm. Chci si koupit digitální aparát a rozhoduji se mezi Canonem EOS 400 s objektivem EF-S 18-55 f/3,5-5,6 a Olympusem E-400 s objektivem ED 14-42 1:3,5-5,6 (z finančních důvodů bych si koupil jeden z nabízených kitů). Protože jsem dosud digitální aparát nepoužíval, prosím o váš názor, v čem je který z nich lepší a v čem horší.

Odpovědět na příspěvek

RE: porovnaní Canon EOS 400D s Olympusem E-400

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 13.12.2006, 11:46

Neni obecny favorit. Olympus ma lepsi objektiv v kitu, ale hure foti za spatnych svetelnych podminek. K Olympusu existuji mensi svetelne objektivy, ke Canonu zase vetsi vyber casto vyrazne levnejsich objektivu. Kazdy ma jinou konstrukci tela. Canon ma format cipu 3:2, Olympus 4:3 ... Co je pro vas lepsi, to musite posoudit sam.

Odpovědět na příspěvek

Velikost fotek

Autor: Martin Zeman Muž

Založeno: 14.01.2007, 20:06
Odpovědí: 1

Dobrý den,
vážně uvažuji o koupi této DSLR a měl bych jeden dotázek. Jakou velikost mají fotky v nejvyšší kvalitě (jak JPEG, tak RAW)? A kolik se jich tak zhruba vejde na 2GB kartu?
Děkuji

Odpovědět na příspěvek

RE: Velikost fotek

Autor: revell Muž

Založeno: 14.01.2007, 20:54

nazdar mam sice 350D (8mpix), ale bude to podobne obecne se da rici kolik mpix, tolik MB v Rawu nekdy vice nekdy mene (7-9MB). jpeg nejvyssi kvalita ma 4 MB max.rozliseni, low tusim 1-2 MB, dalsi jsem nikdy moc nepouzival, protoze na co si clovek kupuje takovy fotak kdyz bude pouzivat 3mpix rozliseni. Zprvu jsem fotil do jpeg, ale jak jsem objevil vyhody rawu uz fotim 95% do nej. Uspora mista mezi nejvyssim rawem a jpeg neni nic moc v porovnani co se da s rawem delat.
Koupil jsem si 2GB a 1GB karty,abych nemusel myslet na to, ze se jedna z nich muze pokazit nebo ze by doslo po nejakem vyletu misto.

Doufam, ze jsem ti trochu pomohl

Odpovědět na příspěvek

porím o radu

Autor: Mirek Muž

Založeno: 21.01.2007, 11:49
Odpovědí: 1

Vlastním Canon D400,po několika fotografiích jsem zjistil kaz na snímcích, kaz se projevuje vždy na jedné straně znatelný už na displeji fotoaparátu. V počítači vypadá kaz jako nějaká závlačka s dírkou při kraji snímku.Prosím o radu.

Odpovědět na příspěvek

RE: porím o radu

Autor: David Filipi Muž

Založeno: 21.01.2007, 20:43

Poslete mi prosim ukazkovy snimek na muj email

Odpovědět na příspěvek

objektiv

Autor: jimi Muž

Založeno: 04.02.2007, 23:59
Odpovědí: 1

Zdravím, měl bych dotaz, bude tato zrcadlovka funkční s objektivem Canon zoom lens EF 28-90mm 1:4-5.6 USM z klasické analogové zrcadlovky Canon EOS30? Předem díky za odpověď.

Odpovědět na příspěvek

RE: objektiv

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 05.02.2007, 07:16

Ano, zcela bez problemu

Odpovědět na příspěvek

Porovnanie sumu 400d a 350d

Autor: Mr. X Muž

Založeno: 07.02.2007, 15:27
Odpovědí: 0

Velkost plochy pixelu 400d je mensia ako v pripade 350d. Teoreticky by teda 400d mal mat vacsi problem s urovnou sumu. Aky je vas nazor?

Odpovědět na příspěvek

objektiv

Autor: Honza Muž

Založeno: 21.03.2007, 20:14
Odpovědí: 0

Zdravím,
můžete mi poradit jaký by byl asi nejlepší objektiv k 400d tak okolo 6000Kč???Vim že za to nebude žádny zázrak ale vic si zatím nemužu dovolit.
Dik.

Odpovědět na příspěvek

jak se drží???

Autor: Jura Muž

Založeno: 28.03.2007, 13:53
Odpovědí: 1

zdravím, uvažuji o koupi tohoto fotaku a chtěl bych se zeptat těch co ho mají jak se jím drží?? Slyšel jsem že je celkem malý spíš pro ženskou ruku.. že pokuď mám větší ruku že bych měl s jeho držením problémy (měl jsem pujčeny Nikon D70 a ten se mi držel dobře)..dík!

Odpovědět na příspěvek

RE: jak se drží???

Autor: gargi Muž

Založeno: 03.04.2007, 14:38

mno, grip zustal zhruba stejny jako 350D, takze skutecne je spis pro japonskou ruku, ve srovnani s D70 je ten rozdil dost patrny. ale zvyknul jsem si, ono 350D je proti D70 podstatne lehci, nevim jak je na tom 400D, takze se s nim da fotit cely den bez problemu. jen pri nasazeni tezsich skel, skoro nejde drzet canon jen pravou rukou. je to skoda, vlastnosti jsou tak vyborny, myslim si ze proti d70 je 350 a tim padem i 400d o neco dal (krome mnozstvi nastaveni u nikonu), ze mrnavej grip vylozene kazi dojem. ale jak rikam, da se zvyknout a pokud na ni nenasadis 70-200/2.8L, tak pohoda

Odpovědět na příspěvek

Canon

Autor: amdae Muž

Založeno: 29.03.2007, 14:59
Odpovědí: 1

Díky, zrovna se chystám na koupi a článek se mi velmi hodil, jen bych se chtěla zeptat jestli někdo nevíte o nějakém dobrém internetovém obchodě ( hlavně s přijatelným navýšením splátek :-) ) Dík. Evík

Odpovědět na příspěvek

RE: Canon

Autor: Pavel Riedl Muž

Založeno: 24.04.2007, 07:22

www.digitalni-foto-shop.c
z

Přečtěte si také "Všeobecné obchodní podmínky"

Odpovědět na příspěvek

CF III pro EOS 400D

Autor: alien Muž

Založeno: 10.05.2007, 16:15
Odpovědí: 0

Zdravím všechny chtěl jsem se zeptat zda lze použít v 400D karty CF III a budou podporovány foťákem

Odpovědět na příspěvek

Canon nebo Olympus

Autor: Lukas Muž

Založeno: 28.06.2007, 06:00
Odpovědí: 4

Zdravím, chtěl bych se zeptat - koupili byste si radší Canon EOS 400D nebo Olympus E-510???
Olympus má filtr proti prachu, stabilizaci, Live View 10MPx,.. (mě se líbí ta stabilizace a Live View).
Ale nevím jestli je dobré kupovat zrcadlovku od Olympusu. Co si o tom myslíte??

Díky za odpověď

Odpovědět na příspěvek

RE: Canon nebo Olympus

Autor: David Filipi Muž

Založeno: 28.06.2007, 12:58

Obe reseni maji neco do sebe. Staci popremyslet , zda-li vam bude stacit mensi senzor u systemu 4/3 (Olympus) a podle toho se rozhodnout. Dobre je take zvazit cenu objektivu, ktere byste chtel vyuzivat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Canon nebo Olympus

Autor: Lukas Muž

Založeno: 28.06.2007, 14:35

A myslíte, že zrcadlovky od olympusu sou kvalitní a na dobré úrovni jako zrcadlovky Canon??

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Canon nebo Olympus

Autor: VIp Muž

Založeno: 13.08.2007, 00:10

No kdyz vidim ukazky, mimochodem chybi ukazky pri ISO 1600, tak v ostrosti a cistote linek rozhrani barev i barvy samotne kdyz posoudim, tak mam fotky bezne z Oly E-510 a vychazeji o neco lepeji nez Canon. Tim nerikam ze tyhle snimky je to nejlepsi od Canonu, ale posuzuji to co je od obou k mani a vitezi Olympus

Odpovědět na příspěvek

RE: Canon nebo Olympus

Autor: Stansko Muž

Založeno: 06.05.2008, 17:53

Určitě má Canon 400D Live View? Stabilizace je taky věc s jakým objektivem ho koupíš.
to bude spíš model 450D

Odpovědět na příspěvek

prosím o radu

Autor: krb Muž

Založeno: 06.10.2007, 12:36
Odpovědí: 0

At delam co, delam fotky mi jdou do zluta a jsou presvicene. Kam sahnout ?

Odpovědět na příspěvek

Canon 400D x Sony Alfa 100

Autor: Helča Muž

Založeno: 23.10.2007, 07:13
Odpovědí: 1

Rozhoduji se mez C 400D a Alfou 100, stále si nejsem jistá, co mám upřednostnit. Od Canonu by snad měly být lepší snímky, ale chybí tam stabilizace (fotím sport, krajiny) a alfa má zase stabilizaci a horšní snímky. Prosím poraděte, pokud s nimi máte nějaké zkušenosti, popř. pošlete nějaké fotky. Díky

Odpovědět na příspěvek

RE: Canon 400D x Sony Alfa 100

Autor: crashpc Muž

Založeno: 24.10.2007, 13:02

C 400D - je levnější :-) a spíš se vyplatí pořídit stabilizovaný objektiv. Pak to bude sice trošku dražší, ale dosáhneš s tim to co je potřeba - dobrý obraz a vhodnost na sport.

Odpovědět na příspěvek

neostrost

Autor: Peter Muž

Založeno: 25.10.2007, 03:58
Odpovědí: 1

Pekny dobrevyzerajuci aparat, s vsetkym som spokojny okrem ostrosti snimkov,kupil som objektiv 28-135 f3.5-5.6,skusal vsetky mozne varianty auto a manualne nastavenia,ale nic to nemeni. Kamos ma starsi Nikon D 50 so zakladnym objektivom a obrazky po zblizeni ako odtate ziletkou,neocakavane ostre. Ostrost fotiek z Canonu 400 D len cez editaciu,bohuzial. Takze,ked chcete ostre fotky ludia chodte do Nikonu-superb kvalita.
P.S.:Niesom prvy :-(

Odpovědět na příspěvek

RE: neostrost

Autor: Olda Muž

Založeno: 18.11.2008, 12:09

Ve fotoaparátu si můžeš navolit různé režimy a samozřejmě i ostrost snímků, zkus se podívat do manuálu str.78

Odpovědět na příspěvek

Prosba o radu

Autor: Dominik Muž

Založeno: 08.01.2008, 18:57
Odpovědí: 0

Ukradli mi S3 IS od Canonu a musím tedy kupovat znovu a uvažuji o low-end zrcadlovce. Pomohu si kvalitou obrazu i se setovým objektivem, upustíme-li od absence IS a teleobjektivu?
Uvažuji o C400D, O510 ...
Škoda, že je K10D tak drahá, líbí se mi nejvíc, včetně odolnosti...

Odpovědět na příspěvek

d400

Autor: Tomáš Muž

Založeno: 03.03.2008, 19:12
Odpovědí: 0

je super už jí mám taky

Odpovědět na příspěvek

hledacek

Autor: jeanie Muž

Založeno: 06.06.2008, 18:20
Odpovědí: 1

mam zkusenosti jen s EVF "zrcadlovkou", zajima me, jestli se v hledacku Canonu 400D obraz meni podle nastavenych parametru expozice?

Odpovědět na příspěvek

RE: hledacek

Autor: jfrlbc Muž

Založeno: 08.06.2008, 03:32

díkybohu nemění ... obraz v hledáčku je čistě průhledový, tzn. nastavené hodnoty ti obraz neovlivňují... ale je tam šikovný tlačítko sloužící pro zaclonění objektivu, čímž můžeš určit hloubku ostrosti, tzn. objektiv se ti zacloní na nastavenou hodnotu clony....

Odpovědět na příspěvek

karty do 400d

Autor: Ondra Š Muž

Založeno: 17.12.2008, 23:13
Odpovědí: 0

nevíte někdo, jaké CF lze použít?????? funguje i s CF Sandisk Extreme III(3)!!!????

Odpovědět na příspěvek

eos 400D a kiss Digital X

Autor: Petra Muž

Založeno: 06.11.2011, 21:10
Odpovědí: 0

Dobrý den chci se zeptat,jestli někdo neví jaký je rozdíl mezi 400D a Digital X. Jestli je to to samí jen pod jiným názvem nebo je mezi nimi nějaký rozdíl?

Odpovědět na příspěvek

Canon

Autor: Daniel Muž

Založeno: 02.02.2012, 11:06
Odpovědí: 0

nevíte někdo kde se dají sehnat dvířka baterky na canon eos 400D?

Odpovědět na příspěvek

Canon

Autor: Daniel Muž

Založeno: 02.02.2012, 11:08
Odpovědí: 0

nevíte někdo kde se dají sehnat dvířka baterky na canon eos 400D?

Odpovědět na příspěvek

Problém z Kartou

Autor: Jan Muž

Založeno: 21.01.2013, 08:42
Odpovědí: 0

Dobry den. Mám Canon d400,jen mám problém že mi nechce načíšt kartu.. Nevítě čím by to mohlo byt. Díky za info :)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: