Fuji FinePix S6500fd: dospělá EVF s vysokým ISO v praxi - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - fotoaparáty

Fuji FinePix S6500fd: dospělá EVF s vysokým ISO v praxi

20. prosince 2006, 00.00 | Společnost Fujifilm uvedla nedávno nový EVF ultrazoomoý model, nástupce cca rok starého zajímavého stroje - FinePixS5600. Novinka se jmenuje FinePix S6500fd a nabídne SuperCCD snímač s rozlišením 6 MPix, mechanické ovládání zoomu a citlivost až ISO 3200. Univerzálnost přístroje podtrhuje téměř jedenáctinásobný optický zoom.

{Základní popis}

Fujifilm uvádí na trh nový EVF ultrazoomový kompakt, který má ambice navázat na úspěšný model S5600. Novinka se jmenuje FinePix S6500fd a nabídne SuperCCD snímač s rozlišením 6 MPix a citlivostí ISO 3200. Univerzálnost přístroje podtrhuje téměř jedenáctinásobný optický zoom. Novinka nabídne dostačujících 6 MPix, mechanické ovládání optického zoomu - disponujícím 10,7x optickým přiblížením, možnost vysokého nastavení citlivosti a také robustní tělo - připomínající spíše pravé DSLR přístroje, než ty kompaktní. Po stránce konstrukční (design, ovládání) i funkční se spíše než o přímého nástupce S5600 jedná o model, ležící někde mezi S5600 a modelem S9600 (stojícím na pomyslném žebříčku o stupínek výše). Typickou zákaznickou skupinou nového FinePixu S6500fd budou náročnější, pokročilí uživatelé - amatéři, kteří již požadují plné funkční vybavení i ovládání ala DSLR, zároveň se však nechtějí neustále tahat (a měnit) s dalšími objektivy a také je děsí nechvalně pověstný prach na snímači. To také představuje největší výhodu přístroje - jeho univerzálnost, díky dostatečně širokému ohniskovému rozsahu, který navíc korunuje mechanické ovládání zoomu.

Základní popis

FinePix S6500fd bude k dostání v černém provedení, jeho rozměry a hmotnost jsou: 130,7 x 97,2 x 119,5 mm a 570 g (bez baterie a paměťové karty). Přední straně vévodí mohutný tubus objektivu s 10,7x násobným zoomem s mechanickým ovládáním. Na opačnou stranu umístil výrobce mohutný bateriový grip v kterém je zároveň napájení (ve formě 4 x AA baterií). Vlevo od objektivu je senzor autofokusu a zelené asistenční světlo AF. Tubus objektivu obsahuje dva prstence. Jedním ovládáte optický zoom a ten druhý (přímo u těla aparátu) slouží k manuálnímu ostření (je-li tento režim aktivován). Na vrchu aparátu je vystřelovací interní blesk (typu pop-up). Horní strana obsahuje kruhový volič režimů, spoušť s prstencem pro přepínání režimů (Off/Prohlížení/Fotografování) a dvojici jednoúčelových tlačítek: Kompenzace expozice, Režim snímání. Oproti vyššímu modelu S9600 zde chybí například "vychytávky" jako je patice pro externí blesk, možnost připojení externí spouště (formou závitu ve spoušti aparátu) nebo také roller pro nastavování expozičních parametrů.

Z boku (ze strany objektivu) je třípolohový přepínač na kterém volíme režim ostření (autofocus - jednorázový a průběžný a manuální režim). Uprostřed je tlačítko pro zámek AF. Dále je zde gumová záslepka s trojicí konektorů (A/V out, Napájení DC IN 5V a USB), dvířka s paměťovou kartou (typu xD) a reproduktor. Na zadní stěně naleznete velký 2,5" displej s rozlišením 235 000 bodů, který je vybaven navíc i dioptrickou korekcí. Zadní stranu pak vyplňuje dále už jen šest ovládacích prvků (od shora dolů): Priorita obličeje, přepínání režimu EVF/displej, zvětšený náhled, multifunkční křížový ovladač s klávesou Menu/OK uprostřed, tlačítko Disp/Back a klávesa "F" pro změnu základních parametrů (rozlišení, citlivost, barevné filtry). Spodní strana přístroje obsahuje pak již jen dvířka pro vložení/vyjmutí baterií a plastový závit pro umístění fotoaparátu do stativu.

[-more-]{Technické parametry}

Technická specifikace

Srdcem FinePixu S6500fd je snímač typu Super CCD HR již šesté generace, jež disponuje efektivním rozlišením 6 MPix (6,30 MPix fyzicky) a úhlopříčkou 1/1,7". Fotografovat tedy můžeme až do velikosti 2 848 x 2 136 bodů a to s citlivostí - dosahující až netradičně vysokých hodnot ISO (na EVF přístroj): 100, 200, 400, 800, 1 600 a 3 200. Obrazový formát je zde JPEG a nebo RAW (což je také funkce typická spíše pro pravé zrcadlovky). Ozvučené videosekvence nabídnou rozlišení 640 x 480 bodů s frekvencí 30 snímků za sekundu a ukládají se ve formátu AVI. O zpracování obrazu se stará obrazový procesor Real Photo Processor II.

Objektiv použil výrobce Fujinon a chlubí se 10,7x optickým zoomem s ohniskovým rozsahem od 6,2 mm do 66,7 mm (ekvivalent kinofilmu je 28-300 mm). Světelnost objektivu je F2,8-4,9 s možností nastavení nejvyššího clonového čísla F11 (v manuálním režimu). Objektiv je vybaven zoomovacím prstencem pro mechanické ovládání, což je mnohem pohodlnější a především přesnější (nežli způsob ovládání pomocí tlačítek). Zaostřování zajišťuje automatické pasivní TTL měření kontrastu, nebo lze zvolit manuální režim. K dispozici je také možnost přisvícení pro lepší práci autofokusu ve zhoršených světelných podmínkách. Nejkratší vzdálenost pro zaostření AF v normálním režimu je 40 cm na nejkratším ohnisku a 200 cm na nejdelším ohnisku. Makro režim je rozdělen na dva typy: Makro a Supermakro. Ten první umožňuje zaostřit již od 10 cm a v Supermakro režimu zaostříte již od 1 cm.

Měření expozice lze nastavit celoplošně (měří kontrast na 256 zónách), s důrazem na střed, nebo bodově. K dispozici je kompenzace expozice v rozsahu +/-2EV po 1/3EV krocích. Čas závěrky se pohybuje v rozsahu od 1/4 000 s do 30 s. Kromě automatického režimu máme možnost expozici nastavit pomocí poloautomatických režimů s prioritou času a clony, nebo pomocí manuálního režimu. Nechybí ani scénické módy: Sport, Krajina, Portrét, Noční scéna a režim PS (Picture Stabilization). Nechybí ani sériové snímání, pracující ve 3 režimech: malá série s 3 snímky a velká série - vyfotografuje 40 snímků, nechybí ani auto bracketing. Rychlost sekvenčního snímání je 2,2 snímky za sekundu.

Vyvážení bílé barvy nabízí automatické měření, několik předvoleb a možnost manuálního měření. Vestavěný pop-up blesk má udávaný dosah do 8,3 m na nejkratším ohnisku a do 4,6 m na nejdelším. Displej v EVF hledáčku má úhlopříčku 0,33" a rozlišení 115 000 bodů. TFT LCD displej na zadní straně má úhlopříčku 2,5" a rozlišení 235 000 bodů. Konektivitu zajišťuje USB 2.0 a A/V výstup. Nechybí ani možnost přímého tisku pomocí PictBridge. Data se ukládají na paměťovou kartu xD, nebo do interní paměti s kapacitou 10 MB.

Mezi praktické pomůcky fotoaparátu patří například funkce "Face priority", aneb zajímavá utilita automatického zaostřování, při jejíž aktivování (pro tuto funkci slouží samostatné tlačítko v horní části zadní stěny) fotoaparát automatický rozpoznává obličeje ve scéně a ostří na ně. Další funkce PS (Picture Stabilization) umožňuje stabilizaci při fotografování. Jedná se však jen o softwarovou záležitost, nikoli optickou stabilizaci. Přístroj automaticky zvyšuje citlivost a zkracuje čas expozice.

[-more-]{Menu a ovládání}

Ovládání a práce v menu

Ovládání představuje celkem jednoduchou a přehlednou záležitost. Vzhledem k zaměření přístroje, můžete očekávat příjemné ovládání ala amatérské DSLR přístroje. Podstatným rozdílem oproti ostatním fotoaparátům v dané kategorii (EVF) je mechanické ovládání zoomu. Jedná se o stále oblíbenější záležitost, především proto, že takové řešení nabídne příjemnější a pohodlnější ovládání a zároveň možnost přesnějšího krokování. Na druhou stranu, pro majitele většiny elektronických zrcadlovek, zde bude nevyhnutelné, zvyknout se na jiné ovládání v případě zoomování již pořízených snímků. Osobně však tento způsob řadíme jednoznačně k výhodám fotoaparátu.

Přístroj se spouští/vypíná kruhovým prstencem, obepínajícím spoušť. Jsou na něm tři režimy: Vypnuto/Prohlížení/Fotografování. Nastavování expozičních režimů provádíme kruhovým ovladačem (Auto, Program, Priorita času "S", Priorita clony "A", Manuální režim, Kamera a 5 motivačních programů - Sport, Krajina, Portrét, Noc a Stabilizace). Chybí zde však oblíbený roller - kolečko pro změny parametrů. Ten zde nahrazuje multifunkční křížový ovladač.

V manuálních a polomanuálních režimech, nastavujete expoziční parametry pohybem nahoru/dolů - u multifunkčního ovladače. Chcete-li měnit další parametr (například clonu - v plně manuálním režimu), musíte současně stisknout klávesu pro kompenzaci expozice (stejný systém jako například u Canonu 350D). Jinak při samotném stisku tohoto tlačítka (kromě plně manuálního režimu) se vám kromě možnosti nastavení kompenzace expozice, zobrazí dále na displeji také živý histogram.

 

 

Režim blesku a režim ostření (Normal, Makro, Supermakro) se nastavuje klasicky - multifunkčním ovladačem - vlevo/vpravo). Pro ovládání ostřícího systému slouží dále tlačítka na boku aparátu (na straně objektivu). Je zde tří-polohový přepínač, kterým nastavíme volby: Průběžné ostření, Jednorázové ostření a Manuální ostření. Manuálně ostříme pomocí menšího prstence objektivu. Tlačítko uprostřed třípolohového přepínače slouží k okamžitému automatickému zaostření v manuálním režimu. Při manuálním ostření máte k dispozici na displeji zvětšený výřez snímané scény - pro lepší orientaci.

 

 

 

Na zadní straně ještě máme klávesu aktivující režim Priority tváře, přepínač displeje a EVF hledáčku, lupu pro zvětšení náhledu (digitální zoom, výřez), tlačítko Disp/Back - sloužící pro návrat v menu nebo k zobrazení/deaktivaci údajů na displeji a klávesu "F" - kterou nastavujeme rozlišení, citlivost a barevné filtry). Výčet ovladačů zakončuje dvojice kláves na vrchu aparátu - Kompenzace expozice a Způsob snímání (sólo, série, velká série).

Při vstupu do menu se zobrazí základní nabídka, obsahující položky: nastavení samospouště, způsob měření expozice, vyvážení bílé, rychlá spoušť, AF režim ostření (Střed, Vícebodové, Volitelné), Ostrost, Úroveň záblesku (kompenzace), Nastavení bracketingu a poslední položku představuje menu nastavení (Set-up). Pod ním se skrývají možnosti: Doba zobrazení snímku, Číslování, AF světlo, RAW, Režim LCD/EVF, Kontrola zaostření, Datum a Čas, Zvukové tóny, Zvuky závěrky, Hlasitost přehrávání, Jas displeje, Format, Jazyk, Automatické vypnutí, Časové pásmo, Pozadí, Vybíjení akumulátoru, Video výstup, Resetování. Klávesa "F" ještě obsahuje základní menu, kde lze měnit často používané - rychle přístupné funkce (Citlivost - ISO, Rozlišení snímků, Barevné filtry). V menu prohlížení lze provádět základní úpravy snímků jako: Mazání, Rotace, Ochrana snímků, Kopírování, Hlasové poznámky a Nastavení (shodný jako v režimu fotografování).

[-more-]{Hodnocení kvality snímků}

Kvalita snímků

Fuji FinePix S6500 fotografuje na šest citlivostí: ISO 100, 200, 400, 800, 1600 a 3200. Na prvních dvou citlivostech ISO 100 a 200 není patrný téměř žádný šum. Následující citlivost ISO 400 již nese známky digitálního šumu, ten je však běžně pozorovatelný jen při zvětšeném náhledu a snímky jsou stále dobře použitelné. Obdobná situace je i při další citlivosti ISO 800, šum je zde již znatelnější a stejně tak se začínají projevovat i známky softwarové redukce. Nicméně fotografie lze stále použít - a to i v měřítku 1:1. Snímky s citlivostí ISO 1600 již vykazují silné zašumění a to i na zmenšených obrázcích. Lze je v krajním případě použít, ale pouze jako malé náhledy. Poslední citlivost ISO 3200 vykazuje brutální šum a vlivem silných softwarových úprav také dochází k velkým ztrátám detailů. Fotografie jsou již celkově hodně rozmazané a v praxi nepoužitelné - a to ani jako zmenšeniny. Fujifilm však v tomto případě zvolil dobrou strategii a kombinace rozumného rozlišení a většího čipu (na kompaktní fotoaparát, potažmo EVF přístroj) nabízí silně nadprůměrné výsledky v oblasti šumu. Použitelnou citlivostí ISO 800 (výjimečně i ISO 1600), nejenže strčí FinePix S6500 do kapsy většinu EVF aparátů, ale může si troufnout poměřit síly i s leckterou amatérskou DSLR.

Fotografování na všechny citlivosti (zleva doprava, shora dolů): ISO 100, 200, 400, 800, 1 600 a 3 200.

Naopak funkce vyvážení bílé barvy nás mírně zklamalo. Automatické vyvážení bílé pracuje na denním světle korektně. V umělém osvětlení je třeba nastavit některý z předdefinovaných módů. Nechybí ani možnost manuální kalibrace WB. Ovšem jak při nastavení libovolné předvolby tak i manuálního měření (pomocí šedé tabulky), má fotoaparát stále tendenci posouvat barevné spektrum do studenějších tónů (fotografie jsou mírně namodralé).

 

Vyvážení bílé (White balance) – vlevo: automatické, vpravo: manuální.

Ostrost a kresba jsou na velmi dobré úrovni a to i přesto, že zde máme k dispozici "jen" 6 MPix. Jsou patrné klasické vady optiky, ale i v tomto případě hovoříme pouze o malých projevech. Moiré je velice slabé, chromatická aberace je patrná, ale také jen mírně, roste především v krajích snímku. Míra ostrosti je dobrá, směrem do krajů fotografie však také ubývá. Na krátkém ohnisku je patrné soudkovité zkreslení, nijak silné a mizí postupně se zvětšujícím se ohniskem. Se zvětšujícím se ohniskem a clonovým číslem však silně ubývá též ostrosti. Objektiv vinětuje (úbytek světla v rozích), ale též jen slabě. Kvalita snímků je vzhledem k dané kategorii také nadstandardní.

 

Fotografování s minimálním zacloněním na nejkratším ohnisku (vlevo, F2,8) a na nejdelším ohnisku (vpravo, F4,9).

 

Fotografování se středně nastavenou clonou na nejkratším ohnisku (vlevo, F4,9) a na nejdelším ohnisku (vpravo, F6,5).

 

Fotografování s maximální clonou na nejkratším ohnisku (vlevo, F8) a na nejdelším ohnisku (vpravo, F8).

 

 

Fotografování na nejkratším ohnisku (vlevo) a na nejdelším ohnisku (vpravo).

 

 

 

Fotografování na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů): ISO 100, 200, 400, 800, 1 600 a 3 200.

V režimu makro...

 

 

 

Fotografování v noci na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů): ISO 100, 200, 400, 800, 1 600 a 3 200.

Video sekvence: 640 x 480 bodů…

[-more-]{Praktické zkušenosti a závěr}

Praktické zkušenosti a závěr

Fuji FinePix S6500fd pořídí první fotografii za zhruba 1,5 sekundy. Reakce závěrky na stisk namáčknuté spouště je okamžitá, tedy v našich podmínkách neměřitelná (menší než 0,1 sekundy). Zpoždění závěrky bez namáčknuté spouště je jen otázkou autofocusu (zaostření) a to zde máme kolem 0,5 sekundy. Zpoždění displeje - jak už je pro tuto kategorii zvykem, zde máme, ale naprosto tolerovatelné. Obdobné to je i v případě elektronického hledáčku. Měření expozice i automatické ostření funguje korektně a rychle. AF signalizuje zvukově a vizuálně správné zaostření (máte-li špatně zaostřeno nebo je-li kratší vzdálenost fotografovaného objektu, než je minimální zaostřovací vzdálenost pro dané ohnisko, na displeji se zobrazí upozornění "!AF"). Automatické ostření kupodivu funguje dobře i relativně rychle též v podmínkách, kdy máme slabší osvětlení (což není příliš typické pro tento segment přístrojů). Práce s fotoaparátem i ovládání představují intuitivní a pohodlnou záležitost. Všechna ovládací tlačítka jsou snadno dostupná, jejich chod je okamžitý a rychlý. Zvlášť příjemnou záležitostí je mechanické ovládání optického zoomu, což umožňuje rychlé změny ohniska a přesné krokování. Pro snadnější kontrolu expozice nechybí ani živý histogram.

Zajímavou funkci představuje "Face Detection" aneb detekce obličeje. Software přístroje automaticky rozpozná obličej ve fotografované scéně a ostří i exponuje s ohledem na něj. Na druhou stranu však klávesa pro aktivování/deaktivaci této funkce je umístěna nepříliš šťastně (příliš blízko palce pravé ruky), tudíž může snadno dojít k její aktivaci, ačkoli to není žádané a tím si snadno změníte expozici tak jak vůbec nechcete (také se nám to párkrát stalo). Další nedostatek představuje již zmíněné vyvážení bílé (které má tendenci posouvat barvy do studenějších odstínů) a také displej, na který se v tomto směru bohužel nelze spolehnout, neboť nám trochu lže. Fotografie, zobrazující se na displeji, vypadají dobře a vyváženě, ovšem při promítnutí na monitoru PC je rozdíl v barevném posuvu markantní. Toto je však obecný problém digitálních fotoaparátů, kdy displej má tendence zobrazovat "líbivější" fotografie, které neodpovídají úplně přesně realitě. Malým zklamáním je také absence optické stabilizace, ale to bychom už asi chtěli moc. Jako celkem dobrá záplata zde je softwarová stabilizace obrazu. Sice se jedná pouze o zkracování časů závěrky v kombinaci se zvyšováním citlivosti, vzhledem k dobrým výsledkům v případě digitálního šumu, se však u S6500 jedná o celkem efektivní funkci, která určitě přijde ve spoustě situacích vhod. Ukládání snímků je vyřešeno formou xD karty, v případě nouze lze využít též interní paměti (cca 10 MB). Napájení zajišťuje čtveřice AA článků.

Závěrem

Fuji FinePix S6500 představuje velice zajímavý a povedený EVF aparát, který si však v mnohém nezadá ani s pravými zrcadlovkami. Potenciální kupce vidíme zejména v amatérských pokročilých fotografech, kteří již mají vyšší nároky na svůj přístroj, ale zároveň požadují univerzální a efektivní řešení. Dobrá funkční výbava, množství manuálních funkcí a široký ohniskový rozsah (28 - 300 mm) je toho jasným důkazem. Škoda jen, že zde chybí optický stabilizátor a sáňky pro externí blesk. Trochu zklamal také displej a barevný posun WB v případě předdefinovaných režimů. Na druhou stranu vysoká kvalita fotografií a možnost běžného používání vyšších citlivostí až ISO 800, je více než vyváženým protikladem, který by mohl rozhodnout o koupi. Nemalým plusem je také příznivá koncová cena. Fuji FinePix S6500fd již je na pultech prodejen a to za přibližnou cenu pohybující se okolo 11 000 Kč (včetně DPH).

:: Technická specifikace Fujifilm FinePix S6500fd

[-more-]{Živé fotografie}

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Recenze  

 » Recenze  » Recenze - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

hledacek..

Autor: Huggi Muž

Založeno: 20.12.2006, 01:13
Odpovědí: 4

tema 115k bodama v hledacku to pekne po*rali..stejnej mam i na S5500 a je to teda dost na hranici pouziti..radsi horsi LCD a lepsi hledacek nez opacne..

Odpovědět na příspěvek

RE: hledacek..

Autor: xfrodo Muž

Založeno: 20.12.2006, 09:51

Moje řeč, mám stařinkou Fujinu S603Z a v hledáčku to má 200 000, tak nevím proč šli na polovinu. Jinak srovnání s jakoukoliv zrcadlovkou zde opravdu není na místě.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: hledacek..

Autor: kromec Muž

Založeno: 20.12.2006, 16:48

No aby se lepe prodaval FUJI 9600

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: hledacek..

Autor: MartyC Muž

Založeno: 11.01.2007, 12:48

Jo,mám taky Fuji S 602 Z(ne S603,ta neexistuje).Má fyzicky jen 3MPix a stejně velký snímač jako 6500F,takže se šumem na tom není až tak zle...Za dobrých světelných podmínek dává S602 velmi solidní výsledky do ISO200,možná někdy a v něčem i blížící se levným DSLR...ISO 400 je už trochu zašuměná,ale použitelná...ISO 800 a 1600 je v praxi spíše kuriozitou a nebo pro tvorbu impresionismu ve fotografii...Oproti tomu bráchova 350D dává i při ISO 1600 výsledky cca jako ISO 300 z S 602...Takže za šera je to celé úplně jinde...Z recenze a fotek mám dojem,že S6500f je někde napůl cesty mezi starou S602 a 350D....Každopádně zrcadlovka je za šera lepší,ale když fotíte v prašném prostředí s dostatkem světla,není ani S6500F špatným řešením...

Odpovědět na příspěvek

STE uz naozaj vsetvi jebnutí ??

Autor: Parsifal Muž

Založeno: 05.06.2008, 15:31

Ako Vobec mozete porovnavat zrkadlo s EVF ?.. je to uplna zbytocnost, tak ako sa skriepit a hadat o tom ci ide lepsie 16V motor, alebo TDI dísel... je to ina technologia, ale osobne mi staci tato 6500, bratranec doniesol z irska nadherne fotky, cliffy ..podal nadherne Zelenu a modru,.. nie je to take SUMIITKO ako su male kabelkove compakty... silno odporucam kazdemu zaciatocnikovy ktoremu stacia foto do formatu A4 a nechce sa im chodit na vylety s dvoma pridavnymi sklami -ako prislusenstvo k pravej Zrkadlovke. Inak rozhodoval som sa ci nezoberiem radsej 9600 ale ee e ! 6500fd, ma celeho dostala... VRELE odporucam, ... mal som kabelkovy kompakt Konicu-Minoltu ale sla do digitalneho neba.... ale kompakt uz nechcem ... jedine Grand power P1 .. aby som mohol strielat takých chytrakov ktorí porovnavaju neporovnatelne... ;))

Odpovědět na příspěvek

To snad ne...

Autor: dod Muž

Založeno: 20.12.2006, 01:23
Odpovědí: 14

Celkove pekna recenze, kterou mi kazi pouze jedina vec.
Je asi pravdou, ze urovni sumu strci mnohe EVF aparaty do kapsy, ale srovnavat kvalitu obrazu s "leckterou amatérskou DSLR" povazuji za velice neobjektivni, nepravdive a uplne zcestne tvrzeni.
Staci se podivat na vyrezy one veze (nebo co to je) - ISO 100 a 200 dobre, ale na 400 je uz videt ztrata detailu, pri ISO 800 je uz na cihlach videt uplna mazanice, o 1600 a 3200 nema smysl ani mluvit.
Reknete mi uprimne, ktera - byt amaterska - DSLR vam tohle udela? Ja vim, zadna...

Odpovědět na příspěvek

RE: To snad ne...

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 20.12.2006, 06:18

No, ono jde klidně srovnávat fotomobil s Canonem 5D, proč ne? Jde jen o to, porovnat to správně...

Odpovědět na příspěvek

RE: To snad ne...

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 20.12.2006, 11:14

Dobry den,
osobne to za nepravdive a uz vubec ne zcela zcestne tvrzeni nepovazuji! Testoval jsem nekolik desitek fotoaparatu (vcetne DSLR), takze myslim, ze mam s cim porovnavat a z ceho vychazet. Mezi kompakty (kde konci citlivost okolo ISO 200) i EVF pristroji (kde je hranice cca kolem ISO 400) predstavuje S6500 co se tyce sumu bezpochyby vcelku vyjimecny pristroj. Ale zaroven tvrdim (a za tim si stojim!), ze snese srovnani i s amaterskymi zrcadlovkami jako ja napr. Nikon D50/D70, popr Canon 350D (i kdyz ten ma obecne lepsi vlastnosti v teto oblasti). Nicmene to samozrejme neznamena, ze je S6500 LEPSI (coz nikde nerikam, nebo ano?!). Staci se podivat na recenze konkretnich pristroju - NEZAUJATYM pohledem - a myslim, ze je to naprosto zrejme!
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: To snad ne...

Autor: dod Muž

Založeno: 20.12.2006, 16:17

Podivam-li se NEZAUJATE na ty same snimky namatkou napriklad v nedavne recenzi na Nikon D40 (viz http://www.fotografovani.
cz/art/forec_amater/nikon
-d40-rec.html?pos=3), tak budete vedet, o cem mluvim. Ani na nejvyssi ISO - i kdyz je tam pak samozrejme take sum - neni z tech cihel na vezi impresionisticka malba.
Abyste mi rozumel, v zadnem pripade nehanim S6500, ani zde nerozpoutavam diskusi DSLR x EVF - to snad vsichni pochopili, ale dejte si tyto snimky techto recenzi vedle sebe, a pak napiste vetu - "kvalita snimku snese srovnani s amaterskou DSLR".
Kdyz neco snese srovnani, tak se to podle me bude lisit kvalitativne minimalne.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: To snad ne...

Autor: Drummer Muž

Založeno: 20.12.2006, 21:36

Opravdu velice krásné snímky, hlavně ty co předvádí maximální přiblížení. To jste kreslil vodovkama? K tomu šumu, kdyby takovéhle patlaniny předváděl můj D70 tak ho odnesu do servisu.

Odpovědět na příspěvek

RE: To snad ne...

Autor: jirka Muž

Založeno: 21.12.2006, 13:05

Tak to si asi trošku fandíte, že žádná DSLR takhle nešumí. Viděl jsem fotky Nikona D50 a byly zašuměný až hanba. To samý EOS 300D - taky žádnej zázrak. Ale pokud to samozřejmě budu srovnávat s EOS 5D, kterej má čip velikosti kinofilmovýho políčka, tak je jasný, jak to asi dopadne.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: To snad ne...

Autor: revell Muž

Založeno: 21.12.2006, 13:36

tak se podivejte na dva clanky dozadu na zminovany nikon d40, ten rozdil je skutecen markantni. Mozdna neni chyba tak uplne v snimaci, ale v algoritmech, ktere aby vsechno zakryly to tezce rozmazou. U zrcadlovky mate volbu, ze si to udelate sam(a snad lepe) v PS.
Hezky den

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: To snad ne...

Autor: pj Muž

Založeno: 03.01.2007, 01:10

tady tu volbu mate taky - fotte raw a omezeni sumu si ridte dle libosti presne rucne...

Odpovědět na příspěvek

RE: To snad ne...

Autor: dod Muž

Založeno: 21.12.2006, 21:52

Vite, uz to nechci dal rozpitvavat, ale jenom jeden postreh na zakonceni vlakna.

Hned pote, co mi pan Hajek - autor recenze - odpovedel v tom smyslu, ze si za svym tvrzenim stoji, jsem si vyhledal jeho dalsi recenze a narazil jsem na jednu velmi zajimavou vec.
V nedavne recenzi na Canon Powershot G7 jsem si prohledl stejne testovaci snimky one veze. Objektivne mi prijde, ze ma vysledky lepsi - nerozbiji obraz tolik jako S6500. Tak jsem se podival, co tam o tom pan Hajek bude psat (kdyz ma jeste clanek v nazvu "kompakt s ambicemi zrcadlovky" - to je ale vedlejsi, muze se to vztahovat i k jinym vlastnostem aparatu). A ejhle - pise tam, ze take (stejne jako S6500) strci vetsinu kompaktu, ale i EVF pristroju do kapsy, ale cituji - "Samozřejmě že pravým zrcadlovkám nemůže v tomto ohledu G7 konkurovat...".

Tak si to dejte dohromady - G7, ktery ma lepsi vysledky nez S6500 se nemuze rovnat se zrcadlovkami, S6500, ktery ma od ISO 800 vys mazanici, se naopak muze se zrcadlovkami merit. Premyslivy ctenar si udela zaver sam...

Abyste me pochopili spravne - je mi srdecne jedno, jaky si kdo koupi fotoaparat. Ale stve me, kdyz se nekdo rozhoduje mezi EVF nebo DSLR, jde si s dobrym svedomim prostudovat recenze na fotografovani.cz, a najde tam takovouhle dezinformaci.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: To snad ne...

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 22.12.2006, 12:55

Vazeny Pane DODe, jediny kdo tady mistifikuje ctenare, jste bohuzel VY, nikoli ja. Nerad to rikam, ale Vase naprosto zcestne zavery ohledne G7 a S6500 svedci o naproste zaujatosti (v opacnem pripade by mely byt duvodem navstevy ocniho lekare). Specialne kvuli Vam a abych ukoncil tuto debatu, jsem si dovolil udelat male objektivni srovnani v oblasti sumu: G7 vs S6500 vs D50. Jedna se o nijak neupravene vyrezy, kde je jasne patrny rozdil (a tez je videt, ze S6500 opravdu nema k nekterym amaterskym DSLR daleko - neni na tom samozrejme lepe, coz jsem ale take nikdy netvrdil)! A po shlednuti - dovolim si Vas nyni tez citovat: "Si premyslivy ctenar udela zaver sam!"

http://www.fotog
rafovani.cz/images3/srovn
ani-sum_G7vsS6500vsD50.jp
g

P.S.: Jen pro uplnost je mi jasne, ze se zde uz dostavame do extremu a jiz porovnavame jablka s hruskami (10 MPix kompakt VS. 6 MPix EVF VS. DSLR s velikosti snimace APS-C, tj. cca 15 x 23mm), ale jina cesta neni - jen obhauji sve zavery, ktere jsou - na rozdil od tech Vasich - skutecne necim podlozeny! Timto povazuji tuto debatu z me strany za ukoncenou

Preji hezky den a krasne svatky
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: To snad ne...

Autor: dod Muž

Založeno: 22.12.2006, 15:16

Vazeny pane Hajek, dekuji, ze jste si dal tu praci a dal dohromady 3 priklady. Ale mozna jste me spatne pochopil. NESLO MI O SUM jako takovy, netvrdil jsem, ze ho ma G7 nizsi. Sum mi dokonce ani tak moc na fotografii nevadi. Slo mi o ROZBITI OBRAZU (ztrate detailu, rozmazani detailu) na vyssi citlivosti. Prave tyto veci jsem porovnaval.

Ale to uz je jedno, at si kazdy vybere podle svych potreb a gusta. Z me strany je to take vse, dekuji za konfrontaci a preji tez vse dobre.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: To snad ne...

Autor: Svoboda Muž

Založeno: 23.12.2006, 19:02

Nezlobte se, ale pan Hájek je méně zaujatý než Vy a to včetně "rozbití detailu". A to vlastním D70, takže mluvím vlastně proti sobě. I ta D70 je na 1600 použitelná značně omezeně (fotím přitom jen do RAWu) s 800 se dá rozumě dělat. U D70 je problémem prach, který mě tam při opravě zanesl servis Nikonu a nebyl schopen ostranit, takže jsem po půl dni práce ho dostal pryč sám. U pravé zrcadlovky mě teď drží jen Sigma 10-20, což je neocenitelné pro snímky pohybujících se lidí, které nelze panoramaticky skládat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: To snad ne...

Autor: Bobr Muž

Založeno: 29.12.2006, 20:06

http://www.fotografovani.
cz/images3/srovnani-sum_G
7vsS6500vsD50.jpg

Nemo
hu se na tuto adresu dostat,můžete poradit?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: To snad ne...

Autor: Bobr Muž

Založeno: 30.12.2006, 12:07

Je to jasné.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: To snad ne...

Autor: Hájek Martin Muž

Založeno: 02.01.2007, 10:26

Zdravim,
odkaz je v poradku, prave jsem jej zkousel (a to jak v Explorer prohlizeci, tak i pres Mozillu Firefox)...
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

Stabilizátor

Autor: Miro Muž

Založeno: 20.12.2006, 08:38
Odpovědí: 0

Ešte tomu chýba opt. stabilizátor a bol by to perfektný foťák pre bežných ľudí..... (ale toho sa u Fuji asi nedočkáme)

Odpovědět na příspěvek

Korekce a hodnocení

Autor: Martin V. Muž

Založeno: 20.12.2006, 09:08
Odpovědí: 4

1) Opravdu má DISPLEJ dioptrickou korekci???
2) Plusy: široké ohnisko, dostačující rozsah, akurátní počet MPx na relativně rozumně velkém snímači, tudíž i prakticky použitelné ISO 400.
3) Mínusy: Děsivá světelnost na dlouhém konci v kombinaci s absencí stabilizátoru, chybějící sáňky na blesk, ukládání na xD karty.
Napájení na tužky lze zařadit podle názoru do obou skupin.
Při troše soudnosti by si soudruzi z Fuji mohli odpustit ty mazaniny z ISO 3200, při větší troše i 1600.

Odpovědět na příspěvek

RE: Korekce a hodnocení

Autor: Amos Muž

Založeno: 21.12.2006, 07:29

Na takyto rozsach zoomu je to praveze vyborna svetelnost. Ako na kratkom tak aj na dlhom konci. Opticka stabilizacia je naozaj dobra vec ale da sa tak isto perfektne fotit aj bez nej, tak ako sa fotilo desiatky rokov doteraz, kym nenastal tento marketingovi boom.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Korekce a hodnocení

Autor: Martin V. Muž

Založeno: 21.12.2006, 12:45

"Výborná světelnost" na 300 mm eq je 3,3 nebo dokonce 2,8 - jak to má jeden nejmenovaný UZ, který není od Fuji. 4,9 to rozhodně není.
Ano, dá se fotit i bez stabilizátoru, stejně jako se dá fotit bez autofokusu, automatického měření expozice, bez blesku. To jsou taky "marktetingové boomy"? Odpověď asi tušíte :-), chci tím říct, že stabilizátor je nesmírně užitečný pomocník, protože zisk 2-4 EV Vám jen tak nikdo nedá.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Korekce a hodnocení

Autor: Hladík M. Muž

Založeno: 21.12.2006, 21:35

Na statické scény je stabilizátor dobrý, ale při pohyblivých scénách světelnost objektivu nenahradí.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Korekce a hodnocení

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 22.12.2006, 06:49

Ano. To je pravda. Ale pro běžného fotografa, který fotí 98% statických nebo málo pohyblivých scén, to není jaksi argument.
U S6500fd není bohužel ani jedno - ani stabilizace, ani dobrá světelnost. Navíc obraz je proti F30/F31 od stejné firmy a s údajně stejným čipem na vyšší ISO tak zmršený, že by nad tím člověk brečel.

Odpovědět na příspěvek

Jako DSLR?

Autor: Bob Muž

Založeno: 20.12.2006, 21:39
Odpovědí: 2

Zajímavý foťáček, hlavně širokoúhlé ohnisko není k zahození. Ovšem po shlédnutí snímků s vyšším ISO bych tedy nesouhlasil s názorem, že kvalita je srovnatelná s DSLR. Kamera sice intenzivně bojuje s šumem, ale za cenu totálního rozpití fotky a sežnání detailů. I na DSLR jsou fotky s vysokou citlivostí (ISO 800 a 1600) hodně zašuměné, ale pořád koukatelné a plné detailů. Toto je od ISO 400 opravdu "kaše" bez jemných detailů (ISO 1600 je dost hrozné). Na ISO100 a 200 jsou výsledky velmi dobré.

Odpovědět na příspěvek

RE: Jako DSLR?

Autor: jirka Muž

Založeno: 21.12.2006, 13:00

No, já jsem si tenhle foťák nedávno pořídil a musím říct, že při ISO 400 už musíte mít hodně zvětšenou fotku, aby šum byl patrný. Oproti Panasonicu DMC FZ 50 (který má kamarád) je to co se týče šumu nebe a dudy. Jednoznačně Fuji vyhrává díky poměru rozlišení 6.1 MPix a velikosti čipu. Jiná situace je už ale u Fuji S9600, kde je shodná velikost čipu, ale rozlišení přes 9 mega - tenhle foťák už šumí při ISO 400 značně.

Odpovědět na příspěvek

RE: Jako DSLR?

Autor: eda Muž

Založeno: 15.01.2007, 20:25

Tady prezentované fotky jsou úplně v pohodě, přál bych vám vidět ISO 400 a Canon IS 3. Hrůza ..

Odpovědět na příspěvek

Re špatná recenze

Autor: Lukas Muž

Založeno: 22.12.2006, 13:21
Odpovědí: 0

Myslím, že pan Hájek udělal celkem pěknou recenzi, jediné co mi nesedí je to "velice dobré ovládání" měl jsem S5600 a ta měla krom objektivu naprosto shodné ovládání a podle mě mizerné, ale je fakt, že nejvíc mi vadil elektronický zoom , proto mám teď D70, když koukám na foto z S6500 na iso 800 a tu samou fotku z D70 na iso 1600 hmm, neodsoudil bych S6500 jako špatnou, jo matlá, ale která EVF nematlá ukažte prstem..... však to umí raw tak když Vám na fotce záleží není problém ji střelit do rawu a pustit na ni neatimage.....
Jo srovnat kvalitu na stejné iso z S6500 a D40 nejde, ale zrovna tak nejde srovnat D40 a D70, D70 šumí prostě víc než D40...... a co ? mám D70 prodat a koupit D40 ?
Jo ještě ke srovnání s F10/F30 podívejte se na dcresource na noční snímky z F10 a S6500 dejme tomu na iso 800 a porovnejte prokreslení světel a stínů myslím, že vyšší šum je jen malá daň za takovou dynamickou citlivost, kterou právě S6500 nabízí

Myslím, že S6500 je ten pravý fotoaparát na rozjezd, a až přestane majiteli stačit určitě už díky záruce 3 roky půjde dobře prodat a přestup na DSLR bude hračka

Odpovědět na příspěvek

Šum malý,

Autor: Jaryn Muž

Založeno: 24.12.2006, 11:50
Odpovědí: 12

ale obrázky jak vyblité, ještě jsem žádný pořádný neviděl. Hrany, ale i větve stromů krásně olemované fialovou a zelenou. Málem jsem zapomněl, jsou vlastně Vánoce, takže ozdoby na stromečky patří :-) Jinak z dálky opravdu vypadá jako zrcadlovka, určitě se i dobře drží. Ale o těžkou atrapu DSLR zájem nemám, byť jsem na základě prvotních informací o S6500fd uvažoval. Hodí se snad na fotografování testovacích obrazců. tam je dobrá, ale jinak obrázky jsou značně ploché, zbavené detailů, světlenost horší, kresba v rozích horší, není stabilizace, xD karty, malé rozlišení EVF. Prostě velké štrachadlo. Možná by se dalo využívat na sport, na statické snímky mi stačí i menší snímač ale se stabilizací, dá se exponovat v pohodě 1/2 sec i delší při ISO100. Totéž bych mohl s S6500fd při ISO1600. RAW považui pro cvakálky za zbytečný, jen zabírá místo na předražené xD kartě. A ani RAW mi nezabrání chromatické vadě, která dokáže spolehlivě zkazit i tu nejlepší kompozici. Jinak ale iluze nikomu brát nechci. Jen tedy někde hoďte vlastníci S6500fd podařená fota. Fotografování jsou především fotky. Pro někoho je foťák možná jako doplněk k oděvu, aby byl na dovolené před kolegy IN. Já chci fotit.

Odpovědět na příspěvek

RE: Šum malý,

Autor: Co to plácá ? Muž

Založeno: 30.12.2006, 13:43

Viděl jsem mnohem víc horších fotek od majitelů DSLR !!! Nenechte se Tímto nafoukancem odradit. Bůch ví jestli v životě něco sám vyfotil.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Šum malý,

Autor: Jaryn Muž

Založeno: 08.01.2007, 13:59

Bacha na pana Bocha :-)
To je pěkně hloupý argument - odvolávat se na víc horší fotky z DSLR. A rád se podívám na fota, kde v nějakém fotoeditoru bude odstraněna chromatická vada. Je fakt, že jsou i horší. Zatím jsem stáhl všechna dostupná fota z 6500fd, ale krom těch nočních, mě nijak moc nenadchnula. Výsledný produkt z fotoaparátu je fotka. A těch jsem nikde moc na fórech neviděl. Za jediný pádný argument lze považovat právě ona kvalitní fota. Nenechte se tedy nafoukancem odradit, kupte a foťte.

Odpovědět na příspěvek

aberace v pohodě

Autor: juhele Muž

Založeno: 08.01.2007, 11:50

Co se týká aberace, její odstranění ve fotošopu je otázkou pár minut, je to naprostá malichernost. Vymaskujeme jen fialové kontury, a v -nahradit barvu- kapátkem nabereme fialový odstín a stahneme saturaci.

Odpovědět na příspěvek

RE: aberace v pohodě

Autor: Jaryn Muž

Založeno: 08.01.2007, 14:18

jůhele - to si už můžu ten obrázek zrovna namalovat štecem a nemusím nic fotit :-)
Nedávno jsem viděl vedle sebe S6500fd a 350D. Vzhledově, velikostí a váhou se opravdu se zrcadlovkou srovnat může. Takže za malý peníz tak lze udělat dojen na okolí, že mám pořádný foťák. Ale bohužel jsem zatím neviděl pořádnou fotku. Možná se to časem zlepší. Malý EVF se také se zrcadlem srovnávat nedá. A také jsou problémy s xD kartami H, všechny čtečky je neumí správně po naformátování v DF číst, naformátované v PC zase nezná DF. Takže další velké minus pro S6500fd. CF karty by byly určitě mnohem lepší. Jinak je to na první pohled opravdu krásný foťák.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: aberace v pohodě

Autor: janko stastny Muž

Založeno: 16.01.2007, 14:03

Jaryn, ked si taky tazky macher, tak porad lepsi fotak za priblizne rovnaku cenu (+- 1000,-)
som zvedavy ci si trufnes odpovedat

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: aberace v pohodě

Autor: Jaryn Muž

Založeno: 16.01.2007, 21:35

Som neni macher. Neviem poradit. Ked sa ti paci, tak si ho kúp.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: aberace v pohodě

Autor: Beruna Muž

Založeno: 13.02.2007, 23:18

Ahoj Jaryne,
předpokládám, že do foťáků vidíš a pádnými argumenty odsuzuješ zde diskutovanou Fujinu 6500 fd. Momentálně fotím na klasický Canon 500D a chtěla bych si pořídit digitál. Fuji 6500 fd byla mým horkým favoritem. Samozřejmě v skrytu duše toužím po Canonu 20D, nebo 400D, ale na to opravdu, ale opravdu nemám. Proto sháním taky nějakou levnou alternativu na zrcadlovku ( přestože toto srovnání není úplně vhodné ). Chtěla bych Ti tedy dát znova dotaz, jako již dal přede mnou Jano Šťastný - jaký by jsi mi doporučil foťák kolem 10000-12000 Kč ? Nebo snad nemá cenu s touto kategorií přístrojů fotit ? Mimochodem, foťák nechci jako doplňek k oděvu, ani nechci být před kolegy IN ( jak píšeš v předchozí diskuzi ),mám již něco nafoceno - od Pionýra, přes Ljubiťela, Smenu, Zenit E, Prakticu po výše zmiňovaný Canon.
Díky za radu.
Jen si neodpustím malou, dobře míňenou radu : někdy je dobré vážit slova a přidat kapku tolerance.
Věra

Odpovědět na příspěvek

RE: tak poraď co tedy vzít? do 15.000 Kč

Autor: leonardo Muž

Založeno: 22.03.2007, 15:51

ozvi se na e-mail a poraď, to je děsnej guláš tohle číst...!!!

Odpovědět na příspěvek

RE: Šum malý,

Autor: Loiza Muž

Založeno: 12.05.2007, 09:39

Kamráde, fotil si ty vůbec někdy ?? Ploché ty fotky vůbec nejsou, zbavené detailů ?? to taky néé... a že by měl malou světelnost?? Tak to si těžce na omylu :D Jako nic ve zlém, že jo, ale tohle, co jsem napsal jsou právě jeho silné stránky a ty má on skutečně vymakané

Odpovědět na příspěvek

RE: Šum malý,

Autor: xxx Muž

Založeno: 07.06.2007, 11:59

Jaryne Ty jsi nějaký nafoukaný. Vidíš dobře. Pokuid objektivně porovnáš podobné přístroje v této cenové hladině zjistíš, že S65000 fd nemá konkurenci. Pokud Ti to nestačí tak si kup Mark I. za dvacetinásobek ceny.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Šum malý ???

Autor: bedabeda Muž

Založeno: 19.06.2007, 11:21

Tak som si ho kúpil. Môžem povedať že som dosť sklamaný. Musím, bohužiaľ Jarynovi dať za pravdu. Mám Olympus C4000 ZOOM(dá sa povedať stará šunka) a chcel som niečo lepšie, tak po rôzych recenziách som neodolal. A výsledok? Musím naozaj povedať, že fotky sú naozaj hrozné. Skúsil som aj RAW, no problém je zrejme v čipu. Naprostá strata detailu, tak by som to hodnotil.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Šum malý ???

Autor: jarkko Muž

Založeno: 13.07.2007, 23:53

Ahoj, zaujimalo by ma, ci si si isty ze tu nejde o vadu Tvojho konkretneho vyrobku. Mas to s cim porovnat (viacero rovnakych kusov fotakov), aby si povedal, ze tento fotak principialne ako taky je na nic?

Odpovědět na příspěvek

babo poraď

Autor: amatér Muž

Založeno: 13.01.2007, 10:31
Odpovědí: 2

zdravým všetkých,rozhodujem sa medzi CANON s3is aFUJI s6500fd čo je podľa vás lepšie.Chcem nafotiť expedíciu a sem tam neaký zaznam videa.Dík za radu....

Odpovědět na příspěvek

RE: babo poraď

Autor: eda Muž

Založeno: 15.01.2007, 20:18

Kup Fuji, Canon spíš zklamal :(

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: babo poraď

Autor: fanfan Muž

Založeno: 18.02.2007, 00:03

také se rozhoduji mezi Canonem s3 a tímhle Fujinem a protože chci fotit i z letadla půjdu nejspíš do toho Canona. Kdo někdy letěl ve Zlínu nebo Cesně ví jak se to tam třepe a tou Fujinou by to asi nešlo. Škoda, je lepší ale nemá stabilizaci. Anebo počkám jaké typy budou na jaře.

Odpovědět na příspěvek

babo poraď

Autor: amater Muž

Založeno: 16.01.2007, 21:29
Odpovědí: 5

no čitam a čítam recenzie a testy a asi tu f6500 zoberieme. Má to zatiaľ najlepšie foto vo svojej triede a hlevne tak nešumí. :-×

Odpovědět na příspěvek

RE: babo poraď

Autor: Skippi Muž

Založeno: 19.01.2007, 13:25

Dobrý den, tento fotoaparát jsem koupil minulý pátek a prodejci jsem slíbil, že mu přispěji do komentářů na jeho webu. Jenže z toho vznikl takový grafomanský úlet, že je mi ho líto vymazat, takže ho asi přidám (nejen do této) diskuse. Tedy:
Z dosavadních (bohužel krátkých) zkušeností mohu tuto koupi vřele doporučit. Za těch cca 10kKč se podle mě těžko najde něco lepšího. Sice z něj těžko dostanou profi fotky rozměru A3 z těžkých světelných podmínek, ale to od této kategorie ani nečekám.
Funkce a parametry:
+ 6 MPx bohatě stačí, pokud nechci dělat velké formáty.
+ Ať si kdo chce co chce říká, tak stabilizátor mi ještě nechyběl (což je možná tím, že jsem ho v životě neměl u SMENY, ZENITU, PRAKTICY ani u PENTAXU). Vzhledem k tomu, že mi přijde relativně v pohodě použitelné i ISO 800 (narozdíl od cenově srovnatelné konkurence s čipy 1/2,5", která daleko víc "žehlí" obraz a přitom i víc šumí), tak mám oproti jiným ultrazoomům minimálně 1EV k dobru, mohu tedy jít alespoň do 1/2 časů.
+ Přestože jsem si myslel, že funkce "detekce obličeje" je jen takové "pouťové lákadlo" a marketingový trik z prospektů, tak na focení dětí a podobné zvěře je to těžko docenitelné. Zkoušel jsem to dost, a ať je ten človíček před bílou zdí nebo před černými vraty (mezi těmito polohami oscilují prťata s neuvěřitelnou frekvencí), tak je expozice i ostření na jeho obličej (či více obličejů) vždycky relativně v pohodě.
+ Výborná je možnost volby formátu 3:2, při komponování nemusím myslet na to, že kus dole nebo nahoře musím přidat na ořez.
- Zato barevný režim "chrome" je opravdová pouťovka, podle mě tak k focení jídla na jídelní lístek, nebo kytek do propagace květinářství, ty barvy jsou opravdu síla...
- Dalším čistě marketingovým lákadlem je ISO3200, to už se opravdu dá použít snad jen v takové nouzi, kdy mi vůbec nezáleží, jak fotka bude vypadat, jen potřebuji vidět kdo kde byl (a dotyčnému tu fotku radši neukazovat). I ISO1600 už je na hraně, fotku větší než 10x15 z něj asi lze ukazovat, ale raději jen v rychlosti nebo babičce, co si doma zapomněla brýle. Z toho vyplývá i praktická použitelnost "superhyper režimů" jako "natural light", který mi tam cpal pořád ISO3200.
- celkem citelně mi chybí tlačítko pro uzamčení expozice oddělené od spouště, takhle musí člověk častěji používat kompenzaci, nebo manuální režim

K objektivu:
+ super je zoom v přepočtu od 28mm (konkurence v naprosté většině od 35mm)
+ ruční zoomování
- chromatická vada je hlavně směrem ke krajům obrazu dost patrná, pokud chce člověk dělat větší obrázky, tak to může být na pováženou.

Ovládán
í:
+ perfektní, příjemné, zkoušel jsem dost přístrojů, ale z této kategorie mi v ruce žádný jiný zdaleka tak neseděl, moc pěkně se s tou "hračkou" pracuje.
+ i když jsem myslel, že mi bude chybět roller (jako je třeba u FinePix S9500, nebo u zrcadlovek), tak to není tak zlé, křížový ovladač je perfektně po ruce (vlastně spíš "po palci":-))
- ostatní zápory jen v drobnostech - například v tlačítku pro volby sériového snímání by mohly být volby pro samospoušť, aby člověk nemusel do menu, volba snímání do RAW by mohla být v menu víc "po ruce".

Hlavní, na co si musí člověk u FUJI zvykat je, že vše je tak nějak obráceně, takže se s foťákem budu ještě nějaký čas sžívat, např:
- ruční zoomování má "obrácený chod", než jsem měl u objektivů u analogové zrcadlovky
- chci-li v prioritě clony zvýšit clonové číslo, musím mačkat šipku dolů na křížovém ovladači (já vím, mám se na to dívat tak, že SNIŽUJI světelnost, ale stejně je mi to proti srsti), obdobně je to v prioritě času nebo v manuálu.

Takže - celkově umírněné nadšení, za tuhle cenu jsem dostal dost. Podle mého subjektivního názoru vycházejícího z osobního srovnání a zkušeností známých bych určitě neměnil ani na Panasonic FZ7, ani za Canon S2(3)IS, o sony nebo kodaku ani nemluvím...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: babo poraď

Autor: Tomas Muž

Založeno: 19.01.2007, 19:31

Dovolím si otázečku. Vlastně víc. Co výdrž baterií? Na některém foru jsem četl, že si uživatel dost stěžoval na uvedenou výdrž baterií. Na větší odběr \"energie\". :o) Druhá otázka zní, proč bych si měl podle Vás koupit Fuji a ne zrovna S3 IS?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: babo poraď

Autor: Skippi Muž

Založeno: 22.01.2007, 10:47

Výdrž baterií jsem nezkoumal, mám tam potřetí nabité NiMH 2600mAh, ale netuším, kolik set fotek jsem udělal (resetoval jsem nastavení, číslování fotek začalo od začátku), navíc hodně používám LCD pro prohlížení.
Ke srovnání s S3IS, jen pro mne podstatné rozdíly:
+ objektiv od 28mm místo 36mm
+ ruční ovládání zoomu
+ perfektní držení
+ skutečně nižší šum, dostupná vyšší citlivost
+ cena
+ filtry bez adaptéru
- absence stabilizátoru
- nevejde se do kapsy u bundy

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: babo poraď

Autor: ja Muž

Založeno: 19.06.2007, 13:16

2) protože je lepší :o)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: babo poraď

Autor: crane Muž

Založeno: 12.07.2007, 03:32

Ad vydrz baterii: bude slusna, NiMH akumulatory som v nom este neskusal, ale na alkalicke baterky z IKEA (su to Varty), ktorych mam dve kila a vsetky su jedenkrat pouzite v pristroji na 24hodinove monitorovanie krvneho tlaku (nafukuje manzetu kazdych 20 minut po 24 hodin) som nafotil tak ccas 170 fotiek na jeden set takychto pouzitych baterii-vratane prehliadania a nejakeho blesku. Na akumulatory to bude, predpokladam, veeeeelmi slusne, recenzie uvadzaju cca 450 fotiek podla CIPA standardu. Po tejto skusenosti som tomu ochotny verit. Inak velmi spokojny s fotakom, robi sa s nim vyborne, manualny zoom, ktoremu som sa tak branil, je uzasne prakticky. Jedina blbost, ktora ma na nom stve je, ze format 3:2 na klasicku fotku nie je dostupny v najlepsej kompresii. Kto mi toto rozumne vysvetli, navrhnem ho na Nobelovu cenu.

Odpovědět na příspěvek

Který z fotoaparátů byste zvolili?

Autor: tomass Muž

Založeno: 22.01.2007, 23:56
Odpovědí: 4

Dobrý den. Přemýšlím o foťáčku tak do těch 10000 kč. fotit chci hlavně pohyblivé předměty (sport), ale samozřejmě i statické snímky...Chci se zeptat,kterému z těchto foťáků byste dali přednost? Panasonic DMC - FZ7, Canon Powershot S3IS nebo fujifinepix S6500 Fd?? případně jiná alternativa? Děkuji za vaše rady a názory

Odpovědět na příspěvek

RE: Který z fotoaparátů byste zvolili?

Autor: conwiq Muž

Založeno: 25.01.2007, 19:25

Koupil jsem začátkem ledna fujinu 6500 a jsem s ním spokojen ;) za rozumené peníze kvalitní přístroj....

Odpovědět na příspěvek

RE: Který z fotoaparátů byste zvolili?

Autor: Loiza Muž

Založeno: 06.05.2007, 14:02

No pokud bys fotil sport, tak by bylo lepší něco se stabilizací obrazu, což právě fuji nemá, na tohle bys ěl lepší třeba FZ7, Canona bych uplně vynechal... to je "shit" :D oproti s6500fd. ALe jak říkám, pokud bys fotil nejen fotky pohyblivé, tak určitě fuji, ale i s fujim se toho dá udělat mnoho

Odpovědět na příspěvek

Stabilizator nepomuze

Autor: Jerome Muž

Založeno: 25.06.2007, 23:19

Stabilizateor potlaci pohyb rukou. (Stativ je ale stejne lepsi) Pohyb objektu potlacit nelze zadnym stabilizatorem. Pokud tedy ty sportovce nechcete mit rozmazli, tak musite dat kratky expozicni cas. Pak tam ale bude malo svetla, takze musite zvisit citlivost snimace na svetlo. No a to prave tento fotak umi, aniz by zaroven sumel. Presto si myslim, ze na sport jsou lepsi prave zrcadlovky.

Odpovědět na příspěvek

RE: Stabilizator nepomuze

Autor: Michal Muž

Založeno: 25.07.2007, 11:53

Nebo se stačí poohlédnout po foťáku s lepší světelností...

Odpovědět na příspěvek

FUJI

Autor: Pavel Muž

Založeno: 25.01.2007, 22:25
Odpovědí: 0

Dobrý den,
cítím nutnost, vyjádřit zde svůj názor, jakožto majitel Fuji S6500fd. Pořizoval jsem si tento aparát přesně pro ty vlastnosti, které má. Srovnávat jej proto s čímkoliv je nesmysl. Jediné, k čemu mám výhradu, je plastový závit pro stativ. Myslím, že stejně nejlepší fotky byly z mého prvního foťáku Pionýr...

Odpovědět na příspěvek

S6500FD stojí za to !!!

Autor: Hape Muž

Založeno: 02.02.2007, 22:15
Odpovědí: 1

Mám jej teprve pár dnů, ale mohu jej všem vřele doporučit. Jedná se o fotoaparát s perfektním dílenským zpracováním, perfektními fotkami a spoustou funkcí. Na anglické menu si v pohodě za pár chvil zvyknete a bez stabilizátoru se dát v pohodě fotit. A při nejdelším ohnisku pomůže pomocná stabilizace, která zkrátí čas závěrky, vyzkoušeno, funguje O.K.!!! Super foťák !!!

Odpovědět na příspěvek

RE: S6500FD stojí za to !!!

Autor: Pav.B. Muž

Založeno: 03.03.2007, 11:20

Ahoj.
Zaujal mě Tvůj příspěvek o foťáku Fuji S6500FD, příští týden si ho jdu také koupit.
Prosim jestli se Ti chce, napiš jaké máš první zkušenosti a poznatky o foťáku.
Díky Pavel.

Odpovědět na příspěvek

Zkušenosti s S6500fd

Autor: Marek Muž

Založeno: 14.02.2007, 12:55
Odpovědí: 1

Nedávno jsem koupil S6500fd. Zvolil jsem tento přstroj po přečtení tuny recenzí na tento i jiné přístroje. Za dobu co fotím mi pod rukama prošla celá řada foťáků od koriny přes zenit, Olympus hned v několika verzích, Canon S3IS ...
Obrazová kvalita a rychlos přístoje jeho silnou stánkou, stejně tak jeho velké ale lehké tělo, které padne do ruky. Manuální zoom to je něco naprosto sqvělého :o)) Ovládání například u S3 mi přijde podstatně krkolomější.
Jedno je u toho přístroje zcela zásadní. NENí to přístoj pro milovníky automatiky pro cvak cvak snímky. Většina přednastavených režimů mi přijde nepoužitelná. Přístroj není ani příliš zatížený poťovkami typu sepie apod.
Použití xD karty je sice dražší ale na druhou stranu jde u typu H o nerrychlejší kartu a také kolik karet si kupujete ??? já osobně jednu 1G bohoatě to stačí.
Dle mého názoru je to za málo peněz hodně muziky.
Ve srovnání obrazové kvality je na tom s přístroji stejné CK vcelku dobře. A to na rozdíl od většiny z nich má RAW.

Odpovědět na příspěvek

RE: Zkušenosti s S6500fd

Autor: nastroj Muž

Založeno: 03.03.2007, 14:16

dobry den,
ja som kupil fuji. Stravil som niekolko dni nad recenziami a vela som sa toho o fotekoch dozvedel. Som v podstate uplny amater a doteraz som fotil na Olympus 3020 - inak velmi coool. Precital som si kopu slovenskych recenzii ale ani z jednej slovenskej sa nedalli fotaky porovnat - myslim foto. A ked som si precital diskusiu krecenzii, zase ma odradila od kupi. Potom som vsak objavil stranky www.dpreview.com - ide o recenzie v anglictine. ALE s rovnakymi fotkami a podmienkami. Cize mozete porovnat kvalitu plneho rozlisenia fotiek. Vsetky tri fotaky su tam podrobne zrecenzovane na cca 10 stranach. A tie porovnania fotiek rozhodli.
FZ 7 - bol moj horuci favorit
plusy - dobry objektiv, svetelnost, zoom, stabilizator, sd karty
velky minus a preco vypadol - cip, porovnajte fotky - totalny sumix - katastrofa
IS3
plusy - zoom videa, stabilizator, sd karty
minusy - podobne ako pri FZ 7 -velka miera zasumenia fotiek uz od ISO 200, a rusivy zvuk pri natacani videa, na ktori sa stazovali v diskusiach, nemam neviem potvrdit
FUJI
nechcels om fotak na xd karty a predsa som ho kupil
proste tie testy ukazali neporovnatelne vyssiu kvalitu ccd snimaca od FUJI, staci porovnat sum na ISO 4OO, panasonic by ho nemusel mat ani v ponuke a IS3 sumi tiez podstatne viac....
mne islo o kvalitu fotografie a preto vyhrala s 6500

Odpovědět na příspěvek

FinePix S6500fd

Autor: daniel Muž

Založeno: 09.03.2007, 10:07
Odpovědí: 5

Pred 2 tyzdnami som si zakupil tento fotak. Velmi som sa nan tesil. Cca po 2 hod. pouzivania sa na display objavili 2 body. Su viditelne pri rezime fotografovania. Najlepsie, ak fotak mieri na tmave pozadie al. pri foteni vecer, v tme. Body nie su viditelne pri prezerani fotiek, pri nahravani videa a ani na monitore PC. Pokial zapnem pri foteni digit. zoom body sa presunu na ine miesto. Pisal som predajcovi, ten to odoslal technikovi FUJI a dostal som odpoved, ze pokial to nie je vidiet na fotkach, nie je to dovod na reklamaciu. Neviem, ci je to mechanicka alebo soft. zavada. Ma niekto podobnu skusenost? Vie niekto poradit? Dopredu dakujem. daniel

Odpovědět na příspěvek

RE: FinePix S6500fd

Autor: pavliCZECH Muž

Založeno: 14.03.2007, 18:18

Jediná rada v takovém případě je asi reklamace!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: FinePix S6500fd

Autor: daniel Muž

Založeno: 27.04.2007, 12:18

No, dnes mi dosiel moj FinePix S6500fd zo servisu Fuji.
Nic s tym neurobili. Akurat mi napisali, ze udaje na LCD su "len" informativneho charakteru a nemaju vplyv na vysledky fotografie. (To samozrejme viem aj ja). Ale inak som s tymto fotakom nadmieru spokojny. daniel

Odpovědět na příspěvek

RE: vadne pixely TFT

Autor: jaro mart Muž

Založeno: 14.07.2007, 00:28

Na strankach vyrobcu uvadzaju, ze ide o 2.5" TFT (235,000 pixels) monitor. Podobne, ako pri PC monitoroch, ide tu podla mna o hardwareovu chybu LCD monitora a to o mrtvy pixlel-y alebo mrtvy subpixel-y. Pre vysoku technicku narocnost sa vyrobcovia snazia zakaznika presvedcit, ze par vadnych pixelov je v norme. Pekne to vsak zerie nervy. Bud sa s tym clovek zmieri, alebo sa bude po takom "peknom" vybaveni reklamacie sudit. Myslim si ze je pre servis hrackou vymenit zadny lcd monitor kus za kus... Neviem preco si nezachovaju vysoku uroven a riesia to takto. Vyrobna cena takeho lcd je par centov v Cine/Tajvane. Vsade je badatelna velka tendencia ohlupovat zakaznika na jeho pravach, pretoze si myslim, ze si si nekupoval fotak s tym, ze tam chces mat vadne pixely - obzvlast na velmi dolezitom mieste, kde dochadza k rozhodovaciemu procesu ohladne tvorby fotografie. Na nom predsa nastavujeme takmer vsetko...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: vadne pixely TFT

Autor: Jihra Muž

Založeno: 15.10.2007, 00:25

Na neuznané reklamace je jeden super lék - pojištění právní ochrany rodiny u D.A.S. pojišťovny právní ochrany. Mám toto pojištění sjednáno, stojí mne 1200 Kč za rok a mám právníky a soudy v celé Evropě zdarma. Takže zamítnuté reklamace řeší většinou jeden důrazný dopis od právníků pojišťovny a firma, která mi reklamaci zamítla, "přileze po kolenou". Pro zájemce - www.das.cz. Pro šťouraly - nejsem ani obchodní zástupce ani zaměstnanec D.A.S pojišťovny, jsem jen nadmíru spokojený klient.

Odpovědět na příspěvek

Šťoural: "Už i zde!?!"

Autor: ms Muž

Založeno: 08.01.2008, 18:41

Tímto scamujete - česky: sviníte všelijaká diskuzní fóra už drahný čas!
Z toho logicky plyne jen jediné - jste nějakým způsobem zainteresován na činnosti oné německé pojišťovny!

Odpovědět na příspěvek

směrné číslo blesku

Autor: poly Muž

Založeno: 12.03.2007, 13:41
Odpovědí: 0

Protože s tímto přístrojem uvažuju pro dokumentaci akcí, jedním z důvodů, proč ho pořizuju je taky relativně dobrý dosah blesku. Alespoň na dpreview uvádějí 8mWide a 4mna Tele. Při automatickém ISO. Zajímá mně Vaše praktická zkušenost. Je to lepší, než s hračkama typu Olympus mjů 600 apod?
Vím, že umí vyšší ISO, to samozřejmě také použiju, ale náhodou směrné číslo blesku? Neznáte nikdo?

Díky, Jarda

Odpovědět na příspěvek

Automatika a vysoké ISO

Autor: Radim Muž

Založeno: 21.03.2007, 17:42
Odpovědí: 0

Taky jsem se nechal zlákat a zatím se mi to všecko zamlouvá, perfektní držení, ovládání. Jen jedno je mi divné: jakýkoliv jiný režim než P,S,A,M
neumožňuje volbu ISO , i ta je auto. To by mi tak nevadilo, kdyby automatika odvážně nevolila poměrně vysoké hodnoty. ISO 100 a 200 zvolí jen venku za pořádného světla, pokud fotím v místnosti s umělým osvětlením (poměrně silným), dokonce i s bleskem - ISO je skoro vždy 800, při vypnutém blesku běžně 1600 nebo 3200. I když ten aparát šumí méně ve srovnání s jinými, na tisk je to přece jen moc. Máte stejné zkušenosti ? 10 let starý olympus s 2Mpix rozlišením nic jiného než automatiku snad neumí a na stejné snímky klidně volí ISO 100...
Dále mám pocit, že při horším osvětlení se u snímků více projevuje (při 100% zobrazení na PC) taková neostrost obrysů, jakoby vysoká JPEG komprese nebo redukce šumu. Nebo je to tím vyšším rozlišením ?
Budu rád, když napíšete svoje zkušenosti

Odpovědět na příspěvek

Rada

Autor: Lukáš Muž

Založeno: 21.03.2007, 22:20
Odpovědí: 1

Chtěl bych poradit jsem úplnej amatér a potřebuji něco s čím se dají dobře fotit pohyblivé předměty.

Odpovědět na příspěvek

RE: Rada

Autor: Jan Franěk Muž

Založeno: 03.04.2007, 16:04

Tehle foťák zrovna pro amatéry není, doporučil bych spíš Fuji F30, má stejnej snímač, ale je mnohem menší a jednodušší

Odpovědět na příspěvek

Fuji 6500 zkušenosti

Autor: Zdenek Muž

Založeno: 13.04.2007, 18:46
Odpovědí: 1

Dobrý den. Koupil jsem si fuji 6500 6 Mpix a mohu říct, že mě překvapil krásnými ostrými a barevnými fotkami. Měl jsem olympus 765 4 Mpix a olympus 5060 wide 5 Mpix. 5060 wide se kvalitou blíží fuji 6500, ale fotky z 6500 jsou ostřejší, mají více detailů, 6500 vůbec nešumí. Až při iso 800, ale je použitelné při 3 Mpix nastavení u fuji. Jsem spokojený s 6500. Asi před měsícem jsem měl týden v rukách panasonic FZ7. Je to hrozný foták a mohu říct, že má velký šum a má fotky horší naž olympus 765. Vrátil jsem ho. Fuji 6500 je foták, který svým rozlišením stačí i na fotky do velikosti A3, ikdyž já dělám jen do velikosti A4. Přátelé fotografové je to perfektní mašinka a dělá hezké fotky, dobře se drží a že je něco opačně to mi nevadí. Zvykl jsem si. U dnešních digitálů je problém v malém čipu a velkém rozlišení. Tady výrobce fuji udělal dobře, že na poměrně větší čip dal 6 Mpix, které jsou tak akorát. Fuji 9600 už šumí více, jinak bych do ní šel. Fuji 6500 konkuruje šumem i zrcadlovkám. Je to super dobrý kup. Přeji hezké fotky. Zdenek

Odpovědět na příspěvek

RE: Fuji 6500 zkušenosti

Autor: jaro mart Muž

Založeno: 13.07.2007, 23:21

Ďakujem Zdenkovi, i ďalším, ktorí sa podelili o svoje skúsenosti. Ja som sa dostal k S6500fd tak, že som si preštudoval anglické technické špecifikácie a manuály z webu Fuji (rozmýšľal som aj o S9600). Povedal som si, čo chcem a čo reálne využijem a Vy všetci ste mi teraz len potvrdili to, čo som si myslel. Zhodou okolností až po kúpe som objavil túto stránku. Vďaka ešte raz! Je to podľa mňa ohromný stroj.
Jaro

Odpovědět na příspěvek

rychlost

Autor: jirka Muž

Založeno: 25.04.2007, 16:21
Odpovědí: 1

ahoj fotaci, po precteni tehle diskuze jsem vyradil z mozneho vyberu sony a panasonic. rad bych se zeptal jak je to s tim hledackem, ale teda hlavne spis, jaka je u toho fijina rychlost. Rad bych automobilove zavody, stabilizator tim padem tusim ze prilis nepotřebuji. Rad bych neco do 10k a po shlednuti tech fotek tady :) asi mam jasno i bez vasi odpovedi na muj dotaz. Ale za odpoved predem dekuji

Odpovědět na příspěvek

RE: rychlost

Autor: Jan Franěk Muž

Založeno: 29.04.2007, 18:12

Přes hledáček se dá fotit v pohodě. Manuálně ostřit už ne, ale to by se nedalo ani kdyby měl dvojnásobný rozlišení. Je taky potřeba počítat s tím, že ukazuje studenější barvy, než jaké má výsledná fotka. S rychlostí je to různý: startuje do 2s, protože nemusí vysunovat objektiv. Spoždění po domáčknutí je minimální. Ostření na širokém ohnisku je taktéž rychlé a to i za tmy s pomocí AF diody, které má dosah kolem 5m. Na druhou stranu ostření na dlouhém ohnisku trvá přes často sekundu, ale to je asi u všech EVF. Sériové snímání mi přijde dostatečně rychlé, ale jdou uložit jenom 3 snímky. Nebo lze fotit libovolně dlouhou sérii, ale jenom 1sn/sec.

Odpovědět na příspěvek

Akú kartu použiť typ M alebo H

Autor: Laco Muž

Založeno: 04.05.2007, 09:38
Odpovědí: 4

Nikde som sa nedočítal o parametroch karty XD. poznám len typ M a H. Ak chcem 2 GB XD - M kartu, bude mi to stačiť na točenie videa v plnej kvalite 640 na 480 30 fr/s ? Pozor to video má 1 Mb/s.

Odpovědět na příspěvek

RE: Akú kartu použiť typ M alebo H

Autor: ram25 Muž

Založeno: 09.05.2007, 12:08

také mě to zajímá, už jsi někde dostal odpověď?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Akú kartu použiť typ M alebo H

Autor: Loiza Muž

Založeno: 12.05.2007, 09:26

Určitě si poříďte tip H, je asi tak 2x rychlejší než tip M

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Akú kartu použiť typ M alebo H

Autor: Laco Muž

Založeno: 20.07.2007, 19:34

Mám uź kartu H aj M , rozdiel je poznať len pri kopírovaní do PC .M stíha aj video. Odporúćam M (cena).

Odpovědět na příspěvek

RE: Akú kartu použiť typ M alebo H

Autor: David Filipi Muž

Založeno: 14.05.2007, 11:59

Typ M by to mel zvladnout, rychlost zapisu 1 Mb/s neni z pohledu soucasnych karet tak velky. Kazdopadne typ H je oznaceni pro "rychlejsi" karty.

Odpovědět na příspěvek

Nižšia rýchlosť veľkých kariet

Autor: Laco Muž

Založeno: 04.05.2007, 09:42
Odpovědí: 1

Veľa sa píše o pomalšej činnosti veľkých kariet V čom bude karta pomalšia ak bude 2 GB , len v prezeraní obrázkou? Je rozdiel typ M a H.Vďaka za radu

Odpovědět na příspěvek

RE: Nižšia rýchlosť veľkých kariet

Autor: David Filipi Muž

Založeno: 14.05.2007, 11:58

Typ H oznacuje rychlejsi karty

Odpovědět na příspěvek

Rychle fotit snad nelze.. :(

Autor: Loiza Muž

Založeno: 12.05.2007, 09:25
Odpovědí: 2

No... myslel jsem si, že půjde s tímto foťákem fotit rychleji, jakože udělám snímek, pak mi to ukazuje 1,5 snímek a pak to načíta a další obrázek můžu dělat zhruba až tak za 4 sekundy, nešlo by to nějak urychlit na .... řádově na klik.....klik... klik... prostě.... aby to udělalo třeba 3 foto do 2 sekund.. jestli to jde... pls napište

Odpovědět na příspěvek

RE: Rychle fotit snad nelze.. :(

Autor: Jan Franěk Muž

Založeno: 14.05.2007, 16:11

Jsou 2 možnosti- Buď v menu kde se nastavuje doba zobrazování fotky nastavit zoom-continuous. Pak se po vyfocení zobrazí zvětšený výřez z fotky, který zmizí ihned po namáčknutí spouště. Nebo fotit v režimu sériového snímání do zaplnění karty, pak se fotka nebude zobrazovat vůbec.

Odpovědět na příspěvek

RE: Rychle fotit snad nelze.. :(

Autor: Jirka Muž

Založeno: 21.06.2007, 14:13

No tak nejak jsem to udelal ja, vsechno je v nastaveni, mam v tom 1GB FUJI XD_H kartu a delam fotky nejak tak kolem 1-1,5 vterinby, podle toho jak rychle pocita expozici, na manual je to o neco malicko rychlejsi, ale manualni ostreni chce preci jen cvik a pres hledacek si myslim ze se to AF stejne nikdy nevyrovná :) Ale na normal foceni fotak super, max spokojenost. Oproti tomu kompaktu co jsem mel pred tim :) a za ty prachy co me stal.

Odpovědět na příspěvek

amater

Autor: Vojta Muž

Založeno: 29.06.2007, 04:42
Odpovědí: 1

Jsem zacatecnik, jaky byste doporučili foťák? S5600, 5700, 6500...nebo uplně jiný? Není lepší začínat sice se složitějším...ale nemuset za krátkou dobu kupovat nový?5600 a 5700 jsou pro mne cenově o dost přijatelnější tak asi nakonec zvolím z nich. Podle názorů v článcích vychází lépe 5600, je opravdu 5700 horší než starší typ, anebo jde pouze o porovnání s novými modely. Kuju Vojta

Odpovědět na příspěvek

RE: amater

Autor: Mrlko Muž

Založeno: 02.07.2007, 23:57

Medzi 5600 a 6500 je velky kvalitativny rozdiel! V cenach az tak nie. Napr.na Pixmanii su za 6053,-Sk a 8469,-Sk. Jednoznacne doporucujem 6500. Kolega je nestastny, ze si kupil 5600.

Odpovědět na příspěvek

Manual *.pdf k S6500

Autor: Mialn Muž

Založeno: 29.07.2007, 10:49
Odpovědí: 2

Zdravim,
Zhanam manual v cestine alebo v slovencine,
v pdf alebo doc. Mam 6500-ku, ale v nemecku zakupenu. Ak niekto vie kde sa da stiahnut nech posle odkaz na moj e-mail. Za info dakujem. Milan

Odpovědět na příspěvek

RE: Manual *.pdf k S6500

Autor: dod Muž

Založeno: 16.08.2007, 09:45

Fuji ma zrejme skvelu obchodnu politiku :)
Na stranke http://www.fujifilm.cz/cs
/produkty/digitalni-fotog
rafie/digitalni-fotoapara
ty.ep/1_478-finepix-s6500
fd/prislusenstvi/ maju uvedene:
"Uživatelský manuál v ceně 238,- Kč vč. DPH lze zakoupit v opravně foto/videotechniky AWH SERVIS, bližší informace na www.awh.cz".

Odpovědět na příspěvek

RE: Manual *.pdf k S6500

Autor: stefan hami Muž

Založeno: 04.09.2007, 23:56

ak nahodou uz mas ten manual tak by si my poradil alebo popripade poslal ja som si ho kupil v anglii . vopred dakujem

Odpovědět na příspěvek

OLYMPUS xD 1G

Autor: Michal Rubes Muž

Založeno: 02.08.2007, 21:52
Odpovědí: 1

Prodam Olympus xD 1G typ H. Karta je nova, dostal sem ji jako nevhodny darek. Cena 650 ,- Kc (puvodni cena 790 ,- Kc)

Odpovědět na příspěvek

RE: OLYMPUS xD 1G

Autor: Stanislav Mikulec Muž

Založeno: 14.08.2007, 21:25

Měl bych zájem o Vámi nabízenou xd kartu, je-li ještě k mání a jste-li ochoten zaslat ji poštovní zásilkou. Za odpověď předem děkuji. Mikulec, Stříbro.

Odpovědět na příspěvek

S6500fd jako webka...

Autor: Loiza Muž

Založeno: 12.08.2007, 14:57
Odpovědí: 0

Zdarec lidi, pokud to nějak jde, můžete mi napsat prosím návod(podrobný), jak udělat z tohoto velmi povedeného fotoaparátu takovou webku ?? Předem děkuji za rady

Odpovědět na příspěvek

Jedná se o vypálené pixely ?

Autor: Ivan Zikmund Muž

Založeno: 31.08.2007, 12:11
Odpovědí: 1

Při focení nočních scén s časem kolem 10s /ISO 100/ jsou na fotografii /1:1/ po celé ploše jasně viditelné nepravidelné světle šedé flíčky. Dělá to tento foťák běžně ? Fotil jsem stejné scény se stejným časem Lumixem FZ7. Má sice větší šum, ale nic podobného nedělá.

Odpovědět na příspěvek

RE: Jedná se o vypálené pixely ?

Autor: David Filipi Muž

Založeno: 31.08.2007, 12:19

Poslete nam na email ukazku.

Odpovědět na příspěvek

fotky z FinePixu 6500 ?

Autor: petr Muž

Založeno: 06.09.2007, 14:05
Odpovědí: 1

zdravím všechny uživatele Fuji FinePixu 6500 - prosím mohl, by sem někdo dát nějaký odkaz na jakékoliv fotky z tohoto přístroje, rad bych věděl jak doopravdy fotí.

Odpovědět na příspěvek

RE: fotky z FinePixu 6500 ?

Autor: Docent Muž

Založeno: 11.09.2007, 22:35

http://www.dpreview.com/g
allery/fuji_s6500_samples
/
http://www.fotoaparat.
cz/index.php?r=25&rp=1&ga
l=cam&galcam=100361&galso
rt=default

Odpovědět na příspěvek

nahravanie do pc

Autor: stano Muž

Založeno: 06.09.2007, 17:05
Odpovědí: 1

Vlastnim tento fotak a v podstate za tie peniaze sa niet na co stazovat :) len nechapem to nahravanie fotiek z neho. Preco by to nemohlo fungovat ako ked sa karta prezera cez citacku. Vie niekto ako na to? Nechcem pouzivat tie programy od Fuji. :(

Odpovědět na příspěvek

RE: nahravanie do pc

Autor: Lukáš Herot Muž

Založeno: 09.09.2007, 18:50

Zdravím program FinePixViewer jde vypnout, a fotografie stahovat obdobným způsobem jako soubery z čtečky. Postup pro vypnutí programu je následující - spustit program - Settings - Operation Settings When Cammera Is Connected... - Auto Start FPW When The Cammera Is Connected.

Odpovědět na příspěvek

První dojem

Autor: krakenek Muž

Založeno: 26.09.2007, 10:18
Odpovědí: 0

Tak jsem si ho před dvěma dny donesl domů. Byl to přechod z kompaktu Panasonic DMC-LZ5 a myslím, že vzhledem k financím, jsem zvolil správně. Uvidímě jak se osvědčí v praxi, ale zatím jsem nad míru spokojený...příště už to bude zrcadlovka ;)

Odpovědět na příspěvek

lepší a lepší

Autor: čelda Muž

Založeno: 29.09.2007, 16:58
Odpovědí: 0

Jsem čerstvým majitelem(týden) 6500fd a musím říct,že první tři dny jsem byl zklamán. Ostrost fotek nic moc,v místnosti blesk přepaloval do běla a automatika žádný zázrak.Po přečtení různých testů, zkušeností a intenzivním focení v různých režimech nastavení můžu říct,že vše je jinak než jsem si na začátku myslel.Opravdu to není foťák jen tak na auto mačkat a už vůbec ne pro úplné amatéry co neví co je ISO a clona. Chce to si s ním pohrát a hodně fotit v různých režimech a nastavení(ISO) a zjistit co si můžete dovolit a za jakého světla.Zatím mám nejraději poloautomatický režim v kterém můžu nastavit ISO,korekci expozice,vyvážení bílé(na auto opravdu nic moc,záleží kdo co snese).Super je u něj Macro.Co se týče dílenského zpracování,tak to je na suprové úrovni a váha také nevadí,alespoň mám pocit že něco držím v ruce. Baterie mám nové Duracell 2650Ah a nafotil jsem ca.400 snímků vč. prohlížení než začala signal.baterie.Na ovládání jsem si velmi rychle zvykl a nedělá žádné potíže.
Takže to shrnu:Na začátku zklamání,ale postupem času musím říct,že nelituji a jsem velmi spokojen.
Věřte,že po projití různých webů s fotkami z 6500fd jsem si myslel že takové fotky nikdy udělat nedokážu,ale jde to věřte mi.

Odpovědět na příspěvek

Rozdíl

Autor: Mirek Muž

Založeno: 10.10.2007, 18:21
Odpovědí: 2

Ahoj
Tak jsem se rozhodl koupit FUJIFILM FinePix S6500.Mám ale možnost si ho nechat dovést z Japonska.Tam ale je zřejmě pod označením S6000.Neví někdo v čem může být rozdíl. A nečeká mě nějaké překvapení s kompaktibilitou u nás. Za radu děkuji.

Odpovědět na příspěvek

RE: Rozdíl

Autor: janfram Muž

Založeno: 16.10.2007, 18:41

Žádný rozdíl není, je to pouze jiný název, S6500 se požívá v Evropě.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Rozdíl

Autor: paso Muž

Založeno: 29.10.2007, 12:55

Možno v menu bude len podpora angličtiny a japončiny, treba si to pri nákupe pozrieť.

Odpovědět na příspěvek

Foceni knih

Autor: Sopt!k Muž

Založeno: 29.11.2007, 02:24
Odpovědí: 1

Zdravim,
chtel bych se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s 6500 pri ofocovani dokumentu, knih,... Krom bezneho foceni bych potreboval digital prave na digitalizaci tiskovin (max. A4). Je k tomu 6500 take vhodna?
Dekuji za odpovedi ;o)

Odpovědět na příspěvek

RE: Foceni knih

Autor: janfran Muž

Založeno: 01.12.2007, 22:33

V tomhle je S6500 trochu znevýhodněná kvůli chybějícímu stabilizátoru, ale pokud zajistíš dobré světlo nebo alespoň provizorní znehybnění, je použitelná velmi dobře. Doporučuju akorát nefotit ty knihy na základní ohnisko, ale spíš na 50-100mm (menší aberace a zkreslení).

Odpovědět na příspěvek

Fuji FinePix S6500fd:

Autor: Petr Muž

Založeno: 02.12.2007, 15:22
Odpovědí: 0

Výborný fotoaparát, jsem s ním velmi spokojen, vyvážení bílé mi připadá normální
i při umělém osvětlení.Výborný poměr kvalita : cena.

Odpovědět na příspěvek

porovnání S6500fd a S8000fd

Autor: Franta Muž

Založeno: 08.12.2007, 21:15
Odpovědí: 1

Dobrý den. Sháním dárek k Vánocům a rozhoduji se mezi S6500fd a S8000fd. Mohl by mi, prosím, někdo poradit? Předem děkuji.

Odpovědět na příspěvek

RE: porovnání S6500fd a S8000fd

Autor: Otto Muž

Založeno: 19.12.2007, 18:12

Určitě S6500fd. s8000 má lepší některé vedlejší parametry (např podporuje i SD karty), ale to (podle mne) hlavní - kvalitu obrazu horší (má totiž podstatně horší snímač)

Odpovědět na příspěvek

Polarizák

Autor: Jakub Hudeček Muž

Založeno: 13.03.2008, 14:12
Odpovědí: 1

Ahoj, chtel jsem se tu nekoho zeptat jestli je na objektivu zavit na ruzne filtry nebo jak je tam pripadne dat...jedna se mi hlavne o polarizacni filtr

Odpovědět na příspěvek

RE: Polarizák

Autor: Martin Muž

Založeno: 13.03.2008, 16:55

Samozrejme, objektív sa dokonca pri zoom.ovaní netočí, výhodné pre pol. filter. Priemer závitu:58m.

Odpovědět na příspěvek

jak foti

Autor: Lica Muž

Založeno: 22.04.2008, 16:34
Odpovědí: 0

s timto fotoaparatem jsem na miru spokojeny

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: