Kodak EasyShare P880 - širokoúhlá EVF v praxi - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - fotoaparáty

Kodak EasyShare P880 - širokoúhlá EVF v praxi

24. listopadu 2005, 00.00 | V následující recenzi jsme se podívali na zoubek novince - EVF modelu od Kodaku, s označením P880. Jedná se o širokoúhlou elektronickou zrcadlovku s efektivním rozlišením 8 MPix a 5,8x optickým zoomem, která nabízí například také manuální ostření.

{Základní popis}

V následující recenzi jsme se podívali na zoubek novince - EVF modelu od Kodaku, honosící se označením P880 z populární řady EasyShare. Jedná se o širokoúhlou elektronickou zrcadlovku s efektivním rozlišením 8 MPix a 5,8x optickým zoomem, nabízející i manuální ostření, přičemž nejkratší ohnisko začíná na 24 mm. EasyShare P880 může nabídnout kromě konstrukce blízké pro DSLR přístroje, také spoustu užitečných funkcí, manuální režimy nebo velký 2,5" display. Výrobce aparátu, společnost Kodak, se se svým novým modelem snaží přiblížit opět o něco blíže pravým zrcadlovkám.

Konstrukce a design

Kodak EasyShare P880 představuje konstrukčně typického zástupce z řad elektronických (EVF) zrcadlovek. Plášť přístroje je z plastu, barevné provedení černé. Přední straně dominuje objektiv s možností mechanického ovládání zoomu a manuálního ostření (pomocí druhého - zadního prstence). Nad objektivem leží senzor pro automatické zaostřování a hned nad ním se ukrývá interní blesk. Kromě objektivu naleznete na přední straně ještě mohutný úchopový grip, který je však, ač vhodným, záchytným bodem pro držení přístroje, také zároveň jednou z nevýhod aparátu. Jeho problém spočívá v příliš blízkém umístění vedle objektivu, takže při manipulaci s prstencema zoomu a ostření, vám tento grip bude občas nepříjemně překážet.

Na horní straně je kruhový ovladač pro definování požadovaných režimů (auto, manuál, scénické režimy), tlačítko spouště a několik ovládacích prvků. Nechybí ani patice (hot-shoe), pro externí blesk. Zadní stranu, téměř celou, vyplňuje rozměrný 2,5" display, hned nad ním se nachází průzor elektronického hledáčku. Ostatní volný prostor vyplnil výrobce beze zbytku ovládacími tlačítky - v čele s multifunkčním, čtyřsměrovým joystickem. Na boční straně přístroje najdete malý reproduktor a dvě zdířky (jednu pro připojení USB kabelu a druhou pro napájení - DC 5V). Na druhém boku (na straně gripu) jsou pouze dvířka pro paměťovou SD / MMC kartu.

Fotoaparát EasyShare P880 je vybaven širokoúhlým objektivem od firmy Schneider-Kreuznach Variogon s 5,8x optickým zoomem, který má rozsah ohniskové vzdálenosti od 24 mm do 140 mm (ekvivalent 35mm kinofilmu) a světelností F2,8–4,1. Přesného zaostření za slabého osvětlení lze dosáhnout pomocí hybridního autofocusu s 25 volitelnými body nebo manuálním zaostřovacím kroužkem, umístěným na objektivu (hned u těla fotoaparátu). Při manuálním ostření se vám uprostřed displeje zobrazí zvětšený náhled (výřez) objektu nebo místa, na které míříte a pomocí spodního prstence můžete zaostřit. Vedle náhledu se současně objeví pruh s rozsahem vzdálenosti 0 až nekonečno. Na nejkratším ohnisku lze zaostřit již od 5 cm a na nejdelším od 25 cm. Optický zoom lze ještě rozšířit 2x zoomem digitálním. Fyzické rozměry "pé-osmsetosmdesátky" jsou: 115 x 95 x 90 mm a hmotnost s baterií a paměťovou kartou cca 556 g.

[-more-]{Technické parametry}

Specifikace

Kodak EasyShare disponuje snímačem o rozměru 7,18 x 5,32 mm (1 / 1,8") s fyzickým rozlišením 8,3 MPix (8,0 MPix je rozlišení efektivní). Maximální rozlišení snímacího prvku umožňuje fotografovat velikostí 3 264 x 2 448 bodů, v nižších rozlišeních: 3 264 × 2 176 bodů (7,1 MPix s poměrem stran 3:2), 2 560 x 1 920 bodů (5,0 MPix), 2 048 x 1 536 bodů (3,1 MPix), 1 024 x 768 bodů (0,8 MPix). Při zvolení nejnižšího rozlišení (0,8 MPix) lze nastavit ISO 1600, jinak můžete fotografovat při citlivostech: ISO 50, 100, 200 a 400. Optika přístroje umožňuje rozsah ohniskové vzdálenosti 24 - 140 mm (zoom má 5,8x přiblížení). Světelnost je F2.8 - 4.1 s maximálním clonovým číslem až F8.0. Rozsah závěrky - od 16 sec do 1/4 000 s. EasyShare P800 má vestavěný blesk s dosahem do 4 metrů. Kompenzace expozice umožňuje nastavení v rozmezí: +/- 2,0 EV v krocích po 1/3 EV. Ke Kodaku P880 můžete použít také externí blesk - aparát je pro tuto možnost vybaven sáňkami pro jeho připojení. Co se týče nastavení měření expozice, můžete volit mezi zonálním, středovým, bodovým nebo volitelným - kde si sami přesně definujete (pomocí joysticku a zaměřovače) místo, kde chcete měření uskutečnit. Přístroj má 32 MB vnitřní paměti a slot na karty typu SD / MMC. Snímky se ukládají ve formátu JPEG nebo TIFF, ale lze navolit také možnost ukládání do formátu RAW. Hledáček je elektronický, LCD 2,5" s rozlišením 237 000 bodů.

Přístroj nabízí řadu režimů od automatického, přes prioritu clony a času až po plně manuální. Čas závěrky se může pohybovat od 1/4 000 s do 16 s - v manuálním režimu, v automatickém režimu pak je čas závěrky 1/2 s - 1/4 000 sekundy. Rovněž je k dispozici celá řada přednastavených režimů či automatický mód. Přístroj má 2,5“ LCD display s vysokým rozlišením a elektronický EVF hledáček s rozlišením 237 000 obrazových bodů. Součástí hledáčku je dioptrická korekce. Data se ukládají na paměťovou kartu SD (nebo MMC). Fotoaparát podporuje tisk pomocí standardu PictBridge nebo ImageLink. Kromě plně automatického režimu můžete volit některý z přednastavených scén (portrét, krajina, květina), nebo zvolit částečný (s prioritou času, s prioritou clony) či plně manuální režim. Kromě toho máte ještě na kruhovém voliči (na vrchní straně aparátu) symbol kamery (pro filmování) nebo režim SCN, pod kterým se skrývají scénické přednastavené režimy. Poslední položkou je možnost perzonalizace, neboli možnost nadefinování až 3 typů vlastních expozičních režimů (Custom C1-C3).

Kodak EasyShare P880 umožňuje také sériové snímání a to ve dvou režimech: režim první série snímků fotografuje rychlostí 2 snímky za sekundu (až 12 snímků ve standardním režimu JPEG v plném rozlišení) a režim poslední série pracuje s poloviční rychlostí - (2 snímky za sekundu - 6 posledních snímků v JPEG). Lze nastavit také průběžné snímání s volitelným nastavením (od 10 sekund do 24 hodin, 2 – 99 snímků). Videosekvence lze pořizovat v rozlišení VGA 640 × 480 bodů při rychlosti 30 snímků / sekundu nebo 320 × 240 bodů při rychlosti 30 snímků / sekundu. Během natáčení můžete používat i zoom. Formát videozáznamu: MOV, JPEG (obraz) a PCM (zvuk). Automatické ostření: TTL, hybridní AF s externím pasivním snímačem, AF pro zhoršené světelné podmínky, automatické ostření s pomocným přisvětlením. Systém autofocusu lze nastavit ve dvou úrovních: Single AF (Jednoduché ostření) nebo Continuous AF (Plynulé automatické ostření). Ostřící mechanizmus pracuje v režimech: vícezónové, střední zóna, 25 volitelných bodů nebo manuální ostření (jehož součástí je indikátor se zvětšeným náhledem na displeji LCD nebo EVF). Rozsah ostření se pohybuje v normálním režimu: od 5 cm (širokoúhlý objektiv) až do nekonečna a nebo od 25 cm (teleobjektiv) do nekonečna. Macro AF (širokoúhlý objektiv i teleobjektiv) pracuje až od 25 cm – 50 cm, což však jaksi ztrácí smysl, proto při makro fotografii je lepší použít přímo scénický režim - Květinu a Super blízký záběr (kde jste však zase odkázáni jen na plnou automatiku). Makro režim není zrovna silnou stránkou aparátu EasyShare P880.

[-more-]{Menu a ovládání}

Ovládání a práce s menu

Ovládání jako takové je trochu složitější a svým určením (stejně tak jako i samotný přístroj) míří do vyšších řad - pokročilých amatérů. Jedno z nejdůležitějších ovládacích tlačítek, představuje kruhový ovladač (na vrchu aparátu) pro přepínání režimů. Samotné volby scénických režimů na kruhovém ovladači nabízejí možnost dalšího rozšíření. Kromě automatiky nebo některého z manuálních módů, můžete dále nastavit symbol květiny - makro, která se skládá ze dvou samostatných režimů: Květina a Super blízký záběr (ten doporučujeme používat pro fotografování makra, protože samotný režim ostření - makro AF, zde není moc dobře použitelný). Další volba - Krajina, nabízí možnosti fotografování denního nebo nočního exteriéru. Poté zde máme Portrét: standardní, noční portrét, noční portrét s omezením rozhýbání snímku a poslední přednastavený režim představuje SCN, které obsahuje další pod-složky: sport, západ slunce, protisvětlo, světlo svíčky, text/dokument, tichý / muzeum, sníh, pláž.

Další dvě hojně používaná tlačítka představují: joystick (čtyř-směrový) a roller. První z nich slouží k pohybu v menu, při prohlížení fotografií a také jako potvrzovací klávesa (stiskem). Druhý prvek roller, jehož součástí je tlačítko SET (hned pod ním) - umožňuje nastavovat parametry při manuálních úkonech, nebo zoomovat při prohlížení snímků. Nechybí klávesy pro vstup do menu, pro mazání (delete) a tlačítko pro přímý tisk nebo komunikaci s počítačem (Share). Všechny tři jsou v pravém dolním rohu. Nad displejem ještě leží klávesa "i" (pro zobrazení / zrušení informací na displeji) a tlačítko pro přepínání režimu displeje nebo hledáčku - LCD / EVF. Režim prohlížení a fotografování měníte klávesou "Review" (nad joystickem). Zbylá tlačítka jsou více-méně jednoúčelová a jsou úzce spjata se systémem menu (více tedy o nich dále - v odstavci menu).

 

 

Popis menu

Kromě multifunkčních kláves je zde ještě několik tlačítek, která mají většinou specificky danou funkci. Prvními z nich je dvojice kláves na horní straně (vlevo od blesku). Jedno slouží k ovládání digitálního zoomu (2x) a druhé pro funkce ostření (Normální režim, Makro režim, Nekonečno a Manuál). Na pravé horní straně aparátu (nad úchopovým gripem) je další dvojice tlačítek - Drive a Program. Pod prvním z nich najdete funkce samospouště, sériového snímání a bracketingu (umožňuje 3 nebo 5 snímků s možností volby z kroků po +/-1/3 EV, 2/3 EV a 1,0 EV), druhá klávesa - Program je zajímavá svým flexibilním použitím. Můžete pod ní nastavit až 10 různých funkcí (rozlišení, formát, barevné filtry, AF zóny, AF způsob, uživatelské WB, ostrost, kontrast atd.). Poslední důležitou součást ovládání P880 uzavírá čtveřice kláves (nalevo od displeje): Funkce blesku (auto, nucený záblesk, s redukcí červených očí, pomalá synchronizace, vypnuto), Způsob měření (celoplošné, se zvýrazněným středem, bodové a výběr - umožní nastavit v hledáčku libovolné místo, kde chcete expozici měřit). Poslední dvě klávesy jsou - Citlivost a Vyvážení bílé barvy: automaticky, denní světlo, wolframová žárovka, zářivka, zataženo, otevřený stín, západ slunce, uživatelské 1 – 3, vyvážení bílé jedním stiskem je k dispozici jako jeden z režimů, v režimech PASM a C je dostupná kompenzace vyvážení bílé a měření expozice.

 

 

Hlavní menu, přístupné přes stejnojmennou klávesu, je rozděleno do třech úrovní: v první jsou nastavení, týkající se expozice, v druhé nastavení snímků a ve třetí klasický Set-Up. První část menu zahrnuje: Nastavení bílé, Autofocus (Single, Continuous), Způsob ostření (Celoplošný, bodový, výběrový), Ostrost, Kontrast, Nastavení pomalé synchronizace blesku, Uživatelské nastavení režimů C1-C3. Druhá úroveň menu nabízí měnit rozlišení snímků (8 MPix, 7,1 MPix, 5 MPix, 3,1 MPix, 0,8 MPix), Typ formátu (JPEG - Fine, Standard, Basic, RAW a TIFF), barevné filtry (Přírodní barvy, Více barev, Méně barev, Monochromatická a Sépiový filtr) a poslední položku představuje čas / datum a jejich formát. Poslední, nejrozsáhlejší, úroveň menu (Set-Up) nabízí měnit: jas displeje, ukládání do paměti (vnitřní, karta), vytvoření a nastavení vlastního alba, světlo autofocusu, redukce rudých očí, nastavení uzamčení AF a AE, uživatelské nastavení klávesy PROGRAM, uživatelské nastavení klávesy REVIEW, zobrazení orientačního senzoru, zvuky, datum a čas, videovýstup, nastavení automatického vypínání (přístroje / EVF a LCD), nastavení jazyku, resetování a formátování.

 

 

[-more-]{Hodnocení kvality snímků}

Kvalita snímků

Na prvních dvou citlivostech ISO 50 a 100 není pozorovatelný téměř žádný šum. Na citlivosti ISO 200 je již trochu patrný, ale není zde ostré zrno, tudíž redukce šumu je i zde dobrá. Díky silnějším softwarovým úpravám se však ztrácí některé detaily. Stejný výsledek můžeme pozorovat na snímcích pořízených s citlivostí ISO 400. Šum je zde již znatelně silnější, ale díky nevýrazným hranám není vyloženě rušivým, ale v případě fotografií v měřítku 1:1 již je šum dost znatelný. Nejvyšší citlivost ISO 1600 lze nastavit jen se současným použitím nejnižšího rozlišení - 0,8 MPix, což samo o sobě znamená silné úpravy snímků přímo v přístroji. Ovšem snímky s nejvyšší citlivostí ISO 1600 v kombinaci s nízkým rozlišením lze používat maximálně jako zmenšené - například náhledy na webové stránky. P880 používá silnou redukci šumu, výsledné fotografie nemají ostré (rušivé) zrno tedy ani při vyšší citlivosti. V případě šumu dopadl přístroj dobře.

Fotografování na všechny citlivosti (z leva do prava, shora dolů): ISO 50, 100, 200, 400 a 1600 (0,8 MPix).

Automatické vyvážení bílé barvy pracuje poměrně spolehlivě. Stejně jako u téměř všech digitálních fotoaparátů však znatelně pokulhává v žárovkovém osvětlení. Pro tento případ zde máme k dispozici bohatou nabídku předdefinovaných režimů - automaticky, denní světlo, wolframová žárovka, zářivka, zataženo, otevřený stín, západ slunce, uživatelské 1 – 3. A nechybí ani manuální nastavení WB.

 

Vyvážení bílé (White balance) – vlevo: automatické, vpravo: manuální.

Kresba i ostrost snímků je poměrně dobrá. Přístroj nabízí dobrý poměr ceny a výkonu. Lze pozorovat nijak zvlášť výrazné moiré, stejně tak i chromatickou aberaci. Zato naopak se zde silněji projevuje ztráta světla v rozích (vinětace) a také rozostření v rozích Soudkovité zkreslení je zde spíše průměrné, avšak jak je tomu ve většině případů zvykem, s rostoucím ohniskem soudkovité zkreslení mizí. Podání barev je věrné a snímky za dobrého osvětlení dělá EasyShare P880 dobře a spolehlivě.

 

Fotografování na nejkratším ohnisku (vlevo) a na nejdelším ohnisku (vpravo).

 

Fotografování na nejkratším ohnisku (vlevo) a na nejdelším ohnisku (vpravo).

 

 

Fotografování na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů, z leva do prava): ISO 50, 100, 200, 400 a 1600 (0,8 MPix).

V režimu makro...

 

 

Fotografování v noci na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů, z leva do prava): ISO 50, 100, 200, 400 a 1600 (0,8 MPix).

A videosekvence…

[-more-]{Praktické zkušenosti a závěr}

Kodak EasyShare P880 v praxi

Startovací čas, tj. od spuštění k pořízení prvního snímku, trvá Kodaku EasyShare P880 cca 2,6 s. Prodleva závěrky od stisknutí namáčknuté spouště je neznatelná a v našich podmínkách neměřitelná tedy cca 0,1 s. Bez namáčknutí je prodleva zhruba 0,3 s. Při spuštění videosekvence trvá prodleva od startu až po akci zhruba 3,5 s. Automatické zaostřování je spolehlivé a to i za horších světelných podmínek, protože fotoaparát je vybaven silným asistenčním světlem. Automatické měření expozice pracuje dobře. Displej sice má jistou prodlevu, ale opravdu téměř zanedbatelnou. Výhodou přístroje je možnost zobrazení živého histogramu a expozičních parametrů. Také objektiv může nabídnout dobrou kresbu a potěší především svým ohniskem, začínajícím již na 24 mm. Mile překvapí také bohatý výběr expozičních režimů a stejně tak široké kreativní možnosti - počínaje plně manuálním režimem, přes možnost nadefinování vlastních tří typů expozičních režimů a konče například manuálním ostřením. Samozřejmě nechybí ani funkce jako sériové snímání, bracketing nebo možnost nastavení vyvážení bílé barvy.

Ačkoli je Kodak EasyShare P880 z plastu, budí celkem důvěru, neboť působí kompaktně a především bytelně. Samotné fotografování je pohodlné a přehledné - díky rozměrnému displeji, také i elektronický hledáček má dobrou kresbu bez bloomingu. Úchopový grip sice představuje výhodu, především díky pohodlnému držení, ale zároveň dost překáží při jakékoli manipulaci s objektivem (ať už ovládáte jen zoom či manuálně ostříte). Rozmístění ovládacích prvků je celkem logické a hlavně účelné. Menu je přehledné, snadno se v něm orientuje a reaguje okamžitě - stejně jako ovládací prvky (které sice ze začátku šly dosti ztuha, ale to se časem poddá). Další z nevýhod představuje makro režim, který je jako takový téměř nepoužitelný. V tomto případě je jedinou náplastí použít Makro - přímo jako scénický režim. Zde funguje ostření spolehlivě, AF pracuje již od 5 cm. Musíte se však smířit s nemožností jakkoli zasahovat do expozice (neb je zde k dispozici jen plně automatické nastavení).

Závěr

Kodak EasyShare P880 nabízí velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Snímky jsou na danou kategorii poměrně dobré a použitelné. Experimentátory potěší možnost nastavení vysoké citlivosti ISO 1600, dostupné však jen při nejnižším rozlišení tj. 0,8 MPix. P880 směřuje do řad náročnějších amatérů. Velké rozlišení a krátké počáteční ohnisko nabízí podobné vlastnosti jako například model od Nikonu - 8400. K fotoaparátům řady P navíc výrobce dodává širokou škálu příslušenství v podobě filtrů a předsádek (1,4x a 0,7x). Kodak EasyShare P880 nabízí vysoké rozlišení 8 MPix, 5,8x optický zoom a spoustu kreativních režimů. Na pultech prodejen je již od začátku podzimu a v současné době jej seženete za cenu sahající pod hranici 14 000,- Kč včetně DPH.

:: Technická specifikace

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Recenze  

 » Recenze  » Recenze - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

pekná hračka

Autor: r@do Muž

Založeno: 24.11.2005, 06:45
Odpovědí: 6

pekný foťák, škoda že nemá väčší čip, takto je to šumák až hrôza. čo sa týka neostrosti, pokiaľ fotíte do formátu raw tak tam by nemal byť problém doostriť si fotku v PC ( ak sa nemýlim )? inak by ma ešte zaujímalo z akého materiálu je telo foťáku ( plast, kov ? ). ale inak sa mi páči, škoda toho šumu na 400 ISO.

Odpovědět na příspěvek

RE: pekná hračka

Autor: peta Muž

Založeno: 24.11.2005, 10:13

a vidis, me uz dyl, jak sem ho videl v casaku, prisel jako nechutny model, naprosty designovy omyl.. o jeho samotne kvalite neni rec.. asi budu muset na kurz vkusu a citeni..

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: pekná hračka

Autor: bob222 Muž

Založeno: 24.11.2005, 10:43

tiez mi dizajn pripada malinko "poutovy"...
No tomto pristroji je podla mna jedine zaujimava spodna hodnota 24 mm. Otazkou je, ako to objektiv zvladne. S tym iso 1600 na pidifotkach pod 1 mpx - nechapem vyuzitie...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: pekná hračka

Autor: petrfajkos Muž

Založeno: 24.11.2005, 11:41

proc ne? ty vsechny fotky tisknes na vetsi format? na ruzny reporty z hospod, od kamosu a tak staci bohate ne?

Odpovědět na příspěvek

..

Autor: bob222 Muž

Založeno: 24.11.2005, 14:19

Fotit na 0,8 mpx, to asi ne. Co kdyz se foto podari a sluselo by ji pouzit ve vetsim? Byla by to skoda, ne?
Mam zatim SLR klasiku, z digitalu jen kompaktik, na DSLR setrim, ale fotim na maximum 5 mpx. vzdy.

Odpovědět na příspěvek

RE: ..

Autor: petrfajkos Muž

Založeno: 24.11.2005, 15:27

mozna mas pravdu.. na filmu to clovek nemusel resit, ja z lenosti malo kdy fotim na fullres, pokud nevim urcite ze to bude treba..

ale stejne myslim ze 1600ISO je tady na malym rozliseni opodstatnenych.. stejne tak muzes pouzit 6400ISO na dslr a vysledek bude koukatelny jen na 800x600.. kompakt to uzivatelum rovnou zmensi sam..

Odpovědět na příspěvek

RE: ..

Autor: r@do Muž

Založeno: 25.11.2005, 08:01

ja mam tiez klasicku slr ( fm2 - nikon - milujem ho ) ale chcem ho poplnit o evf fotak. mam stary kodak cx4310 a ten na rodinne fotenie a krcmove stretavky akurat dostacuje. na to ze je to kompakt a ma uz nieco za sebou foti celkom pekne. preto sa cudujem ze ludia hodnotia kazdy novy kodak dost zaporne co sa tyka obrazovej kvality. inak tych 1600iso na 0,8 mpx je fakt dobra haluz, to si mohli odpustit.

co sa tyka dizajnu - jednemu sa paci to inemu ono. podla mna nejde o to ako vyzera ale hlavne o to ako foti.

Odpovědět na příspěvek

raději ne

Autor: kobol Muž

Založeno: 24.11.2005, 14:40
Odpovědí: 1

Já bych do toho asi nešel. To snad raději KM A200 nebo LumixFZ30 (ale tam ohnisko začíná až na 38mm). Měl jsem možnost pracovat s Kodak 7950 a to mi od Kodak EVF na dlouhou dobu odradilo.

Odpovědět na příspěvek

RE: raději ne

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 24.11.2005, 20:37

S dovolením upřesním, že FZ30 má zoom (přepočtených) 35-420.

Odpovědět na příspěvek

Konecne prvni vlastovka

Autor: Zwob Muž

Založeno: 24.11.2005, 18:13
Odpovědí: 0

Konecne si nekdo uvedomil ze objektivy zacinajici na 38mm nejsou to prave orechové. Tento fotacek uz se blizi idealni EVF, co mi vadi je cip s osmi megapixely, kdyby mel velikost 1/1.6'' a 5Mpix tak by to bylo moc fajn a klidne bych si priplatil i za kvalitnejsi objektiv.

Odpovědět na příspěvek

Ono to opravdu napodobuje zrcadlovky,

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 24.11.2005, 19:44
Odpovědí: 2

třeba ta prachmizerná kresba objektivu naširoko v rozích, to je snad přímo typické pro nejhorší kitové objektivy...

S kým, s čím - s prstencemi, to mě taky docela potěšilo. To je podle vzoru stroj - strojemi? Nebo podle píseň - písněmi? :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Ono to opravdu napodobuje zrcadlovky,

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 25.11.2005, 17:15

Ha, už je tam s prstencema! Možná příště s prstencama (jako v Brně)?

Prozradím vám sladké tajemství... Správně je to s prstenci, jako se stroji.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Ono to opravdu napodobuje zrcadlovky,

Autor: Lotr Kamil Muž

Založeno: 09.03.2006, 11:21

:))

Odpovědět na příspěvek

850

Autor: JIK Muž

Založeno: 24.11.2005, 21:38
Odpovědí: 0

A co osmsetpadesátka? Víte někdo o nějaké recenzi? Podle zahraničních stránek a zkušeností uživatelů snad jen vytýkají hlučnější zoom a jinak se naučit fotit...

Odpovědět na příspěvek

širokáč

Autor: w Muž

Založeno: 24.11.2005, 21:43
Odpovědí: 2

Hm, no, jestli 35mm je širokoúhlé, tak co je potom 28mm, např. u Olympusu 8080WZ nebo Nikonu 8400? Běžně je u kompaktů nebo UZ širokáč 38mm, takže 35mm je jen o málo širší, ale rozhodně ne širokoúhlé...

Odpovědět na příspěvek

RE: širokáč

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 25.11.2005, 06:55

Tvrdím snad něco takového? Já jen opravil nesprávně uvedených 38 mm.

K té širokoúhlosti - léta jsem používal kinofilmový Zenit s objektivem Helios 58 mm a vadilo mi to jen při focení staveb. Všechno ostatní včetně rodinných záběrů v ineteriéru šlo bez problémů. Domnívám se, že volání po 28 mm a míň je móda a doopravdy je potřebuje jen málokdo. Perspektiva takových fotek je obvykle nepřirozená a mnoha lidem vadí. Ano, já vím, že perspektiva je daná vzdáleností a ne úhlem - jenže velký úhel svádí k malé vzdálenosti.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: širokáč

Autor: Karel Muž

Založeno: 14.01.2007, 11:51

Ultraširokáč je opravdu berlička-z banální fotky udělá zajímavou(pro laika).Ale fotit s 58mm v panel.bytě si už neumím představit a v Jirkově se v obřadní síni na dál jak 3 m od snoubenců nedostanete,takže považuji 24 nabo 28 s přijatelným zkreslením za nutnou rezervu pro některé situace.Jinak je to samozřejmě o lidech... Dobré světlo. Karel

Odpovědět na příspěvek

Příslušenstvý?

Autor: Daryth Muž

Založeno: 24.11.2005, 22:16
Odpovědí: 0

Kde se dá sehnat nějaké příslušenstvý? Předsádky apod. A kdy bude test P850? Jinak to vypadá dobře. :o))

Odpovědět na příspěvek

je ohnisko 24 nebo 35mm

Autor: DG Muž

Založeno: 27.11.2005, 12:22
Odpovědí: 1

V recenzi i odezvách se objevují dva údaje o rozsahu zoomu od 24mm a 35mm. Na objektivu je uveden 24mm (ekvivalent). Jak to tedy vlastně je????

Odpovědět na příspěvek

RE: je ohnisko 24 nebo 35mm

Autor: Martin Hajek Muž

Založeno: 28.11.2005, 14:49

Rozsah ohniskové vzdálenosti u P880: 24 - 140 mm - ekvivalent k 35 mm kinofilmu. Zde možná mohlo dojít k záměně 24 mm ve spojitosti k 35 mm. Každopádně ohnisko začíná na 24 !

Odpovědět na příspěvek

Napájení

Autor: Jirka Muž

Založeno: 31.12.2005, 14:17
Odpovědí: 1

Napájení realizované vestavěným akumulátorem mi příjde dost nepraktické. Nebo se snad dá vyměnit? Když jsem venku, beru si jedny baterie navíc a v případě potřeby je vyměním a fotím dál. Ale co s dobíjením...?

Odpovědět na příspěvek

RE: Napájení

Autor: Wallper Muž

Založeno: 19.01.2006, 12:07

Baterie se dá určitě vyměnit.

Odpovědět na příspěvek

poraďte

Autor: Martin Muž

Založeno: 01.01.2006, 17:08
Odpovědí: 1

Prosím o radu je lepší Sony H1,nebo Kodak 880.Dík

Odpovědět na příspěvek

RE: poraďte

Autor: Martin Hájek Muž

Založeno: 02.01.2006, 11:09

To nelze jednoznačně říci - záleží na tom, jaké máte nároky a co od fotoaparátu očekáváte. Základní rozdíly: P880 - širokoúhlý objektiv (ohnisko od 24 mm), citlivost až ISO 1600 (na nejnižší rozlišení), 8 MPix; Sony H1 - ultrazoom 12 x optické přiblížení, stabilizátor obrazu, 5 MPix.
Další rozdíly - viz srovnání:
http://www.f
otografovani.cz/db/srovne
j.php?v=413:364&w=f
Kval
ita snímků - viz recenze obou aparátů:
http://www.fo
tografovani.cz/art/forec_
amater/sony-cyber-shot-h1
-r.html
http://www.fotog
rafovani.cz/art/forec_ama
ter/Kodak-Easy-share-P880
-rec.html

Odpovědět na příspěvek

Prosím o radu !!!

Autor: Karel Muž

Založeno: 14.01.2007, 11:35
Odpovědí: 0

Nevíte někdo k čemu se v menu nastavení používá funkce CALIBRATE IMAGER ? Český i originál návod uvádí funkce před ní i za ní ale tahle jako by ani v menu neexistovala.Moc dík

Odpovědět na příspěvek

Zbytečná kritika

Autor: Karel Muž

Založeno: 14.01.2007, 12:17
Odpovědí: 0

Co někdo kritizuje,jiný přivítá(viz 0,8mpix/1600ASA).Co takhle kritizovat důležité vlastnosti nebo funkce které vám,páni fotografové, (za cenu 6000,-)nenabízí?! Doteď jsem v analogu vystačil na všechny situace s kvalitním filmem 200 ASA a silným bleskem nebo stativem.Jedinou vyjímkou byl sport,a pro ten je stejně P880 nevhodná(operační časy,rychlost ostření,horní hranice zoomu a rychlost překreslování na LCD a v EVF).

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: