Recenze Fujifilm FinePix Z20: Když chcete "i" design - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Recenze - fotoaparáty

Recenze Fujifilm FinePix Z20: Když chcete "i" design

3. září 2008, 00.00 | Dostala se nám do rukou jedna z posledních novinek kompaktu od Fuji filmu s označením Finepix Z20. Už na první pohled nás zaujal kovový, stylově vypadající design a kompaktní rozměry. Nabízí rozlišení 10 megapixelů, nastavitelnou citlivost až do 1600 ISO, režim stabilizace obrazu, 3x optický zoom a 2,5” LCD display. Má v sobě obsaženou technologii na rozpoznávání tváří a odstraňování jevů červených očí. Jak se s ním bude fotit, jakou nabídne kvalitu snímků?

{Základní popis}

Dostala se nám do rukou jedna z posledních novinek kompaktu od Fujifilmu s označením Finepix Z20. Fotoaparát působí stylově vypadajícím designem a kompaktními rozměry. Nabízí rozlišení 10 megapixelů, 3x optický zoom a 2,5” LCD displej. Má v sobě obsaženou technologii na rozpoznávání tváří (rozezná hardwarově podle výrobce až 10 obličejů, pro které se snaží zajistit co nejlepší expozici a ostrost) a dokáže provést odstraňování jevů červených očí. Nicméně je třeba si ujasnit hned na začátku, že fotoaparát je určen především na bezstarostné fotografování stylem „zapni,namiř a stiskni spoušť“. FinePix Z20 má omezené možnosti manuálního nastavení, znemožňující zevrubnější nastavení pro kreativní fotografii (absence manuálního nastavení clony a času). Zato ovšem nabízí 19 uživatelských režimů fotografování, poskytující slušný výběr pro většinu fotografických situací pro začínajícího či méně náročného fotografického uživatele. Jak se s ním bude fotit a jakou kvalitu snímku bude moci nový FinePix Z20 nabídnout?

Finepix Z20

Základní popis

Tělo fotoaparátu je kombinace kovových a plastových částí. Jeho hrany jsou zaoblené a mírně se zužují zleva doprava, kde je na vrchní straně umístěna spoušť. To přispívá k dobrému držení v ruce při fotografování. Na přední straně je odsouvatelný kovový kryt objektivu (a zabudovaného blesku), který zároveň slouží jako iniciátor zapnutí přístroje. Je dobré, že jeho odsunutí jde ztuha, protože je tak menší riziko, že by jsme si přístroj nechtěně zapnuli třeba v kapse. Zapouzdřený objektiv působí malým dojmem a je umístěn v levém horním rohu, skoro až úplně u horní hrany. Dané umístění nemusí být zrovna nejšťastnější, protože je riziko, že si při držení fotoaparátu nechtěně prstem zacloníme objektiv (což můžeme z naší zkušenosti potvrdit) a je třeba si na to dávat pozor. Je to zřejmě daň za udržení celkového stylového designu, který s uživatelskou ergonometrií nemusí být vždy v plné symbióze. Blesk je umístěn zhruba uprostřed, hned pod horní hranou a je pod odsouvatelným předním krytem, ve kterém je pro něj zasklený otvor. Na vrchní straně je vlevo umístěna spoušť a vedle ní je ještě tlačítko pro přímé spouštění video nahrávání do formátu MPEG-4.

Finepix Z20>

Na dolní straně nalezneme plastový závit pro stativ. Pod odklopitelnými krytkami je zástrčka pro USB kabel a sloty pro zasunutí Fuji Film baterie NP-45 740 mAH a paměťové karty. Na levém boku můžeme vidět infra port a dva otvory pro provléknutí ručního řemínku na zápěstí. Na pravém boku jsou pouze dva malé otvory pro interní mikrofon a reproduktor. Na zadní straně zabírá nejvíce místa LCD displej s uhlopříčkou 2,5 palce (63,5 mm). Vedle něho jsou nalevo jsou dva křížové ovládací prvky pro celkem 8 voleb (viz. dále) a dvě klávesy. Jedna menší klávesa je pro volbu zobrazení displeje a druhá větší klávesa, která je ve středu dolního křížového ovládacího prvku, slouží pro přístup do menu a zároveň jako potvrzovací příkaz „OK“. Rozměry fotoaparátu jsou 91,3 x 56,3 a 18,8 mm a váha je dle údajů výrobce cca 110g (bez baterie a paměťové karty). Fotoaparát se do prodeje dodává v černé, červené, zelené, modré a fialové barvě.

Finepix Z20

[-more-]{Technické parametry}

Technická specifikace

FinePix Z20 je osazen 10 megapixelovým CCD snímačem o uhlopříčce 1/2,3 palce. Snímky je možné ukládat v rozlišení 3648x2736 (10M),3648x2432 (formát 3:2), 2592x1944 (5M), 2048x1536 (3M), 1600x1200 (2M), 680x480 (VGA) pixelů. Fotografie jsou ukládány ve formátu JPEG. Zachycené ozvučené (monofonní) video sekvence jsou uloženy v MPEG-4 formátu a je možné u nich nastavit velikost rozlišení 640x480 nebo 320x240 pixelů, při frekvenci 30 snímků za sekundu. Při nahrávání videa není možné zoomovat. Délka nahrávání videa je určena kapacitou vložené paměťové karty. Citlivost je možné nastavit na hodnoty 64, 100, 200, 400, 800, 1600 ISO. K dispozici je volba „Auto ISO“ (přístroj automaticky nastaví ISO dle expozičního podmínek fotografické scény), kromě „manuálního“ režimu je automaticky aktivována u všech ostatních snímacích režimů.

Finepix Z20  Finepix Z20

Použitý objektiv s 3x optickým zoomem má fyzický ohniskový rozsah 6,3 – 18,9mm, což v přepočtu na měřítko kinofilmu odpovídá ohniskové vzdálenosti 35 – 105mm. Jeho světelnost je F3,7 – F4,2. Měření expozice probíhá celoplošně v 256-zónách TTL. Autofokus je v manuálním režimu nastavitelný buď na střed („CENTER“- při vypnuté volbě automatické detekci obličejů ostří na střed scény) nebo v Multi módu („MULTI“- při polovičním stisku spouště vyhledává ostřící rámeček předměty okolo středu scény, na které by mohl zaostřit). Při zapnuté volbě automatické detekce tváři a aktivovaném blesku dojde samočinně i k redukci jevu „červených očí“. Obě funkce jsou užitečné v oblasti portrétní fotografie. Pro situace, kdy je nutné kvapné zaostření je možné aktivovat v menu volbu „Rychlé ostření“, které maximálně zkrátí dobu ostření (fotoaparát bude mít automaticky nastavenou vzdálenost ostření cca od 1 metru do nekonečna).V standardním režimu fotoaparát je schopen zaostřit od 60cm. V režimu „Makro“ fotoaparát dokáže zaostřit od 8cm. Nastavení clony a expozičního času je plně automatické i manuálním režimu. Nicméně je zde alespoň možné nastavit korekci expozice v 1/3EV odstupech, o celkovém rozsahu -2EV - +2EV. Pro špatné světelné podmínky je vhodná funkce elektronické stabilizace obrazu, která automaticky nastaví vysokou citlivost ISO a fotoaparát je připraven pro lepší detekci a zachycení pohybu na scéně (jedná se o pouze způsob digitální, nikoliv fyzické, stabilizace obrazu).

Finepix Z20

Jak bylo výše uvedeno, fotoaparát obsahuje 19 scénických režimů snímání. Vedle klasických režimů plné automatiky („AUTO“) a „Manuál“ (nezaměňujme s plným manuálním nastavením expozice; zde se jedná o automatický režim s uživatelskou korekcí, obvykle nazývaný jako „Program“) je k dispozici dalších 17 scénických režimů: Přirozené světlo&blesk; Přirozené světlo, Skládání snímků, Portrét, Krajina, Sport, Noční scéna, Západ slunce, Sníh, Pláž, Muzeum (režim, při kterém je vypnut zvuk a blesk), Party, Květina, Text, Stabilizace, Razítko, Postupné video (možnost střihu a skládání videa v fotoaparátu). V režimu „Auto“ expoziční závěrka pracuje v rozmezí časů od 1/4 do 1/1000 sekundy a u všech ostatních režimů jsou časy závěrky v intervalu od 3 do 1/1000 sekundy. Fotoaparát kromě jednosnímkového režimu dovoluje i sériové snímání až do zaplnění karty, kdy maximální rychlost snímaní v nejvyšším rozlišení je 0,3 snímku. za sekundu.

Finepix Z20

V nastavení vyvážení bílé barvy je vedle nastavení „Auto“ dostupných dalších šest přednastavení:Slunce, Stín, Denní zářivka, Teplá bílá zářivka, Studená bílá zářivka, Umělé osvětlení (žárovka). Finepix Z20 bohužel neumožňuje manuální kalibraci bíle barvy. Dle výrobce je dosah vestavěného blesku je při nastaveném režimu Auto (při Auto ISO) při širokoúhlém ohnisku cca. 0,7 až 3,9m a při nejdelším ohnisku to je 0,7 až 3,4m. V menu je možné aktivovat funkci odstranění jevu „červených očí“, která je již zapnuta při aktivované volbě automatické detekce obličejů. Implementovaný barevný TFT LCD displej, s uhlopříčkou 2,5 palce, má rozlišení 150 000 bodů, což je dnes relativně méně, než je dnes obvyklé u některých jiných srovnatelných fotoaparátů.

Finepix Z20

Přístroj podporuje USB rozhraní 2.0. a pro A/V výstup např. na televizor podporuje NTSC /PAL. Co se týče paměťový karet, tak fotoaparát podporuje karty typu SD (Secure digital, podpora SDHC) a Xd karty (od 16MB – 2G). Je vybaven interní pamětí o velikosti 45MB. Energii fotoaparátu dodává Fuji film Li-lon akumulátor s označením NP-45, který se dodává už v balení produktu ( stejně jako nabíječka). Předpokládaný počet snímků, které lze pořídit na jedno nabití výrobce neudává, ale z naší zkušenosti poskytuje akumulátor energii na cca 1 hodinu provozu aparátu (cca 235 fotografií).

Finepix Z20

[-more-]{Menu a ovládání}

Ovládání a práce v menu

Ovládání fotoaparátu FinePix Z20 je jednoduché a jeho zapnutí se provádí samočinně při odsunutí předního krytu objektivu. Většina ovládacích prvků je umístěna na zadní straně fotoaparátu, napravo vedle LCD displeje. Tam jsou pod sebou vertikálně umístěny dva křížové ovladače, skrze každého z nich je možné ovládat čtyři nejčastější funkce. Na horním křížovém ovladači jsou dostupné volby: „Inteligentní rozeznávání obličejů“ (nahoře), „T“(vpravo, ovládání optického zoomu - zvětšování přiblížení), „W“ (vlevo, ovládání optického zoomu - zmenšování přiblížení), Tlačítko pro zobrazení pořízených snímků (dole). Na druhém spodním křížovém ovladači nalezneme volby: Aktivování režimu „Stabilizace“(nahoře), Blesk (vpravo), Samospoušť (dole), Makro (vpravo). Uprostřed daného ovladače je ještě tlačítko pro zobrazení Menu a které zároveň slouží i jako potvrzovací tlačítko „OK“. Mezi těmito dvěma kruhovými ovladači je ještě situováno malé tlačítko pro ovládání zobrazení displeje (slouží i jako příkaz „Back“, opak příkazu „OK“ při práci v menu). Mezi volitelné možnosti zobrazení toho, co uvidíme na LCD displeji patří: zobrazení informací o snímku, zobrazení kompoziční mřížky (pomůže při komponování scény podle „zlatého řezu“), zobrazení malých náhledů pořízených fotografii a usnadní tak jejich rychlejší procházení. Zbývající ovládací prvky jsou umístěny na vrchní straně fotoaparátu, je to tlačítko spouště a spínač pro okamžitě zapnutí nahrávání videa ve formátu MPEG-4.

Finepix Z20

Menu (pomocí kterého můžeme nastavit základní parametry fotografování) se na displeji zobrazí po stisknutí příslušného tlačítka (OK) uprostřed dolního křížového ovladače, pomocí kterého rovněž ovládáme pohyb v menu. První volbou v menu je „Snímací režim“. V něm je možné si vybrat z 19 uživatelských režimů (Manuál, Auto, Přirozené světle s bleskem, Přirozené světlo, Skládání snímků, Portrét, Krajina, Sport, Noční scéna, Západ slunce, Sníh, Pláž, Muzeum, Párty, Květina, Text, Stabilizace, Razítko). Další volby jsou: „Rychlé ostření“(zapnout/vypnout), „Sériové snímaní“(volby: „Série snímků“, „Poslední tři“, „Nejlepší ze tří“), „Korekce expozice“ (dostupná pouze v režimu manuál, -2EV až +2EV), „Vyvážení bílé“ (Auto, Slunce, Slunce, Stín, Denní zářivka-1, Teplá bílá zářivka-2, Studená bílá zářivka-3, Žárovka), „Kvalita snímku“(volba rozlišení a komprese JPEG :10M – Fine, 10M – Normál, 3:2, 5M, 3M, 2M, 680 x 480 pixelů), „Kvalita videa“ (buď v rozlišení 640*480 nebo 320*240 pixelů), „Citlivost“ (64, 100, 200, 400, 800, 1600 ISO), „FinePix barva“ ( režimy barevnosti snímku: Normál, Chrome-sytější barvy, B&W- monochromatická fotografie), „Režim ostření“ (Střed nebo Multi),

Finepix Z20  Finepix Z20

Finepix Z20  Finepix Z20

Finepix Z20  Finepix Z20

„Nastavení“ je klasický setup, který obsahuje tři podmenu, kde je možné například navolit: Zobrazení snímků, Číslování snímků, Osvětlení LCD displeje, LCD režim ( volba frekvence zobrazení za sekundu), Digitální zoom (vypnout/ zapnout, až 5,7x – interpolace obrazu, která ale negativně ovlivňuje kvalitu snímku) Datum a čas, Hlasitost, Zvuk (např. Nastavení zvuku spouště, znělky po spuštění atd.), Blokování velikosti snímku (nastavení náhledu, buď 640 nebo 320), LCD jas, Formátování, Jazyk, Automatické vypnutí, Časový rozdíl (rozdíl časových pásem), Podbarvení menu, Návod k menu, Video systém (NTSC/PAL), Infra port (Standard nebo Ir SS), Přidat nové razítko ( možnost vložení nového obrázku, který je použit v režimu „Razítko“ pro zábavné jednoduché montáže ve snímků, např zaječí uši na hlavě...), Reset (Obnovení výrobního nastavení).

Finepix Z20  Finepix Z20

Finepix Z20  Finepix Z20

Pokud jsme v režimu prohlížení fotografii na LCD displeji, tak v liště menu se nám objeví volby: „Vymazat“ (1 snímek, všechny snímky), „Prezentace“ (různé volby audiovizuálního zobrazení snímků na LCD displeji a přechody mezi nimi), „Režim přehrávání“, „Otočení snímku“, „Zámek“ (umožní ochranu vybraných snímků před smazáním), „Kopie“ (možnost přesunu snímků z interní 45mb paměti na paměťovou kartu a opačně), „Hlasová poznámka“ (možnost nahrání až 30 sekundové audio poznámky k pořízenému snímku), „Výřez“ (možnost nastavitelného ořezu daného snímku a uložení), „Foto tisk DPO“ (volby pro přímý tisk z fotoaparátu do tiskárny, možnost zobrazení data na snímku při tisku).

Finepix Z20

Finepix Z20

[-more-]{Hodnocení kvality snímků}

Kvalita snímků

Fotoaparát FinePix Z20 má nastavitelnou citlivost ISO ve stupních 64, 100, 200, 400, 800, 1600. Přístroj používá vestavěnou technologie redukce digitálního šumu, která u nižších stupních citlivosti ISO funguje celkem efektivně. U prvních dvou nejnižších stupních citlivosti 64 a 100 ISO je sice digitální šum vidět, ale pouze po detailnější prozkoumání zobrazení fotografie 1:1. U citlivostí 200 až 400 ISO je dochází k výraznějšímu nárůstu digitálního šumu, ale jeho úroveň v obraze je poměrně dobře snesitelná. Citlivost 800 ISO už je výrazně zašuměná, šum zasahuje do detailů, ale zabudovaná redukce šumu ještě funguje celkem uspokojivě, v obraze ještě nejsou vidět artefakty jejího působení. ISO 1600 je extrémně zašuměná s s viditelnými artefakty po softwarové redukci šumu při přiblížení 1:1. Tento stupeň nastavení citlivosti je použitelný opravdu jen v nouzových případech. Celkově ovšem FinePix Z20 dosáhl v rovině digitálního šumu relativně nadstandardního výsledku.

Finepix Z20

Fotografování na všechny citlivosti (zleva doprava, shora dolů): ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1 600.

Automatické nastavení vyvážení bílé fotoaparát zvládá standardně při exteriérovém snímání. Zato při snímání v interiéru je lépe moc nespoléhat na automatické vyvážení, protože má sklon posouvat skutečné barevné spektrum do teplejších tónů. Tento problém lze ve většině situací vyřešit zvolením některého z přednastavených presetů. Fotoaparát postrádá možnost ručního kalibrace vyvážení bílé, což ale není, vzhledem k jeho uživatelskému zaměření, až tak velké překvapení.

Finepix Z20  Finepix Z20

Vyvážení bílé (White balance) – vlevo: automatické, vpravo: manuální.

U kvality snímků dosahuje FinePix Z20 spíše podprůměrnějších obrazových kvalit v relaci k ostatním kompaktním fotoaparátům se srovnatelným rozlišením. Je možné, že je to důsledek kvalitativně slabšího zabudovaného objektivu. U testovacích vzorků je patrná relativně výrazná chromatická aberace, která graduje u fotografování na nejdelší ohniskovou vzdálenost. V obraze se u pravidelných vzorů objevuje viditelné moiré (pozorovatelné jak na vodorovných tak i na vertikálních svislicích). Celková úroveň kresby a ostrosti je rovněž slabší, nejlepších výsledků fotoaparát logicky dosahuje na svém nejkratším ohnisku. Soudkovité zkreslení je relativně malé při širokoúhlém ohnisku, které začíná na 35mm. Při zazoomování objektivu na jeho nejdelší ohnisko je třeba se připravit na velmi znatelný pokles kresby, ostrosti, nárůstu moiré a chromatické aberace. To sice bývá obvyklé u nejdelšího ohniska objektivu, nicméně u tak relativně malého 3x zoomu je to přeci jenom více než bychom očekávali. Celkově tedy musíme konstatovat, že výsledná kvalita snímků (po stránce optiky přístroje) je u FinePix Z20 relativně podprůměrná.

Finepix Z20  Finepix Z20

Fotografování s minimálním zacloněním na nejkratším ohnisku (vlevo, F2,8) a na nejdelším ohnisku (vpravo, F4,9).

Finepix Z20  Finepix Z20

Fotografování na nejkratším ohnisku (vlevo) a na nejdelším ohnisku (vpravo).

Finepix Z20  Finepix Z20

Finepix Z20  Finepix Z20

Finepix Z20  Finepix Z20

Fotografování na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů): ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1600.

Finepix Z20

V režimu makro...

Finepix Z20  Finepix Z20

Finepix Z20  Finepix Z20

Finepix Z20  Finepix Z20

Fotografování v noci na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů): ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1600.

Video sekvence: 640 x 480 bodů…

[-more-]{Praktické zkušenosti a závěr}

Praktické zkušenosti

FinePix Z20 je po stránce rychlosti pohotovým fotoaparátem. Mezi zapnutím přístroje a jeho připraveností exponovat úplně cca 1,60 sekundy. Focení s ním je skoro okamžité a různé prodlevy či zpoždění jsou opravdu minimální. Při fotografování bez namáčknutí (tj. bez zaostření) má fotoaparát prodlevu cca 0,6 sekundy než exponuje. Pokud fotografujeme s namáčknutím spouště, tak je prodleva skoro nulová ( pod 0,1 sekundy). Přesun zoomu z nejkratšího ohniska na nejdelší trvá cca 1,3 sekundy a je možné ho odstupňovat v 6 krocích. Procházení náhledů pořízených snímků ve fotoaparátu je poměrně rychlé. Automatické zaostřování je svižné a zvládá obstojně i zaostřování při špatných světelných podmínkách. V exteriérové fotografii aparát produkuje pohledné snímky s dobrým podáním barev. Automatické měření expozice funguje korektně. Určitou nevýhodou fotoaparátu může být absence manuálního nastavení expozice a clony. K ovlivnění automatické expozice lze použít pouze její korekci v rozsahu -2EV- +2EV. Také nelze nastavit způsob měření expozice. Pokud chceme exponovat na světla, je vhodné si vybrat režim „Západ slunce“, podle našich zkušeností během redakčního testu bylo tak možné zmenšit míru přepalů na například prozářeném nebi. Nicméně lze,toto takřka monopolní postavení automatického určování expozice ve fotoaparátu, vzhledem k cílové skupině uživatelů, chápat.

Finepix Z20

Fotoaparát nemá optický hledáček a proto se při fotografování musíme spolehnout pouze na LCD displej. Zpoždění LCD displeje je relativně malé a je odezva je poměrně rychlá. Na LCD displeji máme vlevo nahoře zobrazeny informace o zvoleném uživatelském režimu, o aktivované funkci automatické detekce obličejů, zda máme zapnutý či vypnutý blesk a jeho zvoleném režimu (Auto, Nucený blesk,Potlačený blesk a synchronizovaný blesk při dlouhé expozici). Vpravo nahoře jsou na displeji zobrazeny informace o zvoleném rozlišení snímku (i videa) a o počtu snímků, které nám zbývají do zaplnění kapacity karty. Vlevo dole se po změření expozice objeví vypočítaný expoziční čas a nastavená clona. Menu přístroje je lokalizované v českém jazyce. Fotoaparát se při fotografování dobře drží. Poněkud nepraktické je umístění objektivu úplně do horního rohu. Několikrát se nám totiž stalo, že jsme si při fotografování vyfotili i kousek prstu, který se nám při držení fotoaparátu nechtěně dostal do zorného úhlu objektivu. Z pohledu speciálních funkcí je třeba si všimnout již zmiňované automatické detekce obličeje, která se v poslední době začíná stále častěji uplatňovat. V jejím rámci dochází i k účinné redukci jevu červených očí. Fotoaparát nabízí i režim stabilizace obrazu, která je ale pouze na digitální bázi (nejedná se o fyzickou stabilizaci v optické soustavě). Úroveň digitálního šumu je u aparátu snesitelná do citlivost 400 ISO. Za určitou nevýhodu lze označit relativně kratší provozní dobu fotografování na jedno nabití akumulátoru Fuji film NP-45 740mAh. Z našich zkušenosti při redakčním testu vydržel fotoaparát necelou fungovat cca 1 hodinu fotografování (cca 230 fotografií) což není zrovna hodně.

Finepix Z20

Závěr


Fotoaparát FinePix Z20 je fotoaparát se stylově pohledným designem, jednoduchým ovládáním a kompaktními rozměry. Je ideální jak pro začínajícího fotografa, tak i pro uživatele, který preferuje nenáročné focení, kdy většinu starostí svěří fotografující automatice přístroje, která pracuje korektně a podává standardní výkon. Také lze pochválit věrné podání barev především v exteriérové fotografii. Pro zvýšení kvality fotografií fotoaparát nabízí užitečnou technologii automatického rozpoznávání obličejů, pro lepší prostření a exponování například v portrétní fotografii či automatické odstraňování jevu „červených očí“ při fotografování bleskem. Pozitivním prvkem je i tlačítko pro přímé spouštění záznamu videa vedle tlačítka spouště a možnost jeho jednoduchého střihu přímo ve fotoaparátu. Užitečná je nabídka devatenácti uživatelských režimů, pokrývající většinu fotografických scén. Za určité nevýhody fotoaparátu lze považovat slabší kvalitativní výkon použité optiky (optické vady, kresba, moiré), absenci plného manuálního režimu (s možností ručně stanovit čas a clonu), umístění objektivu blízko místa, kde pokládáme nejčastěji prst při držení aparátu (riziko zaclonění objektivu částí prstu), nižší výdržnost dodávaného akumulátoru a chybějící optický hledáček, který nám například neumožní vynechat používání LCD displeje při fotografování, když nám dochází baterie. Cena FinePix Z20 v obchodech se v současné době pohybuje okolo cca 4200kč.

[-more-]{Živé fotografie}

Finepix Z20

Finepix Z20

Finepix Z20

Finepix Z20

Finepix Z20

Finepix Z20

Finepix Z20

Finepix Z20

Finepix Z20

Finepix Z20

Finepix Z20

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Recenze  

 » Recenze  » Recenze - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: