Kniha Tipy a nápady pro vaši CEWE FOTOKNIHU - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - software

Kniha Tipy a nápady pro vaši CEWE FOTOKNIHU

18. listopadu 2013, 15.54 | Fotolab vydal praktickou publikaci pro podporu tvůrčího využití počítačového programu pro vytváření působivých CEWE FOTOKNIH. Obsahuje tipy, rady a ukázky zaměřené na základní i pokročilé funkce, popis základních editačních funkcí a ukázky různých efektů s popisem, jak byly vytvořeny.

 

Jak uvádí vydavatel, kniha může sloužit jako praktický průvodce pro naprosté začátečníky i jako zdroj inspirace pro ty, kdo už dříve s programem na její tvorbu pracovali. Při bližším pohledu lze říci, že je koncipována tak jednoduše a návodně, jak je dnes „žádáno“, včetně důrazu na obrazovou stránku věci. Této koncepci samozřejmě nahrává jednoduchá a hravá koncepce samotného programu na tvorbu fotoknihy, pro jehož podporu byla připravena.

 

Kniha Tipy a nápady pro vaši CEWE FOTOKNIHU

 

Program má jednoduché a přímé ovládání, nabízí velký výběr hotových designů/šablon, pozadí, stylů a klipartů a poměrně velkou pružnost při sestavování publikace, umístění a uspořádání obrázků a textů. Nechybí funkce automatické korekce obrázků a snížení efektu červených očí. Samozřejmostí je rychlé nahrání objednávky a možnost vypálení na CD.

 

písmo

 

Po úvodní stránce následuje 14 důvodů proč si vytvořit a objednat právě CEWE FOTOKNIHU a pak už následuje rovnou první praktická dvoustrana. Je zaměřena na práci s písmem. Kniha se tedy nezabývá tvorbou a úpravou knih od A do Z, neřeší základní grafické a technické přípravy knižních podkladů, ani nezmiňuje zrcadlo úpravy knihy natož pak grafickou maketou vytvářené publikace. Jde přímočaře, jednoduše a zkratkovitě k prvnímu z vybraných témat. Ukazuje různé velikosti a barvy písem, zdůrazňuje důležitost dobré čitelnosti textu a připomíná, že typy písma uživatel vybírá z operačního systému svého počítače a vhodně doporučuje kontrolu, zda zvolené písmo správně podporuje českou diakritiku.

 

ozdobné písmo

 

Další dvoustrana se věnuje různým druhům ozdobného textu a přináší konkrétní tipy, jak zobrazené efekty získat.

 

rámečky, montáže

 

Následuje dvoustrana rad ke kvalitě fotografií ve výběru pro připravovanou fotoknihu. Řešení je maximálně přizpůsobeno "obyčejným uživatelům": ideální, horší, ale použitelné i nepoužitelné snímky, tedy jejich velikost a rozlišení, indikují barevné piktogramy, "smajlíky". Další dvoustrana je věnována různým rámečkům fotografií. Nechybí ani tip na novinku verze programu 5.0.4 – možnost vytvořit nejen ostrý, ale i neostrý stín "pod" fotografiemi a kliparty. A navazuje dvoustrana zaměřená na kouzla s ořezovými rámečky a fotomontážemi.

 

úpravy fotek

 

Nejrůznější tipy na úpravy fotografií jsou také na dalších osmi stranách. Mezi zajímavé postupy a možnosti bezpochyby patří využití zrcadlení obrazu, průhlednosti snímků nebo jejich tvarování pomocí různých ořezových rámečků.

 

video

 

Pro řadu zákazníků je také lákavá možnost propojit se svou fotoknihou video, které pak lze snadno přehrávat třeba na obrazovce tabletu nebo chytrého mobilního telefonu. O této novince jsme vás informovali v článku FOTOLAB Můj fotosvět – léto 2013 ve znamení novinek. Také tato možnost je k dispozici od verze programu 5.0.4. Dvoustrana v knize tipů věcně, jasně, krátce ukazuje "jak na to".

 

mapa

 

Následuje tip na vložení mapy do fotoknihy plus využít různé kliparty se značkami. Vložení různých map a mapek s označením navštívených míst je atraktivní oživení každé fotoknihy, která mapuje naše cesty po exotických i méně vzdálených místech, ale i knihy věnované dovolené nebo různým výletům či sportovně-společenským akcím.   

 

koláže, montáže

 

Pak se kniha obloukem vrací k dalším úpravám fotografií. Tentokrát se zaměřuje na koláže, montáže, ořezové rámečky a podkladové snímky či pozadí, na které uživatel rozmístí své vybrané a upravené fotografie.

 

koláže, efekty

 

Ukazuje, jak je možno pracovat s barevnými fotografiemi, černobílými nebo různě zabarvenými či jakoby tónovanými. Typickým příkladem je využití sépiově hnědého zbarvení různé tonality a sytosti – retrospektivní stylizace stále láká a pro určitá témata fotoknih je velmi atraktivní.

 

svatba - tipy I

 

V závěrečné části kniha předkládá celou řadu inspiračních tipů pro různě, ale konkrétně tématicky zaměřené fotoknihy, především "cestovatelské" a svatební, které patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji realizované.

 

svatba - tipy II

 

A v úplném závěru najdete formáty CEWE FOTOKNIH, rozměry, materiály, ale také je zde připomenut jednak objednávkový program a jednak mobilní aplikace včetně nezbytného QR kódu. Také o mobilních aplikacích jsme vás už podrobně informovali. Chcete-li, otevřete si článek Mobilni aplikace CEWE FOTOSVĚT v novém okně.   

 

Důležité údaje „v kostce“:

 

Knihu "Tipy a nápady pro vaši CEWE FOTOKNIHU" vydala společnost FOTOLAB.

Zvolen byl téměř čtvercový formát, rozměry knihy jsou cca 20,8 × 21 cm.

Rozsah je 58 stran, použit je kvalitní hlazený papír.

Akční prodejní cena knihy je 99 Kč včetně DPH.

 

Zde si můžete celou knihu v digitální podobě „prolistovat“ na webu Fotolab.cz.

 

Krátce na závěr

 

Kniha tipů, triků a praktických rad pro snadnou a hravou tvorbu CEWE FOTOKNIH je vítanou podporou programu na tvorbu fotoknih. Je koncipována v jeho duchu, tedy – základem je funkční jednoduchost při poměrně široké nabídce tvůrčích možností. Na druhou stranu těm uživatelům, kteří se nespokojí pouze s jednoduchou a rychlou přípravou a přejí si při tvorbě své knihy postupovat i v souladu s alespoň základními principy a postupy grafické úpravy tiskovin a knih zvlášť, doporučuji alespoň rámcové seznámení třeba s takovými knihami, jako Grafická úprava tiskovin od Bohuslava Blažeje, Praktická typografie – Pavel Kočička a Filip Blažek a pro svěží tvůrčí inspiraci výborně poslouží také publikace Typografie: Od olova k počítačům od Jean-Luc Dusonga a Fabienne Siegwartové.

 

Kniha "Tipy a nápady pro vaši CEWE FOTOKNIHU" obsahuje bonus – dárkový poukaz v hodnotě 300 Kč, který lze použít jako slevu na jakoukoli CEWE FOTOKNIHU. Přiložen je také ukázkový vzorek tisku – na jedné straně vysoký lesk, na druhé digitální tisk. Oba druhy tisku lze objednat pro CEWE FOTOKNIHY a také pro fotokalendáře.

 

FOTOLAB navíc své zákazníky zve k registraci na on-line školení CEWE FOTOAKADEMIE pro začátečníky nebo pokročilé, kde si pod odborným vedením osvojí správné postupy pro hladké, bezproblémové sestavení CEWE FOTOKNIHY. Od listopadu FOTOLAB tyto semináře vysílá už 4× týdně, 2× pro začátečníky a 2× pro pokročilé. Školení je zaměřeno na různá témata a triky, nejenom s CEWE FOTOKNIHOU, ale i s dalšími produkty z aktuální nabídky.

 

On-line školení pro začátečníky obsahuje tato témata: Stažení programu, Základní funkce programu, Práce s fotografiemi, layouty, Vkládání textů, Ukládání projektů, Vkládání pozadí, Vkládání barevných rámečků, Úprava fotografií, Funkce koláž a Vytvoření objednávky. A on-line školení pro pokročilé pak Nastavení parametrů v Možnostech, Práce s použitím Asistenta, Práce s textem: písmo s barevnými okraji, textová pole s barevnou výplní a kopírování textů, Práce s fotografiemi: barevné úpravy a fotografie jako pozadí, Použití efektů, Práce s rámečky, použití rozpitých tvarů, Kopírování stránek, vkládání nových stránek a opět Vytvoření objednávky.

 

Na stejném webu si také můžete zdarma stáhnout program pro tvorbu CEWE FOTOKNIH.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Praxe  » Literatura  

 » Recenze  » Recenze - software  

 » Praxe  » Tipy & triky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: