Canon: co chystá pro rok 2008? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Canon: co chystá pro rok 2008?

25. ledna 2008, 00.00 | Společnost Canon včera uspořádala v prostorách salónku AC Sparty na pražské Letné výroční tiskovou konferenci, kde představila horké novinky pro nadcházející rok. A že se máme opravdu nač těšit, je nasnadě - nové kompakty, tiskárny, tiskové technologie a nová DSLR…

Jak se již stalo zvykem, začátkem roku většina výrobců jednak bilancuje, ale především se chlubí svými horkými novinkami pro následující období. Nejinak tomu bylo i v případě japonského giganta - Canonu, který dne 24. 1. konečně odtajnil nové produkty pro rok 2008. V salónku fotbalového klubu AC Sparty na pražské Letné jsme tak měli možnost poprvé nahlédnout pod pokličku Canonu a prvně se seznámit jak s novými digitálními kompakty a tiskárnami, tak i se zbrusu novou DSLR nebo zajímavou novou tiskovou technologií. A že se máme opravdu nač těšit, se dozvíte z následujícího článku.


foto: Martin Hájek

Nové trendy
Každý rok se nese v duchu různých trendů. Zatímco v posledních pár letech prodělaly obrovský boom digitální kompaktní fotoaparáty a inkoustové tiskárny, v současnosti se tlačí do popředí stále více video, multifunkční tiskárny, ale především také amatérské DSLR přístroje. Je to vcelku logický vývoj, neboť technologický pokrok a rostoucí ekonomika uvádí nové, dokonalejší a vybavenější zařízení a stále sílící nabídka a konkurence poté mají za následek pokles cen, a tím i větší možnosti. Momentálně je v kurzu právě HD video, dále domácí multifunkční tiskárny (které stále vytlačují jednoúčelové tiskárny), velký nárůst v posledním roce zaznamenaly také amatérské digitální zrcadlovky (DSLR). Lví podíl má na tom především fakt, že cena těla základních modelů zrcadlovek (např. Canon 350D/400D nebo Nikon D40/D40x) je dnes srovnatelná s cenou vyšších řad kreativních kompaktů (resp. EVF přístrojů). Ačkoli v případě klasických kompaktů onen hlavní boom již opadl, přesto se stále prodávají velice dobře, proto výrobce nezanevřel ani na tuto oblast.


foto: Martin Hájek

Kompakty
Z řad kompaktních přístrojů nás čeká hned několik novinek (a také pár vylepšení). U nových modelů se výrobce zaměřil na eliminaci rozmazaných snímků a celkové zpříjemnění práce s přístroji během samotného fotografování (Motion Detection Technology). Systém optické stabilizace se pomalu ale jistě stává standardem a novinky budou touto praktickou věcičkou stále častěji vybavovány. Spolu s tím je kladen důraz také na jednodušší práci s kompakty, kam řadíme například rozšířenou detekci obličeje ve snímané scéně nebo vylepšenou redukci červených očí. Nové kompakty řady IXUS a Powershot proto nabídnou kromě všech výše uvedených "vychytávek" dále též obrazový procesor DIGIC III, propracovanější možnosti měření vyvážení bílé barvy (WB) nebo například nový scénický režim "Západ slunce". Konkrétně se dočkáme typů Canon IXUS 80 IS, Canon Powershot A580, A590 IS a A470 (který bude ve čtyřech barevných mutací).


foto: Martin Hájek

Foto-tiskárny
Na vavřínech neusíná Canon ani v případě inkoustových foto-tiskáren. Klasické jednoúčelové stroje pomalu ustupují do pozadí a na jejich místo se tlačí pomalu ale jistě multifunkční zařízení (all-in-one). Vedle samotných zařízení však výrobce překvapil zejména zbrusu novým tiskovým systémem, který má zvýšit ještě větší flexibilitu a univerzálnost použití nových tiskáren. Jedná se o tzv PgR technologii a její smysl spočívá v možnosti tisku v podstatě na jakékoli médium (včetně klasického kancelářského papíru o nízkých gramážích - pod 100g/m2). Tiskový systém obsahuje kromě klasické řady inkoustů (CMYK/CLcMLmYK) dále také bezbarvý inkoust, který se nanese na papír, vpije se do něj a vytvoří "podklad" pro již standardní tisk. Poté dojde k nánosu klasických pigmentových inkoustů. Cílem je vedle flexibility použití též co největší přiblížení se k laserovému tisku (v případě kancelářských tisků).


foto: Martin Hájek

První vlaštovkou využívající PgR systém bude multifunkce Canon PIXMA MX7600, obsahující kromě tiskárny a kopírky též barevný skener a fax modul G3. Rychlost tisku a kopírování se pohybuje okolo 28 stran/min. (monochromaticky) resp. 23 stran/min. (barevně), součástí výbavy tiskárny je i duplexní jednotka. Druhou novinkou je Canon PIXMA MX850, která kromě všech multifunkčních vymožeností (včetně G3 faxového modulu) nabídne rychlost tisku/kopírování 31 stran/min. (monochromaticky) resp. 24 stran/min. (barevně), možnost přímého potisku CD/DVD, barevný TFT displej o velikosti 6,2cm nebo CIS skener s rozlišením 4 800 dpi. Rozlišení tiskárny je až 9 600 dpi, tiskne pomocí 5 oddělených zásobníků inkoustu a produkuje kapičky o velikosti 1pL. Třetí novinkou je standardní tiskárna Canon PIXMA iP2600, nabízející velikost formátu A4, 22 stran/min. (monochromaticky) resp. 17 stran/min. (barevně), rychlost tisku formátu 10 x 15 cm - za 55 s., rozlišení 4 800 x 1 200 dpi a velikost kapiček 2pL.


foto: Martin Hájek

Objektivy
Ani v případě skel nezůstává Canon pozadu a uvádí na trh dvojici profesionálních (tele a super-tele) pevných skel "el-kové" řady s ohniskovou vzdáleností 200 a 800mm a odpovídající high-end výbavou. První z nich - EF 200mm f/2L IS USM - disponuje vynikající světelností F2, rychlým a tichým "ultrasonickým" ostřícím systémem a stabilizátorem obrazu. Dále obsahuje kruhovou clonu, 4 módy stabilizace a je o 370 g lehčí než odpovídající konkurenční objektiv. Druhé sklo - EF 800mm f5,6L IS USM - nabídne ohnisko úctyhodných 800 mm, světelnost F5,6 a také optickou stabilizaci, kruhovou clonu i ostřící systém USM. V neposlední řadě je také lehčí (o 400 g) než konkurenční odpovídající model. Vysoce kvalitní konstrukce (materiály z hořčíkové slitiny apod.) je u "L" řady samozřejmostí, stejně tak jako odolnost obou novinek proti prachu a vlhku. Parametrům těchto skel však samozřejmě odpovídá také cena, která u EF 200mm dosahuje téměř 150 tisíc korun, u druhého skla EF 800mm je skoro dvojnásobná.


foto: Martin Hájek


foto: Martin Hájek

Canon EOS 450D: aneb to nejlepší na konec!
Velký a očekávaný nástupce modelu EOS 400D je konečně zde. Po vizuální stránce je aparát (až na detaily) totožný se svým předchůdcem, vzhledem k dané cílové skupině (amatérští fotografové) však výrobce zapracoval především na uživatelském komfortu. Použitý snímač je typu CMOS (formát APS-C) s rozlišením 12MPix (tedy o 2 miliony bodů více než u předchůdce). Změny se dočkáme také v případě rychlosti sériového snímání - to zde je 3,5 snímku/sek. (o 1/2 snímku rychlejší než u 400D), a to v počtu až 53 snímků v JPEGu (2x tolik než u 400S) a nebo 6 snímků v RAWu. Přibylo zde také bodové měření expozice nebo větší průhledový hledáček. Autofocus je zde 9-bodový a funguje na principu TTL měření. Jistých změn doznala novinka také v případě uživatelského rozhraní (vycházející ze systému EOS-1). Obrazovou kvalitu a zpracování má na starost procesor DIGIC III, který nabídne podporu až 14bitů. Velice příjemnou změnou je také možnost sklopení zrcátka a promítnutí obrazu ze snímacího čipu přímo na displej - tzv. Live View neboli "živý náhled" (po vzoru například Canonu vyšší řady - EOS 40D).


foto: Martin Hájek

V tomto případě máte k dispozici 100% náhled scény v reálném čase a pochopitelně i optickým zoomem. Živý náhled funguje ve dvou režimech - Normálním a Úsporném. Samotné Live View lze také vypnout (pomocí aplikace EOS Utility 2.0). A v neposlední řadě potěší určitě spoustu uživatelů také vyšší výdrž akumulátoru. Výrobce uvádí až 600 snímků na jedno nabití (za předpokladu fotografování při pokojové teplotě a bez blesku). EOS 400D pořídil cca 400 snímků za stejných podmínek. Nechybí ani čištění snímače, kde výrobce sice uvádí vylepšený systém (díky použití kvalitnějších materiálů a účinnějším algoritmů), to je však značně zobecněné a nekonkrétní. Novinka používá (po vzoru Nikonu D40) nově paměťová média typu SD! Canon EOS 450D bude uveden na trh v březnu 2008, dostupný bude buďto jako samotné tělo, nebo v kitu ze setovým objektivem EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 IS. Přibližná startovací cena novinky by se dle slov zástupců Canonu měla pohybovat o cca 3 tisíce výše, než je momentálně aktuální cena EOSu 400D.


foto: Martin Hájek

Závěrem
Canon představil pro následující období širokou škálu novinek, které jsme si (vyjma videokamer a laserových tiskáren) právě v kostce shrnuli. Největší pozdvižení logicky vyvolala nová DSLR - EOS 450D přebírající pomyslnou štafetu po svém předchůdci 400D. Neméně zajímavá však je též technologie tisku - PgR, která hodlá "konkurovat" laserovému tisku (samozřejmě v rámci segmentu SOHO). Nakolik to bude fungovat v praxi, je však zatím otázka, neboť inkoustový tisk je stále ještě oproti laseru příliš drahý. Navíc nový systém PgR je kvůli nově použitému inkoustu o dalších cca 20 % dražší (na náplních) oproti standardu. Už se ale rozhodně těšíme jak na testování EOS 450D, tak i na výstupy z nových inkoustovek.

Tématické zařazení:

 » Vybíráme  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Vybíráme  » Technologie  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Canon EOS 450D

Autor: Jirka Řehák Muž

Založeno: 25.01.2008, 01:01
Odpovědí: 0

Zde podrobnosti :

http://www.dpreview.
com/news/0801/08012403can
oneos450d.asp

Odpovědět na příspěvek

Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: Jan Drahokoupil Muž

Založeno: 25.01.2008, 08:48
Odpovědí: 17

Dobrý den,
upřímně nechápu všeoecné nadšení nad novinkou EOS 450D. Již dva roky jsem spokojeným uživatelem EOS 350D, ale přesto jsem doufal, že si časem pořídím novou DSLR od Canonu. Bohužel mi přijde, že Canon poslední roky přichází s čím dál horšími modely a konkurence mu začíná značně utíkat. Samozřejmě že má 450D i spoustu pozitiv, ale je zde dost věcí, které mě hned z kraje naprosto odradily k případné koupi.
Všimli jste si, kam se poděla tlačítka, která ještě na 350D nebo 400D byla vlevo od LCD? Tlačítka na prohlížení fotek a mazání je na 450Dčku na naprosto šíleném místě. Kdo to proboha navrhoval??? Přechod na SDčka? Proč? Nevidím jediný logický důvod. Větší displej (přitom stejné rozlišení jako u 400D) a stále absence malého informativního displeje jako má třeba i Canon 350D... Proč? Co třeba udělat po vzoru konkurence taky přístroj, který bude taky trochu odolný proti prachu a dešti?

Odpovědět na příspěvek

RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 25.01.2008, 09:14

Je to o osobnich preferencich. Mam bohate zkusenosti s uzivateli modelu 350 a 400D z kurzu a mluvil jsem doslova se stovkami z nich. Asi 80% se s trendem zmen ovladani a ergonomie Canonu stotoznuje a vyhovuji jim, zhruba 20% ma stejny nazor jako vy.

Co se tyce prechodu na SD jsou k nemu logicke duvody:
1) Canon obecne SD karty podporuje jak u fotaku, tak kamer. Pro prechod z kompaktu Canon na zrcadlovku Canon je to idealni.
2) SD karta a slot zaberu v tele min mista a fotoaparat muze byt mensi a lehci. To se v teto kategorii povazuje za plus a Canon jde s trendem.
3) Vetsi dislej oceni kazdy kdo hur vidi bez ohledu na rozliseni a opet je to trend ...

Atd.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: Jan Drahokoupil Muž

Založeno: 25.01.2008, 10:16

Souhlasím, je to jen můj osobní názor, ale zase co znám lidi kolem sebe já, kteří fotí taky s DSLR od Canonu, tak mají podobný názor. Chápu, že se dneska snaží všichni držet určitých trendů, ale proč tak slepě? Přeci ještě neznamená, že když je něco "trendy", tak že je to automaticky dobré.
Ještě k té ergonomii. Neříkejte mi, že nové rozmístění tlačítek, jak jsem zmiňoval u 450D, je ergonomické. Stejně tak jako u své 350D tak u tohoto stroje bych předpokládal použití battery gripu pro lepší držení aparátu a v tom případě si nedovedu představit, že na ta tlačítka pohodově dosáhnu. A o tom snad ta ergonomie je, ne? Podobné to je i u 40D, která má tlačítka tentokrát pod displejem. Opravdu mi přijde škoda, že se u Canonu upouští od dříve fungujících rozložení ovládacích tlačítek. Naštěstí aspoň nechali u 450D páčku ON/OFF na stejném místě jako u svých předchůdců. 40D ji má, podle mě už taky hodně nešťastně. O pohotovosti tu taky nemůže být řeč.
Co se týče těch SD karet, tak chápu, že pro toho, kdo jde z kompaktu na zrcadlovku, tak je to výhodné, ale stejně si nemůžu odpustit pocit, že CF jsou pro DSLR lepší... jednak rychlostí, kapacitou i robusností a tedy i větší odolností.
Větší displej je taky trend, to máte pravdu, ale taky si odebere víc energie, což je škoda. Pak se divíme, že Canon musí dát novou baterii a k tomu i nový battery grip :-(.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 25.01.2008, 10:39

To podstatne jiz vystihl kolega Honza Brezina. Jinak co se tyce ovladani a ergonomie, tak vezte, ze rozhodne neni navrzena nijak nesmyslne, naopak... Je to vsechno o tom, komu je aparat urcen - pravidla zde "zavadi" zakaznik - dana cilova skupina a s tim nic nenadelame. Osobne jsem s pristrojem nemel problem (jeste se mu budeme venovat trochu podrobneji)
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: Martin Wotc Muž

Založeno: 25.01.2008, 11:13

Vnímejte to tak, že pokud má někdo 350D, či 400D, tak by s novým foťákem měl jít do vyšší řady. Jsou to low modely určené právě pro začátečníky a ty kdo pžechází z kompaktů. Na nich se máte naučit fotit a pak jdete do vyšší třídy. Mám NIKON D70 a určitě si nepořídím D70s, D80 (či nějakého nástupce), ale půjdu do "vyšší" řady D200/300. S autem taky začínáte na malém (levném) vozítku pro 2, pak s miminkem pořídíte většího pro 3 a nakonec skončíte u rodinného auta pro 4 a více osob.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: risa51 Muž

Založeno: 25.01.2008, 12:37

Presne tak. Kdyz mam 350D nebo 400D, tak bych taky uvazoval o prestupu k vyssi tride (40D apod.). Nemuzu se zbavit pocitu, ze majitele 350 a 400 hani novinku,tak trochu z principu a ze zavisti, ze prislo neco ''lepsiho'' zrovna kdyz jsem si poridil 400D. :-) Podle me je novinka povedena, s primerenymi vylepsenimi, ktere prichazi kazdy rok a po vzoru trendu, ktere prinasi doba. Takze cerstvi majitele 400D nesmutnete, setrete, pockejte dalsi rok a treba Vas zlaka opet vylepsena 500D :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: XCE Muž

Založeno: 13.08.2008, 18:05

To, že zde v diskuzi páni redaktoři píšete příspěvky bez háčků a čárek také o něčem svědčí.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: pepe Muž

Založeno: 25.01.2008, 11:03

Tu robustnost beru, rychlost a kapacitu bych u SD nepodcěňoval, jestli teda není 32GB málo :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: mad_zed Muž

Založeno: 25.01.2008, 11:35

Mě ten přechod od CF příjde taky nelogický.Mám doma kupu CF karet ať už je používám v EOS,nebo v kompaktu vyhovují mým potřebám a jsou odolné.
Ten větší displej je typický příklad marketingového tahu.Displej je hrubší... Livewiev no nevím asi bych nevyužil.Vyškolil jsem se na EVF a kompaktu.Že na něj lépe uvidí někdo kdo hůř vidí?Když člověk blbě vidí,jak potom fotí...to by jako neviděl ani v hledáčku,ne?A teď ta energie.Větší displej potřebuje více podsvítit,takže bude více žrát.
Kromě "reklamních" řečí je tedy rozdíl oproti 400D:o 20% větší rozlišení,ale nutnost koupit SD karty a zvykat si na jiné ovládání.
Otázka je,zdali si majitelé např.350 nebo 400 budou za tohle chtít připlatit

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 25.01.2008, 14:09

Vas pohled je velmi jednostranny. Stejne tak by se dalo rict:

1) Vetsina kompaktnich fotoaaratu dnes pouziva SD karty a tudiz vyrobci logicky u low-end DSLR prechazeji na SD karty aby jim vysli vstric. Model 450D je cilen na nove uzivatele DSLR nikoli na stavajici majitele 350/400D.
2) Vetsi displej nutne neznamena vyssi spotrebu, pokud neroste jeho rozliseni, to mimochodem. Navic argument se zrakem je zcela korektni a z praxe. Hledacek ma totiz dioptrickou korekci a navic se delaji pridavne dioptricke hledacky, takze nektere typy vad zraku problem u hledacku nedelaji, ale u displeje ano. Nemluve o tom, ze pokud nekomu snimek na displeji ukazujete, typicke chovani uzivatele low-end DSLR, je vetsi uhlopricka vyhodou.
3) Vy nepouzivate Liview a mate na to pravo, ale to prece neznamena, ze se uzivatelum nemuze hodit, nemuze se jim libit, neni prinosem. Znam radu fotografu amateru, kterym vyhovuje treba pri praci ze stativu apod.

Takze pokud se na produkt podivate spravnou logikou, stavajici uzivatele 350/400D by mely oslovovat vyssi modely a ne tento, tak pro nove uzivatele je 450D dle meho nazoru zase o neco lakavejsi nez bylo 400D

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: risa51 Muž

Založeno: 26.01.2008, 01:18

Presne o tom mluvim;-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: David Muž

Založeno: 25.01.2008, 15:20

Nějak tak soouhlas.... moje volba 400D -> 40D byla vidím správná. 12 MPix je pro APS-C IMHO už moc... I když samozřejmě záleží na čipu, protože např. rozdíl 400D vs. 40D byť mají obě deset mega je opravdu znát...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: Pavel Pokorný Muž

Založeno: 26.01.2008, 18:22

Take nejspis tak zkoncim. Na 400D me nejvic stvou 3 veci:
1) musim mackat 2 "tlacitka" pri nastavovani clony v manualnim rezimu
2) velikost - zvlast s nejakym delsim sklem je kombinace male lehke telo na jedne strane + velky tezky objektiv na strane druhe naprosto vrazedna
3) nema live view - pri foceni se stativem se tahle funkce opravdu hodi, protoze fotit "od zeme" se stativem a v tomhle pocasi se neumazat s moji 400D bohuzel nejde :-(

na druhou stranu me na canonu strasne stve ze porad kasle na stabilizaci primo v tele SLR :-( vubec se mi na ty drahy objektivy setrit nechce :-(

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: Randalf Muž

Založeno: 26.01.2008, 23:07

Taky mám 400D, s prvními dvěma body 100% souhlasím, ale naopak live view není zrovna funkce, kterou bych u zrcadla očekával ;)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: Profic Muž

Založeno: 27.01.2008, 18:07

Pochybuju že Canon bude někdy dělat stabilizaci v těle.
Navíc stabilizace není zas až tak důležitá a dá se použít odcamcaď pocamcaď. Je rozhodně lepší mít světelnější sklo.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: Pavel Pokorný Muž

Založeno: 30.01.2008, 20:57

I s pevnou 50 jsou situace kdy musim pouzivat blesk a to ma svetelnost 1,4. A az si budu kupovat novej setak tak to bude uz urcite se stabilizatorem... Unitr toho nafotim asi nejvic... A hned potom jsou zabery ze stativu... takze ten live veiw by se mi na 400 taky hodil, ale jen kvuli tomu menit nebudu

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: Břetislav Černík Muž

Založeno: 05.02.2008, 19:18

Já bych viděl rozumnější volbu spíš přechod z 400D na 5D nebo nějakou její novější variantu.
Přeci jen fullframe je trochu o něčem jiném.
40D jsou z tohohle pohledu tak trochu vyhozené peníze za nic.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Přehnané nadšení nad 450D?

Autor: XCE Muž

Založeno: 13.08.2008, 18:36

Jse trochu překvapen z mnohých argumentů co je lepší co horší. Mnohým diskutujícím uniká fakt, že jednotlivé třídy foťáků, jsou určeny pro jiné cílové uživatele. Myslím že přechod ze 400 na full frame je zcela mino pro 99% lidí. Mluvíme o foťácích (400D) pro nadšené amatéry, kteří si koupili zrcadlovku, aby měli možnost měnit objektivy. Full Frame je na seriozní práci a 5D je dnes nejstarší technologicky. Pro amatéra není až tak důležité mít full frame! Mnozí zde voláte po funkcích které tato třída nikdy mít nebude, sejně tak jako Fabie nikdy nebude mít 6. litrový motor a 22" kola.

Odpovědět na příspěvek

Chyba

Autor: IO Muž

Založeno: 25.01.2008, 09:02
Odpovědí: 3

**Změny se dočkáme také v případě rychlosti sériového snímání - to zde je 3,5 snímku/sek. (o 0,5 sekundy rychlejší než u 400D)** nie nahodou 0,5obr./s?

Odpovědět na příspěvek

RE: Chyba

Autor: japonec Muž

Založeno: 25.01.2008, 09:42

Dle článku není důvod měnit svou 400D za 450D, nenašel jsem nic, co by mně k tomu přimělo. Vím, že Pentax má co dohánět a nepatří mezi takové hráče na trhu foto jako Canon a Nikon, ale přečtěte si něco o K20D -tam je zřejmé, že se něco děje. Škoda,čekam dál, snad na 50D.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Chyba

Autor: Profic Muž

Založeno: 27.01.2008, 17:50

Měnit? Nejsem blázen 400D (10x raw) umí víc rawů v serii.
Sice série nefotim ... ale rychlejší focení na závodech např. 300D (4x raw) absolutně nestíhala ...
450 (6x raw) by u mě taky nastíhala...

Jediné co mě láká je velký hledáček ...

Odpovědět na příspěvek

RE: Chyba

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 25.01.2008, 10:29

Ano, mate samozrejme pravdu! Dekuji za upozorneni, opravuji...
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

CANON 450D vs. 40D

Autor: Miloš Muž

Založeno: 25.01.2008, 10:39
Odpovědí: 1

Dobrý den, pane Hájku mluvíte s nadšením o budoucím testování Canon 450D a přitom recenze na již takřka půl roku existující Canon 40D je stále v nedohlednu. Dočkáme se anebo je pan Filipi časově zaneprázdněn jinými aktivitami? Díky Miloš

Odpovědět na příspěvek

RE: CANON 450D vs. 40D

Autor: Hájek Martin Muž

Založeno: 25.01.2008, 21:11

Zdravim,
Vami zminovana EOS 40D nam shodou okolnosti tento tyden dorazila do redakce, takze na jeji recenzi se muzete v brzke dobe tesit. Bohuzel ne vzdy mame moznost testovat novinky bezprostredne po uvedeni na trh...
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

450

Autor: alan Muž

Založeno: 25.01.2008, 10:52
Odpovědí: 0

už se těším jak si ho půjdu koupit

Odpovědět na příspěvek

fotografovani.cz stále spí?

Autor: Martin V. Muž

Založeno: 25.01.2008, 11:28
Odpovědí: 8

Halóó, budíček!!! Je tu K20D, víte? Nebo zas čekáte, až vám ji někdo půjčí, abyste o ní napsali? Nadšení z low-endu není úměrné významu (možná tak inzerenta...)
No a na závěr kvízová otázka: Proč právě na Spartě? No přece protže druhá místa patří k sobě :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: fotografovani.cz stále spí?

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 25.01.2008, 14:03

Nechci Vam brat iluze, ale pokud budeme srovnavat pocet lidi, kteri si koupi 450D a K20D, tak asi neni moc o cem hovorit. K20D je povedeny fotoaparat a samozrejme se mu budeme venovat, nicmene vyrobci pred PMA predstavuji vzdy novinek obrovske mnozstvi a protoze vychazime s pevnym redakcnim planem, tak vsechny najednou publikovat opravdu nemuzeme ... Nicmene se dockate, nebojte.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: fotografovani.cz stále spí?

Autor: ne-e Muž

Založeno: 25.01.2008, 14:52

no ja myslim, ze to stado 450Deckaru uz nebude zas tak velke. Konkurence ve stejne cenove hladine mnohdy nabizi vice. Jedina vetsi a dulezita deviza Canonu 450D je v siroke nabidce objektivu. S kompaktama at to radeji Canon zabali, je smutny co dnes dokaze prodat - vcetne jeji "vlajkove lodi" :D. Bohuzel konkurence, az na par malych vyjimek, je na tom podobne..

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: fotografovani.cz stále spí?

Autor: Martin V. Muž

Založeno: 25.01.2008, 15:54

Hmm, s pevným redakčním plánem... No dobře. O novinkách nevíme nic, ale víme dopředu, kdy o nich napíšeme. Vyplývá mi z toho, že pořadí je skutečně určeno výší ročního příjmu od dotyčného výrobce, případně ochotou výrobce zaplatit příslušnému novináři cestu a pobyt tu do Francie, tu do JAR, tu ještě jinam. A Pentax na IDIF v Dubaji evidentně zapomněl - Neff taky o K20 ani slovo...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: fotografovani.cz stále spí?

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 25.01.2008, 19:03

Zklamu vas, svet neni jedna velka konspirace a penize nejsou jediny argument. Canon jsme v danem okamziku vyhodnotili jako ctenarsky atraktivnejsi tema a na K20D se samozrejme dostane. Kolega Filipi jiz odletel na PMA, takze i kdyz nas nevzal Pentax do Dubaje, urcite nasi ctenari o nic neprijdou.

A pokud si soudne srovnate pocet produktu a trzni podil jednotlivych znacek v CR, nemam pocit, ze bychom Pentax nejak poskozovali co se tyce nasi pozornosti. S ceskym zastoupenim Pentaxu mame stejne dobre vztahy jako s kymkoli jinym...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: fotografovani.cz stále spí?

Autor: Martin V. Muž

Založeno: 27.01.2008, 22:56

Jako svým způsobem novinář určitě víte, že není nic staršího než včerejší noviny. I přes "pevný redakční plán" by vás myslím neubylo, kdybyste jednou vydali dva články. Už nemusíte odpovídat, spíš mě moc zajímá, co napíšete dole Dušanovi G.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: fotografovani.cz stále spí?

Autor: Honza Muž

Založeno: 25.01.2008, 16:37

a je takovy problem udelat kratky clanek ze Pentax prisel s novymi fotoaparaty a objektivy, prihodit k tomu par technickej udaju ktery jsou k dohledani na netu a nekdy pozdeji se jim povenovat trochu vic? prijde mi, ze na vasich strankach na pentax moc nemyslite

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: fotografovani.cz stále spí?

Autor: hoza Muž

Založeno: 27.01.2008, 00:37

Pokud na pentax nemyslí je to myslím na našem trhu zcela normální. Myslím ale že kdo to s focením myslí vážně že si k němu cestu už našel nebo vždycky najde.... Pentax je pojem i bez toho aby o něm psali na netu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: fotografovani.cz stále spí?

Autor: Dušan G. Muž

Založeno: 26.01.2008, 20:58

Tomu příliš nerozumím..? Pro vás je kriteriem pro výběr pořadí toho, co zde napíšete, počet uživatelů té které značky??? Dobře, může být, nikdo vám to nebere, ale srovnejte si pak svou práci s jinými zahraničními servery:

http://optycz
ne.pl/
http://www.fotopo
lis.pl/
http://dpreview.
com/
http://www.fotomaga
zin.de/
http://www.dcres
ource.com
http://www.dig
italkamera.de/

A schválně? Který z nich informaci o novinkách Pentaxu nezařadil anebo je zařadil v obráceném pořadí..?
Nechci vám do vaší práce nic říkat, sám bych to, co děláte, nezvládl, ale pravda je taková, že důvěru v nestrannost vašeho webu příliš nevzbuzujete (důkaz jsem podal).

Odpovědět na příspěvek

450D

Autor: jk Muž

Založeno: 25.01.2008, 13:58
Odpovědí: 0

Procitam diskusi a obcas kroutim hlouvou.Plusy noveho modelu jsou prece jasne!! Pro me s nasledujici prioritou: DIGICIII (nejpodstatnejsi zmena)-lepsi obrazova kvalita pri nizsim sumem,12Mpix se snad vyssi dynamikou (oceni ten kdo dela velke fotografie),vetsi diplay (lip citelny aspon pro me) ,light tone priority (umele zvtseni dynamickeho rozsahu)....jedine co mi chybi je 3200ISO. Hmmm ale to by byla 40D neprodejna co?? Uz se tesim az se objevim v prodeji.

Odpovědět na příspěvek

ako sa drzi v rukach?

Autor: vlado Muž

Založeno: 25.01.2008, 14:28
Odpovědí: 2

Pri porovnavani 400D a 450D na obrazkoch dpreview som si vsimol, ze uchopovy grip ie o nieco vyssi a trochu inak tvarovany. Da sa povedat, ze sa lepsie drzi?
Inak mam 3/4 roka 400D, ale mozem povedat, ze vsetky zmeny na 450D pokladam za vylepsenia a to dost podstatne, rad by som ho zamenil.
Je velmi zabavne sledovat tieto diskuzie o novych aparatoch a reakcie nespokojnych "šťouralú" a velku trpezlivost autorov, ako keby tie ich "pripomienky" isli priamo k vyrobcovi...

Odpovědět na příspěvek

RE: ako sa drzi v rukach?

Autor: Jan Drahokoupil Muž

Založeno: 25.01.2008, 17:54

Jestli Vám připadám jako "šťoural", tak budiž, to je Váš názor a brát Vám ho nebudu. Přijde mi ale ubohé urážet zde ostatní. Diskuze je zde od toho, aby se tu čtenáři mohli slušným způsobem vyjádřit ať už s pozitivní nebo negativní kritikou. Já jsem tentokrát bohužel na té straně negativní kritiky, protože jsem měl produkty firmy Canon rád a vždy jsem s nimi byl spokojen, ale poslední dobou jsem prostě podrážděn vývojem nových produktů.

Po dvou letech používání 350D si troufám tvrdit, že mám přístroj již celkem v ruce a tedy snad dokážu objektivně posoudit, jestli je nový model stejně ovladatelný či nikoliv a zároveň vím, co bych od případného nového přístroje požadoval. A bohužel jsou zde aspekty, které by mě zrovna od 450D odrazovaly. Tím ovšem netvrdím, že se jedná o špatný stroj. Pro někoho, kdo neměl nikdy DSLR v ruce a bude toto první zkušenost, tak si na ovládání třeba zvykne.

Já jsem ten "šťoural", který hledá přesně to, co chce a nehodlá ustoupit ze svých požadavků. Proto hledám i mezi low-end DSLR neboť ani u poloprofi (40D) nejsem spokojen. Radši kritizuju tedy dopředu, než abych si pak stěžoval, že jsem blbě pořídil.

Vím, že tu většina píše, že ti, kteří mají už zkušenost s 350D, 400D atd., tak že pro ně je určena vyšší stření třída, ale jak jsem zmínil, tak ani zde není situace perfektní. 40D je sice celkem fajn, ale chtěl bych jí i s battery gripem, který mi ale přijde naprosto špatný. Budu zase šťourat, ale kdo vymyslel přístup k bateriím zezadu? Při portrétním (na výšku) focení se tedy ruka opírá o dvířka battery gripu. Chybí zde pogumování... Zlatý grip pro 350D resp. 400D.

Doufám, že mi odpustíte mou kritiku, krerá se zdá jednostranná... kéž by toho nebylo třeba. 450D je jinak určitě výborným strojem. Ostatní tu zmiňovali její přednosti. Funkčně je zajisté výborná. I vzhledově se mi líbí, ale jen při pohledu zepředu. Pohled na zadní část jsem komentoval jen: "No to si snad dělají srandu v tom Canonu" :-(.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: ako sa drzi v rukach?

Autor: XCE Muž

Založeno: 13.08.2008, 17:49

Bez urážky, opravdu nejste schopen objektivně posoudit cokoli zde popsané. Všechny vaše připomínky jsou velmi subjektivní. Zvykl jste si na něco co vám dnes velmi vyhovuje, ale to neznamená, že vše ostatní je špatně.

Odpovědět na příspěvek

Někteří zdejší diskutující ...

Autor: Zdenda Muž

Založeno: 25.01.2008, 14:33
Odpovědí: 3

by si měli uvědomit fakt, že nová 450D nemá přinutit (ani se o to nesnaží) majitele 350 či 400 k zahození stávajících přístrojů a koupi nové 450D. To máte jako u aut, koupím Fábii, za dva roky udělají Fábii s "novou tváří" - mám snad starý vůz zahodit? Ne, "nová tvář" je pro nové zákazníky, kteří dosud jezdí "Feliškou" :-)

Takže dle mě je 450D míněná jako brána do nového světa pro stávající kompaktisty či "EVFkáře". V současnosti cvakám stále Lumíkem FZ7, ale po očku sleduju, co se děje u 350D, potažmo 400D, protože lumík a horší světelné podmínky nejde moc dohromady. A co jsem se zatím dočetl o 450D, tak zatím vidím samá plus. A do března či dubna, kdy bude uvedena na trh, v mém foto-prasátku zase něco přibude, takže není co řešit :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Někteří zdejší diskutující ...

Autor: miran Muž

Založeno: 25.01.2008, 16:55

jo přesně tak i mě. Taky si ho určitě pořídím :)

Odpovědět na příspěvek

df

Autor: onadtra Muž

Založeno: 25.01.2008, 19:40

pentax.. nie je co riesit.. pre vacsi doraz to zopakujem: pentax, nie je co riesit.. zdar

Odpovědět na příspěvek

RE: df

Autor: Eos 5D Muž

Založeno: 30.01.2008, 12:27

fullframe , nie je co riesit :)

Odpovědět na příspěvek

Kompakty a počítače

Autor: Honza Muž

Založeno: 25.01.2008, 15:24
Odpovědí: 2

Myslím, že někdy v dobách Powershotu A70 se daly všechny kompakty Canonu ovládat počítačem. Sám jsem začínal s A85, který by to snad taky měl umět, ale jako linuxák jsem zkoušel pouze open source software a nic, co jsem si nainstaloval, se s mým přístrojem nedomluvilo, tak osobní zkušenosti nemám. Ostatní výrobci, tuším, na tuhle možnost už tenkrát vesměs kašlali -- a jak se zdá, Canon se přizpůsobil. Dneska už si přes počítač, pokud vím, něco nafotíte jen géčky a možná ještě esky, Powershotem A nebo Ixem ani náhodou. Proto předpokládám, že ani nejnovější kompakty Canonu se k dávné tradici nevrátí -- ale proč to nikde nikdo výslovně nenapíše? On se na to zástupců Canonu při prezentaci nikdo nezeptal? Nebyla by šance, že Canon (a možná i jiní výrobci) ovládání počítačem znovu umožní i u levných modelů, kdyby se na ně výrobců při každé prezentaci lidé ptali?

Nebo snad jde o to, že když zlevňují počítače včetně notebooků a PDA -- a digitální fotoaparáty taky -- musí ovládání počítačem zmizet z levných modelů, aby si triky za hranicemi schopností firmwaru (sériové snímání omezené jen kapacitou pevného disku, série snímků s různými expozičními parametry -- nejen bracketing --, a tak podobně) mohli dovolit jen profesionálové a boháči? A všichni, koho si výrobci zvou na prezentace nových modelů, jsou v tom s nimi za jedno?

Odpovědět na příspěvek

RE: Kompakty a počítače

Autor: Jiří Muž

Založeno: 26.01.2008, 23:55

Pokud vím, tak naprostá většina současných Canonů to zvládá. Jinak konkrétně A85 - z vlastní zkušenosti naprosto jednoduché, instalace na WinXP dvě minuty a jinak stačí USB kabel.

Odpovědět na příspěvek

RE: Kompakty a počítače

Autor: Honza Muž

Založeno: 28.01.2008, 15:08

Pokud já vím, tak naprostá většina kompaktů uvedených na http://www.breezesys.com/
PSRemote/features.htm#ps -- abych se neodvolával jen na open source http://capture.sourceforg
e.net/ a http://gphoto.sourceforge
.net/doc/remote/ -- jako podporované, už je dnes k dostání leda v bazaru (včetně A85, který skutečně, aspoň podle dostupné dokumentace, ještě ovládání počítačem podporoval). A například Canon Software Starter Guide z http://software.canon-eur
ope.com/software/0027916_
0010377.asp?model= výslovně uvádí, že IXUS 900 Ti, IXUS 850 IS, IXUS i7 zoom, PowerShot A710 IS, PowerShot A630 nepodporují ovládání závěrky počítačem (zatímco zbylé dva modely, jichž se týká popisovaná verze softwaru, A640 a G7, se sice počítačem ovládat dají, ale aspoň nedovedou zobrazit na počítači náhled jako na displeji). To mne vede k podezření, že Canon se nerozhodl jenom změnit protokol, což by pouze znemožnilo ovládání nových modelů starými programy, ale úplně schopnost nechat se ovládat počítačem z levnějších modelů odstranil a do budoucna s ní nejspíš počítá pouze u DSLR a Powershotů řady G.

Spolehlivé informace, že i levné kompakty počítačem ovládat přece jenom lze (a hlavně jak), bych přivítal. Zvlášť v době, kdy cenově se nejlevnější kompakty ocitly nápadně blízko nejdražších webových kamer, zatímco rozlišením, optikou a možnostmi ostření a zpracování obrazu jsou úplně jinde.

Odpovědět na příspěvek

toz tak

Autor: revell Muž

Založeno: 25.01.2008, 21:03
Odpovědí: 0

ono s tim ovladanim, je to stejne jenom o zvyku, ja pri prechodu na 30D si stejne pletu tlacitka a na 350D me to vyhovovalo vice, no holt zvyk je zelezna...

Jinak kdyz se predstavila 400D, tak jsem trochu taky po ni posilhaval, ale zas o tolik toho oproti 350D nenabidla a tak je to dokola, 450 taky neni o tolik lepsi nez 400 atd. Marketing musi delat male krucky, nebo nebude mit za chvili co prodavat.

Jinak u serioveho snimani, stabilne mam nastaveno 3sn/s, jinak obcas prepnu na 5 ani nevite co to udela s bufferem :-D

To co date za penize do fotaku uz se vam nikdy nevrati a casem stejne snad zjistite, ze je lepsi si koupit lepsi objektiv, nez porovnavat, jestli fotak ma o jednu funkci vic nebo min.

Zdravim vsechny fotografy a canonaky zvlast :-)

Odpovědět na příspěvek

Co tak Canon 5D mark II

Autor: Matus Muž

Založeno: 26.01.2008, 20:32
Odpovědí: 2

Viac ako na dalsi fotak s cipom APS-C sa tesim na nastupcu uz takmer deduska full frame 5D. Canon dobre kryje vsetky tajnosti o novych modeloch. Tiez ma mrzi marketing znacky kde sa stabilzacie obrazu na cipoch pravdepodobne nikdy nedockame a budeme nuteny kupovat dvojnasobne drahsie objektivy. Asi chcem vela, ale hneva ma ze to co by chcel zakaznik sa proste neriesi.

Odpovědět na příspěvek

RE: Co tak Canon 5D mark II

Autor: Ferry Muž

Založeno: 26.01.2008, 23:03

Zdravim všetkých čo čakajú na 5D mark II. Ja som dúfal že 24.1.08 ho predstavia a že tak o 6 mesiacov sa bude dať realne kupiť.... 450D je naozaj pekny, určite chytí určitú skupinu uživateľov. No čakal som 5D mkII. Ak ma dakto info o 5D mkII určite budem vďačný ak dačo prezradí.

Odpovědět na příspěvek

RE: Co tak Canon 5D mark II

Autor: Eos 5D Muž

Založeno: 30.01.2008, 12:23

samozrejme ze u canonu a nikonu sa stabilizacie v tele nikdy nedockame.
profi stroje totiz umoznuju vidiet ucinok stabilizacie cez hladacik!!!

Odpovědět na příspěvek

Co takhle S6/S7 IS

Autor: Roman Muž

Založeno: 28.01.2008, 20:10
Odpovědí: 0

Nějak jsem nezaregistroval nástupce S-kové řady. To Canon nechystá žádné vylepšení u S5 IS???

Odpovědět na příspěvek

A co takhle eye control jako kdysi u EOS 3?

Autor: Clix Muž

Založeno: 28.01.2008, 20:13
Odpovědí: 2

Nechybi Vam? Me tedy hodne! Pro ty co uz nepamatuji - moznost vyberu ostriciho bodu pohledem oka (dali se tim ovladat i jine funkce, jako treba privreni objektivu na pracovni clonu) Bylo to bajecne a melo to vliv na rychlost prace pri reportazi a portretni fotografii i na presnost expozice.
Chci to zpet!!
:)

Odpovědět na příspěvek

RE: A co takhle eye control jako kdysi u EOS 3?

Autor: Ivoš Muž

Založeno: 15.05.2008, 21:36

...dobrá připomínka,taky se mi po tom občas stýská,nechápu proč se v tom nepokračuje..."trojku" jsem teda neměl,znám to z "třicítky",přidávám se,takže už jsme dva kdo to chce zpět :)

Odpovědět na příspěvek

Nene je nas mnohem vic :)

Autor: GrofVonHof Muž

Založeno: 03.07.2008, 00:04

http://photo.net/canon-eo
s-digital-camera-forum/00
CXjw
bylo to vynikajici pro pohotovou reportazni praci a nenahraditelne pro portrety porizovane s minimalni hloubkou ostrosti.
CHCI TO!!!

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: