Císařské manévry - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Výstavy

Císařské manévry

4. července 2014, 23.20 | Zveme vás na výstavu ke 100. výročí začátku 1. světové války a ke 175. výročí vynálezu fotografie.

Výstava zprostředkovává plastický fotografický obraz manévrů v různých místech rakousko-uherské monarchie; přibližuje císaře Františka Josefa I., jeho synovce Františka Ferdinanda d`Este, další tehdejší známé osobnosti a vojáky v každodenním životě na manévrech.

Většina snímků pochází z originálů (ze skleněných negativů) ve Sbírce Scheufler (www.scheufler.cz). Autorem převahy z nich je zakladatel reportážní fotografie Rudolf Bruner-Dvořák, momentní fotograf Františka Ferdinanda d`Este. Kurátor výstavy Pavel Scheufler zdůrazňuje typický rys fotografické metody autora (a později i jeho bratra Jaroslava Brunera-Dvořáka) - vedle fotografování oficialit s osobnostmi panovníka, velitelů a štábu se výrazně věnoval i zachycování běžného všedního ruchu, včetně zázemí akce, a to často s jemnou nadsázkou a citem pro kontrasty. Využíval i jemných technických fines, včetně efektu pohybového rozostření.

Výstava je doplněna například fotografiemi členů císařské rodiny, především snímky rodiny Františka Ferdinanda, který vlastnil v Čechách zámek Konopiště a zámek v Chlumu u Třeboně, a několika exponáty vojenské výstroje k této tematice zapůjčenými z Muzea Jindřichohradecka.    

 

Výstava se koná v termínu 13.4. - 31.12.2014

Výstava je umístěna v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v 

Zdroj: Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v  Jindřichově Hradci

Podrobnosti k výstavě na www.fotografovani.cz

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: