Výstavy v Čechách a zahraničí červen 2001 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Výstavy

Výstavy v Čechách a zahraničí červen 2001

11. června 2001, 00.00 | Přehled vybraných fotografických výstav v Čechách a zahraničí pro nejbližší dny a týdny.

Pražský dům fotografie, Haštalská 1, Praha1, otevřeno denně 11-18h
5.6.-15.7. 2001
Karel Kuklík (1937)
Od roku 1964 pracuje jako samostatný fotograf. Je známý svými texturálními abstrakcemi z 50-tých let. Později navazuje na tradici surrealistické fotografie. Svými cykly Krajina 1960-63, Naděje a Krajina poznání z roku 1964 představuje uplatnění nového slohu ve fotografii krajinného detailu. V cyklech Šumava 1972-81 a Ćeský kras 1980-85 se projevuje používání velkoformátové kamery. Za zmínku stojí také jeho cykly vyjadřující problematiku obrazové transformace předmětů "Dvůr 1976" a cykly z městského prostředí "Tam a zpátky".
Bohumil Prokůpek (1954)
Maturoval na SUPŠ v Brně. Roku 1986 ukončil studia na FAMU, poté pracuje jako samostatný fotograf. Ve volné tvorbě se věnuje krajinářské černobílé fotografii, dokumentu a reklamní fotografii. Soustavně fotografuje floru a faunu českých lesů.

Galerie Leica, Sarajevská 25, Praha 2
Probíhá do 30.6. 2001
Dana Kyndrová - Můj den s Leikou
Tato samostatná fotografka se ve své volné tvorbě věnuje převážně prostředí mládeže ve školách, na tanečních kurzech, na chmelové brigádě atd. Fotografuje také manifestace a kongresy. Její pohled je přímý, humánní, ale neschází mu kritičnost a ironie ke slabostem lidí. Některými cykly zkoumá i obecnější problémy jako např. Náboženství, nebo rodina.

Komunikační prostor Školská 28, Praha 1
Probíhá do 13.6. 2001
Srdjan Stanojević - Buchenvald
Na výstavě můžete spatřit emotivní fotografie z prostředí koncentračního tábora Buchenvald. Autor vystavovaných fotografií je student katedry fotografie na FAMU. Posláním výstavy je vyjádření mementa pro současnou i budoucí generaci, ve které se stále prohlubuje zapomění na hrůzy minulosti.

Výstavy v zahraničí

Galerie Thomas Zander, Bruhler Platz, Koln Deutschland
Probíhá do 21.7. 2001
Lee Friedlander
Američan. Studoval fotografii na Art Center School v Los Angeles. Ve své tvorbě se hlavně zaměřuje na fotografování urbanisticky řešené krajiny a na hysterický charakter uspěchané doby konzumu mezi oprýskanými činžáky, benzínovými pumpami či chladnými moderními mrakodrapy. Záměrně využívá netradičních kompozic obrazu. Jeho práce se objevily v souborném vydání The American monuments 1976.

Museum Folkwang, Goethestrasse, Essen, Deutschland
Probíhá do 18.6. 2001
Irvin Penn - Still-Lifes
Američan. Studoval design na Philadelphia Museum School of Industrial Art. Jeho tvorba zahrnuje fotografické obory - Portrét, reklamní fotografie a inscenované zátiší.

International Center of Photography, 1130 Fifth Avenue, New York, USA
Probíhá do 17.6. 2001
Mary Ellen Mark (1940) - American Odyssey
Američanka. Pracuje jako volná fotografka. Je členkou skupiny Magnum v New Yorku a Paříži 1976-81. Věnuje se převážně sociálnímu dokumentu na téma drogově závislých v Anglii, problémy v Severním Irsku nebo fotografování domovů pro postižené. Zajímavé jsou její reportáže o těhotných dívkách ve věku 14 až 15 let. V roce 1980 strávila jeden celý rok fotografováním Matky Terezy a její Mise charity v Kalkatě. Na této nové výstavě najdete více než 140 snímků zobrazujících život v nejrozličnějších sociálních vrstvách společnosti.

The museum of Photographic Arts, 1649 El Prado, San Diego CA 92101, USA
Probíhá do 22.7. 2001
Inside Out: 50 years of Collecting Drawn from The Venerable Eastmann House Collection
Tato výstava dokumentuje v představených fotografiích zachycení událostí každodenního života za posledních 160 let. Kolekce obsahuje nejen bromostříbrné fotografie, ale také Daguerrotypie, tintypie, kalotypie, a další staré techniky. Jsou zde vystaveny práce známých světových autorů jako např. Richard Avedon, Alfred Stieglitz, Eugene Atget, Ansel Adams, Lewis Hine, Weegee a další.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Dobré ale málo

Autor: Jirpe Muž

Založeno: 14.06.2001, 08:49
Odpovědí: 0

Podle nadpisu článku jsem čekal reprezentativnější přehledný článek o červnových fotovýstavách (zejména v Čechách), i vzhledem k tomu, že fotografovani.cz je především PORTÁL - bylo by výborné vzít např. z www.downtown.cz ty výstavy, co jsou fotografické a charakterizovat jich většinu nebo téměř vsechny, třeba i velmi stručně.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: