FotoVideo 9/09 je v prodeji - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Literatura

FotoVideo 9/09 je v prodeji

1. září 2009, 00.00 | A je tu září... Na přelomu léta a podzimu FotoVideo pravidelně vyhlašuje témata nového ročníku soutěže Fotograf roku a je to tak i letos, stejně jako přehled všech produktů z fotografické oblasti, které získaly prestižní EISA Awards.

A je tu září... Na přelomu léta a podzimu FotoVideo pravidelně vyhlašuje témata nového ročníku soutěže Fotograf roku a je to tak i letos, stejně jako přehled všech produktů z fotografické oblasti, které získaly prestižní EISA Awards. Zde stručná nabídka obsahu:


:: FotoVideo 9/09 – MAGAZÍN

EISA
EISA Awards 2009–2010

Přehled „nejlepších z nejlepších“ fotoaparátů a dalších produktů fotopanelu podle renomované evropské asociace, která sdružuje přes 50 nejlepších evropských odborných a hobby časopisů.

FotoTour
The Al-Thani Award for Photography 2009

Atraktivní fotografická soutěž pokračuje dalším ročníkem a nabízí dva soutěžní okruhy: 1/ „Theme free general section“, tedy bez jakýchkoli omezování, a 2/ „Special theme: The animal kingdom – Images of wild creatures“ („Království divoké zvěře – snímky divokých zvířat“). Zasílat je možno klasické fotografie, diapozitivy i digitální soubory. Uzávěrka soutěže je 2. listopadu 2009. Veškeré potřebné a důležité informace najdete právě v záříjovém čísle FotoVideo na str. 21.

Exkluzivně
Norman Mailer, MoonFire (Apollo 11)

Tímto materiálem se FotoVideo připojilo k oslavám 40. výročí přistání prvních pozemšťanů na Měsíci a nabízí exkluzivní výběr fotografií z archivů NASA, časopisu LIFE a dalších zdrojů…

Portfolio
Mia Mirrelli

Představení fotografky, která nejraději fotografuje lidi a hlavně ženy...

Fotoudálost I
EISA Maestro Photo Contest 2009

FotoVideo představuje Gergely Kömöze, vítěze soutěže EISA Maestro Photo Contest 2009–2010, a také soutěžící na druhém a třetím místě.

Fotoudálost II
120 let prvního klubu fotoamatérů v Čechách

Poutavé ohlédnutí za historií vzniku a činnosti Klubu fotografů amatérů v Praze...


:: FotoVideo 9/09 – PRAXE

FotoŠkola
Učíme se fotit s tetou Ninou – 10. část

Krok za krokem o tm, co se v návodech nedoštete, o léčkách ostření a také o obrazové posloupnosti od celku k detailu… A na str. 55 najdete pravidelný „soutěžní koutek“ CWAK!

Jak na to
Fotografujeme oblohu

Kromě nejzákladnějších informací včetně využití různých filtrů v tomto pojednání najdete i různé tipy pro nápadité tvůrčí přístupy, kupříkladu experimenty s dlouhými časy, časosběrným snímáním a s odstupňovanými expozicemi ve vysokém dynamickém rozsahu. A na str. 69 je vyhlášena soutěž o nejpovedenější snímky s mraky.

DigiŠkola
Pokročilé retuše

Nahlédnutí pod pokličku profesionálních úprav fotografií a digitálních fotomontáží: dotvoření pozadí, prolnutí dvou snímků, barva Lab a výběr pomocí kanálů RGB. A na str. 77 najdete vyhlášení soutěže.

Fotograf roku
Fotograf roku 2010

Témata nového, již jubilejního desátého ročníku soutěže. A vedle nich také další zajímavé kategorie.

Fotograf roku 2009
Vyhodnocení 7. tématu – Stromy

Vyhlášení 10. tématu – Úlovky z dovolené (uzávěrka 12. října)


:: FotoVideo 9/09 – TECHNIKA

První objektivy Olympus standardu Micro 4/3
Testy obou nových objektivů M.Zuiko Digital ED 3,5–5,6/14–42 a 2,8/17 navazují na recenzi Olympusu E-P1 v minulém čísle.

Tipy FotoVideo
Tiskneme si fotografie doma!

Přehled stolních tiskáren pro domácí tisk fotografií: termosublimační, inkoustové do formátu A4, multifunkční zařízení s inkoustovou tiskárnou umožňující tisk fotografií až formátu A4 a inkoustové tiskárny do formátu A3/A3+.


:: FotoVideo 9/09 – DOPORUČUJEME

Výhodné předplatné časopisu FotoVideo, výsledky fotosoutěží, informace o různých akcích a zajímavé tipy pro čtenáře.Tématické zařazení:

 » Praxe  

 » Praxe  » Literatura  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: