IDIF publikace za akční ceny aneb Večery s Jiřím Havlem - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Literatura

IDIF publikace za akční ceny aneb Večery s Jiřím Havlem

1. prosince 2008, 00.00 | Vánoce jsou již za dveřmi a Institut digitální fotografie při té příležitosti nabízí vybrané publikace s výraznou slevou. Jedná se konkrétně o Večery s fotografem a sbírku FOTOGRAFIE Jiřího Havla. Proto neváhejte a objednávejte již nyní!

Vánoce se kvapem blíží a Institut digitální fotografie při té příležitosti nabízí vybrané publikace s výraznou slevou. Jedná se konkrétně o Večery s fotografem a sbírku FOTOGRAFIE Jiřího Havla. V prvním případě jde o unikátní zpověď 18 předních českých fotografů - o tom, jak se dostali ke své práci a čím se odlišují od ostatních. Publikace je psána formou osobních rozhovorů a výběru z tvorby každé představené osobnosti. V druhém případě se jedná o sbírku fotografií známého českého "krajináře" (a dvorního fotografa Krkonoš) Jiřího Havla. Fotografie je výjimečným dílem, mapující všechny důležité životní etapy jednoho z nejosobitějších fotografů u nás a obsahuje celoživotní monografii fotografa, jehož dnes již klasické a slavné fotografie jsou roztroušeny po téměř čtyřech desítkách knih.

Večery s fotografem

Díky autorské spolupráci Edity Pacovské a Jiřího Hellera vznikla unikátní kniha Večery s fotografem. Jde o netradičně graficky pojatou, velmi osobní zpověď současné české fotografické špičky, která je představována jak v rovině tvůrčí, tak i lidské. Seznámit se můžete s autory, jako je Jan Saudek, Jindřich Štreit, Jan Šibík, Dana Kyndrová, Vlastimil Kula, Kamil Rodinger, Roman Sejkot a řadou dalších.

Něco málo informací
Autorkou všech osmnácti rozhovorů je Edita Pacovská, která na publikaci spolupracovala s Jiřím Hellerem. O každém představovaném fotografovi se dozvíte řadu informací z jeho života, tvorby, ale i názory na soudobé dění ve společnosti či například jeho stručný životopis. Nechybí ani šestistránkový reprezentativní výběr z tvorby každého autora. Na čtenáře tak čeká skoro 200 stran poutavého čtení a nádherných fotografií, zasazených do unikátní grafiky Jaroslava Páva.

Kniha Večery s fotografem je nyní nabízena (místo původních 590 Kč) za akční cenu 290 Kč!

Knihu si můžete objednat ZDEFOTOGRAFIE - Jiří Havel

Sbírka Jiřího Havla FOTOGRAFIE je výjimečným dílem, mapující všechny důležité životní etapy jednoho z nejosobitějších krajinných fotografů u nás. Tato publikace konečně nabízí v čisté a pietní podobě shrnutí všech skvostů daného autora v jediné ucelené podobě. Kniha obsahuje krásné snímky od černobílých krkonošských světelných nálad (snímaných často za extrémního počasí) až po záběry z Himálaje, jižní Ameriky nebo Austrálie. Vše v excelentním, technicky brilantním provedení, díky používání výhradně velkoformátových fotoaparátů. Soubor unikátních snímků je navíc pečlivě servírován v citlivé grafické úpravě (Pavla Matušky) a vytištěn na kvalitním křídovém papíře.

Jiří Havel se narodil v Horní Branné u Jilemnice roku 1931. Studoval na Gymnáziu ve Vrchlabí, poté byl dva roky zaměstnán v Autozávodech Vrchlabí jako kreslič a následně vystudoval Vysokou školu železniční v Praze. Stále jej ale lákalo cestování a příroda. Od roku 1980 je na volné noze coby fotograf. Jiří Havel fotografuje hory, květiny a přírodní detaily po celý život a vydal již přes dvě desítky obrazových publikací. V žádné z nich ale nejsou shromážděny všechny jeho nejpovedenější a nejznámější fotografie v uceleném výběru, jako je tomu právě zde - v unikátním souboru, nazvaném jednoduše - Fotografie.

Kniha je rozčleněna do tématických kapitol, v úvodu každé z nich autor zajímavě popisuje okolnosti vzniku jednotlivých záběrů a nechává nahlédnout do své fotografické kuchyně. V úvodu knihy nechybí fundovaná předmluva prof. Ludvíka Barana, zařazující tvorbu Jiřího Havla do kontextu české a světové krajinářské fotografie. Na závěr nechybí samozřejmě ani životopis autora a další podstatné informace, týkající se profesní cesty životem Jiřího Havla.

Kniha FOTOGRAFIE: Jiří Havel je nyní nabízena (místo původních 880 Kč) za akční cenu 390 Kč!

Knihu si můžete objednat na ZDE

Tématické zařazení:

 » Praxe  

 » Praxe  » Literatura  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: