PhotoArt 10-2008: právě vychází! - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Literatura

PhotoArt 10-2008: právě vychází!

2. října 2008, 00.00 | Nový PhotoArt přináší opět bohatý výběr fotografií a představí další zajímavé fotografy. Letos tomu bylo šestnáct let, co zemřel uznávaný litevský fotograf Virgilijus Šonta, a tak Vám nabízíme malý průřez jeho fotografickým světem.

Vážení čtenáři, říjnové číslo PhotoArtu přináší opět bohatý výběr fotografií a představí další zajímavé fotografy. Letos tomu bylo šestnáct let, co zemřel uznávaný litevský fotograf Virgilijus Šonta, a tak Vám nabízíme malý průřez jeho fotografickým světem.

„Vážím si fotografie jako prostředku umožňujícího vzájemnou komunikaci, protože nám umožňuje lakonicky vyjadřovat myšlenky. Když hovoříme o lásce a bolesti, jsme často sentimentální, abstraktní a schématičtí. Fotografie nám zaručuje harmonii mezi abstrakcí a individualitou. Fotografie je pro mne navíc nástrojem analýzy spojujícím realitu a myšlení do jediné syntetické formy.“

Virgilijus Šonta.

Italský fotograf Gianluca Pizzichi představí jeho rodný kraj - krásné a poetické Toskánsko. Berte to jako pozvání na jarní krajinářský workshop, který se zaměří právě na tyto krajinářsky neocenitelné scénérie. V Německu žijící turecký fotograf Erdal Buldun zvolil černobílou fotografii a dokáže nám, že tento klasický typ fotografie je stále zajímavý a oslovující. Oproti němu slovenský fotograf Ivan Čaniga, vytváří moderní, krásně barevné fotografie.

Velice poetické tvorbě se věnuje rumunská fotografka Floriana Barbu:
“Na svých fotografiích či digitálních kolážích mám ráda vytváření určité atmosféry, kterou si umím představit a vycítit dříve, než začnu pracovat. Pokud se dokážu přiblížit tomu, co jsem si přála, jsem spokojená“. Američanka Brenda Tharp je uznávaná fotografka nejen doma, ale i v zahraničí, věnuje se přírodní a cestopisné fotografii a její práce byla otištěna i v tak prestižním časopise jako je National Geographic. Z domácích autorů představíme mladou fotografku Petru Doležalovou. Jak vidíte, každý si v tomto čísle najde svůj oblíbený styl. A pro ty, kteří se zabývají fotografií hlouběji, nechybí oblíbené rubriky z dějin fotografie, recenze výstav i fotoškola.

Těšit se můžete také na reportáž z letošního již pátého Inter Photo Campu, jehož jste mnozí pravidelnými účastníky. Rezervujte si v roce 2009 opět poslední červnový víkend, tentokrát pro vás chystáme fotografování v nádherné oblasti Českého ráje s ubytováním na zámku Hrubá Skála.. Blížíme se také do finále soutěže o Fotografii roku, jejíž vítěz obdrží monitor Eizo. Ještě máte šanci zúčastnit se posledních dvou kol.

PhotoArt č. 10 - právě v prodeji (od 2. října 2008)!

Tématické zařazení:

 » Praxe  

 » Praxe  » Literatura  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: