Tip na zajímavé fotopříslušenství: Spider Camera Holster aneb zavěste si svůj fotoaparát proklatě nízko! - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy & triky

Tip na zajímavé fotopříslušenství: Spider Camera Holster aneb zavěste si svůj fotoaparát proklatě nízko!

12. dubna 2010, 00.00 | V dnešním článku se zmíníme o jednom šikovném fotopříslušenství, které nabízí slibnou alternativu v oblasti pohotového nošení fotoaparátu. Jedná se o produkt Spider Camera Holster, který dovoluje fotografovi přenášet fotoaparát zavěšený u svého boku tak, jako pistolníci dříve nosili zbraň na divokém západě. Další informace naleznete uvnitř našeho článku.

Čas má pro fotografa často cenu zlata, neboť rozhodující okamžik na sebe nikdy nenechá čekat. Proto je záhodné nosit svoji fotovýbavu tak, aby bylo možné po ní co nejrychleji v případě potřeby sáhnout a použít ji.

Pomocí Spider Holster systému lze fotoapaár nosit u pasu podobně... ; Foto via Spiderholster.com

Dnes je na trhu poměrně velké množství různých speciálních brašen a dalšího příslušenství, které dovolují fotografovi svoji výbavu flexibilně přenášet a přitom umožňují výrazně redukovat časovou prodlevu mezi vyjmutím fotoaparátu a zahájením kýženého fotografování.

... jako dříve pistolnící nosili své proklatě nízko zavěšené Colty. ; Foto via Engadget.com

Mezi jedny z šikovných příslušenství pro fotografa můžeme zahrnout i výrobek Spider Camera Holster. Jedná se o vychytaný systém nošení fotoaparátu, které připomíná legendární pistolníky z éry divokého západu. O podobném výrobku jsme již psali v našem předchozím článku.

Pohled na zásuvné lůžko s vypolstrovanou podložkou, které chrání fotografa před údery způsobenými pohyby zavěšeného fotoaparátu při chůzi. ; Foto via Engadget.com

Princip uvedeného zařízení je jednoduchý. Do stativového závitu fotoaparát se našroubuje speciální šroub s kloubovým koncem, který se potom zasune do kovového lůžka podobně, jako se používá bezpečností řetěz na bytových dveřích.

Detail kovového lůžka ; Foto via Engadget.com

Kovové lůžko nosí fotograf připevněné na boku páskem, takže uvedený způsob nošení fotoaparátu skutečně evokuje pistolnické nošení koltu, jak jej známe například z westernů. Výhodou zmiňovaného způsobu nošení fotoaparátu je jednak to, že fotografa nemusí bolet bederní páteř, a také že uživatel má k aparátu prakticky okamžitý přístup (zavěšený aparát je možné jedním pohybem vysunout z kovové drážky).

Komponenty uvedeného Spider Holster je možné si zakoupit i jednotlivě (kovové lůžko lze připevnit na standardní pásek) ; Foto via Engadget.com

Uvnitř závěsné drážky je umístěna pojistka ve formě kovového zobáčku, která blokuje samovolné vysunutí fotoaparátu z lůžka směrem nahoru. Tato pojistka se ovládá přes páčku, která je umístěna na boku závěsného lůžka. Dodejme, že pod závěsným lůžkem se nachází vypolstrovaná látka, jež chrání fotografa před otlaky způsobené pohybem fotoaparátu při chůzi.

Detail zadní strany kovového lůžka ; Foto via Engadget.com

Podle dostupných zdrojů na internetu i údajů na webu výrobce je možné nosit na boku pomocí Spider Camera Holster systému jak těžkou profesionální DSLR s bateriovým packem a teleobjektivem, tak i malý kompakt.

Foto via Engadget.com

Pomocí Holster systému lze přenášet i těžké DSLR spolu s teleobjektivem; Foto via Soldiersystems.com

Je obvyklé, že největší nevýhodou takovýchto šikovných výrobků bývá jejich poměrně vysoká cena (zvlášť, pokud si v našem případě započteme další náklady v podobě daní a dopravného). Ani tento výrobek není výjimkou, ale na druhou stranu je třeba zmínit některé polehčující okolnosti. Výrobce totiž umožňuje uživatelům si zakoupit uvedený systém po částech podle své potřeby, čímž je možné ušetřit nějaký ten peníz. Díky tomu je možné si zakoupit pouze klíčové součástky jako je například Spider Holster kovové lůžko (cena 85 USD; je možné jej připevnit na standardní pásek od kalhot) a závěsný šroub (cena 7 USD). Polstrovaný chránič je pak možné si zakoupit za 25 USD, přičemž závěsný pás uvedený výrobce nabízí za 30 USD. Celková cena za kompletní Spider Holster systém pak činí cca 110 USD (SpiderPro system).

Detail kulového šroubu, který se našroubuje do stativového závitu fotoaparátu. Foto via Enjoyyourcamera.com

Více informací o uvedeném fotopříslušenství můžete naleznout na stránkách výrobce.

Videa, na kterých je možné si Spider Camera Holster příslušenství prohlédnout v akci:

Zdroje:
Engadget.com
Youtube.com
Enjoyyourcamera.com
Soldiersystems.com
Spiderholster.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 » Vybíráme  

 » Praxe  

 » Vybíráme  » Technologie  

 » Praxe  » Tipy & triky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

vertikální focení

Autor: mk Muž

Založeno: 12.04.2010, 00:15
Odpovědí: 0

Jakpak se s tím asi bude fotit v případě battery gripu a vertikálního focení? Pěkně blbě.
Osobně jsem zkoušel nosit těžší fotovýbavu jen na opasku jednou a zkušenost to byla silně negativní.

Odpovědět na příspěvek

nezmysel

Autor: klingo Muž

Založeno: 12.04.2010, 08:31
Odpovědí: 0

je to ponuka pre zlodeja na jednoduchú krádež.No a stavím čokolvek že pri prvom pokuse o takéto nosenie ti niekto nechtiac ukopne blesk.Autorom textu je-opäť náš nápaditý D.P.

Odpovědět na příspěvek

trochu pokory

Autor: J.V. Muž

Založeno: 12.04.2010, 09:13
Odpovědí: 0

Neřekl bych,že je to nešikovná věc.na nošení dlouhodobě asi to bude dost nepraktické,ale na focení s 2 fotáky celkem slušný způsob odložení druhého aparátu.
Lepší než odložit z ruky.Mám nepříjemnou zkušenost.Odložil jsem fotoaparát na 10 vteřin z ruky a 80.000,-Kč bylo pryč.Kdyby mě to někdo řekl před krádeží,tak bych se zasmál.Celkem jsem hodně opatrný a přesto jsem přišel o fotoaparát.

Odpovědět na příspěvek

Praxe

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 12.04.2010, 13:48
Odpovědí: 1

Vypada to zajimave, ale maximalne tak na kratkodobe "odlozeni". Nejak si ani nechci predstavit, co takove hopsani dela s bajonetem nebo s kolejnickama pro blesk. Myslim, ze po par hodinach pouzivani by byl fotak na vymenu....

Odpovědět na příspěvek

RE: Praxe

Autor: mk Muž

Založeno: 12.04.2010, 15:03

Moc bych se toho nebál.
Ale třeba tohle mi přijde podstatně lepší a navíc vám to nikdo nesundá: http://www.sun-sniper.com
/

Odpovědět na příspěvek

behani

Autor: Hanys Muž

Založeno: 18.04.2010, 22:43
Odpovědí: 0

Jak jiz bylo zmineno vyse, na velmi kratkodobe "odlozeni" super. Ale nezlob te se na mne, jak s tim ten borec beha, to jsem se malem po... jdu si zabehat s fotakem za 200tis na pase.. :D chtel bych videt ten stav objektivu a kamery po 15ti minutach joggingu :D

Odpovědět na příspěvek

Stativová matice,

Autor: lapis Muž

Založeno: 19.04.2010, 04:42
Odpovědí: 0

asi nebude konstruována na toto namáhání, zvlášť s teleobjektivem.

Odpovědět na příspěvek

:)

Autor: lina Muž

Založeno: 14.05.2010, 14:15
Odpovědí: 0

nosenie zrkadlovky na boku je fakt praktické :)

Odpovědět na příspěvek

:)

Autor: lina Muž

Založeno: 14.05.2010, 14:16
Odpovědí: 0

nosenie zrkadlovky na boku je fakt praktické :)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: