Expedice USA 2007 – fotografický workshop v národních parcích Kalifornie - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vzdělání

Expedice USA 2007 – fotografický workshop v národních parcích Kalifornie

USA 2006

4. prosince 2006, 00.00 | Na přelomu března a dubna pořádáme již druhý ročník fotografické amatérské expedice do nejkrásnějších koutů Kalifornie. Připojte se k naší výpravě a prožijte 15 dní fotografováním nevšední jarní přírody.

Fotografování je pro někoho práce, pro jiné koníček či dokonce vášeň. Pokud patříte mezi nadšené fotoamatéry a hledáte příležitost fotografovat v úžasném prostředí národních parků Kalifornie a zároveň se zúčastnit volného fotografického workshopu, pak právě pro vás je expedice USA 2007 určena.

V letošním roce jsme v srpnu poprvé uspořádali fotografickou expedici do USA a zúročili tak více jak osmiletou znalost a zkušenosti z národních parků Kalifornie. Expedice přivezla krásné fotografie a zejména spoustu skvělých zážitků. Proto jsme se rozhodli zopakovat velmi podobnou expedici i v roce 2007 s tím, že jsme program ještě vylepšili.

Na co se můžete těšit?
Fotografické expedice se vždy účastní deset fotoamatérů a dva lektoři z Institutu digitální fotografie. Expedici USA 2007 budou provázet Jan Březina - šefredaktor, lektor a odborný garant IDIFu a Jakub Vaněk – cestovatel a fotograf. Díky spolupráci s cestovní agenturou Dispenta pro vás zajišťujeme všechny organizační náležitosti počínaje pomocí s žádostí o americké visum, přes zajištění letenek, ubytování, přepravy, vstupů do parků až po řešení všech formalit přímo na místě. To znamená, že účastníci se mohou po celou dobu expedice nerušeně věnovat fotografování či relaxaci. Program expedice je volný, což znamená, že účastníci mohou kdykoli samostatně fotografovat a nebo se rozhodnout pro společnou práci s lektorem. Cílem expedice je přivést si domů co nejvíce zážitků, nových zkušeností a samozřejmě i unikátní snímky jarní kaliforské přírody.

Organizace expedice
Oba dva lektoři mají mnohaletou zkušenost s fotografováním v Kalifornii, a tudíž se můžete těšit na vyvážený fotografický program bez zbytečného spěchu, marného hledání vhodných záběrů či řešení organizačních záležitostí. Program expedice je určen pro nadšené fotoamatéry. Pokud jste si svými fotografickými zkušenostmi jistí, můžete celou dobu samostatně fotografovat a IDIF pro vás zajistí nezbytné organizační zázemí. Pokud naopak chcete načerpat maximum nových poznatků a zkušeností, každý den vám bude k dispozici dvojice zkušených lektorů s rozsáhlou fotografickou výbavou, kterou můžete využívat pro svou práci.


Jan Březina, lektor IDIFu při fotografovani v Mohave


Jakub Vaněk, letiště Praha

Pokud se přihlásíte do expedice USA 2007, pomůžeme vám s žádostí o americké vísum. Před odjezdem poradíme s fotografickou výbavou a dalšími nutnými přípravami na cestu. Pro účastníky expedice jsou zajištěny letenky, ubytování v dvojlůžkových pokojích, terénní automobily (účastníci jedou jako spolujezdci), vstupy do národních parků. V průběhu expedice vám můžeme nabídnout možnost zálohování fotografií, čištění techniky, komunikace s domovem či nákupem technicky v USA.

Program expedice
Expedice USA 2007 vyrazí 28. března z Prahy. Po krátké aklimatizaci nás čekají dva dny v Yosemitském národním parku. V centrálním údolí by tou dobou již mělo být jaro, zatímco na vrcholcích hor budou ještě sněhové čepice. Přes horská sedla Siera Nevada se následně vydáme k jezeru Mono Lake, kde kromě nezvyklých vápencových útvarů budeme fotografovat i opuštěné zlatokopecké městečko. Naší pozornosti samozřejmě neujde ani Death Valley a Mohavská poušť, tedy jedny z nejsušších a nejteplejších míst v USA. A pak se opět vydáme do hor za obřími sekvojemi a horskými potůčky. Závěr expedice bude věnován pacifickému pobřeží spolu s jedním z nejmalebnějších měst Spojených Států – San Franciskem. Expedice se vrátí zpět do ČR 12. dubna 2007.

Pro koho je expedice určena?
Expedice USA 2007 se bude účastnit desítka fotografů v doprovodu dvojice lektorů. Účastníkem expedice se může stát kdokoli bez ohledu na věk, pohlaví, fotografické zkušenosti či fotografickou výbavu. Expedice není fyzicky náročná a jedinou podmínkou účasti je fotografická vášeň. Nejedná se o turistický zájezd, ale o fotografickou expedici, takže program je postaven s ohledem na potřeby fotografů, nikoli podle obsahu turistických průvodců. Pokud chcete cestovat s partou pohodových stejně zaměřených lidí, nechcete se starat o organizaci cesty a chcete si fotografování opravdu užít, pak je expedice právě pro vás.

Jak se přihlásit?
Celková cena za účast v expedici je 68 000 Kč. Tato částka obsahuje poplatek cestovní agentuře za zajištění letenky, ubytování, přepravy a vstupů. Dále obsahuje poplatek za organizaci, služby lektorů. To znamená, že kromě nákladů na stravu na expedici vás již nečekají žádné další náklady.

V případě zájmu o účast na expedici nám zašlete email na adresu . Obratem vás kontaktujeme a kromě přihlášky vám zodpovíme všechny případné otázky. Počet účastníků je striktně omezen na deset.

:: Podrobnosti o expedici USA 2007 + itinerář cesty
:: Fotografie z expedice USA 2006
:: Jak jsme fotografovali letos v létě západ slunce v Mohave

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 » Praxe  

 » Praxe  » Vzdělání  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Už se hlásím

Autor: Harpagon Muž

Založeno: 04.12.2006, 12:17
Odpovědí: 5

Tak šťastnou cestu, bohužel , já na to nemám, abych někomu platil výlet, za to , že mi poradí, jakou clonu mám nastavit..

Odpovědět na příspěvek

RE: Už se hlásím

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 04.12.2006, 14:19

To je samozrejme zcela v poradku. Asi by bylo hloupe predpokladat nebo tvrdit, ze fotograficka expedice je pro kazdeho. Naopak se snazime program maximalne uzpusobit tem, ktery oceni servis, ktery expedice poskytuje.

Odpovědět na příspěvek

RE: Už se hlásím

Autor: František Sahula Muž

Založeno: 04.12.2006, 15:12

Ještě nikdy mě nenapadlo, že když bych náhodou neměl na pivo, zatelefonovat do hospody a seřvat do pingla za to, že dostane výplatu a kupříkladu koupí manželce k večeři tlačenku... to je moc dobré, pomáhá to??? Asi to jednou udělám - v USA jsem byl (i pracovně) a podle mého ten výlet není zas tak drahý...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Už se hlásím

Autor: d Muž

Založeno: 04.12.2006, 15:51

neni drahy :)) LOL letenka za 17000, celkove 35000 az 40000, za mesic a projeti pulky statu pucenym autem, vy ze jste tam byl jo :))) a dokonce pracovne LOL

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Už se hlásím

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 04.12.2006, 16:03

Ano, to se bezesporu da zvladnout, osobne jsem neco podobneho take absolvoval. Pokud to tak chce kdokoli udelat tak muze. Pokud chce ale nekdo cestovat se skupinou fotografu, dvojici lektoru, mit vse "zarizene", nemuset ridit, nemuset se o nic starat a jet na mista, o kterych nekdo vi, ze jsou fotograficky ta nejvhodnejsi a byt tam v ten spravny cas, pak jsou jeho ocekavani i naklady trochu jine. Nebo take muze nakoupit hromadu fotopruvodcu, pul roku studovat a pokud bude zit dostatecne skromne, tak neni problem i fotograficky vylet zvladnout levneji. Vse je otazka priorit

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Už se hlásím

Autor: Lukas Fikr Muž

Založeno: 05.12.2006, 17:53

Jo to je ten problem drahych letenek - me return ticket do Californie stoji max. 200 CAD, nebo si to odridim - ubytovani pokud stoji vic nez 50 USD se snidani za cely pokoj (2 az 4) take povazuji za zbytecne plytvani. Auto se da pujcit i za 30 USD - ale to musite mit kanadsky nebo US ridicak ...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: