Workshop ateliérové fotografie: vyzkoušejte své schopnosti na profesionálních modelkách - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vzdělání

Workshop ateliérové fotografie: vyzkoušejte své schopnosti na profesionálních modelkách

workshop

5. ledna 2005, 00.00 | Dovolte, abychom vás pozvali na ryze praktický fotografický sobotní workshop zaměřený na portrétní a modelingovou fotografii, který jsme připravili na základě častých dotazů a žádostí pro všechny, kteří si chtějí zafotit v ateliéru s lektorem a získat další zkušenosti a fotografie do svých prezentací.

Dovolte, abychom vás pozvali na ryze praktický fotografický workshop zaměřený na portrétní a modelingovou fotografii, který jsme právě pro vás připravili na základě častých dotazů a žádostí.

Abychom vám vyšli vstříc, bude se konat ve volný den, v sobotu, takže si mohou všichni milovníci fotografování přijít vyzkoušet své schopnosti, nové fotografické přístupy, zkrátka fotit do libosti. A to vše pod odborným dohledem zkušeného lektora, s nímž můžete kdykoliv konzultovat své práce. Samozřejmě není problém kontaktovat i ostatní účastníky workshopu se svými poznatky či dotazy.

Program je určen především pro absolventy kurzů IDIFu zaměřených na ateliérovou fotografii. Celý program je postaven jako ryze praktický workshop, kde se fotografuje, upravuje a tiskne. Součástí programu není žádný teoretický výklad ani výuka. K dispozici budou profesionální modelky, navíc získáte další fotografie do svého prezentačního portfolia.

Průběh workshopu

Workshop ateliérové fotografie se uskuteční v sobotu 19.2.2005 a bude probíhat paralelně ve dvou ateliérech IDIFu a v počítačové učebně. Začíná v 9:30 a bude trvat do 18:30 hodin. V době zhruba od 12:30 do 13:30 plánujeme přestávku na oběd, a prostory ateliérů a učebny budou v té době uzavřeny.

Počet je však omezen na maximálně 16 účastníků, abyste měli dostatečný prostor pro individuální práci s přítomnými modelkami, které budou k dispozici pro vaše portrétní fotografie. Na kurzu budou účastny nejméně čtyři modelky.

Další možností našeho workshopu bude možnost si fotografie retušovat v počítačové učebně, ale také následně tisknout na velkoformátové inkoustové tiskárně! Pochopitelně je počet tisků z důvodů nákladů omezen na 4 fotografie A4 na jednoho účastníka workshopu.

Workshopu se účastní i lektor, a to zkušený reklamní fotograf Zdeněk Kompert, který v průběhu práce na fotografiích bude poskytovat drobné konzultace. Základní výklad ateliérové fotografické praxe nebude na workshopu probíhat, takže pokud si nejste jisti základními znalostmi, např. jak funguje exponometrie, jak pracovat se studiovým vybavením či jak principiálně nasvítit model, navštivte prosíme nejprve kurz Základy portrétní fotografie.

Užití fotografií

Všichni účastníci workshopu získají souhlas s užitím fotografií ve svých osobních prezentacích.

Součástí workshopu je také poskytnutí souhlasu s nekomerčním užitím pořízených fotografiích, např. v soutěžích nebo v osobních prezentacích fotografů. Účastníci tak mohou získat do svých portfolií řadu fotografií hned několika modelek!

Souhlas se však nevztahuje pro reklamní účely - pořízené fotografie tedy není možné prodávat třetím osobám ani používat pro jiné komerční účely než propagaci samotného fotografa - účastníka workshopu.

Dostupné vybavení a rekvizity

Účastníkům workshopu budou k dispozici výše zmíněné dva plně vybavené fotografické ateliéry, ale také několik digitálních zrcadlovek s řadou objektivů, které si mohou vyzkoušet všichni účastníci workshopu ateliérové fotografie.

Modelky budou na workshopu fotografovány ve společenských šatech a sportovním oblečení. Chcete-li modelky fotografovat s vlastními rekvizitami (šátky, šperky atd.), vezměte si je, prosíme, s sebou.

Těšíme se na setkání s vámi a věříme, že vám bude náš workshop užitečným pomocníkem v dalším sebezdokonalováním a fotografických počinech.

Možnost registrace na workshop naleznete na této stránce.

Tématické zařazení:

 » Praxe  

 » Praxe  » Vzdělání  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: