HAMA čtečka paměťových karet s USB 3.0 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

HAMA čtečka paměťových karet s USB 3.0

hama30cardreader_100px

10. listopadu 2011, 10.00 | Pokud uvažujete o pořízení nové univerzální čtečky paměťových karet s rozhraním USB 3.0 nebo ji už dokonce sháníte, pak v nabídce HAMA najdete jednu novou a velmi zajímavou. Poprvé jsme ji mohli vidět v expozici HAMA na letošním veletrhu IFA v Berlíně, kde byla také označována jako „čtečka turbo“.

Faktem je, že ruku v ruce se zvyšující se kvalitou a výkonností digitálních fotoaparátů musí jít i vývoj a nabídka dalších zařízení, ať už tvoří příslušenství těchto přístrojů, anebo patří do širšího okruhu přístrojů, které pro jejich použití a využití potřebujeme. A protože digitální fotoaparáty produkují často v rekordním čase fotografie a videozáznamy ve vysokém rozlišení, pořizujeme obrovské množství dat, která musíme přenést z paměťové karty do počítače. A to může být proces, který za určitých okolností může pěkně vyzkoušet naši trpělivost.Máte-li počítač s portem USB 3.0 a není-li jeho součástí čtečka paměťových karet, pak se vám nabízí jako praktické příslušenství tato nová univerzální čtečka paměťových karet s rozhraním USB 3.0 Super Speed. Je to model „vše v jednom", který díky připojení typu USB 3.0 a režimu UDMA-7 funguje desetkrát rychleji než čtečky předešlého standardu 2.0 High Speed. Kupříkladu u paměťových karet CompactFlash s podporou UDMA je rychlost přenosu dat z karty do počítače až 100 MB/s."Zaklínací formule“ All in One – vše v jednom pak znamená, že toto zařízení čte všechny dnes běžné typy paměťových karet bez ohledu na kapacitu, a to i SDXC – Secure Digital eXtreme Capacity (UHS-l) a Memory Stick XC a dokonce pro miniaturní karty microSD a M2 nevyžaduje žádné další adaptéry. Nabízí i funkci "Hot Swapping", tedy možnost kopírovat data přímo z jedné karty na druhou, aniž bychom je předtím museli nejprve uložit do počítače, byť třeba jen dočasně.

Novou univerzální čtečku paměťových karet SuperSpeed USB 3.0 najdete v nabídce HAMA pod katalogovým číslem 39878 a označením Hama USB-3.0-SuperSpeed-Multi-Kartenleser "All in One". Její prodejní cena je 19,99 €.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

test

Autor: mk Muž

Založeno: 10.11.2011, 11:57
Odpovědí: 1

A co třeba nějaký test přenosových rychlostí, porovnání s USB 2.0? Jo aha, p. Pěnkava...

Odpovědět na příspěvek

RE: test

Autor: R. Muž

Založeno: 10.11.2011, 21:15

Nechci do toho uplne stourat, ale toto je jak jsem pochopil pred mesicem koncepce. Neco testovat a recenzovat do toho nezapada, to je jiny format clanku a za jine penize autorovi. A pochybuji, ze pan Penkava ma na koncepci vliv.
Je to asi jak stezovat si ridici tramvaje, ze intervaly jeho spoje jsou moc vysoke.
"Hlídač parkoviště proti našemu návrhu nic nemá".

Odpovědět na příspěvek

Je p. Pěnkava líný nebo neschopný?

Autor: Bedřich P. Muž

Založeno: 10.11.2011, 13:54
Odpovědí: 4

Koukám, že tento redaktor si zase jede svou lajnu. Nepůsobivé, krátké článečky opsané a zkopírované od výrobců. Dokážete napsat také smysluplnější článek, kde by jste předvedl nějakou skutečnou práci? Umíte vůbec psát poutavě o fotografování? Zatím to vypadá, že rozhodně ne!

Odpovědět na příspěvek

RE: Je p. Pěnkava líný nebo neschopný?

Autor: bv22 Muž

Založeno: 11.11.2011, 13:09

Odpověď na otázku je jednoduchá, stačí vyměnit "nebo" za "a", přehodit "Je" za jméno a na konec dát místo "?" "!". Konec legrace. Tento formát článků je zbytečný a když je hodnocení trvale ve vyšších hodnotách, tak by měl zasáhnout provozovatel těchto stránek. Jsou to jeho zdroje, které plýtvá bez náležitého efektu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Je p. Pěnkava líný nebo neschopný?

Autor: Rage Muž

Založeno: 11.11.2011, 14:38

Spis myslim ze na nej vysel cerny petr s psanim promo clanku. Treba pak vyrobce zaradi server vyse v poradniku na testovani.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Je p. Pěnkava líný nebo neschopný?

Autor: Fotograf Honza Muž

Založeno: 11.11.2011, 18:34

Černý Petr? Mohlo to tak být, ale koukněme se na to jinak. Před Pěnkavou tady psal onen v diskuzích zatracovaný Poláček a přesto mi přišlo, že se snažil psát o dost zajímavější objem článků. Ne jenom tyhle novinky, co působí jako inzerce. Radši vydržím číst mizernou gramatiku a chyby v textu, než číst tuhle nudu, co postrádá nápad a rozmanitost. Ale je to jen můj názor, jaký názor na to máte vy?. Myslím si, že dřív nebo později se dostane tento server až na dno návštěvnosti. Pak asi začne majitel Fotografovani jednat. Nic jiného mu asi nezbyde, pokud nebude chtít krachnout a příjít o příjem peněz z inzerce. Přeci si nemůže donekonečna myslet, že si inzerující firmy neohlídají návštěvnost webu a spojenost jeho čtenářů.

Odpovědět na příspěvek

RE: Je p. Pěnkava líný nebo neschopný?

Autor: pepek Muž

Založeno: 12.11.2011, 14:43

Píše se byste,ne by jste, Bohumile..

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: