HAMA čtečka paměťových karet s USB 3.0 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

HAMA čtečka paměťových karet s USB 3.0

hama30cardreader_100px

10. listopadu 2011, 10.00 | Pokud uvažujete o pořízení nové univerzální čtečky paměťových karet s rozhraním USB 3.0 nebo ji už dokonce sháníte, pak v nabídce HAMA najdete jednu novou a velmi zajímavou. Poprvé jsme ji mohli vidět v expozici HAMA na letošním veletrhu IFA v Berlíně, kde byla také označována jako „čtečka turbo“.

Faktem je, že ruku v ruce se zvyšující se kvalitou a výkonností digitálních fotoaparátů musí jít i vývoj a nabídka dalších zařízení, ať už tvoří příslušenství těchto přístrojů, anebo patří do širšího okruhu přístrojů, které pro jejich použití a využití potřebujeme. A protože digitální fotoaparáty produkují často v rekordním čase fotografie a videozáznamy ve vysokém rozlišení, pořizujeme obrovské množství dat, která musíme přenést z paměťové karty do počítače. A to může být proces, který za určitých okolností může pěkně vyzkoušet naši trpělivost.Máte-li počítač s portem USB 3.0 a není-li jeho součástí čtečka paměťových karet, pak se vám nabízí jako praktické příslušenství tato nová univerzální čtečka paměťových karet s rozhraním USB 3.0 Super Speed. Je to model „vše v jednom", který díky připojení typu USB 3.0 a režimu UDMA-7 funguje desetkrát rychleji než čtečky předešlého standardu 2.0 High Speed. Kupříkladu u paměťových karet CompactFlash s podporou UDMA je rychlost přenosu dat z karty do počítače až 100 MB/s."Zaklínací formule“ All in One – vše v jednom pak znamená, že toto zařízení čte všechny dnes běžné typy paměťových karet bez ohledu na kapacitu, a to i SDXC – Secure Digital eXtreme Capacity (UHS-l) a Memory Stick XC a dokonce pro miniaturní karty microSD a M2 nevyžaduje žádné další adaptéry. Nabízí i funkci "Hot Swapping", tedy možnost kopírovat data přímo z jedné karty na druhou, aniž bychom je předtím museli nejprve uložit do počítače, byť třeba jen dočasně.

Novou univerzální čtečku paměťových karet SuperSpeed USB 3.0 najdete v nabídce HAMA pod katalogovým číslem 39878 a označením Hama USB-3.0-SuperSpeed-Multi-Kartenleser "All in One". Její prodejní cena je 19,99 €.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: