Autogramiáda a křest nové knihy o DSLR - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Autogramiáda a křest nové knihy o DSLR

9. ledna 2007, 00.00 | Zbrusu nová odborná publikace Institutu digitální fotografie "Mistrovství práce s DSLR" odhaluje taje a specifika při práci a fotografování s digitální zrcadlovkou. Autorem je Roman Pihan, který se problematice práce s DSLR věnuje soustavně již přes pět let. Tato bezpochyby velice zajímavá kniha bude již brzy oficiálně představena veřejnosti - včetně autogramiády.

Pro všechny fanoušky digitální fotografie a zejména velkého fenoménu současnosti zvaného DSLR již určitě není žádným tajemstvím, že Institut digitální fotografie vydal na sklonku roku 2006 dlouho očekávanou publikaci na toto téma. Kniha Mistrovství práce s DSLR se zaobírá nejen principem digitální zrcadlovky a všemi specifiky práce a fotografování s tímto aparátem, ale rovněž poodhaluje různá úskalí a zároveň nabízí tipy a užitečné triky, které je nezbytné zvládnout pro efektivní fotografování. Autorem textu není nikdo jiný než Roman Pihan (mj. též fotograf a odborný redaktor), který se problematice práce s DSLR věnuje soustavně již přes pět let. Jak bývá zvykem, každá zajímavá událost v jakémkoli oboru bývá v takovýchto případech korunována křtem (a případnou autogramiádou) a nejinak tomu bude i v případě nové knihy o digitální zrcadlovce.

Proč právě kniha o DSLR?

Fotografie zažila v posledních deseti letech radikální přerod a digitální zrcadlovky se staly jednoznačně fenoménem dnešní doby. Každý řemesla alespoň trochu znalý fotograf mi dá jistě za pravdu, že fotografování s DSLR přinese řadě začínajících uživatelů značné rozčarování z relativně zhoršené kvality jejich fotografií ve srovnání s kompaktními přístroji. Důvod je prostý. Amatérské fotoaparáty (kompakty, případně elektronické zrcadlovky) používají silné softwarové finální úpravy, a výrobce tedy logicky směřuje jejich uplatnění do řad úplných laiků, kterým jde v zásadě o to mačkat spoušť ─ a to bez jakéhokoliv širšího povědomí o expozici. Výsledkem pak jsou líbivé, maximálně doostřené, projasněné a vysoce saturované snímky. Naproti tomu DSLR představují kreativní nástroj, který sice neprodukuje na první pohled "krásné" snímky, ale dává fotografovi výrazně bohatší prostor pro tvůrčí přístup. Ruku v ruce s tím však stoupá náročnost na odbornou způsobilost uživatele, jeho fotografický um, znalosti a zkušenosti. Na rozdíl od amatérských digitálních přístrojů (kompaktů a EVF) nechává DSLR většinu rozhodnutí na fotografovi (i když i zde se nabízí plně automatické funkce). Podtitulek nové publikace IDIFu zní Vše, co jste chtěli vědět o digitální zrcadlovce a nikdo vám to neuměl vysvětlit a tento slogan naprosto vystihuje podstatu knihy. Vše je zde čtivou a srozumitelnou formou vysvětleno a každý, kdo chce, ale zatím neví, jak na to, nalezne v této příručce každého fotografa zdatného a stálého pomocníka.

Co můžete očekávat?

Na tuto otázku jsme si již částečně odpověděli v předešlém odstavci. Nyní se podívejme, co nám kniha fyzicky nabízí. Jako první publikace na našem trhu přináší Mistrovství práce s DSLR opravdu vyčerpávající odpovědi na všechny vaše otázky týkající se práce s digitální zrcadlovkou. Jde o původní českou publikaci, na které tým lektorů IDIFu pracoval téměř celý rok. Kniha je vázána v pevné vazbě, formát je čtvercový 295 x 295 mm. Uvnitř naleznete 220 stran textu s konkrétním popisem všech funkcí DSLR, dále praktický návod, jak otestovat svojí DSLR, více než 400 ilustračních fotografií, přes 100 kreseb, grafů a několik desítek tabulek pro pohodlné nalezení informací a nechybí ani podrobný průvodce nákupem objektivů, blesků a dalšího příslušenství. Kromě autora Romana Pihana se na knize podílel též Ondřej Neff a celý projekt zaštítil svým jménem Jan Březina jako producent.

Autogramiáda a oficiální křest

Jelikož každá podobná událost by měla být korunována oficiálním křtem spojeným s autogramiádou, ani Mistrovství práce s DSLR nebude výjimkou. Dne 24. 1. 2007 v 17:30 proběhne v knihkupectví Neoluxor na Václavském náměstí 820/41 (Praha 1 - Nové Město) slavnostní křest knihy, na který bude od 18:00 navazovat autogramiáda. Kmotry zde budou: Sára Saudková, Marek Vašut a Ondřej Neff. Vydavatele - Institut digitální fotografie - zde zastoupí jednatel společnosti Jan Březina a back office manažerka Miriam Hlavinková. Během celé autogramiády bude probíhat komentované promítání o vzniku knihy.

Popis publikace

Kniha v celkovém rozsahu 250 stran formátu 295 x 295 mm (plnobarevný tisk na křídovém papíru v knižní vazbě). Maloobchodní cena je 590 Kč včetně DPH.

Tiráž:
Název: Mistrovství práce s DSLR
Podtitul: Vše, co jste chtěli vědět o digitální zrcadlovce a nikdo vám to neuměl vysvětlit
Autor: Roman Pihan
Spoluautor textů (kapitol 2, 3 a 6): Ondřej Neff
Produkce: Jan Březina
Jazyková korektura: Petr Horák
Obálka, vazba a grafické zpracování: Jaromír Páv
Předtisková příprava (DTP): ’MACK’

Vydal: © Institut digitální fotografie s. r. o., 2006

ISBN: 80-903210-8-9
Standardní koncová cena: 590 Kč

Ukázky z publikace (obrázek v plném rozlišení jsou uloženy ve formátu PDF, jeden soubor má cca 100 Kb):


Obsah

Ukázkové kapitoly

::. V případě zájmu si můžete Objednat knihu ZDE

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 » Zpracování  

 » Vybíráme  

 » Praxe  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Vybíráme  » Technologie  

 » Praxe  » Vzdělání  

 » Zpracování  » Úpravy fotografií  

 » Praxe  » Tipy & triky  

 » Novinky  

 » Novinky  » Trendy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: