Jak vybrat správný digitální fotoaparát? I. - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Jak vybrat

Jak vybrat správný digitální fotoaparát? I.

DF 10 rad

15. listopadu 2004, 00.00 | Blíží se Vánoce, které se mohou snadno stát jedním z faktorů, který rozhodne o nákupu digitálního fotoaparátu. Náš seriál vám pomůže v orientaci na trhu a ukáže cestu, jak si vybrat ten správný model bez větších obtíží.

V dnešní době je na českém trhu k dostání několik set různých typů digitálních fotoaparátů od více jak dvou desítek známých i neznámých výrobců. Nicméně pokud se podíváme na jejich nabídku s trochu systematickým přístupem zjistíme, že volba optimálního fotoaparátu není zdaleka tak těžká, jak se může zdát. Výběr je opravdu pestrý, ale pokud si s naší pomocí sestavíte seznam svých požadavků, většinou se finální rozhodování omezí na 2-3 konkrétní typy. Zvolit mezi nimi je pak spíš otázkou osobního vkusu a subjektivních preferencí jako je například vztah ke značce apod.

Tento první díl seriálu berte, prosím, jako takové "hrubé síto", které vám pomůže si uspořádat své představy a základní požadavky. V následujících dílech se pak podíváme na jednotlivá kritéria podrobněji. Nicméně nezdržujme se zbytečným povídáním a pusťme se do výběru.

Naše fotografické ambice
První, co si zcela vážně a bez emocí musíme uvědomit, jsou fotografické ambice, které máme. Neboli nakolik to s fotografováním myslíme vážně a kolik mu chceme věnovat pozornosti. Zlatým pravidlem z praxe je, že fotoaparát by měl umět přesně tolik, kolik od něj uživatel očekává - ani méně, ani více. Pokud je totiž fotoaparát příliš "chytrý", může se stát práce s ním nepříjemně komplikovanou a zvyšuje se riziko chyby.

Pokud hledáte jednoduchost a neoplýváte znalostí foto techniky, je dobré si to uvědomit a přizpůsobit tomu svou volbu. Jestliže se má digitální fotoaparát stát pomocníkem, který obstará zaostření, nastavení expozice a dalších parametrů sám, zvolte plný automat bez manuálních funkcí. Výrobci pamatují na takzvanou laickou veřejnost a nabízejí dostatek plně automatických modelů ve všech kategoriích. A ruku na srdce, pokud nemáte ambici zdokonalovat své fotografické umění, je zbytečné platit za funkce, které nepoužijete.

Druhou možností je, že je pro vás fotografie koníčkem či chcete mít nad fotoaparátem kontrolu, přestože nemáte profesionální ambice či neomezené zdroje. V takovém případě vám doporučujeme vybírat z pestré nabídky kompaktních fotoaparátů a elektronických zrcadlovek (EVF), u kterých najdete bohatou nabídku ručně či poloautomaticky nastavitelných funkcí. Tyto modely vám dají prostor pro kreativitu a přesto díky svému all-in-one řešení nebudou extrémně drahé. Sice neumožňují dosažení 100% špičkové kvality záznamu ve všech situacích, ale ve většině případů budou stačit vašim požadavkům a kvalita snímků bude vynikající.

Do třetí skupiny uživatelů spadají již opravdu vážní zájemci o fotografii či dokonce fotografické řemeslo. Pokud máte již bohatou zkušenost s fotografií (klasickou či digitální), víte co od fotoaparátu očekáváte a nechcete být omezováni, pak je pro vás jediná cesta - digitální zrcadlovka (DSLR). Tyto fotoaparáty nejen disponují výměnnou optikou, ale jsou ve všech ohledech konstruovány jako špičkové řešení pro ty nejnáročnější uživatele. Dnes jsou na trhu jak amatérské, poloprofesionální, tak i plně profesionální modely v příslušných cenách.

Konstrukce
Zásadní otázkou také je, kdy a jakým způsobem chci fotografovat. Pokud chci kdykoli a kdekoli pořídit momentku bez jakýchkoli nároků na její kvalitu, pak se vyplatí spíše koupit mobilní telefon s vestavěným fotoaparátem než digitál samotný. Pokud však chceme fotografovat alespoň v takové kvalitě, abychom mohli snímek vytisknout na formát 10x15 cm s výsledkem srovnatelným s klasickou fotografií, je digitální fotoaparát nezbytností.

Jako fotografický záznamník nejlépe poslouží miniaturní kompakt typicky s 3x zoomem a dnes většinou i poměrně velkým displejem. Tyto přístroje váží kolem 100 gramů, vejdou se do kapsy u kalhot či dámské kabelky a příjemně překvapí kvalitou záznamu. Často se jedná doslova o digitální šperky - stylové doplňky - a přesto řada z nich produkuje velmi kvalitní snímky.

Jako rodinný fotoaparát je ideální kompakt střední kategorie, který nabídne jak plně automatický režim, tak i další možnosti těm členům rodiny, kteří jej využijí. Pokud se však jedná o fotograficky založenou rodinu, která je ochotna za všestrannost zaplatit trochu většími rozměry, převažují pomyslné misky vah na stranu takzvaných "ultrazoom elektronických zrcadlovek". Ty díky širokorozsahovým optikám dokáží vyfotografovat doslova kdekoli a cokoli.

A pak zde máme pochopitelně kategorii digitálních zrcadlovek. U těch jsme si řekli, že nabízejí výměnnou optiku a největší fotografický komfort. Na druhou stranu je potřeba vidět jejich největší rozměry a hmotnost, což může být stejně tak výhoda jako nevýhoda. Prostě zrcadlovka může být jediným řešením pro nejlepší snímek a zároveň příliš velkou, těžkou a náročnou přítěží v mnoha situacích.

Kvalita fotografií = nejen rozlišení snímače
Často vyzdvihovaným parametrem digitálních fotoaparátů je rozlišení snímače, které udává schopnost snímacího prvku zaznamenávat detaily. Čím vyšší rozlišení je, tím více informací se zaznamenává. Dnes se nabízejí digitální fotoaparáty s rozlišením od 2 mil. bodů (MPix) a pokud si zvolíte fotoaparát s rozlišením od 4 mil. bodů, můžete si být jistí, že s množstvím detailů ve fotografiích nebudete mít problém. Jen pro představu špičkové amatérské modely nabízejí 8 MPix a nejnižší poloprofesionální modely DSLR začínají na 5 MPix.
Nicméně výsledná kvalita fotografie nezáleží jen na rozlišení snímače, ale i na jeho dalších parametrech, na optice, na procesu zpracování, atd. Proto není dobré se nechat ošálit pouze rozlišením, ale hledět na celkové renomé výrobce. Na trhu je dostatek tradičních značek, které zaručují ve střední a vyšší cenové kategorii vyváženost všech prvků ovlivňujících kvalitu fotografií a zejména vynikající výsledky zpracování.

Kolik to celé bude stát?
Přestože cena přístroje je v důsledku tím prvním co omezuje náš výběr, záměrně jsme ji nechali až na závěr prvního dílu. Důvodem je skutečnost, že zejména v čase vánočním může být cena fotoaparátu velmi nevyzpytatelná. V první řadě je třeba si uvědomit, že cena nemusí zcela přesně odrážet kvality fotoaparátu. Takže rozhodně neplatí, že nejdražší musí být technicky nejlepší. Zároveň je pravdou, že ceny se v jednotlivých maloobchodních kanálech mohou lišit až o tisíce korun, takže se vyplatí před nákupem si provést alespoň základní průzkum. Na druhou stranu vřele doporučujeme nakupovat u ověřených prodejců, což platí dvojnásob pro nákupy po internetu.

Ceny digitálních fotoaparátů letos před koncem roku klesly na historicky nejnižší hladinu všech dob. Základní značkové kompakty bez problémů koupíte kolem 5.000,- Kč vč. DPH a výstupní kvalita snímků nebude ani u těchto přístrojů špatná. V kategorii do 10.000,- Kč se letos objevují již digitální šperky, kompakty střední kategorie a dokonce i nejlevnější elektronické zrcadlovky. Jejich dražší verze a nejvýkonnější kompakty spadají do kategorie 15 - 25.000,- Kč a již pod 30.000,- Kč lze koupit nejlevnější digitální zrcadlovky (DSLR).

A co se týče ceny, ještě praktická rada na závěr. Počítejte s tím, že budete muset investovat minimálně 1.500,- Kč do paměťové karty s vyšší kapacitou, tedy pokud nekoupíte některý z cenově zvýhodněných balíčků (packy). Pro běžný fotografický život je dnes rozumným minimem 128 MB karta a ani 512 MB kartu není zas takový problém zaplnit při vášnivém fotografování.

Shrnutí
Pokud shrneme základní pravidla, tak je velmi důležité si uvědomit své reálné potřeby a schopnost využít či nevyužít vlastnosti fotoaparátu. Pokud si koupíte "příliš chytrý" fotoaparát a nemáte tu ambici tvrdě pracovat na svých fotografických dovednostech, zbytečně vyhodíte peníze a zkomplikujete si život. Pokud mi stačí jednoduchost, je rozhodně lepší si koupit jednoduchý ale zároveň kvalitnější automat, než kupovat "chytřejší" model.

Tématické zařazení:

 » Vybíráme  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Vybíráme  » Jak vybrat  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Kodak EasyShare 7590

Autor: Roman Muž

Založeno: 15.11.2004, 08:55
Odpovědí: 1

Ahoj lidi! Máte nějaké zkušenosti s tímto strojem? Jak fotí za tmy? Co barvy? video? Zvládá 1 GB kartu? Moc díky za informace!

Odpovědět na příspěvek

RE: Kodak EasyShare 7590

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 15.11.2004, 09:05

Myslim, ze vsechny informace najdete na http://www.fotografovani.
cz/art/forec_amater/kodak
dx7590_r.html

Odpovědět na příspěvek

fotak pro amatera

Autor: Mila Muž

Založeno: 15.11.2004, 14:24
Odpovědí: 4

Dobry den, rád bych se poradil s někým, kdo foťákům rozumí. Chtěl bych si pořídit digiťák. Mám představu, že bude malý, lehký s velkým zoomem. Objevil jsem Nikon coolpix 4800 (zatím jsem ho v obchodě neobjevil). Má ale jednu nevýhodu - mám představu, že budu moct upřednostňovat clonu a toto je údajně plný automat. A nemá optický stabilizátor (je to vůbec k něčemu?) Poraďte prosím - nikdy jsme digiťák neměli a rád bych, aby s ním fotila i manželka a dcera. Ještě ke značce - Minolta a Pannasonic jsou moc velké, Olympus a Canon se mi zase nelíbí.
Díky Míla.

Odpovědět na příspěvek

RE: fotak pro amatera

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 15.11.2004, 14:37

Obavam se, ze Vase pozadavky vylucuji vsechny fotoaparaty na trhu. Ultrazoomy dnes nabizi sice rada spolecnosti, ale pokud Vam prijdou modely od Konica Minolty prilis velke, tak Vas mohu ujistit, ze vyrazne mensi utrazoomy se nedelaji.

Odpovědět na příspěvek

RE: fotak pro amatera

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 15.11.2004, 14:39

Nicmene abych Vam dal i neco pozitivniho, tak se muzete podivat na srovnani http://www.fotografovani.
cz/db/srovnej.php?v=179:2
85:151:306:156:171:153:15
8:294:208:269:205&w=f

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: fotak pro amatera

Autor: Mila Muž

Založeno: 15.11.2004, 14:58

Děkuji za info. Na stránku jsem se podíval, ale stejně se v tom nevyznám. Zeptám se jinak - jaký je Váš názor na coolpix 4800 a jestli je pro mě jako těžkého amatéra potřeba něco jiného než automatický digiťák, jako je právě již zmíněný. Zdá se mi, že by se mi dobře vešel do kapsy (je to jedno z hledisek, které mě vede při výběru - "amatér") a přitom to má zoom. Ten si myslím že bych využil, protože mám zkušenosti s mju 1 (tam většinou musíte vlézt fotografovanému až do krku). Díky Míla

Odpovědět na příspěvek

RE: fotak pro amatera

Autor: Jarek Muž

Založeno: 15.11.2004, 15:43

Dobrý den Mílo.Jsem na tom stejně jako ty.Letos si budu pořizovat první digiťák a vybral jsem si taky Nikon Coolpix 4800.Učel rodina, dovolená atd.
Mrkni na
http://www.imaging-re
source.com/PRODS/CP4800/C
P48A.HTM
a
http://www.m
egapixel.cz/detail.php?in
dex=1728
Možná to znáš. ?Údajně taky bude recenze na www.fotografovani.cz.
Co se týče toho stabilizátoru mrkni se na nějaké diskuze na netu a bude ti jasno.
Věřím že Nikon 4800 bude dobrá koupě.
Jarek

Odpovědět na příspěvek

Digifiťák pro syna

Autor: Cyril-Helena Muž

Založeno: 22.11.2004, 20:43
Odpovědí: 4

Chtela bych koupit 12-ti letemu synovi digifoták k vánocům a neustále si nemuzu vybrat. Ctu recenze, srovnavam parametry a...nevim :-) Muzete mi porovnat tyto znacky : FUJI S5000 X PANASONIC FZ10 ? Ktery je v cem lepsi a v cem horsi, jake ma ev. prednosti oproti druhe znacce. Take nevim, jestli neni lepsi koupit pouze automat Canon Ixus 400 vzhledem k tomu, ze mame v rodine jiz Sony F828 - ze by byl vice mobilni (fotak) a vyuka by se konala na Sony. Jenze v tom pripade bych chtela automat maly, hezky a pomerne kvalitni (4MPX, rychlost, objektiv, vysledne fotky...) - je tim automatem Canon Ixus 400 ? A ktere dalsi jsou na stejne urovni? A jeste dalsi hledisko: cena by mela byt tak cca do10tis., coz mam zjisteno, ze vyse uvedene znacky mohu sehnat ve vasem Digineff bazaru cca rok stare. Jaka je zivotnost digifotaku, se kterym se slusne zachazi? ...Dost otazek, ze? Predem moc diky :-)))

Odpovědět na příspěvek

P.S.

Autor: Cyril - Helena Muž

Založeno: 22.11.2004, 20:56

Prosim jeste o ev. doplneni dalsich znacek srovnatelnych v hladine FUJI S5000, PANASONIC FZ10, ktere by mohly byt zajimave... Diky.

Odpovědět na příspěvek

RE: Digifiťák pro syna

Autor: David Filipi Muž

Založeno: 26.11.2004, 16:26

Dobry den,
myslim ze pro 12ti leteho syna bude plne postacovat napriklad Ixus, ktery jste uvedla. A stejne tak i mate pravdu ze az ho budete chtit casem naucim fotit na lepsim, tak je pro to F828 relativne vhodna.
Zivotnost fotaku pak jde rozdelit na dve kriteria: fyzickou a dusevni. Pokud budete s fotoaparatem zachazet opatrne a pokud se nejedna o poruchovy model, tak muze vydrzet nekolik let bez opravy (5?). Na druhou stranu co se tyce parametru bude jiz za dva roky podprumernych pristrojem. V dnesni dobe jsou ale jiz digitaly na takove urovni, ze hledisko starnuti parametru neni tak horke jako v dobe prvnich digi pristroju a i za ony dva roky bude delat stale krasne snimky.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Digifiťák pro syna

Autor: Cyril-Helena Muž

Založeno: 26.11.2004, 16:42

Diky moc za radu :-)
Nekde jsem cetla neco ve smyslu omezene zivotnosti nejakych soucastek v DF v zavislosti na poctu vyfocenych fotografii - jestli nejaka svitivost nebo cip nebo digizapisy...prave, ze si to nepamatuji, co to bylo a take nevim, jake mnozstvi fotek je ta hranice...(urcite u kazdeho DF jina podle kvality soucastek). Take se priklanim spis k tomu kapesnimu formatu DF, ale nevim jaky :-) Ted jsem zase cetla nazory na Canony a nejvic chvali Ixus 40 a jeste me zaujal Panasonic FX7, jenze ty asi nesezenu v bazaru...Ty prakticke zkusenosti s napr. rozostrenim v rozich, aberaci ci zaostrovanim zkousim nekde vycist, ale nezda se, ze jsem moudrejsi :-) Muzete mi jeste trochu poradit, jaky je vas nazor, co byste vybral vy?
Jeste jednou dik :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Digifiťák pro syna

Autor: David Filipi Muž

Založeno: 26.11.2004, 17:09

Ano, zejmena u DSLR jsou na pocet snimku nachylne napr. zaverky a nekteri vyrobci udavaji u drazsich modelu minimalni pocet snimku ktery by mely vydrzet, ale garance vetsinou konci se zarukou. U kompaktu je mene pohyblivych soucastek, takze vetsinou odchazi zarovka v blesku, system vysunovani objektivu atd... Pokud budete Ixusem fotit na dovolene, nebo s 12ti letym synem, pak muzete neostrost v rozich a aberaci vypustit. Konkretni model vam nedoporucim. Je to vec osobnich preferenci a neradi bychom byli narceni z tlaceni konkretnich modelu, ci znacek :-) Muzu ale rici, ze Ixus 40 i FX7 jsou dobre fotaky a neslapnete s nimi vedle.
Preji stastnou volbu.

Odpovědět na příspěvek

olympus c-725 / c-760?

Autor: sarka Muž

Založeno: 25.11.2004, 08:04
Odpovědí: 2

Ráda bych se poradila-uvažuji o koupi DF. Pokud vezmu v uvahu me potreby (jak bezne foceni, tak pouziti pro foceni architektury, detailů, moznost pozdejsi upravy-vyrezy v PC , vice nez jen plna automatika-uprednostneni casu...), vybrala jsem Olympus c-725-samozrejme take vzhledem k vyhodne cene! Momentalne ale vaham a premyslim o C-760-ma opravdu lepsi optiku a vykresleni nez 725? Video zvuk nezvuk me prilis nezajima. Taky nevim, zda neni nevyhodne napajeni LI-on akumulatorem u c-760, i kdyz zase je v cene i nabijecka...
Jaky je vas nazor?

Odpovědět na příspěvek

RE: olympus c-725 / c-760?

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 25.11.2004, 08:37

Osobne bych Vam doporucil spis model 760UZ a to zejmena z pohledu rychlosti a celkove vyssiho komfortu. Li-Ion akumulator je cim dal casteji pouzivane reseni a neni se ceho bat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: olympus c-725 / c-760?

Autor: Dušan D. Muž

Založeno: 30.11.2004, 09:40

Málo známá nevýhoda Li-On akumulátorů je ta, že jeho životnost není omezena pouze počtem nabíjecích cyklů, ale i jednoduše věkem. Po dvou až třech letech je nutné koupit nový, bez ohledu na předchozí počet nabití.

Odpovědět na příspěvek

Rada

Autor: Cyril-Helena Muž

Založeno: 25.11.2004, 08:56
Odpovědí: 0

Nevim, jestli jsem to napsala dobre viz. prispevek "digifotak pro syna", zadala jsem o radu, ktery z uvedenych fotaku je vhodny pro meho syna. Jeste jednou predem diky za radu.

Odpovědět na příspěvek

Mala zkusenost

Autor: Cyril-Helena Muž

Založeno: 25.11.2004, 09:38
Odpovědí: 0

S vybiranim fotaku mam takovouto zkusenost:
poridila jsem do rodiny Sony F828 jako darek na zaklade recenzi a s predpokladem, ze ho budeme nekolik let pouzivat, takze se vyplati trochu vyssi investice do dlouhodobeho vyuziti. Cenova hladina, kterou jsem si urcila byla 15-20tis. Po cteni spousty recenzi a samo i koukani na vzhled ruznych fotaku, jsem stale vic pokoukavala po tech jeste drazsich. V bazaru na netu jsem zjistila, ze 2-3mesice stare pristroje, tzn., ze jsou stale dlouho v zaruce, jdou koupit vyrazne levneji. Nakonec jsem koupila vyse uvedeny stroj - nebylo to 15-20, ale mirne pres 20tis. v dobe, kdy na trhu byl pres 30. Diky nemu (ze neni pouze automat a ma dostatek moznosti) jsem ve svem amaterismu ve foceni mirne postoupila a jsem opravdu spokojena, ALE: take jsem zjistila, ze napr.
1. jeho moznosti konci clonou 8 a to je nekdy opravdu malo
2. ackoli optika velice hodnocena, tzv. aberace je opravdu casta a vyrazna. Cetla jsem v diskuznich prispevcich (ale az po koupi), ze se F828 aberaci vyznacuje. Cim to je? Optika i snimac maji vysoka doporuceni. Ze by neumenim fotit?
Proto jsem mela dotaz na vyber dalsiho fotoaparatu, ackoli bude v jine tride. Ruzne poznatky nemam jak ziskat, kdyz nemam dost zkusenosti a znalosti :)

Odpovědět na příspěvek

Tak dik

Autor: Cyril-Helena Muž

Založeno: 26.11.2004, 11:36
Odpovědí: 0

Koukam, ze si tady povidam sama se sebou, zdalo se mi , ze ostatnim na jejich dotazy rady poskytujete. Asi nevim, jak to chodi...Tak nic. Je mi jasny, ze zadnou povinnost nemate.

Odpovědět na příspěvek

Který fotoaparát zvolit

Autor: Kamil Muž

Založeno: 28.11.2004, 02:37
Odpovědí: 0

Dosud fotografuji s klasickou zrcadlovkou na kinofilm. Letos jsem se rozhodl konečně se " digitalizovat " Po přečtení mnoha recenzí se nyní rozhoduji mezi modely Olympus C-5060 Wide Zoom a Nikon Coolpix 5400. Nejdůležitějším kritériem při volbě bylo to , že se jedná o fotoaparáty s širokoúhlým objektivem. Připadají mi navíc přijatelné i cenově. Další možností je ještě Minolta Dimage A1, ale ta je již dražší. Protože nemám dosud s digitální fotografií žádné zkušenosti, prosím vás o radu, který z fotoaprátů si vybrat a proč. Děkuji za Vaši ochotu podělit se o Vaše vědomosti a zkušenosti. Kamil

Odpovědět na příspěvek

Poraďte DF (Olympus C5000 ZOOM

Autor: Nea Muž

Založeno: 29.11.2004, 19:46
Odpovědí: 0

Můžete mi prosím poraďit, jaký DF mám koupit. Přemýšlím o Olympusu C5000 ZOOM. Podle parametrů (kterým ale moc nerozumím) se mi zdá docela slušný. Chtěla bych investovat max.9000Kč. Fotit mám plánu pouze dovolenou, různé rodinné akce atd. Předem díky

Odpovědět na příspěvek

Poraďte DF (Olympus C5000 ZOOM

Autor: Nea Muž

Založeno: 29.11.2004, 19:47
Odpovědí: 0

Můžete mi prosím poraďit, jaký DF mám koupit. Přemýšlím o Olympusu C5000 ZOOM. Podle parametrů (kterým ale moc nerozumím) se mi zdá docela slušný. Chtěla bych investovat max.9000Kč. Fotit mám plánu pouze dovolenou, různé rodinné akce atd. Předem díky

Odpovědět na příspěvek

Pro manželku

Autor: Ivan Muž

Založeno: 17.12.2004, 18:41
Odpovědí: 0

Manželka vlastní klasický OLYMPUS mju kompakt a chceme ho nahradit digitálním fotoaprátem. Je netechnický typ, tzn. aby ovládání bylo maximálně jednoduché a přitom zaručovalo kvalitní fotku bez složitých nastavování. Dále kvalitní optiku a jednoduchý přenos do PC s jednoduchým zpracováním v albu. Nyní zvažuji mezi CANON Power Shot A95 a OLYMPUS mju mini Digital. Děkuji za radu a zkušenosti

Odpovědět na příspěvek

Poradíte?

Autor: Baja Muž

Založeno: 24.07.2005, 14:26
Odpovědí: 0

Prosím nenajde se zde nějaký odborník a neporadí mi s koupí fotoaparátu? Už jsem toho hodně přečetla, ale pořád váhám. Může mi někdo napsat na mail? Děkuji

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: