Adobe InDesign CS6 – Oficiální výukový kurz - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Literatura

Adobe InDesign CS6 – Oficiální výukový kurz

29. května 2013, 06.53 | Po Oficiálních výukových kurzech Adobe Photoshop CS6 a Adobe Illustrator CS6 jsem se zaměřil na třetí publikaci, která k nim tematicky patří. Přidáme-li Adobe Acrobat, máme kompletní softwarové vybavení pro efektivní digitální grafiku a design, pre-press a desktop publishing. Jedná se o stejně koncipovaný oficiální výukový kurz ze série od Adobe Creative Teamu.

Kurz v knižní podobě s přiloženým kompaktním diskem, který obsahuje materiály ke všem výukovým lekcím, pro náš trh připravilo nakladatelství Computer Press ze skupiny Albatros Media. Výborně doplňuje základní dokumentaci dodávanou spolu s produktem a podrobnou referenční příručku s popisy všech funkcí programu.

 

Adobe InDesign CS6 – Oficiální výukový kurz je koncipován stejně jako kurzy programů Photoshop CS6 a Illustrator CS6, včetně celkového výtvarného řešení. Publikace má formát 167 × 225 mm, je brožovaná a lepená a má 432 stran. Na rozdíl od kurzu Photoshopu CS6, u něhož je použito celobarevné řešení a tisk na křídovém papíru, a stejně jako u Illustratoru CS6 byla pro InDesign CS6 zvolena skromnější a levnější černobílá úprava na běžném papíru.

 

Adobe InDesign CS6 – Oficiální výukový kurz

 

Podstatné je ale to, že koncepce kurzu, který kombinuje vhodně uspořádané a seřazené kapitoly – lekce a digitální grafické materiály určené pro cílené osvojení a trénování potřebných dovedností – praktická cvičení typu „krok za krokem“, představuje efektivní a praktický způsob, jak se naučit pracovat v Adobe InDesignu CS6, naučit se sázet vlastní tiskoviny, vytvářet interaktivní dokumenty a elektronické publikace, případně se zdokonalit v určitých oblastech, anebo si zjednodušit přechod od starších verzí programu. Rozhodně ne náhodou jsou oficiální výukové kurzy od Adobe Systems světově nejprodávanějšími učebnicemi pro výuku, jak používat programy Adobe.

 

ukázka z lekce 3 - rozpracované strany

 

Ukázka z lekce 3: Rozpracované strany ...

 

ukázka z lekce 3 - jedna hotová dvoustrana

 

... a jedna hotová dvoustrana.

 

Podíváme-li se do obsahu, který je ve formátu PDF přiložen, zjistíme, že Oficiální výukový kurz pro Adobe InDesign CS6 obsahuje 16 lekcí, od seznámení s pracovní plochou, jednotlivými nástroji a možnostmi a prvních kroků až zkompletování dlouhých dokumentů typu kniha, od stránkování přes volby synchronizace a křížové odkazy až po tvorbu rejstříku. Čtenář – student se naučí vytvářet a upravovat textové a obrazové rámečky, pracovat s vodítky, formátovat text i objekty pomocí stylů, pracovat s přímými a výtažkovými barvami, připravovat publikaci či dokument k tisku, exportovat ho do PDF. Také vytvářet tabulky nebo interaktivní dokumenty, které lze otevřít a pohodlně prohlížet na obrazovkách různých zařízení a různého formátu.

 

ukázka z lekce 6 - hotová dvoustrana

 

Ukázka z lekce 6: Hotová dvoustrana.

 

Každá lekce začíná stručným přehledem toho, čím se zabývá, co se naučíme, zhruba kolik času zabere a finální „výtvor“ nebo jeho vybranou část. Následuje postupně rozvíjený obsah lekce, který čtenáře – studenta vede opravdu krok za krokem, „okno za oknem“, nástroj či funkce za nástrojem a funkcí. Ale hlavně: vše ilustrují praktické příklady, jak nástroje fungují a jak lze konkrétní – a v řadě případů i nové – funkce a techniky využít a poskytuje vhodné tipy, rady a doporučení. K základním přednostem kurzu patří, že v jednotlivých lekcích pracujeme se skutečnými projekty. Pracovní soubory k lekcím, které jsou uloženy na kompaktním disku, obsahují jak výchozí, tak dokončený soubor *.indd plus potřebné grafické prvky, se kterými se v lekci pracuje. A závěr každé kapitoly – výukové lekce patří stručnému zopakování podstatných částí formou otázek a odpovědí.

 

ukázka z poslední lekce - tvorba obsahu, kapitol, křížových odkazů, rejstříku, ...

 

Ukázka z poslední lekce: Tvorba obsahu, kapitol, křížových odkazů, rejstříku, ...

 

Cenné jsou také „internetové zdroje“. Na přiloženém CD jsou odkazy na nápovědu, a to jednoduchou i v rámci „komunity Adobe“, a další podpora pro InDesign, ale také certifikační programy společnosti Adobe, Adobe TV a další užitečné internetové zdroje. Využít je možno také speciální odkaz na stránku věnovanou přímo knize, na které jsou ke stažení aktualizace a bonusové materiály.

 

Podrobnosti o samotném programu Adobe InDesign CS6 najdete na webu Adobe, více základních informací o knize Adobe InDesign CS6 – Oficiální výukový kurz na webu nakladatelství Computer Press a společnosti Albatros Media se sídlem Na Pankráci 30, Praha 4. Doporučená cena knihy je 590 Kč, Albatros Media ji nabízí ve svém eShopu s 15% zvýhodněním, tedy 502 Kč, což znamená úsporu 88 Kč.

 

Zde si můžete v nových oknech otevřít recenze Oficiálních výukových kurzů Adobe Illustrator CS6 a Adobe Photoshop CS6.

 

Přílohy:

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Praxe  » Literatura  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: