Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Krajina podle Wenderse, příroda podle Hellera

22. ledna 2002, 00.00 | Oba mají k fotografii úzký vztah, ani pro jednoho však vlastní fotografická tvorba nepředstavuje hlavní zdroj obživy. Americký filmový režisér německého původu a český podnikatel v oboru digitálního zpracování fotografie nyní vystavují v malých expozicích své snímky krajiny a přírody. Wenders vypráví o velkoleposti, Heller o tichých zázracích.

 

 

 

Avantgardní fotograf Jaroslav Rössler

21. ledna 2002, 00.00 | Představujeme nejvýraznější osobnost meziválečné avantgardy, průkopníka české moderní fotografie a člena avantgardní skupiny Devětsil Jaroslava Rösslera.

 

 

 

Když rozkvete bahno

17. ledna 2002, 00.00 | ... musí u toho být Stu Levy se svým fotoaparátem. A jak vypadá list palmy pod rentgenem? O co jsme přišli, když Francisco Goya neznal platinotisk? Odpověď na všechny tyto otázky naleznete ve vskutku působivé expozici deseti současných amerických fotografů Západního Pobřeží USA, která právě probíhá v Pražském domě fotografie.

 

 

 

Kaleidoskop digitální fotografie (2.)

16. ledna 2002, 00.00 | S novým týdnem je zde i nový kaleidoskop novinek a zajímavostí určený pro všechny fandy a uživatele digitální fotografie. V krátkosti se vrátíme k produktům z veletrhu CES 2002, který již skončil v Las Vegas a pak se podíváme i na plánované novinky českého trhu.

 

 

 

Zaniklé kouzlo pražských nábřeží

15. ledna 2002, 00.00 | Někdo chodí do baru popít, já vás tam zvu na výstavu fotografií. A není to expozice ledajaká. Deset černobílých snímků známé autorky doprovodilo literární prvotinu sedmnáctiletého chlapce. Psal se rok 1957 a protagonisté se jmenovali Dagmar Hochová a Ivan Havel.

 

 

 

První seznámení s DiMAGE X

11. ledna 2002, 00.00 | Včera jsme vyrazili do Brna, abychom si mohli na vlastní kůži vyzkoušet absolutní novinku od společnosti Minolta. DiMAGE X je opravdu netradičním digitálním fotoaparátem, na který smysl se těšit.

 

 

 

Kaleidoskop digitální fotografie

10. ledna 2002, 00.00 | Dnešní kaleidoskop DF představí celkem pět nových digitálních fotoaparátů, dva zahraniční veletrhy a jeden tuzemský. Na leden slušná porce aktualit.

 

 

 

Jistota Karla Cudlína

10. ledna 2002, 00.00 | Jeden z nejuznávanějších českých fotografů mladší generace často vstupuje do světa zdánlivě chudého a nezajímavého - mezi společenské outsidery, etnické menšiny, stavební dělníky ... Snímky, které zde pořizuje, jsou však plné citu, spontaneity a poezie denního života. Výběr z nich pod názvem Jsem si jist právě nyní vystavuje World Webphoto Gallery.

 

 

 

Chvála nádraží

8. ledna 2002, 00.00 | Co vás napadne při slově "nádraží"? Vůně dálek, prázdninová cesta s rodiči nebo devastace a podivné existence? Fotografku Marii Kracíkovou toto prostředí přitahuje, a tak se pokusila zmapovat jeho vnitřní život ... Kdy že to jede nejbližší vlak?

 

 

 

Emila Medková

4. ledna 2002, 00.00 | Unikátní retrospektivní výstavu surrealistických fotografií Emily Medkové navštivte do 6. ledna 2002 v Domě U kamenného zvonu.

 

 

 

Strana výpisu

... 383

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: