Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Kaleidoskop digitální fotografie

10. ledna 2002, 00.00 | Dnešní kaleidoskop DF představí celkem pět nových digitálních fotoaparátů, dva zahraniční veletrhy a jeden tuzemský. Na leden slušná porce aktualit.

 

 

 

Jistota Karla Cudlína

10. ledna 2002, 00.00 | Jeden z nejuznávanějších českých fotografů mladší generace často vstupuje do světa zdánlivě chudého a nezajímavého - mezi společenské outsidery, etnické menšiny, stavební dělníky ... Snímky, které zde pořizuje, jsou však plné citu, spontaneity a poezie denního života. Výběr z nich pod názvem Jsem si jist právě nyní vystavuje World Webphoto Gallery.

 

 

 

Chvála nádraží

8. ledna 2002, 00.00 | Co vás napadne při slově "nádraží"? Vůně dálek, prázdninová cesta s rodiči nebo devastace a podivné existence? Fotografku Marii Kracíkovou toto prostředí přitahuje, a tak se pokusila zmapovat jeho vnitřní život ... Kdy že to jede nejbližší vlak?

 

 

 

Emila Medková

4. ledna 2002, 00.00 | Unikátní retrospektivní výstavu surrealistických fotografií Emily Medkové navštivte do 6. ledna 2002 v Domě U kamenného zvonu.

 

 

 

Z pralesů do říše světla

17. prosince 2001, 00.00 | Nejsou od sebe tak daleko. Ladné tvary orchidejí a filigránskou krásu exotického hmyzu můžete opustit pro tajemný svět barevných imaginací na rozhraní fantazie a snu. Nebo naopak. Nechte se zlákat recenzí na výstavy fotografií Radovana Vlčka a Jiřího Hanzlíka - obě za to stojí.

 

 

 

S fotoaparátem na osmitisícovky

7. prosince 2001, 00.00 | Ladislav Kamarád dobře ví, že těžký batoh je handicapem při překonávání obtížné a často nebezpečné cesty k vytouženému cíli - velehorským vrcholům. Přesto by se svého věrného průvodce - fotoaparátu - nevzdal. A díky oběma se na fascinující svět z osmi tisíc metrů nadmořské výšky můžeme dívat i my u svých počítačů.

 

 

 

Chutnají mraky jako šlehačka?

4. prosince 2001, 00.00 | Koho v dětství nenapadlo, jak asi chutná mrak? Nebo jaká křídla měl Ikaros? Zda může nůž obživnout? Nyní se konečně dozvíte pravdu. Z reality do snu vás zve výstava fotografií, jimž neodoláte!

 

 

 

Lidé v ohrožení

26. listopadu 2001, 00.00 | Žijí ve válce, v totalitě, stojí frontu na příděl chleba, nebo se baví ve stínu Velkého bratra. Fotografie Davida Neffa nechtějí upoutat šokem a naturalistickým líčením hrůz, svou kultivovaností nás však vybízejí k zamyšlení.

 

 

 

Muž a mateřství

21. listopadu 2001, 00.00 | Zdánlivě opačné póly světa. Ale jen zdánlivě. Citlivý muž a umělec Tomáš Nosil se k fenoménu mateřství vyjádřil obdivuhodným způsobem. Jeho fotografické akty těhotných žen právě nyní vystavuje Komorní galerie Domu fotografie Josefa Sudka.

 

 

 

Pod dohledem šerifa

19. listopadu 2001, 00.00 | Nesmělo se cestovat, podnikat, ani říkat, co si myslím. Útěk do soukromí se jmenoval "chatové osady". Jejich bizarní kolorit jako součást společenské atmosféry posledních dvaceti totalitních let zachytil fotograf Pavel Štecha.

 

 

 

Strana výpisu

... 388

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: