Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Z pralesů do říše světla

17. prosince 2001, 00.00 | Nejsou od sebe tak daleko. Ladné tvary orchidejí a filigránskou krásu exotického hmyzu můžete opustit pro tajemný svět barevných imaginací na rozhraní fantazie a snu. Nebo naopak. Nechte se zlákat recenzí na výstavy fotografií Radovana Vlčka a Jiřího Hanzlíka - obě za to stojí.

 

 

 

S fotoaparátem na osmitisícovky

7. prosince 2001, 00.00 | Ladislav Kamarád dobře ví, že těžký batoh je handicapem při překonávání obtížné a často nebezpečné cesty k vytouženému cíli - velehorským vrcholům. Přesto by se svého věrného průvodce - fotoaparátu - nevzdal. A díky oběma se na fascinující svět z osmi tisíc metrů nadmořské výšky můžeme dívat i my u svých počítačů.

 

 

 

Chutnají mraky jako šlehačka?

4. prosince 2001, 00.00 | Koho v dětství nenapadlo, jak asi chutná mrak? Nebo jaká křídla měl Ikaros? Zda může nůž obživnout? Nyní se konečně dozvíte pravdu. Z reality do snu vás zve výstava fotografií, jimž neodoláte!

 

 

 

Lidé v ohrožení

26. listopadu 2001, 00.00 | Žijí ve válce, v totalitě, stojí frontu na příděl chleba, nebo se baví ve stínu Velkého bratra. Fotografie Davida Neffa nechtějí upoutat šokem a naturalistickým líčením hrůz, svou kultivovaností nás však vybízejí k zamyšlení.

 

 

 

Muž a mateřství

21. listopadu 2001, 00.00 | Zdánlivě opačné póly světa. Ale jen zdánlivě. Citlivý muž a umělec Tomáš Nosil se k fenoménu mateřství vyjádřil obdivuhodným způsobem. Jeho fotografické akty těhotných žen právě nyní vystavuje Komorní galerie Domu fotografie Josefa Sudka.

 

 

 

Pod dohledem šerifa

19. listopadu 2001, 00.00 | Nesmělo se cestovat, podnikat, ani říkat, co si myslím. Útěk do soukromí se jmenoval "chatové osady". Jejich bizarní kolorit jako součást společenské atmosféry posledních dvaceti totalitních let zachytil fotograf Pavel Štecha.

 

 

 

Tajemství podzemní řeky

9. listopadu 2001, 00.00 | Pražský Botič, bájný Vinný potok a Rio Botičo v novodobém slangu, mizí na hranici Vršovic a Nuslí nenávratně v podzemí. Bizarní zákoutí, jimiž na území hlavního města protéká, i scenérie z jeho blízkého okolí zachycují beze stopy sentimentu syrové černobílé fotografie Pavla Jasanského.

 

 

 

Řada Panasonic LUMIX - digitální fotoaparáty v retro stylu

8. listopadu 2001, 00.00 | Panasonic vsadil na spolupráci s Leicou a přichází na trh s velmi konzervativními a klasickými fotoaparáty používajícími optiku Leica a nejmodernější technologie Matsushita. Máte chuť zavzpomínat na staré dobré časy?

 

 

 

Andrea Horská - Svěží vítr v krajinářské fotografii

7. listopadu 2001, 00.00 | Náš rozhovor je po dlouhé době zaměřen na autora zaměřeného do zcela jiné oblasti fotografie, než jste byli doposud na serveru fotografování zvyklí. Tentokrát jsme položili pár otázek mladé a nadějné absolventce FAMU Andree Horské, která se představila na "Funkeho" fotografickém festivale v Kolíně.

 

 

 

Andrea Horská - Cesta (1999 - 2001)

5. listopadu 2001, 00.00 | Letošní fotografické setkání na Funkeho Kolíně bylo poněkud tematicky zaměřeno na fotografie krajin. Nejde zde však o krajiny ve svém klasickém pojetí, ale objevují se v nejrůznějších podobách, například velkoměstská periferie nebo zvláštní neurčitá místa.

 

 

 

Strana výpisu

... 384

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: