Výstavy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Plnou parou vpřed ! aneb Zpátečníky neberem

26. června 2014, 17.52 | Zveme Vás do nekuřácké kavárny v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií na jedinečnou výstavu obásněných fotografií Jana Olivy.

 

 

 

Petr Velkoborský – fotografie

21. června 2014, 08.26 | Právě probíhající obsáhlá výstava přibližuje fotografickou tvorbu Petra Velkoborského, která se dnes jeví být znovu aktuální v kontextu s rostoucím zájmem o klasickou analogovou fotografii.

 

 

 

Vnitřní okruh v současné české fotografii

20. června 2014, 16.30 | Zveme Vás na dosud nejreprezentativnější výstavu aktuálních tendencí české fotografie a výtvarné tvorby využívající fotografické médium po roce 2000.

 

 

 

Praha známá i neznámá

12. června 2014, 10.49 | Jaroslav Kubík a Jiří Šebek - Fotografie půvabných zákoutí Prahy, její zeleně i zalidněných ulic. Život v Praze vidí fotografové z pohledu obyvatele i turisty.

 

 

 

Felix Lupa

12. června 2014, 10.39 | Felix Lupa (*1972) je významným představitelem soudobé izraelské reportážní a dokumentární fotografie a současně jedním z nejvýraznějších zástupců tzv. “street photography”.

 

 

 

Pavel Hokynek: Momentky

5. června 2014, 23.45 | Právě začíná zajímavá výstava fotografií Pavla Hokynka a jistě potěší i inspiruje fanoušky fotografií. Přijďte se podívat na tvorbu tohoto fotografa do galerie FotoGrafic..........

 

 

 

Vladimír Birgus - Fotografie 1972–2014

5. června 2014, 23.32 | Zveme čtenáře na krásnou výstavu fotografií Vladimíra Birguse, která při přílěžitosti životního jubilea autora probíhá v Muzeu moderního umění v Olomouci.

 

 

 

Ivan Lutterer: Nenápadné souvislosti

22. května 2014, 19.39

Ivan Lutterer žil a pracoval v ústraní, v tichosti a soustředěně. Jeho zjitřená a bdělá pozornost ke všem věcem života byla nesena výjimečnou zodpovědností a důslednou snahou přesně pojmenovávat a podle toho i jednat. Fotografie pro něj byla způsobem dotazování se po smyslu dění kolem a prostředkem k zachycení skrytých souvislostí. Ve svých neokázalých, ale vysoce kultivovaných fotografiích, zachycuje citlivě situace zcela všední, obyčejné, které jsou esencí českého bytí v té době. Jemné dotyky reality s o to větší výpovědní silou poodkrývají významy skryté v tom každodenně banálním, v tom co je přehlížené, opomenuté, na okraji.

Lutterer při fotografování využíval různé formáty. Klasickým dřevěným aparátem 18 × 24 cm fotografoval malostranské dvorky, četné poetické přírodní motivy ze Stromovky i motivy mimopražské, jež svědčí o citlivé práci se světlem. Jeho hlavním tématem byla ale především opomenutá místa a zákoutí Prahy. V letech 1978-1980 fotografoval v zahrádkářských koloniích různě poslepované boudy, které vypovídají nejen o českém kutilství, ale hlavně o vytváření si vlastního podivuhodného absurdního malého světa. Soubor Praha (z let 1991-1992) zachycuje periferie Prahy v jejich opuštěnosti a totální zanedbanosti, odcizenost prostředí.

Významné místo v Luttererově tvorbě zaujímala práce se starým panoramatickým přístrojem Kodak, typ Panoram 6 × 18 cm (z let 1894-1904). Panoramatické „rozhlížení se" po věcech kolem odpovídalo jeho povaze nahlížet věci ve všech souvislostech a s pokorou. Panoramatikem zachycoval scénu v její úplnosti, kdy všechny zobrazené věci jsou postavené na roveň, a teprve jejich vzájemné spojitosti dávají mnohovrstevnatou výpověď. Tento neestetizující, zdánlivě odosobněný přístup však má silný emoční náboj a vysokou obrazovou kulturu.

Připomenuty jsou i známé soubory, na nichž se Lutterer podílel jako spoluautor - Český člověk a Letem českým světem 1898/1998. Výstava v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze představuje první ucelený pohled na jeho tvorbu. Je výsledkem po dlouhou dobu zpracovávané pozůstalosti, která byla darována UPM. Výstava, probíhající ve výstavním sále UPM od 17. dubna do 15. června 2014, se koná při příležitosti tohoto daru a také u příležitosti umělcových nedožitých šedesátých narozenin.

Záštitu výstavy poskytl ministr kultury ČR pan Daniel Herman.

Součástí výstavy je aktivní program pro návštěvníky.

Studio JB vydává monografii Ivan Lutterer.

Cyklus komentovaných prohlídek:
výstavní sál UPM
vstup zdarma k platné vstupence na výstavu
29. 04. 2014 v 17 hodin s Jaroslavem Bártou
20. 05. 2014 v 17 hodin s Jaroslavem Bártou
10. 06. 2014 v 17 hodin s Janem Mlčochem

Uměleckoprůmyslové museum v Praze
ul. 17. listopadu 2
Praha 1

otevírací doba
úterý 10-19, středa - neděle 10-18, pondělí zavřeno

Zdroj: Uměleckoprůmyslové museum v Praze

 

 

 

Štěpán Jílek a Josef Kubíček: Spadneš do zítra

22. května 2014, 19.05 | Tvorbu dvojice mladých fotografů - designérů představí Trafo Gallery v Praze. Štěpán Jílek a Josef Kubíček vystaví v polovině května výběr ze své fotografické tvorby na výstavě nazvané Spadneš do zítra.

 

 

 

Milan Kubík: Jinde

15. května 2014, 22.00 | "Café V lese" je místem, kde bude od 26.5. probíhat zajímavá výstava fotografií Milana Kubíka (*1984) s názvem "Jinde".

 

 

 

Strana výpisu

... 25 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: