Recenze - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze

Praktický držák fotoaparátu B-grip v testu

2. prosince 2011, 12.00 | Inovovaný mobilní držák „b-grip“ s novým designem a novou pojistkou rychloupínací destičky, který získal vítěz říjnového kola naší soutěže, jsme podle dohody s jeho prodejcem v České republice ACER Foto alespoň krátce vyzkoušeli – můžeme si tedy toto nápaditě řešené praktické příslušenství představit detailněji.

 

 

 

Western Digital Nomad – odolné pouzdro na disky My Passport

16. listopadu 2011, 11.00 | Toto robustní ochranné pouzdro Western Digital jsme vyzkoušeli i s přenosným pevným diskem My Passport Essential. Pro ochranu těchto externích disků ho mohou využít hlavně „outdooroví fotografové“, ale obecně všichni, kdo na cestách potřebují nebo chtějí ukládat nejrůznější digitální soubory a také s nimi pracovat, anebo je potřebují ke své práci v prašném, vlhkém, znečištěném prostředí, třeba pro foto-video-dokumentaci v jeskyních, štolách, tunelech nebo na stavbách.

 

 

 

Panasonic Lumic DMC-G3 v testu

3. listopadu 2011, 23.00 | Třetí model v „první řadě“ kompaktních fotoaparátů modulárního systému Lumix G Micro, která je méně zaměřena na videoamatéry než řada GH, ale stejně jako ona má zabudovaný elektronický hledáček, na rozdíl od maximálně kompaktní řady GF, jejíž přístroje integrovaný hledáček nemají, ale umožňují připojit externí. Lumix G3 se snadno a příjemně ovládá a umožňuje pořizovat kvalitní snímky i videoklipy ve vysokém rozlišení.

 

 

 

Sony Alfa NEX-7 – první zkušenosti

4. října 2011, 18.00 | Nejnovější kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy poskytuje nejen zajímavé čistě technické parametry, ale také se dobře ovládá, nabízí celou řadu zajímavých praktických a kreativních funkcí a svou koncepcí vzbuzuje zasloužený zájem odborníků i potenciálních uživatelů. Po základním představení vám nabízíme první zkušenosti z krátkého otestování přístroje z předprodukční série plus několik zkušebních snímků.

 

 

 

Modulární mikrosystémy – srovnání nejmenších modelů

29. září 2011, 16.00 | Nabídka kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy se postupně zajímavě rozrůstá. Před časem představil svůj modulární mikrosystém Pentax a nejnověji nabídl své řešení také Nikon. Pohledy na kompaktní mikrosystémy jsou různé, po představení fotoaparátu Nikon 1 J1 se na přetřes dostala otázka rozměrů. Připravili jsme tedy praktické srovnání zaměřené především na tento aspekt.

 

 

 

B-grip ve vylepšeném provedení

22. září 2011, 00.00 | Výrobce b-gripu, firma CPtech, nabízí svůj inovativní držák na opasek pro fotoaparát nebo videokameru v nové verzi – s novým designem a novou pojistkou rychloupínací destičky. Důležitou informací také je, že nová doporučená prodejní cena je nižší než u předešlé verze, a to 1 090 korun.

 

 

 

Nikon Coolpix P500 v testu

19. září 2011, 00.00 | Coolpix P500 je výkonný a široce použitelný kompaktní fotoaparát s 36násobným optickým zoomem, 12megapixelovým snímačem CMOS, elektronickým hledáčkem a výklopným třípalcovým displejem. Umožňuje snadné, pohodlné fotografování a natáčení stereofonního Full HD videa s využitím plně automatických systémů, ale také ruční nastavení všech parametrů expozice, a nabízí široký výběr programů a funkcí, a to praktických i „hravě tvůrčích“.

 

 

 

Sony SLT Alfa 77 poprvé v ruce

14. září 2011, 12.00 | Po základním představení všech čtyř nových fotoaparátů Sony α, tedy SLT α77 a α65 s rozlišením snímače 24,3 megapixelu a s funkcí rychlého souvislého snímání a kompaktních NEX-7 a 5N, plus dalších novinek se můžeme zaměřit na některé důležité podrobnosti u jednotlivých modelů. A začínáme u poloprofesionálního fotoaparátu Sony SLT Alfa 77.

 

 

 

Epson Stylus Photo R2000 v praxi

8. září 2011, 02.00 | Tato inkjetová fotografická tiskárna do formátu A3+ doplňuje starší model R1900 a nejnovější R3000. Na kvalitě tisku se podílí pigmentové inkousty Epson UltraChrome Hi-Gloss2 v samostatných kazetách. Typ inkoustu a technologie tisku vytváří fotografie s vysokým leskem a o 50 % větší zásobníky inkoustu, které mají objem 17 ml, jsou praktičtější, neboť je uživatel může vyměňovat méně často.

 

 

 

Tamron AF 18–270 mm 1:3,5–6,3 Di-II VC PZD

29. srpna 2011, 00.00 | Nový kompaktní zoomobjektiv pro digitální zrcadlovky se snímači formátu APS nabízí efektivní optickou stabilizaci obrazu, rychlý a tichý piezoelektrický motorek autofokusu a především mimořádně velký rozsah ohniskové vzdálenosti. Díky 15násobnému zoomu je pružně a univerzálně použitelný, a to hlavně na cestách nebo různých sportovních a jiných akcích, zejména nechcete-li si brát více výměnných objektivů. Pro testy jsem použil osvědčené fotoaparáty Canon EOS 7D a 40D.

 

 

 

Strana výpisu

... 14 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: