Recenze - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze

LG Flatron IPS 234V v praxi

17. srpna 2012, 12.12 | V první polovině letních prázdnin jsme testovali širokoúhlý 23palcový LED LCD monitor LG série IPS4. LG Electronics tento monitor z řady Flatron označuje IPS234V-PN a ukazuje na něm, že IPS panely už nejsou určeny jen profesionálním grafikům a dalším náročným uživatelům. Monitor poskytuje výborné zobrazení: široký pozorovací úhel, kvalitní podání barev a vysoký jas. Je vhodný nejen pro hraní her, sledování filmů a práci s internetem, ale i pro editaci fotografií.

 

 

 

CINEMA 4D R14, nové funkce – rozhraní a workflow (1)

16. srpna 2012, 11.26 | Po vydání CINEMY 4D R14 bylo jistě mnoho uživatelů dost překvapeno. Změny v jistých oblastech zásadní, ale to, co se toužebně očekávalo, to bylo vyslyšeno jen z části. Přesto je R14 aspirantem na jednu z nejlepších verzí, které kdy Maxon připravil. Dnešní videa jsou první z celé řady demonstrací popisujících novinky této verze. A to novinky, patřící do oblasti uživatelského workflow a rozhraní.

 

 

 

AMD FirePro V5900, dvougigový střízlík

16. srpna 2012, 11.16 | Profesionální grafické karty jsou do značné míry zvláštním segmentem trhu. Papírově často zaostávají za herními sourozenci, technologicky jsou nezřídka o stupínek níže, ale přesto mají co nabídnout. AMD FirePro V5900 není v tomto ohledu výjimkou. Zajímavá karta se zajímavou výbavou a také vlastnostmi. Střízlík.

 

 

 

Canon PowerShot S100 v testu

15. srpna 2012, 17.37 | Třetí model v řadě kapesních, ale výkonných a dobře vybavených kompaktních fotoaparátů PowerShot S přímo navazuje na S95. Samozřejmě opět disponuje důmyslně řešeným ovládáním, má však nový objektiv, vylepšený „HS systém“ včetně nových základních systémů a nově má zabudovanou také jednotku GPS, kvůli níž je také ve srovnání s modelem S95 nepatrně vyšší.

 

 

 

HP Photosmart 7510 e-All-in-One v praxi

22. července 2012, 17.17 | Modely v produktové řadě Photosmart jsou primárně určeny pro použití v domácnosti. Testované multifunkční zařízení typu „vše v jednom“ se ale samozřejmě velmi dobře uplatní i v domácí a běžné menší kanceláři nebo firmě. Umožňuje tisk, skenování, kopírování a díky technologii Wi-Fi a na ni navázaným aplikacím nabízí funkce ePrint, eFax a také uložení snímků na web.

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-G5 "poprvé v ruce"

18. července 2012, 08.14 | Nejnovější model v řadě Lumix G je celkově velmi dobře optimalizovaný. Využívá vše, co se osvědčilo během čtyř let, které uplynuly od uvedení prvního, průkopnického fotoaparátu v první řadě „bezzrcadlovek“ Panasonic, a nabízí zajímavé inovace. Výsledkem je „šikovný“ foto-video přístroj se snímačem 4/3 standardu, s vyměnitelnými objektivy mikro 4/3 systému, elektronickým hledáčkem, výklopným displejem, ergonomicky tvarovaným tělem a vhodně koncipovanými ovládacími a kontrolními prvky.

 

 

 

Nikon 1 V1 v testu

15. července 2012, 19.47 | V postupně se rozšiřující nabídce kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy na sebe upoutal pozornost palcovým obrazovým snímačem a důmyslnou koncepcí, zaměřenou do velké míry na rychlost, a to ve více ohledech: má výborné operační časy, umožňuje pořizovat snímky v plném rozlišení rychlostí až 60 obr./s a pokročilý záznam videoklipů v plném vysokém rozlišení nabízí možnost získat mimořádně zpomalené videosekvence. A zabudovaný elektronický hledáček usnadňuje fotografování a snímání videa i za špatného osvětlení.

 

 

 

Varta V-MAN Power Pack

1. července 2012, 20.28 | Varta v řadě Professional nabízí vedle velké univerzální domácí nabíjecí stanice také toto kompaktní řešení nabíjení baterií a akumulátorů různých drobných elektronických přístrojů a mobilních zařízení, jako jsou mobilní telefony, přenosné GPS navigace nebo MP3/MP4 přehrávače.

 

 

 

Sony SLT Alfa 77 v testu

27. června 2012, 10.53 | Už při krátkém prvním otestování bylo zřejmé, že Sony SLT α 77 je velmi dobře koncipovaný poloprofesionální fotoaparát, který uspokojí svou ergonomií, spolehlivými základními systémy, šířkou vybavenosti režimy, programy a funkcemi a zaujme především velmi rychlým sériovým snímáním a kvalitními videoklipy spolu s možností používat režim trvalého autofokusu. V uživatelském testu jsme se zaměřili na kvalitu obrazu a vybrané detaily.

 

 

 

Varta V-Man Home Station

24. června 2012, 17.08 | Speciálně koncipovaná domácí nabíjecí stanice představuje komplexní řešení nabíjení baterií a akumulátorů různých drobných elektronických přístrojů a mobilních zařízení a také dvojic tužkových a mikrotužkových NiMH akumulátorů. Lze ji s výhodou využít v domácnosti, ve studiu nebo v kanceláři.

 

 

 

Strana výpisu

11 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: