Recenze - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze

Canon imageFORMULA P-215 v testu

15. června 2012, 12.36 | Skener P-215 je malý, lehký, snadno přenosný a velmi rychlý – nejrychlejší kompaktní skener napájený přes USB. Je ideální doplněk vybavení malé a domácí kanceláře, uvítají ho ti, kdo „pracují na dálku“, ale obecně je vhodný pro kohokoli, kdo potřebuje snadno a rychle digitalizovat dokumenty, prezentace, případně i fotografie, a nechce si pořizovat „velký skener“.

 

 

 

Casio Exilim EX-ZR200 v testu

31. května 2012, 19.18 | Ať už se u tohoto fotoaparátu zaměříte na jeho celkovou koncepci, anebo na jednotlivé uživatelské funkce a programy, je zřejmé, že výrobce vše podřídil třem hlavním záměrům: nabídnout široce použitelný kapesní „cestovní“ kompakt s ultrazoomem, který je „rychlý“, tedy pohotový, ale také má výborné operační časy a nabízí „vysokorychlostní“ fotografování i natáčení videa, a za třetí a především – který poskytuje mnoho možností pro vážnou i hravou digitální tvorbu.

 

 

 

Fujifilm X-Pro1 – první seznámení a snímky

10. května 2012, 00.00 | Měli jsme možnost krátce vyzkoušet nejnovější kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy – Fujifilm X-Pro1 spolu s trojicí prvních objektivů Fujinon XF, které výrobce připravil pro zahájení prodeje. Nabízíme první zkušenosti i výběr několika zkušebních snímků, které jsme mohli během prezentační akce pořídit.

 

 

 

Epson Stylus Photo 1500W v praxi

4. května 2012, 00.00 | Při prvním představení jsme tuto tiskárnu nejkratším způsobem charakterizovali slovy: umožňuje „tisk fotografií do formátu A3+ odkudkoli“. Díky integrovanému rozhraní Wi-Fi umožňuje tisk z libovolného umístění v domácnosti nebo kanceláři bez připojení pomocí kabelů. To je zřejmé už z "W" jako wireless v jejím označení. Při testu jsme se ale zaměřili hlavně na možnosti a kvalitu tisku.

 

 

 

EIZO CG 223W v rychlém redakčním testu

30. dubna 2012, 00.00 | Monitory EIZO řady CG patří k respektované špičce v oblasti zobrazování grafiky, fotografie i videa. Do testu se nám na krátkou dobu dostal jeden z nejdostupnějších modelů CG223W. Pro koho je určen a co za vynaložené prostředky nabízí?

 

 

 

Tužkové akumulátory Energizer Extreme a Precision a nabíječka Intelligent

18. dubna 2012, 00.00 | Vyzkoušeli jsme nové nabíjecí tužkové články NiMH Energizer řady Extreme a Precision. Mají vylepšené vlastnosti, vyšší kapacitu a dlouhou životnost. Jsou nového typu, tedy s možností dlouhodobého skladování v nabitém stavu s minimalizovaným samovolným vybíjením. K dispozici jsme měli také nabíječku Intelligent CHP41EU.

 

 

 

Sigma 12–24 mm 1:4,5–5,6 II DG HSM

6. dubna 2012, 00.00 | V uplynulém období jsme vyzkoušeli dva zoomové objektivy z dílny Sigma: 17–50 mm 1:2,8 EX DC OS HSM a tento mimořádně širokoúhlý, kompatibilní i s digitálními zrcadlovkami s plnoformátovým snímačem, odpovídajícím ploše políčka 35mm kinofilmu.

 

 

 

Malá vodotěsná fotobrašna Ortlieb Protect

29. března 2012, 00.00 | Odolná, vodotěsná a prachotěsná brašna je svými rozměry a provedením určena hlavně pro uložení a transport kompaktního fotoaparátu, případně obdobně kompaktní digitální videokamery, anebo dalekohledu – triedru.

 

 

 

Vodotěsná fotobrašna Ortlieb Aqua-Cam L

21. března 2012, 00.00 | Mohli jsme vyzkoušet další dvě odolné, vodotěsné a prachotěsné brašny pro foto-video vybavení značky Ortlieb z nabídky Azub Bike, větší Aqua-Cam L a minibrašnu Protect. Oba modely jsou z jedné řady, mají tudíž hodně společného, ale i několik odlišností, na které samozřejmě také zaměříme svou pozornost.

 

 

 

Stativ Feisol Tournament CT-3442 Rapid v praxi

19. března 2012, 00.00 | V dnešním testu si představíme karbonový stativ Feisol CT-3442 Rapid, který aspiruje na začlenění mezi špičkové stativy určené zejména pro fotocestovatele. Jak si vede ve srovnání se značkami, jako je Gitzo?

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: