Recenze - příslušenství - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - příslušenství

JVC DLA-X30 – 3D Full HD D-ILA projektor pro domácí kino

1. března 2012, 00.00 | Vyzkoušeli jsme jeden ze tří nových projektorů, které rozšířily nabídku JVC v listopadu 2011. Oproti modelům X70R a X90R má nižší výkon, méně funkcí a režimů, ovšem je to cenově dostupný projektor pro širší okruh potenciálních uživatelů s výborným poměrem ceny a výkonu. Pro test jsme měli zapůjčen i 3D vysílač plus dvoje brýle, umožňující sledovat obraz s prostorovým efektem.

 

 

 

Phottix Odin: test radiového odpalovače

23. února 2012, 00.00 | Společnost Phottix uvedla na trh další z řady radiových E-TTL odpalovačů (pro fotoaparáty Canon). Rodina "ateliérového příslušenství" se nám tedy zase o něco rozrostla a vedle osvědčených a zavedených značek typu PocketWizard i těch dostupnějších alternativ ála Pixel King přináší i čínský Phottix své další pomyslné želízko do ohně (profi) foto techniky.

 

 

 

Nissin MF18 – výkonný makroblesk

14. února 2012, 10.00 | Nový makroblesk s bohatým funkčním vybavením pro náročné uživatele má rozšiřitelnou hlavu a adaptéry pro nasazení na makroobjektivy s filtrovým závitem o průměru 49 až 82 mm. Použití tvarovaných výbojek a modelovacího osvětlení LED umožňuje dosáhnout optimálního osvětlení a stabilních výsledků.

 

 

 

Eltrinex HD-1000: multifunkční databanka v praxi

30. ledna 2012, 00.00 | Eltrinex HD1000 představuje kapesní multifunkční zařízení, které kombinuje externí harddisk a multimediální přehrávač (PMP) s integrovaným video/audio rekordérem. Zařízení navíc disponuje relativně kompaktními rozměry, takže je můžete vcelku pohodlně nosit neustále při sobě a vaše data, fotky, videa či oblíbenou hudbu mít tak pořád po ruce. Velikost interní paměti (harddisku) nabízí výrobce v několika kapacitách – 320, 500 a 750 GB.

 

 

 

HP ENVY 110 e-All-in-One D411 v testu

23. ledna 2012, 00.00 | Toto kompaktní multifunkční zařízení typu „vše v jednom“ zaujme elegantním stylovým provedením, jímž se odlišuje od většiny modelů. Lze tedy předpokládat, že díky tomu osloví řadu domácích uživatelů, pro které je určeno především. Proto jsme z nejnovějších modelů HP vyzkoušeli jako první právě ENVY 110.

 

 

 

Paměťové karty SanDisk CF a SDHC Extreme a Extreme Pro

23. prosince 2011, 12.00 | Společnost Hama oznámila nové ceny paměťových karet, přenosných USB flash pamětí a také čteček značky SanDisk. Vyzkoušeli jsme při této příležitosti trojici vybraných paměťových karet z novějších produktových řad. Konkrétně 16GB CF Extreme, 16GB SDHC Extreme Pro a 4GB SDHC Extreme HD Video.

 

 

 

Praktický držák fotoaparátu B-grip v testu

2. prosince 2011, 12.00 | Inovovaný mobilní držák „b-grip“ s novým designem a novou pojistkou rychloupínací destičky, který získal vítěz říjnového kola naší soutěže, jsme podle dohody s jeho prodejcem v České republice ACER Foto alespoň krátce vyzkoušeli – můžeme si tedy toto nápaditě řešené praktické příslušenství představit detailněji.

 

 

 

Western Digital Nomad – odolné pouzdro na disky My Passport

16. listopadu 2011, 11.00 | Toto robustní ochranné pouzdro Western Digital jsme vyzkoušeli i s přenosným pevným diskem My Passport Essential. Pro ochranu těchto externích disků ho mohou využít hlavně „outdooroví fotografové“, ale obecně všichni, kdo na cestách potřebují nebo chtějí ukládat nejrůznější digitální soubory a také s nimi pracovat, anebo je potřebují ke své práci v prašném, vlhkém, znečištěném prostředí, třeba pro foto-video-dokumentaci v jeskyních, štolách, tunelech nebo na stavbách.

 

 

 

B-grip ve vylepšeném provedení

22. září 2011, 00.00 | Výrobce b-gripu, firma CPtech, nabízí svůj inovativní držák na opasek pro fotoaparát nebo videokameru v nové verzi – s novým designem a novou pojistkou rychloupínací destičky. Důležitou informací také je, že nová doporučená prodejní cena je nižší než u předešlé verze, a to 1 090 korun.

 

 

 

Tamron AF 18–270 mm 1:3,5–6,3 Di-II VC PZD

29. srpna 2011, 00.00 | Nový kompaktní zoomobjektiv pro digitální zrcadlovky se snímači formátu APS nabízí efektivní optickou stabilizaci obrazu, rychlý a tichý piezoelektrický motorek autofokusu a především mimořádně velký rozsah ohniskové vzdálenosti. Díky 15násobnému zoomu je pružně a univerzálně použitelný, a to hlavně na cestách nebo různých sportovních a jiných akcích, zejména nechcete-li si brát více výměnných objektivů. Pro testy jsem použil osvědčené fotoaparáty Canon EOS 7D a 40D.

 

 

 

Strana výpisu

4

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: