Canon EOS 700D - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Canon EOS 700D

22. března 2013, 14.18 | Nový, technicky vyspělý digitální SLR fotoaparát plně vychází z předešlého modelu EOS 650, který v portfoliu spotřebitelských zrcadlovek od konce dubna 2013 nahradí. Canon jej představil spolu s nižším modelem EOS 100D, novým základním setovým zoomem EF-S 18–55 IS STM a s dvojicí kompaktů PowerShot SX280 HS a SX270 HS, které jako první používají nový „kompaktní“ procesor DIGIC 6.

 

Canon EOS 700D je technicky nejvíce vyspělý model v řadě spotřebitelských DSLR přístrojů Canon EOS. Využívá obrazový senzor CMOS APS-C Hybrid AF II s rozlišením 18 megapixelů a obrazový procesor DIGIC 5, umožňuje fotografovat souvisle rychlostí 5 snímků za sekundu, což lze s výhodou využít pro fotografování rychlých akcí, a základní rozsah ekvivalentu citlivosti ISO má rozsah od 100 do 12 800. Dotykový LCD panel Clear View II umožňuje variabilní úhel natočení a naklopení.

 

Canon EOS 700D

 

Obrazový snímač CMOS formátu APS-C má rozměry 22,3 × 14,9 mm, největší snímek má rozlišení 5184 × 3456 px a základní poměr stran obrazu 3:2 lze změnit na „historicky digitální“ 4:3, širokoúhlý 16:9 nebo čtvercový 1:1. Nechybí nízkopásmový filtr ani integrovaný systém čištění snímače. Formát souboru JPEG umožňuje nastavit dvě kvalitativní úrovně, jemnou a normální, nekomprimované obrazové soubory RAW jsou 14bitové, Canon original RAW 2.

 

Video MOV/Motion JPEG s kodekem H. 264 má maximum 1920 × 1080 px a snímkovou frekvenci 29,97/25/23,976 obr./s. Nastavit lze i 1280 × 720 px á 59,94/50 obr./s, anebo 640 × 480 px á 30, nebo 25 obr./s. Zvuk je lineární PCM, mikrofon je stereofonní, reproduktor monofonní, úroveň nahrávání lze ručně nastavit. Použít je možno paměťové karty SD, SDHC i SDXC (UHS-I), zajištěna je kompatibilita s kartami typu Eye-Fi pro využití bezdrátového Wi-Fi připojení.

 

Canon EOS 700D zezadu

 

Hledáček je zrcadlový, má pokrytí (vertikální/horizontální) přibližně 95 % záběru, zvětšení obrazu přibližně 0,85× a dioptrickou korekci okuláru v rozsahu od -3 do +1 dioptrie. Zaostřovací matnice je fixní. Polopropustné sklopné zrcadlo s rychlým návratem má udávaný reflexní poměr přenosu světla 40:60. Při použití objektivu EF 600 mm f/4 nebo kratší ohniskové vzdálenosti nedochází k oříznutí obrazu na zrcátku. Samozřejmostí je možnost kontroly hloubky ostrosti pomocí samostatného tlačítka.

 

Canon EOS 700D výklopný displej

 

Dotykový displej typu TFT LCD Clear View II s úhlopříčkou 7,7 cm (3 palce) má poměr stran 3:2, rozlišení přibližně 1 040 000 obrazových bodů, přibližně 100% pokrytí a přibližně 170° pozorovací úhel (vodorovně i svisle). Jeho povrchová úprava efektivně omezuje vytváření šmouh. Nastavení jasu je možné v sedmi úrovních. Displej poslouží jak pro komponování záběrů v režimu živého náhledu nebo při snímání videoklipů, tak pro prohlížení a základní úpravy snímků a klipů, zobrazuje histogramy, jasový i barevné, a indikuje přepaly, zobrazuje obrazovku rychloovladače a slouží k nastavení a ovládání fotoaparátu jako takového. Pružnost použití displeje a hlavně fotoaparátu jako takového rozšiřuje to, že je displej umístěn na výklopném a otočném panelu.

 

Canon EOS 700D - zepředu - bajonet

 

Pro upevnění výměnných objektivů je vybaven přípojným systémem a bajonetem, který umožňuje používat objektivy EF i EF-S. Pro přepočet ohniskové vzdálenosti na formát šíře 35 mm slouží koeficient 1,6×.

 

Hybridní systém automatického zaostřování používá modul TTL-CT-SIR se senzorem CMOS, umožňuje tudíž využívat jak metodu detekce fáze, tak i kontrastu (snímač). Má 9 křížových ostřicích bodů (ve středu f/2,8), přičemž rozsah autofokusu v režimu ostření na střed má rozsah -0,5 až 18 EV (při 23 °C a ISO 100) a na ostatní body 0,5 až 18 EV za stejných podmínek. Autofokus nabízí řadu režimů, inteligentní automatické zaostřování, po jednom snímku, inteligentní průběžné zaostřování, vícebodový, bodový. Výběr bodu AF může probíhat automaticky, anebo lze volbu provádět ručně. Vybrané body AF se promítají v hledáčku a jsou indikovány na displeji. K dispozici jsou funkce detekce tváří v záběru a zámek AF, ale pomocné osvětlení obstarává vestavěný blesk, nikoli samostatná dioda, ať už svítící jakkoli barevným světlem. Vybrané objektivy umožňují jemné a přesné manuální ostření.

 

Canon EOS 700D + EF-S 18-135 IS STM

 

Systém TTL měření světla využívá SPC modul se 63 zónami a umožňuje poměrové měření spojené se všemi body AF, částečné měření ve středu záběru, bodové měření a celoplošné se zdůrazněným středem. Rozsah měření je 1–20 EV (při teplotě 23 °C, s objektivem 50 mm f/1,8 II a s nastavenou citlivostí ISO 100). Kompenzace expozice má rozsah ± 5 EV, k dispozici je funkce automatických expozičních řad AE Bracketing. Citlivost ISO má základní rozsah od 100 do 12 800 s možností rozšíření až na 25 600. Kromě automatického vyvážení bílé je možno využít režimy vyvážené pro vybrané teploty chromatičnosti (Denní světlo, Stín, Zataženo, Žárovkové osvětlení, Bílé zářivkové osvětlení, Blesk), možná je i kompenzace vyvážení bílé (modrá-jantarová/purpurová-zelená vždy v rozsahu ±9 kroků), také uživatelské vyvážení bílé a funkce WB Bracketing, tedy automatické posouvání vyvážení bílé. 

 

Canon EOS 700D shora

 

Pro fotografování i natáčení videa lze využít automatický inteligentní scénický režim a otočný volič režimů dále nabízí režimy Bez blesku, Kreativní automatický, Portrét, Krajina, Detail, Sport, pozici Scény se speciálními programy (Noční portrét, Noční scéna bez stativu a Podsvícení displeje s vysokým dynamickým rozsahem), dále je k dispozici Programová automatická expozice, Automatická expozice s předvolbou času (1/4000–30 s + dlouhá expozice/Bulb), Automatická expozice s předvolbou clony a pro fotografie i video lze využít i režim s ručním nastavením všech parametrů expozice. Režimy řízení mají tyto volby: Jednotlivé, Sekvenční, Samospoušť (2 s, 10 s + dálkové snímání, 10 s + po sobě následující snímky 2–10). Souvislé snímání má maximální rychlost cca 5 obr./s pro přibližně 22 snímků typu JPEG, nebo 6 RAW. 

 

Canon EOS 700D + EF-S 18-55 IS STM

 

Fotoaparát samozřejmě disponuje sadou Stylů snímků (Automatický, Standardní, Portrét, Krajina, Neutrální, Věrný, Černobílý a až tři Definované uživatelem). K dispozici jsou také funkce jako Priorita jasných tónů, Automatická optimalizace jasu (4 nastavení), Potlačení šumu u dlouhé expozice, Potlačení šumu při vysoké citlivosti ISO (4 nastavení), Potlačení šumu při použití vícesnímkového režimu, Automatická korekce periferního osvětlení objektivu a korekce chromatické aberace, Základní+ (expozice podle volby okolí, expozice podle osvětlení nebo typu scény), set uživatelských funkcí a sada Tvůrčích filtrů (Umělecké zvýraznění, Efekt akvarelu, Č/B zrno, Měkké ostření, Efekt levného fotoaparátu, Efekt miniatury, Efekt rybí oko). U videa lze použít efekt miniatury. Možné jsou i jednoduché úpravy snímků a videa. Nezkušení uživatelé se mohou naučit snímky upravovat pomocí zdokonaleného režimu Creative Auto.

 

Canon EOS 700D integrovaný výklopný blesk

 

Přístroj umožňuje snímat i za velmi nízké hladiny osvětlení i bez použití umělého osvětlení, umožňuje ale také použít vestavěný výklopný blesk s dosahem záblesku přibližně 13 m a výkonné i speciální externí blesky připojené pomocí aktivních sáněk (+ Wireless + synchronizační konektor).

 

Pro připojení k počítači nebo fotografické tiskárně lze využít rozhraní USB 2.0, s nímž je kombinován videovýstup (PAL/NTSC), pro připojení k HDTV a dalším zobrazovacím zařízením lze využít miniaturní konektor HDMI (kompatibilní s HDMI-CEC), nechybí konektor pro externí mikrofon (stereofonní minijack 3,5 mm), při použití paměťové karty typu Eye-Fi lze využít bezdrátové Wi-Fi připojení, dokoupit je možno dálkové ovládání RC-6, externí GPS jednotku GPE2, bateriové madlo BG-E9 s ovladači pro pohodlné snímání na výšku a samozřejmě různé externí blesky, objektivy, snímací filtry a další příslušenství.

 

Canon EOS 700D - externí blesk a bateriový grip

 

Jako zdroj energie slouží dobíjecí lithium-iontová baterie LP-E8, která umožňuje na jedno nabití pořídit přibližně 440 snímků (podle norem CIPA; teplota 23 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %). Indikátor stavu baterií má 4 úrovně. Dokoupit je možno sadu adaptéru ACK-E8 pro napájení ze sítě. Tělo je vyrobeno z nerezové oceli a polykarbonátové pryskyřice zpevněné skelnými vlákny. Má rozměry 133,1 × 99,8 × 78,8 mm a hmotnost přibližně 580 g (včetně baterie a paměťové karty).

 

Prodej digitální zrcadlovky Canon EOS 700D má být zahájen koncem dubna. Samotné tělo má stanovenu orientační maloobchodní cenu 17 490 Kč. Fotoaparát bude prodáván také ve čtyřech cenově výhodných sadách s různými objektivy. Sada těla a nového objektivu EF-S 18–55 mm 1:3,5–5,6 IS STM má orientační MOC 20 990 Kč, set těla a objektivu EF-S 18–135 IS STM má orientační MOC 25 990 Kč, kit těla a objektivů 18–55 IS STM + 55–250 IS 27 490 Kč a set těla a objektivů 18–135 IS STM a 40 STM pak 30 790 Kč.  

 

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Canon EOS 700D.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: