PMA - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:PMA

Lasvegaský mix: CES, PMA a DIMA v jednom začínají

9. ledna 2012, 00.00 | Letos došlo k zajímavému spojení tří významných mezinárodních veletrhů a konferencí. V Las Vegas otevírají své brány největší veletrh spotřební elektroniky na světě CES, mezinárodní veletrh fotografické techniky PMA a konference o zpracování obrazu DIMA. Co můžeme čekat?

 

 

 

Střípky z veletrhu PMA2008 - 3. díl

2. dubna 2008, 00.00 | Jako vždy jsme se na veletrhu PMA nekoukali jen po velkých stáncích zavedených výrobců, kteří často s předstihem celosvětově informují o svých novinkách, a tak "není o čem psát", ale brouzdali jsme i zapadlejšími místy výstavní plochy, abychom našli zajímavé nové produkty menších společností. Dnes vám přinášíme třetí (a poslední) várku zajímavostí, kde naleznete speciální terč pro přesné vyvážení bílé barvy, vysavač prachu ze snímače, univerzální nabíječku a kruhová a skládací světla.

 

 

 

Střípky z veletrhu PMA2008 - 2. díl

21. března 2008, 00.00 | Jako vždy jsme se na veletrhu PMA nekoukali jen po velkých stáncích zavedených výrobců, kteří často s předstihem celosvětově informují o svých novinkách, a tak "není o čem psát", ale brouzdali jsme i zapadlejšími místy výstavní plochy, abychom našli zajímavé nové produkty menších společností. Dnes vám přinášíme druhou várku, kde nechybí např. objektiv typu rybí oko s úhlem záběru 185°, stan pro výměnu objektivů v prašném prostředí nebo ruční "puškové stativy" a otočné držáky.

 

 

 

Střípky z veletrhu PMA2008 - 1. díl

19. března 2008, 00.00 | Jako vždy jsme se na veletrhu PMA nekoukali jen po velkých stáncích zavedených výrobců, kteří často s předstihem celosvětově informují o svých novinkách, a tak "není o čem psát", ale brouzdali jsme i zapadlejšími místy výstavní plochy, abychom našli zajímavé nové produkty menších společností. Dnes vám přinášíme první várku, kde je ionizační čistič snímače, monopod pro autoportréty, paralelní čtečka pro CF karty a vtipně řešené skladné ateliérové světlo.

 

 

 

PMA08: Nové objektivy 2. - Canon, Pentax a Tamron

14. února 2008, 00.00 | V krátkém období před PMA08 se objevilo několik nových objektivů, případně aktualizovaných verzí již existujících objektivů, aby mohly být použity i na jiných zrcadlovkách. Zde je druhá várka novinek od Canonu, Pentaxu a Tamronu.

 

 

 

PMA08: Nové objektivy 1. - Nikon, Sigma a Sony

13. února 2008, 00.00 | V krátkém období před PMA08 se objevilo několik nových objektivů, případně aktualizovaných verzí již existujících objektivů, aby mohly být použity i na jiných zrcadlovkách. Posílena tak byla nabídka objektivů pro bajonety Pentaxu, Sony a standardu 4/3. Výrobci také mysleli na majitele nejlevnějších Nikonů a do některých objektivů byly přidány zaostřovací motorky. Zde je první várka novinek od Sigmy, Nikonu a Sony.

 

 

 

PMA08: paměťové karty

12. února 2008, 00.00 | K digitálním fotoaparátům neodmyslitelně patří i paměťové karty. Zatímco rozlišení snímačů roste u fotoaparátů rovnoměrnými přírůstky, tak kapacity paměťových karet se rok od roku násobí. Ještě před několika lety by asi nikdo nevěřil, že CF (Compact Flash) karty budou mít kapacitu až 48 GB. A kdo by čekal od SD karet, že se dostanou až na 32 GB, i když v novějším standardu SDHC? V závěsu se snaživě drží formát Memory Stick (MS), který ve verzi PRO Duo dosáhl již na 16 GB a stále není u limitu. Nejméně v současné době nabízejí xD karty (2 GB).

 

 

 

PMA08: Casio, Kodak a Sigma

8. února 2008, 00.00 | V posledním přehledovém článku o prezentacích nejdůležitějších firem, které vyrábějí digitální fotoaparáty, si ukážeme Casio, Kodak a Sigmu. Přímo pro PMA ani jedna společnost neoznámila žádnou novinku. Casio však silně propagovalo nový kompakt, o kterém se ví už zhruba půl roku, ale oznámení o produkci přišlo až nedávno. Je jím Casio Exilim F1, který umí pořídit sekvenci fotografií neuvěřitelnou rychlostí 60 snímků za sekundu.

 

 

 

PMA08: Sony - nové kompakty i zrcadlovky

7. února 2008, 00.00 | Sony v průběhu ledna potěšila jak příznivce DSLR, tak i fanoušky kompaktů. Celkem představila tři zrcadlovky a osm kompaktů. K tomu ještě na PMA představila koncept nové profesionální zrcadlovky, která se objeví koncem roku a bude disponovat fullsize CMOS snímačem s rozlišením 24,6 MPix.

 

 

 

PMA08: Panasonic - nové kompakty

7. února 2008, 00.00 | Panasonic si pro PMA připravil několik nových kompaktů, zejména z nižších tříd. Obrození se ale dočkala řada TZ, která ve své kategorii stále těžko nalézá konkurenci. V duchu kompaktních fotoaparátů se také nesla většina prezentace na stánku Panasonic, kde byly mimo jiné také podrobně představovány jednotlivé technologie používané právě v kompaktech.

 

 

 

Strana výpisu

1

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: