Muzeum fotografie Šechtl a Voseček: přednáška Marka Jacobse - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Muzeum fotografie Šechtl a Voseček: přednáška Marka Jacobse

prednaska_jacobs_100px

17. února 2012, 00.00 | Muzeum fotografie Šechtl a Voseček zve všechny fotografky, fotografy a příznivce fotografie na přednášku Marka Jacobse, historika fotografie a sběratele z Wisconsinu v USA.

Přednáška se uskuteční v úterý 21. února 2012 od 17 hodin v Táboře, v přednáškovém sále Husitského muzea na náměstí Mikuláše z Husi. Jedná se o jednu z více přednášek, které doprovází výstavu "Jak svět dostal barvy", jejíž vernisáž ve Staré táborské radnici se uskutečnila ve středu 15. února.

Mark Jacobs je sběratel autochromů a dalších materiálů, vážících se ke vzniku a vývoji barevné fotografie. Jeho sbírka obsahuje díla bratrů Augusta a Louise Lumierů, Leona Gimpela, Marcela Meyse nebo vedoucí osobnosti fotosecese Alfreda Stieglitze a řady dalších fotografů.Přednáška ukáže na sbírce Marka Jacobse historii barevné fotografie před příchodem Kodachromu. Tato sbírka se skládá z asi 2000 autochromů a příkladů jiných raných barevných procesů. Přednáška se však nebude zabývat jen technickými otázkami, ale spíše představí barevné fotografie, které jsou většinou historiků fotografie opomíjeny. Mnoho lidí se domnívá, že barevná fotografie přišla na scénu roku 1976, kdy se konala v Muzeu moderního umění v New Yorku výstava barevných fotografií Williama Egglestona. Tato přednáška by měla přispět k většímu uznání mužů a žen, kteří se věnovali barevné fotografii na počátku 20. století. Více o výstavě, přednáškách ale i dalších akcích najdete na webu HusitskéMuzeum.cz.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Praxe  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Praxe  » Vzdělání  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: