Nikon 1 Nikkor 32 mm 1:1,2 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Nikon 1 Nikkor 32 mm 1:1,2

14. května 2013, 05.05 | Nikon dnes představil nový kompaktní objektiv řady 1 Nikkor s výbornou světelností, který uživatelům systému Nikon 1 umožňuje pořizovat portrétní fotografie s malou clonou, tudíž s výraznějším, působivějším rozostřením pozadí, případně snímat bez blesku i při slabším osvětlení. Cena nového objektivu je 19 990 Kč/799 €. Prodej by měl být zahájen začátkem června.

 

Nový kompaktní objektiv formátu CX má ohniskovou vzdálenost ideální pro portréty: jeho ohnisko 32 mm odpovídá přibližně 85 mm u filmového formátu šíře 35 mm, což je základní portrétní vzdálenost, umožňující snímat blízké záběry hlavy a ramen s jemnými detaily. Základní clonové číslo f/1,2 umožňuje dosáhnout hladkého bokehu, díky kterému lze působivě zvýrazňovat ostře zachycené hlavní skladebné prvky na výrazně neostrých částech obrazu, a je velkou výhodou v situacích, kdy je snímaná scéna jen slabě osvětlena. Objektiv je ideální pro všechny situace od přirozených snímků až po aranžované kompozice včetně portrétů, pro fotografování i natáčení videoklipů.

 

Nikon 1 Nikkor 32 mm 1:1,2 černý

 

Jordi Brinkman, produktový manažer oddělení fotoaparátů s výměnnými objektivy Nikon 1 společnosti Nikon Europe, uvedl: „S hodnotou f/1,2 se jedná bezpochyby o velmi světelný objektiv. Je dokonalý pro majitele fotoaparátů Nikon 1, kteří chtějí prozkoumávat tvořivé výhody skutečně světelného objektivu, jako je malá hloubka ostrosti, a poskytuje profesionálním fotografům portrétů vynikající přenosnou možnost. Společnost Nikon je rozhodnuta vyvíjet objektivy, které co nejlépe využívají systém Nikon 1, a jsme nadšeni potenciálem tohoto nového vlajkového objektivu.“

 

Nikon 1 Nikkor 32 mm 1:1,2 stříbřitý

 

Optická konstrukce objektivu obsahuje devět členů uspořádaných do sedmi skupin. Clona se sedmi lamelami má optimalizovaný kruhový otvor, který se podílí na výrazně jemném rozostření – bokehu. Jako první objektiv 1 Nikkor je vybaven antireflexní vrstvou Nikon Nano Crystal Coat, která významně minimalizuje reflexy a vznik závoje. Ultrazvukový zaostřovací elektromotorek (SWM) umožňuje dosáhnout plynulého a přesného automatického zaostřování a pomáhá zajistit tichý záznam videosekvencí. Uživatele, kteří rádi fotografují s manuálním ovládáním, zaujme, že se jedná o první objektiv 1 Nikkor vybavený otočným zaostřovacím kroužkem.

 

1 Nikkor 32 mm 1:1,2 + Nikon 1 V2

 

Objektiv je přes svou velkou světelnost velmi kompaktní a má odolnou kovovou konstrukci. Dodáván bude od června 2013 ve stříbřitém provedení s vysokým leskem a v černém pololesklém provedení za prodejní cenu 19 990 Kč (799 €). Součástí balení jsou samozřejmě krytky, ale také bajonetová sluneční clona HB-N107. Ta pomáhá snížit míru vnikání parazitního světla do objektivu a minimalizuje výskyt závoje a umožňuje získat fotografie s lepším kontrastem a sytostí barev. Měkká brašna na objektiv CL-N101 součástí prodejního balení není, patří mezi volitelné příslušenství. Více informací o novém objektivu a dalších produktech Nikon hledejte na webu Nikon.cz.

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: