Nikon Speedlight SB-300 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Nikon Speedlight SB-300

14. srpna 2013, 09.54 | Nikon Europe tento externí blesk doporučuje začátečníkům. Je malý, kompaktní, lehký, snadno přenosný, vhodný pro nováčky v oblasti fotografie, kteří chtějí překonat omezení vestavěného blesku a začít využívat tvůrčí možnosti práce s osvětlením. Blesk je kompatibilní s digitálními zrcadlovkami Nikon a kompakty Coolpix s aktivními sáňkami pro externí příslušenství.

 

Umožňuje vhodně kontrolovat expozici s využitím přímého nebo odraženého zábleskového světla, umožňuje zvýšit působivost snímků pořizovaných za denního světla, zlepšit expozici v protisvětle nebo pokud přirozené osvětlení přichází z nevhodného úhlu, nemá vhodnou barvu, teplotu nebo intenzitu. Má směrné číslo 18 (m/ISO 100), umožňuje tudíž osvětlit i vzdálenější objekty a lze jej využít pro doplňkový záblesk zdůrazňující jemné detaily objektu, změkčit stíny vržené okolním osvětlením nebo kompenzovat silné protisvětlo.

 

Nikon Speedlight SB-300 - zezadu a zepředu

 

Hlavu blesku lze vyklápět směrem nahoru v úhlu až 120 ° pro vyšší všestrannost při fotografování různých motivů. Odražením světla záblesku o bílý či světlý strop místnosti lze získat přirozeně osvětlené snímky a kupříkladu u portrétů ve vhodných interiérech lze hlavu blesku nastavit tak, aby objekt získal měkčí a přirozenější vzhled. Podpora řízení záblesku i-TTL zaručuje optimální automatické vyvážení zábleskové expozice. V kombinaci s digitálními zrcadlovkami je možno na těle fotoaparátu aktivovat synchronizaci blesku s dlouhými časy, redukci efektu červených očí a další zábleskové režimy pro získání přirozenějšího osvětlení podle dané situace a tvůrčího záměru.

 

Nikon Speedlight SB-300 - zepředu a v kombinaci s DSLR Nikon D3200

 

Blesk je díky malým rozměrům a nízké váze vhodný, chce-li uživatel cestovat nalehko, ale nechce se zcela vzdát možností externí zábleskové jednotky. Navíc se snadno ovládá. Jako zdroj energie slouží dva mikrotužkové napájecí články (AAA), použít je možno primární i akumulátory NiMH včetně nejnovějších typů. Nechybí tepelná pojistka, která zabrání poškození blesku, pokud by byl tak intenzivně používán, až by hrozilo přehřátí. Firmware blesku lze aktualizovat pomocí těla fotoaparátu.

 

Kompaktní externí blesk Speedlight SB-300 má stanovenu doporučenou prodejní cenu 4990 Kč (199 €) a je dodáván včetně měkkého ochranného pouzdra.

 

Více informací hledejte na webu Nikon.cz.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: