Red or Black? – Jiří Cajska - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Red or Black? – Jiří Cajska

10. června 2013, 20.05 | Společnost Nikon, spol. s r.o., a Czech Photo Gallery, o.p.s., připravily výstavu fotografií Jiřího Cajsky, která představuje dvě hlavní témata jeho volné tvorby v souboru čtyřiceti fotografií. Vernisáž se uskuteční ve středu 12. června 2013 od 18 hodin v Czech Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1. A na 20. června od 18 hodin je naplánována autorská beseda.

Fotografie Jiřího Cajsky, ať už barevné nebo černobílé, bývají označovány jako abstraktní nebo nefigurativní. Jsou ale hluboce předmětné. V počátcích autorovy tvorby se stalo předmětem jeho zájmu sklo, postupně se dostal ke kultivovaným abstrahujícím kompozicím geometrických tvarů, linií a tónů skleněných předmětů. V dalších cyklech tvorby zvýrazňuje roli stínů, lomů a odrazů světla i světelných kontrastů.

 

Red or Black? – Jiří Cajska

 

V devadesátých letech se autor, inspirován seminářem multimediální tvorby Pavla Jasanského na FAMU, věnoval fotomontáži, roláži a dalším obdobným postupům, při nichž vytvářel skládáním dílčích obrazů nové celky s novým významem postavené do jiných souvislostí. V současnosti se věnuje převážně tvorbě v oblasti barevné fotografie, opět v abstrahující podobě, kdy předměty stojící před objektivem jsou mu prostředkem k vyjádření nálady, jakémusi posunu k jiné realitě a zároveň k jejich novému objevování. Citlivému divákovi se tyto fotografie upřímně otevírají a jsou schopny vypovídat o mnohém.

 

Red or Black? – Jiří Cajska

 

V rámci výstavy se 20. června v 18 hodin v Czech Photo Gallery uskuteční beseda a prezentace dalších prací Jiřího Cajsky. Výstavu v Czech Photo Gallery můžete navštívit do 28. července 2013. Czech Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: