Samyang: kompaktní full frame objektivy s přípojným systémem Sony E - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Samyang: kompaktní full frame objektivy s přípojným systémem Sony E

18. října 2013, 13.36 | Společnost Samyang představila novou řadu kvalitních kompaktních výměnných objektivů s přípojným systémem a bajonetem Sony E. Výrobce uvádí, že mají být v prodeji do dvou měsíců a ocení je hlavně nároční fotografové, neboť využívají vysoce kvalitní optiku a jsou koncipovány pro použití s plnoformátovými přístroji.

 

Jsou tudíž použitelné s nejnovějšími fotoaparáty Sony Alpha 7 a 7R, což jsou první kompaktní DSLM přístroje s full frame snímači. Samozřejmě ale také poslouží všem majitelům systémových kompaktů Sony Alpha NEX, kteří chtějí používat vysoce kvalitní optiku bez přídavných adaptérů, neboť i když jsou připraveny pro formát snímače, který velikostí odpovídá políčku 35mm kinofilmu, budou perfektně spolupracovat i s fotoaparáty se snímači APS-C formátu, jako jsou Alpha NEX-7 a NEX-6.

 

Série nových kompaktní full frame objektivů Samyang s přípojným systémem Sony E bude obsahovat tyto modely:

• Samyang 14 mm f/2,8 ED AS UMC IF

• Samyang 24 mm f/1,4 ED AS UMC IF

• Samyang Tilt-Shift 24 mm f/3,5 ED AS UMC

• Samyang 35 mm f/1,4 AS UMC

• Samyang 85 mm f/1,4 AS UMC IF

 

Všechny objektivy mají velmi dobrou až výbornou světelnost a výrobce zaručuje vysoce kvalitní obraz i při plném odclonění. Optické konstrukce objektivů používají prvky ze speciálního optického skla a využívají asférické členy pro účinnou eliminaci optické vady, některé mají i prvky ze skla s mimořádně nízkým rozptylem. Vše je řešeno s ohledem na nejvyšší výkon.

 

Samyang T3.1/14

 

Připomeňme, že Samyang už ve svém portfoliu má sérii objektivů pro VDSLR a systémové kompakty Sony NEX s bajonetem „E“, které byly navrženy speciálně pro natáčení videozáznamů:

• Samyang 14 mm T3,1 ED AS IF UMC

• Samyang 24 mm T1,5 ED AS IF UMC

• Samyang 35 mm T1,5 AS IF UMC

• Samyang 85 mm T1,5 AS IF UMC

 

Všechny modely patří do nejvyšší třídy optiky, poskytují nejlepší kvalitu obrazu a mají podle požadavků filmařů také řešeno provedení tubusů a mechaniky. Mohou být snadno použity s videokamerami Sony NEX-VG900, NEX-VG30, NEX FS100E nebo staršími typy bez přídavných adaptérů, ale samozřejmě také se systémovými kompaktními fotoaparáty Sony Alpha NEX s bajonetovým přípojným systémem E a s využitím s adaptérů i s digitálními Alpha SLT nebo SLR přístroji. 

 

Více informací najdete na webu Samyang-Europe.com.

 

Samyang T1.5/85

 

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: