Schneider-Kreuznach v roce 2013: nové profiobjektivy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Schneider-Kreuznach v roce 2013: nové profiobjektivy

18. června 2013, 08.47 | Schneider Group na červnové výroční tiskové konferenci oznámila, že Schneider Kreuznach ve svém jubilejním roce 2013 uvede na trh dva nové objektivy pro pořizování videozáznamů profesionálními full-frame DSLR fotoaparáty. Jeden z nich, Xenon 75 mm FF-Prime jsme si už krátce představili letos v dubnu spolu s objektivy s ohniskovou vzdáleností 35 a 50 mm. Druhým je Xenon Sapphire 4,5/95–0001.

Představitelé společnosti Schneider Group oznámili, že společnost Jos. Schneider Optische Werke GmbH z Bad Kreuznach a její dceřiné společnosti dosáhly v roce 2012 celkového obratu 78 milionů euro, což je zhruba o 5,4 % více ve srovnání s předchozím rokem. A potvrdili, že se Schneider Kreuznach v budoucnu ještě více zaměří na oblast „zábavního zobrazování“ v oblasti fotografie a filmu, ale také na růst zejména asijské poptávky po objektivech v oblasti průmyslu. Společnost Schneider-Kreuznach nabízí speciální objektivy a filtry pro kontrolní systémy (OLED, desky plošných spojů, 3D), lékařskou techniku a zabezpečovací systémy. Kvůli nerentabilnosti ale zcela odešla z oblasti obchodu s jednoduchými kompaktními fotoaparáty.

 

Xenon 75 mm FF-PRIME

 

Xenon 75 mm FF-Prime.

 

Schneider-Kreuznach se ještě více zaměří na vysoce kvalitní full-frame objektivy pro natáčení videa s digitálními zrcadlovkami s plnoformátovými obrazovými snímači. Mají uspokojit rostoucí poptávku ze strany ambiciózních a profesionálních kameramanů a fotografů. Společnost už má rozsáhlé zkušenosti v oblasti filmové tvorby se svou sérií MPTV pro kinematografii a televizi. Vyvinula full-frame objektivy pro digitální zrcadlovky Canon a Nikon s vysokým rozlišením, vhodné zejména pro použití ve filmové produkci.

 

Xenon Sapphire 4,5/95–0001

 

Xenon Sapphire 4,5/95–0001, novinka v řadě objektivů Xenon Sapphire, která obsahuje modely  0.07×, 0.23×, 0.29×, 0.35×, 0.5×, 0.7×, 1.75× a 1.75× s děličem svazku paprsků.

 

cirkulární polarizační filtr B+W Smart Pro

 

Cirkulární polarizační filtr B+W Smart Pro.

 

Schneider Group se specializuje na vývoj a výrobu vysoce výkonných objektivů, filmové projekční objektivy, fotografické filtry, oční optiku, průmyslovou optiku a jemnou mechaniku. Skupinu tvoří společnost Jos. Schneider Optische Werke GmbH, která byla založena v Bad Kreuznach v roce 1913, tedy přesně před sto lety, a její dceřiné společnosti Pentacon (Dresden), ISK Optics GmbH (Göttingen), Schneider optika (New York, Los Angeles), Schneider Bando (Soul), Schneider Asie Pacific (Hong Kong) a Schneider optické technologie (Shenzhen). Výrobní závody jsou v Bad Kreuznach, Drážďanech, Göttingenu, New Yorku a Los Angeles. Obchodní divize Imaging: Foto, Zábavní zobrazování/Entertainment Imaging, Industrial Solutions. Hlavní značkou společnosti je "Schneider-Kreuznach", dalšími pak kupříkladu ANGULON, filtry B+W, Cinelux, Pentacon, Symmar, Praktica nebo Variogon. Podrobné informace získáte na webu Schneider-Kreuznach

 

Dubnový článek na Fotografovani.cz o trojici objektivů Xenon FF-Prime 35, 50 a 75 mm.

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: