Sony Cyber-shot RX1R - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Sony Cyber-shot RX1R

28. června 2013, 09.46 | Nová verze kompaktního fotoaparátu Cyber-shot RX1 pro náročné a nadšené fotografy v označení doplněná o „R“ je fakticky Cyber-shot RX1 s objektivem Carl Zeiss Sonnar T* 35 mm 1:2,0 a full-frame obrazovým snímačem s rozlišením 24,3 Mpx, ovšem bez optického low-pass filtru pro vyšší rozlišení obrazu, posílení ostrosti a prokreslení jemných detailů. Přípona „R“ značí lepší rozlišení, tedy R jako Resolution.

Výrobce nový model doporučuje jako ideální pro fotografování krajiny a jiných scén, u nichž si fotograf přeje na snímku zachovat maximum jemných detailů. Fakticky jedinou změnou u nové verze je odstranění optického nízkoprůchodového filtru, OLPF – Optical Low-Pass Filter v přední části senzoru, který u RX1, ale samozřejmě i dalších digitálních přístrojů včetně Sony Alfa SLT, slouží k potlačení nežádoucího moaré a barevných artefaktů. Jeho vynecháním u modelu RX1R lze zachytit jemné detaily obrazu bez rozmazání nebo disperze. Absenci low-pass filtru výrobce kompenzoval optimalizací funkce pro zpracování dat tak, aby byla zachována ostrost obrazu a maximálně byly vytěženy kvality objektivu a obrazového snímače.

 

Sony Cyber-shot RX1R - pohled na senzor

 

Kvalita barevné reprodukce je u nové verze stejná jako u RX1. A kompatibilita s technologií barevných diod Triluminos zajišťuje zobrazení velmi bohatých, živých, přesto přirozených a realistických barev při prohlížení fotografií a přehrávání videoklipů na nové generaci televizorů BRAVIA, které mají displeje s diodami Triluminos. Uživatele, kteří rádi pořizují videonahrávky, jistě potěší, že mohou připojit volitelný externí stereofonní mikrofon, který zvyšuje kvalitu ozvučení Full HD filmů.

 

Sony Cyber-shot RX1R

 

Chcete-li, můžete si v novém okně otevřít článek se základním představením modelu RX1, článek Sony Cyber-shot RX1 poprvé v ruce a také recenzi Sony Cyber-shot RX1 v testu. 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: