Výstava Tattoo – Names - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Výstava Tattoo – Names

12. dubna 2013, 21.34 | Výstavu velkoformátových fotografií tetovaných osob včetně podnikatelů, manažerů a úředníků v Muzeu města Ústí nad Labem můžete navštívit do 28. dubna.

 

 

 

 

Výstava Tattoo – Names chce ukázat, že tetování není jen pro „bláznivé týpky“ žijící na okraji společnosti, znuděné dobře zajištěné paničky nebo extravagantní exhibicionisty. Fotograf František Ortmann zachytil osoby různých profesí, třeba ředitele velkého podniku, různé úředníky, ale také profesionálního thaiboxera. Vladimír Cettl z ústeckého muzea dokonce uvedl, že „tetování je fenomén doby. Dávno neplatí, že je pro nejnižší vrstvy. Putovní výstava Františka Ortmanna to dokazuje a neustále se rozšiřuje."

 

Výstava Tattoo – Names

 

František Ortmann, který profesionálně fotografuje přes 20 let, získal několik ocenění na výstavě Czech Press Photo, realizoval samostatnou retrospektivní výstavu portrétů ve Sbírce moderního umění Národní galerie a je autorem více než čtyř set titulních stran v různých světových časopisech. Autor ke svým snímkům řekl: „Nejdříve jsem u svých přátel obdivoval jejich mnohdy umělecká dílka, později mě začaly zajímat i důvody, které je vedly k tomu, nechat si ‚namalovat‘ na tělo ten či onen konkrétní obraz.“ Uvedl, že tetování vypráví soukromé příběhy lidí, pro které vytetovaný obrázek není jen momentálním bezmyšlenkovitým rozmarem, ale způsobem, jak zaznamenat, čím žijí, co milují, kam a jakou cestou směřují. Obrázků na jejich těle přibývá vždy, když mají pocit, že se událo něco, co je třeba zaznamenat do jejich obrázkové kroniky života.

 

Více najdete na webech Tattoo-Names.com, FrantisekOrtmann.eu a MuzeumUsti.cz. Muzeum města Ústí nad Labem má otevřeno od úterý do neděle od 9 do 17 hodin. Adresa: Masarykova 1000/3, 400 01 Ústí nad Labem.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: