CES 2005: Samsung Digimax V700 – 7 Mpix elegán - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:CES

CES 2005: Samsung Digimax V700 – 7 Mpix elegán

Samsung-Digimax-V700

24. ledna 2005, 00.00 | Společnost Samsung na veletrhu CES 2005 představila kromě jiných novinek i nový model řady Digimax V700, který v sobě kombinuje 7 milionové rozlišení s 3 násobným optickým zoomem a pokročilými funkcemi expozice. Kromě toho vsadila společnost Samsung i na nový elegantní design. Pojďme se podívat, v čem se liší od modelu Digimax V70.

Veletrh CES 2005 přinesl mnoho novinek v oblasti digitálních fotoaparátů a i společnost Samsung přišla se svými novými modely. Mezi ně patří i pokračovatel vcelku úspěšné Véčkové řady - Samsung Digimax V700. Tento model v sobě kombinuje kvalitní optiku společnosti Schneider-Kreuznach, čip se sedmimilionovým rozlišením, možnost širokého výběru expozičních režimů a další pokročilé funkce. Nový model je kromě několika drobností, designu a drobných úprav firmwaru takřka totožný se svým předchůdcem. Co se dá od nového modelu očekávat?


Konstrukce a design
Konstrukce a design prošly již na první pohled mnoha změnami. Starší V70kový model vychází z osvědčené konstrukce Véčkové řady, který působí hranatějším dojmem, naproti novému modelu V700, který dává přednost ladnějším tvarům s prvky elegance. Nový elegantní design však pozbyl výhod otočného mechanismu LCD, který umožňuje snadnější fotografování v extrémních podmínkách.Co o něm víme?
Společnost Samsung využila u Digimax V700 CCD čipu o velikosti 1/8", který obsahuje 7,4 milionu bodů z toho, však využívá 7,1 milionu bodů efektivně. Citlivost snímače je možné nechat na automatickém nastavení nebo zvolit jednu z možných 4 voleb - 50, 100, 200 a 400ISO. Pořízené snímky se ukládají na paměťovou kartu typu SecureDigital nebo MultiMediaCard a můžeme zvolit mezi obrazovými formáty JPEG s podporou protokolu Exif 2.2 nebo nekomprimovaný formát TIFF. Využít můžeme i formát RAW, do kterého se ukládají surová data bez některých úprav jako je vyvážení bílé, nastavení ostrosti, kontrastu apod.
Digitální fotoaparát dokáže zachytit i video v rozlišení 640 x 480 bodů v kvalitě 30 snímků za sekundu a využívá obrazového formátu MPEG4. Pouze u videa lze přímo v DF využít služeb funkcí Movie Clip Stabilizer a Movie Edit.
Samsung Digimax V700 využívá osvědčenou optiku společnosti Schneider-Kreuznach, která má s výrobou optických soustav více než 100leté zkušenosti. Objektiv, kterým je tento model osazen, má rozsah ohniskových vzdáleností 7,8 - 23,4 mm (38 - 114 mm po přepočtu na 35 mm kinofilm) a světelnost f/2,8 - 3,4. Kromě 3násobného optického zoomu je možno použít k přiblížení objektu i 10násobného digitálního zoomu. Při přepnutí optické soustavy do polohy makro je možné ostřit již od 4 cm.Po expoziční stránce je model V700 vybaven širokými možnostmi, protože kromě automatického nastavení disponuje i známými programy P/A/S a manuálním nastavením. Společnost Samsung nezapomněla ani na začínající fotoamatéry, takže je nový model vybaven i scénickými režimy a to hned několika: Noční režim, Portrét, Krajina, Dítě, Makro, Západ a Východ slunce, Fotografování v protisvětle, Ohňostroj, Pláž a Sníh a Textový režim.
Tento model řady Digimax využívá kombinovanou mechanicko elektronickou závěrku, která využívá nejkratšího času expozice 1/2000s. Vnitřní zábleskové zařízení disponuje 5 režimy. Kromě průhledového hledáčku je možno využít, jak ke komponování snímku, tak k prohlížení, 2.0" LCD displeje, který se nachází na zadní straně, kolem nějž jsou umístěna ovládací tlačítka.
Napájen je nový model speciálním Li-iontovým 3V akumulátorem (SLB-1137) společně s externím zdrojem a komunikační rozhraní USB umožňuje snadno přenášet fotografie do počítače nebo do tiskárny s podporou protokolu PictBridge.První dojmy
Samsung Digimax V700 v sobě kombinuje nový elegantní vzhled s širokými možnostmi ovládání, které jej předurčují k využití začínajícími i mírně pokročilými fotoamatéry. Rozlišení 7 milionů bodů umožňuje tisknout větší formáty nebo využití výřezů a dalších úprav pořízených snímků. Společnost Samsung tak přináší svůj nový high-endový fotoaparát, který je svojí elegancí a vybavením určený pro každodenní fotografování. V700kový model bude k dostání ve třech barvách a to v barvě červené, stříbrné a šedé.


:: Technické parametry Samsung Digimax V700


Další informace z veletrhu CES 2005 můžete najít na stránce http://report.grafika.cz

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » CES  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: