Olympus CAMEDIA C-7070 WIDE ZOOM – širokoúhlý kompakt se 7 Mpix - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:CES

Olympus CAMEDIA C-7070 WIDE ZOOM – širokoúhlý kompakt se 7 Mpix

Olympus-Camedia-7070WZ

6. ledna 2005, 00.00 | Mezi prvními novinkami, které vám přinášíme z veletrhu CES 2005, je nový digitální kompakt od společnosti Olympus, který v sobě kombinuje 4násobný zoom, začínající na 27 mm, se 7milionovým rozlišením a profesionálně vyhlížejícím designem.

Po veletrhu Photokina 2004 nebylo mnoho novinek v oblasti digitální fotografie a některé společnosti si nechávaly své trumfy, až na právě probíhající veletrh CES 2005, konající se jako každý rok v Las Vegas. Mezi takové společnosti patří i společnost Olympus, která dne 5.1.2005 uvolnila tiskovou informaci o novince CAMEDIA C-7070 WIDE ZOOM, kterou během chvíle publikovala většina světových serverů. My jsme se snažili před publikováním nejprve fotoaparát vidět a zjistit, co nejvíce informací o tomto novém kompaktním fotoaparátu, který patří mezi high-endy v nabídce společnosti Olympus. Bohužel zde není jediný vzorek k nahlédnutí, protože veletrh CES 2005 bude pro veřejnost otevřen až dnes a stánky některých společností, včetně společnosti Olympus, ještě nejsou úplně postavené.Stánek Olympusu na CESu 2005 ještě není hotov a už byly uvolněny informace o třech nových fotoaparátech.

Konstrukce a design
Tělo nového modelu C-7070 Wide Zoom je z hořčíkové slitiny a po konstrukční a designeové stránce má v sobě mnohé z předchozích modelů, hlavně z nedávno představeného modelu C-8080 Wide Zoom. Nový model přináší, například upravenou konstrukci LCD displeje, který usnadňuje fotografování autoportrétu. Oproti modelu C-8080 WZ se jedná však o lehčí a menší kompaktní fotoaparát, který se může pochlubit hmotností 433 g a rozměry 116 x 87 65,5 mm.Technická specifikace
Společnost Olympus tentokrát vsadila na senzor typu CCD o velikost 1/1,8" s maximálním rozlišením 7,1 milionů bodů, který nabízí rozsah citlivosti 50-400 ISO. Jeho výstup je zpracováván procesorem TruePic TURBO, který redukuje i velikost šumu a kalibruje CCD a příslušené obvody. Snímky je možno pořizovat v maximálním rozlišením 3.072 x 2.304 bodů a ukládat v obrazovém formátu JPEG, TIFF nebo ve formátu RAW a může se pochlubit podporou Exif 2.2 či PIM II. Jako paměťové médium lze použít paměťové karty typu xD-Picture nebo Compact Flash I a II s podporou MicroDrive. Pro přenos dat do počítače využívá C-7070 WZ rozhraní USB 1.1.
Objektiv je konstruován z 8 optických členů v 7 skupinách včetně dvou asférických čoček a jednoho ED členu. Rozsah ohniskových vzdáleností je posunut směrem do širokoúhlého spektra a umožňuje tak pohodlné fotografování ve stísněných prostorách, architektury apod. Její rozsah je po přepočtu na 35 mm film 27-110 mm se světelností f/2,8 -4,8. Fotoaparát je vybaven duálním AF systémem, který v režimu super makro umožňuje zaostřit již od 3 cm.
Fotoaparát nabízí, jak automatické ostření, bodové zaostřování nebo volitelné zaostřovací body, tak manuální ostření a přisvícení.Expoziční logika nabízí 4 různé systémy měření, takže dokáže vyhovět opravdu každému. Nabízí jak tradiční P/A/S/M expoziční režimy, tak širokou nabídku scénických režimů. Nechybí ani kompenzace expozice, přesné nastavení bílé, bracketing a ani živý histogram. Expoziční režimy využívají rychlosti závěrku v rozsahu od 16 -1/4000 s. Fotoaparát nabízí nejen širokou nabídku režimů redukce šumu a speciálních funkcí, ale i velké možnosti ovlivnění vlastností obrazu.
Ve sekvenčním režimu je fotoaparát schopen pořídit 2,3 sním./s v libovolném režimu a to nejvíce dva snímky a v režimu HQ až 10 snímků s rychlostí 1,4 sním./s .
Nový model CAMEDIA C-7070 WZ je vybaven interním bleskem s rozsahem 0,8 - 2,2 m při dlouhém ohnisku a 0,8-3,2 m při krátkém ohnisku, který umožňuje kompenzovat záblesk v rozsahu +-2 EV. Směrné číslo blesku je 6 a výrobce udává průměrnou dobu nabití 6s. Kromě vnitřního blesku je možné k fotoaparátu pomocí patice hot-shoe připojit i externí blesk.
Videosekvenční snímání umožňuje zaznamenat v rozlišení SVGA v kvalitě 30 sním./s s maximální délkou 20 s. Pokud budeme chtít využít plnou kapacitu karty, musíme se spokojit s kvalitou 15 sním./s v kvalitě SVGA (640 x 480 bodů) nebo nižším rozlišením.
Pro fotografování můžeme využít buď průhledového hledáčku nebo 1,8" LCD TFT displeje s antireflexní vrstvou a rozlišením 130.000 bodů. O napájení se stará Li-ontový akumulátor.Hodnocení
Camedia C-7070WZ v sobě kombinuje elegantní design, vysoké rozlišení a širokoúhlý objektiv, který umožňuje pořizovat snímky v místech s omezeným prostorem. Nový model, tak přináší zajímavý digitální fotoaparát všem, kteří dávají přednost široké nabídce funkcí společně s možností tisku na větší formáty. Velkým pomocníkem je i množství přímých tlačítek pro rychlé nastavení různých parametrů. Celkově se jeví nový model jako příjemný kompaktní přístroj určený k širokému použití. Cena zatím není známa, ale na trhu by se měl tento model objevit během prvních měsíců tohoto roku.


:: Technické parametry Olympus Camedia C-7070 WIDE ZOOMTématické zařazení:

 » Ostatní  » CES  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: