Osobnosti na Digifóru - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Osobnosti na Digifóru

26. května 2006, 00.00 | Chcete se přiučit od profesionálních fotografů, kteří představují špičky ve svém oboru? Pětice profesionálů se s vámi formou přednášky doplněné o prezentaci fotografií a následné diskuze podělí o své cenné zkušenosti na již osmém pokračování Digifora. Přijďte se inspirovat od Jana Šibíka, Kamila Rodingera, Jiřího Havla, Adolfa Ziky a Jana Saudka! Součástá Digifóra bude také autogramiáda Ondřeje Neffa, Milana Blšťáka a Vladislava T. Jirouška.

Chcete se přiučit od profesionálních fotografů, kteří představují špičky ve svém oboru? Pětice profesionálů se s vámi formou přednášky doplněné o prezentaci fotografií a následné diskuze podělí o své cenné zkušenosti na již osmém pokračování Digifora. Přijďte se inspirovat od Jana Šibíka, Kamila Rodingera, Jiřího Havla, Adolfa Ziky a Jana Saudka! Součástí Digifóra bude také autogramiáda Ondřeje Neffa, Milana Blšťáka a Vladislava T. Jirouška.

Jan Šibík - "Jan Šibík Stories"
Fotograf, který se soustřeďuje na palčivé otázky tohoto světa. I z ohnisek válečných konfliktů nebo lidských tragédií přináší fotografie, které sice zachycují zlo a obrazově popisují nejtěžší problémy tohoto světa, však vždy s velkou osobní účastí a citem. Je držitelem desítek ocenění z prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo. V tomto roce vydává novou soubornou fotografickou knihu s názvem Stories. Stejnojmenná výstava se bude konat od 7. června do 6. července na Staroměstské radnici v Praze.Kamil Rodinger - "Reklamní fotografie včera a dnes"
Fotograf širokého tématického záběru. Na základě zadání či objednávky klienta je schopen nasnímat úchvatné záběry přírody a domorodců na ostrově Nová Guinea, nebo se stejným zaujetím a nasazením přistoupit k inscenované reklamní fotografii, portrétům vedení firem pro luxusní výroční zprávy nebo celebrit pro titulní stránky časopisů. Jeho přednáška na DIGIFÓRU bude věnována změnám v přístupu k fotografování ve vztahu k dnešním možnostem digitální fotografie a následnému zpracování pro reklamní účely. 

Jiří Havel - "Hory zblízka i z dálky"
Jiří Havel patří již dlouhá léta mezi nejlepší české fotografy krajiny. Ponejvíce je znám svými velkými záběry „rodných“ Krkonoš. Postupně fotografoval i v dalších horách České republiky. Po uvolnění režimu navštívil mnoho zemí na celém světě, aby dovednost získanou v Čechách aplikoval na největší horstva, národní parky, lesy celého světa. Do zájmu jeho objektivu se dostaly velké pohledy do otevřené krajiny, často s detailem v popředí, nálady krajiny, květiny, přírodní struktury a vzory. Pan Jiří Havel je autorem dvou desítek obrazových publikací a mnoha desítek prestižních kalendářů.Adolf Zika - "Cesta k velké fotografii a sestavení portfolia"
Reklamní a umělecký fotograf, který na sebe prvně upozornil v roce 1995 vítězstvím na soutěži Czech Press Photo. V roce 2000 byl na světové výstavě PHOTOKINA vystavován na stánku renomované společnosti Leica a o čtyři roky později na stánku společnosti Olympus v rámci E-systém gallery. Své fotografie stačil už vystavovat a prodat na Paris Photo v pařížském Louveru, ale i v mnoha jiných galeriích po celém světě. Tvoří převážně ve Francii a na ostrovech po celém světě. Trvale žije v Praze.Jan Saudek - "To nejlepší z posledních let"
Fotograf český, Mistr Jan, autor tisíců inscenovaných fotografií, které zachycují vztahy lidí mezi sebou, krásu i těžkosti lidských životů. Jeho jedinečné vidění jej proslavilo nejen v České republice ale i četných zemí světa. Od loňského roku do 30. června 2006 se koná souborná výstava Janových fotografií v Domě u bílého jednorožce, na podzim minulého roku byla vydána jeho výpravná monografie s výstižným názvem SAUDEK.Moderátorem programu s fotografy, vlídným průvodcem a organizátorem je fotograf, provozovatel galerie on-line galerie WORLD WEBPHOTO GALLERY a fotobankéř Jiří Heller, www.heller.cz.

::On-line registrace pro vstup na přednášky

Autogramiády
Na stánku IDIFu bude ve 14 hodin probíhat autogramiáda Ondřeje Neffa. Nová kniha Ondřeje Neffa, Corel Paint Shop Pro polopatě, vás naučí, jak správně a jednoduše ovládnout populární editační program Corel Paint Shop Pro, který ve své desáté verzi přichází plně lokalizovaný.
Kniha je rozdělena do osmdesáti kapitol - co kapitola, to jeden učební krok. Probírány jsou základní nástroje editoru, jednoduché i pokročilé metody celoplošné editace a nakonec i náročné práce s výběry, vrstvami a maskami. Kniha je určena naprostým začátečníkům a nepředpokládá nic než minimální základní znalosti práce s počítačem. Každá operace je krok za krokem vysvětlena a dokumentována na názorných příkladech. Nechybí spousta návodných obrázků u každé kapitoly.
Kniha navazuje na uživatelskou příručku a na nápovědný aparát, který je součástí CPSP. Jde však za hranice těchto pomůcek a snaží se o víc než o pouhý popis operací - jde tu především o to, aby čtenář pochopil principy a smysl editační práce.

Na stánku Zoner Press bude probíhat autogramiáda Milana Blšťáka, autora knihy Příběhy (ne)obyčejné makrofotografie a Vladislava T. Jirouška, autora Jak jsem fotografoval ZVÍŘATA.

Kniha Milana Blšťáka přináší na 144 stranách téměř 120 kvalitních makrofotografií, které představují výběr z autorovy několikaleté profesionální tvorby. Milan Blšťák fotografuje přírodní motivy, v jeho fotografiích převažují květiny a části rostlin, ale, jak poznáte z vlastní knihy, v centru jeho pozornosti je voda. Kapky vody, krystalky ledu, ledová krusta - prostě voda v nejrůznějším skupenství, voda zaujímající nejrůznější tvary a podobu. Na řadě fotografií můžete objevit, že nepatrná kapka vody zachycená na vlasově tenkém vláknu pavučiny, v sobě může zrcadlit celé okolí a představuje tak osamocenou planetu plnou barev.

Milan Blšťák ve své knize nepředkládá podrobné návody jak fotografovat, ale ukazuje, co se dá fotografovat a jak může výsledek vypadat. Jeho kniha je tak vlastně jakousi inspirací, výzvou a sbírkou námětů pro každého fotografa, který se chce makrofotografii, třeba jen příležitostně, věnovat. Fotografie autor doprovází krátkými texty, které přibližují jeho vztah k fotografii a přírodě vůbec, a jsou i krátkým příběhem vzniku jednotlivých fotografií. I v případě, že nefotografujete, je kniha barevným osvěžením a nahlédnutím do světa, který je normálně člověku nedostupný. Je to svět plný pomíjivé krásy, kterou autor objevuje, svět, do kterého vás touto knihou zve na procházku.

Fotografujete zvířata? Ano? Potom pro vás možná bude tato kniha zajímavá. Autorem knihy je odborník na zvířata i fotografování, Vladislav T. Jiroušek, dlouholetý ředitel zoo v Jihlavě a majitel jednoho z největších archivů fotografií zvířat nejen u nás. Fotografie zveřejněné v této knize autor doprovází texty, které vyjadřují jeho neobyčejný vztah ke zvířatům i mnohaleté zkušenosti s fotografováním, ať již ve volné přírodě, v zoologických zahradách nebo v podmínkách studia. Cenné je na knize mimo jiné i to, že autor nic nezakrývá - fotografie jsou uvedeny tak, jak skutečně na diapozitivech jsou, bez jakéhokoliv kouzlení, úprav nebo vylepšování v grafických editorech. Můžete se tak seznámit s tím, jak autor scénu viděl, jak ji vyfotografoval a přečíst jeho hodnocení nebo poznámky ke snímku.

Fotografujete zvířata? Ne? Potom pro vás možná bude kniha zajímavá. Vedle řady skvělých snímků zvířat vám autor nabízí i zajímavé čtení jak o zvířatech, tak i o tom, jak je fotografoval. Možná, že vás přesvědčí, že byste se měli zajít podívat ať už do zoologické zahrady nebo jen na procházku do lesa. A pokud s sebou vezmete i fotoaparát, věřím, že zažijete také jeden z těch malých příběhů, o které se s vámi autor knihy podělil.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: