Adobe Photoshop Elements 4 a Premiere Elements 2 přicházejí na trh - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Adobe Photoshop Elements 4 a Premiere Elements 2 přicházejí na trh

3. října 2005, 00.00 | Společnost Adobe Systems představila Adobe Photoshop Elements 4.0, novou verzi svého softwaru pro úpravy fotografií, který vychází ze svého většího sourozence, Photoshopu. Photoshop Elements 4.0 společně s nově uvedeným Adobe Premiere Elements 2.0, které jsou dostupné jako samostatné produkty nebo v jednom prodejním balíku, představují cenově dostupný software.

Společnost Adobe Systems představila Adobe Photoshop Elements 4.0, novou verzi svého softwaru pro úpravy fotografií, který vychází ze svého většího sourozence, Photoshopu. Photoshop Elements 4.0 společně s nově uvedeným Adobe Premiere Elements 2.0, které jsou dostupné jako samostatné produkty nebo v jednom prodejním balíku, představují cenově dostupný software.

Adobe Photoshop Elements 4.0
Funkce pro automatické odstranění červených očí, kouzelný vybírací štětec, nastavení pleťových tónů a kouzelný oddělovač objektů se připojují k seznamu oblíbených nástrojů pro úpravy, které opravují běžné problémy fotografií. Vylepšené odstraňování červených očí nyní opraví červené oči automaticky, v průběhu stahování fotografií z fotoaparátu. Nový kouzelný vybírací štětec rychle vybere určité části fotografie pro snadné nastavení barev, osvětlení a kontrastu. Nová funkce pro nastavení pleťových tónů umožní za pár okamžiků dostat realističtější pleťové barvy. Nový kouzelný oddělovač snadno vyjme z fotografií objekty, s vyspělým zpracováním okrajových oblastí, pro vytváření knihoven výstřižků a fotomontáží, jako je například umístění přítele na vrchol hory, přidání prarodičů do rodinné fotografie apod.

Jednoduché vyhledávání a možnosti označování visačkami usnadňují nalezení a prohlížení fotografií v programu Photoshop Elements 4.0. Zobrazení podle data automaticky uspořádá fotografie podle jejich dat. Vylepšené zobrazení složek umožní spotřebitelům přemísťovat, vytvářet nebo odstraňovat soubory a složky. Nové označování obličejů pomůže automaticky najít tváře v jejich fotografiích, takže je mohou ihned snadno označit visačkami a později rychle najít.
Nové volby sdílení zahrnují multimediální prezentace snímků, a to i s mnoha možnostmi zvětšování nebo zmenšování pohledu, se snadnějším vytvářením zvukové stopy s komentářem, s výběrem z více než 80 volitelných přechodů mezi snímky, klip-arty a dalšími prvky.

Adobe Premiere Elements 2.0
Také Premiere má svou levnější ořezanou verzi, která je nyní dostupná ve své druhé verzi. Při převedení záznamu do počítače program automaticky najde všechny záznamy na pásce, klipy se rozdělí do scén a ukáže je ve správném pořadí, připravené pro střih. Kromě přenosu videa přes FireWire má Premiere Elements 2.0 možnost přenosu videa v plné kvalitě DV přes USB 2.0 pro novější přístroje, které podporují přenos DV přes USB. Nový modul pro stahování médií dovoluje snadno přenést video z nejširšího výběru různých zařízení, od nechráněných disků DVD a stolních videorekordérů po video MPEG-4 z mobilních telefonů a digitálních fotoaparátů.

Ovládání Adobe Premiere Elements 2.0 je pohodlnější a pružnější s novým pracovním prostředím. Ušetří čas tím, že se přepíná mezi funkcemi pro střih, jako je přidávání speciálních efektů a titulků, vytváření nabídek pro DVD, vypalování DVD a export do formátů pro webový streaming a e-mail. Software umí nyní také přemístit projekt z jednoho počítače na jiný pomocí nové funkce pro archivování projektů. Amatérští filmaři mohou pozvednout svůj střih na vyšší úroveň s novým kontextově závislým panelem vlastností, který poskytuje rozšířené možnosti ovládání pro každý efekt, přednastavení, obrazovku titulků a nabídku DVD a pomáhá vytvářet nová přednastavení jedním klepnutím myší. Uživatelé mohou nyní v nabídkách DVD vytvářet animovaná tlačítka pro scény, a tím umožnit přátelům a rodinným příslušníkům vidět malé miniatury filmu, které jsou náhledem scény. Program se stejně jako o video postará i o zvuk, včetně profesionálního standardu Dolby stereo a úplné nabídky funkcí pro střih a vylepšování zvuku.

Shrnutí
Řada Elements představuje finančně dostupné alternativy k drahým profesionálním programům. Díky tomu si můžeme pořídit "menší" Photoshop pro úpravu svých fotografií, stejně jako odlehčenou verzi programu Premiere, určeným pro úpravu videa. Více informací o změnách přineseme v recenzích.
Adobe Photoshop Elements 4.0 pro Windows XP (Home, Professional plus Service Pack 2 nebo Windows XP Media Center Edition 2005) bude k dispozici za odhadovanou koncovou cenu 2 750 Kč. Adobe Premiere Elements pro Windows XP (Home, Professional a Media Center plus Service Pack 2) bude k dispozici za odhadovanou koncovou cenu 2 750 Kč. Adobe Photoshop Elements 4.0 plus Adobe Premiere Elements 2.0 pro Windows budou také dostupné jako jeden balík za odhadovanou koncovou cenu 4 170 Kč. Vše bude dostupné tento měsíc.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: