Canon PIXMA MX895 a MX715 – multifunkce hlavně pro domácí kanceláře - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Canon PIXMA MX895 a MX715 – multifunkce hlavně pro domácí kanceláře

canon_pixma_mx895a715_100px

2. dubna 2012, 00.00 | Nejnovější výkonná multifunkční zařízení s inkoustovou tiskárnou, skenerem, kopírkou a vysokorychlostním faxem nabízejí uživatelům vylepšené funkce a snadnější tisk z tabletů a chytrých telefonů. Zaujmou vysokou rychlostí barevného tisku, 35stránkovým automatickým oboustranným podavačem dokumentů i stylovým designem. Jejich použití je víceúčelové, vhodné jsou především pro domácí kanceláře.

Výkonné kancelářské multifunkce Canon PIXMA MX895 a MX715 výrobce navrhl tak, aby vyhověly potřebám domácích kanceláří. Poskytují vysokou rychlost tisku dokumentů i fotografií. Podle standardů ISO tisknou černobílé dokumenty rychlostí 12,5 za minutu a barevné dokumenty rychlostí 9,3 za minutu. Realizace kopie formátu A4 trvá jen 14 sekund.Použitá inkjetová technologie tiskové hlavy FINE zaručuje tisk v kvalitě fotolaboratoře. Vytištěné snímky mají plynulé, hladké tonální přechody a kvalitně podané jemné detaily obrazu. Rozlišení tisku je až 9600 × 2400 dpi. Tiskárny mají pětibarevný systém ChromaLife100+ s pěti samostatnými inkousty, objem kapiček inkoustu je 1 pl.

Pro rychlé a snadné skenování, kopírování a faxování vícestránkových dokumentů mají oba modely plochý skener a 35stránkový oboustranný automatický podavač dokumentů. Umožňují také všestrannou manipulaci s médii s dvoucestným podavačem papíru a samootvíracím zásobníkem papíru.Optické rozlišení skeneru je až 2400 × 4800 dpi, rychlost skenování formátu A4 – neprůsvitné předlohy je přibližně 18 sekund, barevná hloubka skenování je 48bitová (vstup; výstup je 24bitový; RGB, každá barva 16/8 bitů; polotóny/odstíny šedé: 16bitový vstup a 8bitový výstup). Efektivní šířka skenování ze skenovací desky je A4/Letter. V dodávce je software OCR – MP Navigator EX.

Nové multifunkce jsou navrženy tak, aby usnadnily tisk z chytrých telefonů a tabletů. Vestavěná Wi-Fi technologie umožňuje skenování a kopírování prakticky z jakéhokoli místa v kanceláři. Bezplatná aplikace Canon Easy Photo-Print umožňuje bezdrátově tisknout z přístrojů se systémem iOS nebo Android a je možné do nich i přímo skenovat. Vše je rychlé a snadné.

Pomocí PIXMA Cloud Link mají uživatelé přímý přístup do cloudového prostředí. Mohou tudíž třeba tisknout oblíbené fotografie ze svých internetových alb, včetně Canon iMAGE Gateway a Picasa. Nové modely obsahují také širokou nabídku šablon připravených k tisku, včetně kalendářů, obálek, poznámek a další užitečných podkladů, které jsou snadno a rychle dostupné – stačí stisknout tlačítko.Obě zařízení disponují řadou funkcí, které usnadňují jejich ovládání. Díky funkci rychlého spuštění, Quick Start, jsou zařízení připravena k provozu během několika sekund. Oba modely mají velký TFT displej pro snazší náhled a výběr dokumentů přímo z paměťových karet. U MX895 má délku úhlopříčky 7,5 cm a u MX715 pak 6,2 cm. Panel Dual Function mění vzhled v závislosti na prováděné funkci a jednoduše zobrazuje pouze tlačítka, která lze v daný okamžik použít. Používání je tak snazší a efektivnější.

Možný je výběr a tisk fotografií bez připojení k počítači, tisk fotografií a souborů ve formátu PDF z připojené USB Flash paměti, a tiskárny mají také integrovanou multičtečku paměťových karet. Kompatibilní jsou tyto formáty: CompactFlash, Microdrive, Memory Stick, Memory Stick Pro, Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo, Secure Digital a SDHC, MultiMedia Card (verze 4.1) a MultiMedia Card Plus (verze 4.1). A s pomocí adaptérů dále xD-Picture Card (H i M), Memory Stick Micro, RS-MMC, MMCmobile, miniSD, microSD, miniSDHC i microSDHC a také MMC Mobile.Součástí dodávky je také softwarová výbava. Program Easy-WebPrint EX umožňuje chytrý a snadný tisk webových stránek bez zbytečného plýtvání inkoustem a papírem. Intuitivní software dokáže spojit více webových stránek a vytisknout je na jednu stránku pomocí funkce Auto Clip nebo jedním kliknutím přizpůsobit obsah na jednu stránku. Tisknout z internetu tak lze i chytře.

Software Easy-PhotoPrint EX umožňuje snadné nastavení a provedení tisku a nabízí řadu tvůrčích funkcí pro tisk fotografií, kalendářů a fotoalb. Software také nabízí řadu možností dodatečných úprav, včetně korekce červených očí (Red Eye Correction) a digitálního vyhlazení tváře (Digital Face Smoothing).

Tisknout lze i fotografie z Full HD videozáznamů natočených na digitální zrcadlovky nebo kompaktní fotoaparáty Canon. K dispozici jsou i různé kreativní nástroje, třeba Sloučení snímků, Merge Frames, kombinuje různé snímky a vytváří v tištěných fotografiích dojem pohybu.

PIXMA MX715 a PIXMA MX895 také přicházejí s novými ekologickými funkcemi. Nová ECO nastavení umožňují uživateli díky automatickému oboustrannému tisku efektivně šetřit papírem. Minimální plýtvání inkoustu zajišťuje pět samostatných zásobníků inkoustu, které lze v případě potřeby vyměnit, čímž se snižují náklady na tisk.

Multifunkční zařízení s Wi-Fi, faxem a Ethernetem a s černým stylovým designem Canon PIXMA MX895 a MX715 jsou v prodeji od dubna. Model MX895 lze pořídit za cenu kolem čtyř a půl tisíce korun a MX715 kolem čtyř tisíc.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: