Čtečka Hama USB 3.0 SuperSpeed pro karty SD a microSD - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Čtečka Hama USB 3.0 SuperSpeed pro karty SD a microSD

hama_carda_usb3_100px

8. prosince 2011, 14.00 | Hama představila řadu zajímavých novinek, které se v blízké době objeví také na českém trhu. Vybrané produkty si představíme postupně. Jako první jsme zařadili sice drobné, ale velmi potřebné příslušenství pro digitální fotografy – čtečku paměťových karet. Tato nabízí mimořádně rychlé připojení USB 3.0 a možnost použít karty formátu SD, SDHC, SDXC, microSD, microSDHC a microSDXC.

Nová stylová kompaktní čtečka paměťových karet je vybavena dvěma sloty, jedním pro karty běžné velikosti a druhým pro miniaturní "mikrokarty", které už nejsou určeny jen pro mobilní telefony, ale používají je i některé kompaktní fotoaparáty. Je nabízena ve dvou barevných variantách, černé a bílé, a řešena „klasicky“, tedy s ochranným krytem konektoru USB. Ačkoli má subtilní design, je poměrně pevná a odolná. Díky podpoře USB 3.0 SuperSpeed á 5 Gb/s nabízí rychlost přenosu dat až 38 MB/s. Samozřejmě je zpětně kompatibilní s USB 2.0 (480 Mbit/s) i USB 1.1 (12 Mbit/s).

Uvítají ji hlavně uživatelé, kteří potřebují rychlejší a přímý přenos dat mezi paměťovou kartou a elektronickým zařízením, které je kompatibilní se standardem UHS-I, ať už se jedná o přesun obrazových souborů, nebo videoklipů, případně i videopřenosy v reálném čase. Nabízí indikaci pomocí miniaturních LED, které poskytují informace o momentálním stavu připojení. Čtečka umožňuje i rychlý přenos dat přímo z jedné na druhou paměťovou kartu.Systémové požadavky: operační systém Windows XP/Vista/7. Ovšem v případě paměťových karet formátu SDXC čtečka pracuje „hned po vybalení“ pouze s Windows 7 a Windows Vista (SP1). Aby umožnila čtení karet nejnovějšího formátu také při použití operačního systému Windows XP SP2, je třeba nejprve realizovat náležité aktualizace exFAT od společnosti Microsoft. K aktualizaci se dostanete na tomto odkazu: Microsoft.com. Hama také dodává „turbo ovladače“, které jsou ke stažení na webu Hama.de.Čtečka paměťových karet SD/microSD USB 3.0 SuperSpeed – základní údaje v kostce:

 • Rychlost přenosu dat: až 5 Gbit/s
 • USB standard: USB 3.0 SuperSpeed
 • Kompatibilní s typy paměťových karet: SD/SDHC/SDXC, microSD, microSDHC a microSDXC, miniSD/miniSDHC s adaptérem, MMC/MMC Plus, MMC Micro s adaptérem, RS-MMC/RS-MMC 4.1 (MMC Mobile) s adaptérem (adaptéry nejsou součástí dodávky)
 • Rozměry (š × v × d): 26,7 × 12,2 × 85,6 mm
 • Hmotnost: 17 g
 • Předpokládaná dostupnost: Německo asi březen 2012, Česká republika nejspíš duben 2012
 • Tématické zařazení:

   » Ostatní  » FotoTechnika  

   » Novinky  

   » Novinky  » Novinky - příslušenství  

  Diskuse k článku

   

  Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

   

  Proč?

  Autor: Jana Muž

  Založeno: 08.12.2011, 17:49
  Odpovědí: 0

  Měla jsme Fotografovani.cz ráda, ale v posledních měsících jsem totálně přišla o chuť sem chodit. Panebože, proč je to tady tak v bídném stavu? To vám došly peníze nebo jste v bankrotu, že vám je jedno, co si o vás čtenáři myslí? Ach jo :(

  Odpovědět na příspěvek

   

   

  Odpověď na příspěvek:

  Měla jsme Fotografovani.cz ráda, ale v posledních měsících jsem totálně přišla o chuť sem chodit. Panebože, proč je to tady tak v bídném stavu? To vám došly peníze nebo jste v bankrotu, že vám je jedno, co si o vás čtenáři myslí? Ach jo :(


  Jméno:

  Pohlaví:

  ,

  E-mail:

  Předmět:

  Příspěvek:

   

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: