FOMEI Panther Mini 600 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

FOMEI Panther Mini 600

fomei_panther_mini600_100px

18. dubna 2011, 02.00 | Na rozdíl od „univerzálního bateriového generátoru“ Panther 1500, který je přísně řečeno měničem napětí, nicméně přesto kompaktním zdrojem energie, je Panther 600 Mini skutečný bateriový generátor, byť velmi kompaktní. V boxu generátoru je kompletní elektronika včetně kondenzátorů. A je dodáván v setu se zábleskovou hlavou, ve které už je jen výbojka a pilotní žárovka.Kompletní set kompaktního bateriového generátoru Panther Mini 600 obsahuje samotný bateriový generátor, zábleskovou hlavu s přípojným bajonetem Bowens, základní, ne příliš široký reflektor se širokou odraznou plochou (úhel osvětlení je 65 ˚), kryt hlavy a základní šifon pro změkčení světla, přepravní brašnu na generátor s délkově nastavitelným ramenním popruhem, přepravní kufr na celou soupravu s měkkou pěnovou výplní, nabíječku akumulátoru, adaptér do zapalovače u automobilu a sadu radiového odpalovače – vysílač i přijímač. Výhodou kompaktního generátoru je možnost použití v ateliéru, ale i snadná přenosnost kamkoli, kde je potřeba, a je-li to vhodné, tak i v pohodlné brašně s popruhem přes rameno.Základní údaje:

 • Výkon záblesku: 600 Ws
 • Řízení výkonu: 9 stupňů
 • Kapacita záblesků: 170 – 200 (600 Ws)
 • Směrné číslo [m/ISO 100]: 68
 • Barevná teplota světla: 5500 K
 • Doba nabití blesku: 1,5 – 2 s
 • Výkon pilotní žárovky: 20 W
 • Napětí: 12 V
 • Čas nabití NiMH akumulátoru: 3 – 5 hod.
 • Nabíječka: střídavé napětí 100 – 240 V, kmitočet 50/60 Hz
 • Indikace plného nabití akumulátoru: zelená LED
 • Rozměry: 5 × 25 × 5 cm
 • Hmotnost: 2 kg
 • Několik detailních pohledů a podrobností  NiMH akumulátor je po vsunutí do lůžka skříně generátoru uzavřen odsuvnou krytkou. Akumulátor můžeme dobíjet pomocí standardní nabíječky uvnitř generátoru i mimo něj, a tak máme-li dva akumulátory, můžeme jeden dobíjet a díky druhému ve stejnou dobu používat generátor. Konektor pro nabíjení akumulátoru je na fotografiích uprostřed s krytkou a stejný konektor je i na akumulátoru. Akumulátor je možno dobíjet i s využitím autozapalovače cigaret – adaptér s kabelem je přibalen.  Vlevo nahoře má skříň generátoru zásuvku pro kabel zábleskového světla. Napravo od ní je indikátor nabíjení (zelený svit), červené testovací tlačítko a světlocitlivé infračervené čidlo, které je automaticky odpojeno, pokud do zdířky pro synchronizační kabel vsuneme konektor radiového přijímače (na snímku), nebo synchronizační kabel. Vpravo dole je zapínání/vypínání generátoru, displej, zobrazující výkonové stupně (1 – 9), a napravo od něj jsou tři tlačítka: nahoře pro zapnutí a vypnutí zvukového signálu nabití blesku a dvojice tlačítek pro zvyšování a snižování výkonu.  Hlava blesku má kromě výbojky a pilotní žárovky tvarovanou reflexní plochu, integrovaný napájecí kabel se zástrčkou, zapínání/vypínání pilotní žárovky a kloubové uchycení k rukojeti s regulací naklopení. Rukojeť je dutá, aby ji bylo možno použít pro uchycení světla ke studiovému stojanu nebo stativu, nechybí fixační šroub stativu. U kloubu je umístěn segment s fixačním šroubem pro uchycení studiového deštníku. Na rukojeti je knoflík, kterým je možno rukojeť uvolnit a sejmout. Pod ní je ukryta patice, kterou je možno použít pro připevnění světla do sáněk obdobně jako kompaktní externí elektronický blesk ...  ... anebo do sáněk na speciální opěrce nebo na některém z nabízených stabilizačních opěrných systémů, jako je zde pro příklad Foton Neon, anebo z bohaté nabídky Dörr.  V prodejním balení je šifon z průsvitné tkaniny s upínací tkanicí, díky které je snadno použitelný a na reflektoru dobře drží. Pro změkčení, tvarování a směrování zábleskového světla je možno použít de facto jakékoli příslušenství z nabídky FOMEI, například deštníky, softboxy, komínky nebo voštiny, které lze snadno připevnit pomocí standardního bajonetu se zámkem.

  Set FOMEI Panther Mini 600 v praktickém kufru pořídíte za 11 952 Kč s DPH (9 960 Kč bez DPH). Záruka na bateriový generátor je 2 roky a na samotnou baterii půl roku. Náhradní baterie má stanovenu cenu 1 620 Kč s DPH, náhradní výbojka blesku stojí 1 128 Kč s DPH a 20W pilotní žárovka 84 Kč s DPH.

  Tématické zařazení:

   » Ostatní  » FotoTechnika  

   » Novinky  

   » Novinky  » Novinky - příslušenství  

   » Recenze  » Recenze - příslušenství  

   » Recenze  

  Diskuse k článku

   

  Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

   

  Odpálení při upevnění do sáněk

  Autor: Martin Muž

  Založeno: 18.04.2011, 13:17
  Odpovědí: 0

  Pokud světlo upevním do sáněk blesku, dochází při fotografování k odpálení blesku? Jinak nevím, kam bych dal kostičku pro synchro kabel nebo radiový odpalovač, když už mám sáňky obsazené.

  Odpovědět na příspěvek

   

   

  Vložit nový příspěvek

  Jméno:

  Pohlaví:

  ,

  E-mail:

  Předmět:

  Příspěvek:

   

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: