Multifunkční AV zařízení Panasonic D-snap čtvrté generace - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Multifunkční AV zařízení Panasonic D-snap čtvrté generace

30. prosince 2004, 00.00 | Čtvrtá generace multifunkčních AV mašinek Panasonic D-snap hravě a elegantně natočí video, udělá fotky, přehraje hudbu a ochotně poslouží i jako hlasový záznamník nebo mobilní prohlížeč videosouborů.

V polovině prosince byla oznámena výroba již čtvrté generace multifunkčních AV zařízení D-snap společnosti Panasonic. Konkrétně se jedná o modely SV-AS3 a SV-AS30. Jedná se o zařízení schopná natáčet video, fotografovat, přehrávat hudbu, nahrávat zvuk a prohlížet video soubory.

Technická specifikace
Jelikož se u těchto modelů klade důraz na mobilitu, může se model SV-AS30 pochlubit rozměry 53,2 x 103,2 x 9,9mm a je navíc vybaven otočným objektivem pro možnost záběrů z neobvyklých úhlů.
Oba modely jsou osazeny CCD snímačem s rozlišením 3,2MPix, u kterého lze nastavit citlivost 100, 200 a 400 ISO. Pro přiblížení je zde pouze digitální 4x zoom. Pro osvícení scény jsou přístroje vybaveny interním bleskem se čtyřmi různými režimy. Pro tisk bez přítomnosti počítače je zde standard PictBridge.
Video sekvence se zvukem se zaznamenávají v rozlišení 320x240 bodů s frekvencí 30 snímků za sekundu do formátu MPEG4, přičemž délka záznamu je omezena pouze velikostí použité SD karty. V nejlepším režimu Extra Fine lze na 1GB paměťovou kartu nahrát 110 minut.

Tyto přístroje umí také přehrát televizní pořady nahrané na DIGA rekordérech Panasonic (DMR-E500, DMR-E100). Převedení záznamu do formátu MPEG4 a jeho přenos z pevného disku na SD kartu probíhá velmi rychle (1 hodina záznamu za 15 vteřin). Záznamy pořízené s přístroji D-snap lze samozřejmě zkopírovat na DIGA rekordéry (DMR-E500, DMR-E100) a archivovat na pevném disku nebo DVD.
Na paměťovou kartu lze ukládat také hudební soubory ve formátech MP3, AAC a WMA. Model SV-AS30 vydrží nepřetržitě přehrávat hudbu až 18 hodin, SV-AS3 umožňuje nonstop reprodukci až 36 hodin.
Panasonic D-snap SV-AS30 bude dostupný ve stříbrné, černé a hnědé barvě, u modelu SV-AS3 si budete moci vybírat ze čtyř barevných provedení - stříbrné, světle modré, modré a oranžové. Výrobky budou uvedeny v dubnu 2005. Ceny pro český trh dosud nebyly stanoveny.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: