Nová symbolika pro vysokorychlostní SD paměťové karty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Nová symbolika pro vysokorychlostní SD paměťové karty

28. června 2010, 00.00 | Mezinárodní asociace sdružující výrobce paměťových karet typu Secure Digital (SD) představila nové způsoby značení vysokorychlostních karet (Ultra High Speed), umožňující zapisovat rychlostí až 104 MB za sekundu. Více viz náš článek.

Co naplat, pokrok v oblasti digitálních technologií je zkrátka nezastavitelný. Ani oblast paměťových karet není ušetřena dynamickému pokroku. Postupem času se u paměťových karet rapidně zvyšuje jak objem jejich kapacity, tak i rychlost zápisu obrazových dat. V návaznosti na tyto aspekty se unifikují nové kategorie karet, což se mimo jiné projevuje i v zavádění nových způsobů značení.

Například mezinárodní asociace sdružující výrobce paměťových karet typu SD reaguje na nástup nové generace vysokorychlostních karet UHS tak, že zavádí nové symboly značení, které pomohou tyto karty odlišit od těch pomalejších.

Symbol, kterým budou nyní nově označeny vysokorychlostní SDXC a SDHC, které dovolují data zapisovat rychlostí až 104 MB/s

Pro paměťové karty typu SDXC a SDHC, které dokáží zapisovat data rychlostí až 104 MB/s je nyní nově vyhrazen symbol „I“. Další nový symbol, kterým je číslice „1“ ohraničená „účkem“, je určen pro vysokorychlostní karty, které jsou určeny k zápisu HD videa. Jedná se typy karet SDXC UHS-I a SDHC UHS-I, které dokáží ukládat HD video v reálném čase.

Symbol, kterým budou nyní nově označeny paměťové karty, které dovolují ukládat HD video v realném čase

Připomeňme si, že dosud byly SD paměťové karty klasifikovány podle rychlosti zápisu dat do těchto skupin: Třída 2 (2 MB/s), Třída 4 (4 MB/s), Třída 6 (6 MB/s) a Třída 10 (10 MB/s). Pokud se tedy poohlížíte po velmi rychlých paměťových kartách, tak vám výše uvedené symboly, které byly nyní nově zavedeny, pomohou se v nabídce vysokorychlostních SD paměťových karet lépe zorientovat.

Zdroje: Dpreview.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: