Olympus SP-810UZ - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Olympus SP-810UZ

olympus_sp810uz_100px

29. července 2011, 00.00 | Nástupce modelu SP-800UZ je menší, má obrazový snímač s rozlišením 14 megapixelů a 36× optický zoom s rozsahem od 24 do 864 mm po přepočtu na formát kinofilmu. V prodeji bude od září ve stříbřitém a černém provedení. Výrobce také představil nový elektronický hledáček VF-3 pro fotoaparáty série Pen. Je menší než VF-2 a má mírně nižší rozlišení (zvětšení 0,97× a 920 kpx vs. 1,15× a 1,44 Mpx), poskytuje 100% pole záběru a je výklopný až o 90 stupňů.

Olympus SP-810UZ je vybaven obrazovým snímačem CCD s délkou úhlopříčky 1/2,3 palce a s rozlišením 14 milionů efektivních pixelů. Základní poměr stran obrazu 4:3 je možno změnit na 16:9. Jako obrazový procesor slouží TruePic III+. Fotoaparát umožňuje také natáčet video ve vysokém rozlišení HD/720p. Je vybaven slotem pro paměťové karty SD, SDHC, SDXC, podporuje použití karet Eye-Fi pro bezdrátové přenosy dat s využitím technologie Wi-Fi a má i vnitřní paměť, byť s kapacitou jen 14 MB.Objektiv je 36× optický zoom Olympus ED 4,3–154,8 mm 1:2,9–5,7 a po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 24–864 mm. K dispozici je ještě digitální zoom s maximem 4×. Nechybí systém optické stabilizace obrazu. Disponuje tzv. duální stabilizací obrazu, tedy kromě optického stabilizátoru umožňuje také použít poměrně vysokou citlivost, přičemž rozsah je od 80 do 3 200 ISO, a další nastavení parametrů expozice tak, aby fotografie i videoklipy mohly být ostré.

Systém automatického zaostřování TTL iESP využívá metodu detekce kontrastu a nabízí standardní režim, makro, supermakro, bodové ostření, detekci tváří v záběru a režim sledování vybraného objektu AF Tracking, který dokáže sledovat zaostřený objekt, i když se na chvíli ocitne mimo záběr. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je v režimu supermakro 5 cm.Pro pohodlné, zábavné snímání poslouží inteligentní automatika. Tento režim rozlišuje pět nejčastěji fotografovaných scén a podle momentální situace volí nastavení expozice včetně volby použití výklopného blesku a provede i zaostření. K dispozici je dále pružná programová automatika, výběr šestnácti scénických režimů, funkce Beauty pro vylepšení pleti s použitím digitálního make-upu a dva speciální tvůrčí režimy, Panorama, umožňující plynule snímat široké panoramatické obrazy pouhým stiskem spouště a otáčením fotoaparátu, přičemž přímo ve fotoaparátu systém spojí tři snímky do jednoho širokoúhlého obrazu, a 3D fotografie, ve kterém je třeba pořídit dva snímky stejného objektu ze dvou úhlů a finální fotografie s trojrozměrným efektem je možno pomocí 3D brýlí prohlížet na televizorech, které 3D snímky zobrazují. A u nabídky samospoušti je navíc automatizované snímání při detekci domácích mazlíčků – Pet Auto-shutter.Přístroj nabízí deset „kouzelných“ digitálních filtrů, Pop Art, Dírková komora, Rybí oko, Kresba, Měkké zaostření, Punk, Třpyt, Akvarel, Odlesky a Miniatura, z nichž osm lze použít pro fotografie i video, Rybí oko a Miniatura jen pro fotografie. Miniatura dodává snímkům vzhled miniaturního modelu s velmi malou hloubkou ostrosti, sytějším, pestřejším zbarvením a větším kontrastem. Režim Odlesky vytváří paprskovité odlesky od všech objektů s vysokým jasem.Pro vyvážení bílé barvy je připravena plná automatika, čtyři přednastavené režimy (Zamračeno, Slunečné denní světlo, Žárovka, Zářivka) a možné je i vyvážení uživatelské s tím, že uložit je možno dvě nastavení. Výklopný elektronický blesk nabízí plně automatický režim, funkci snížení jevu červených očí, nucený záblesk a vypnutý blesk a má maximální dosah 6,2 m při nastavené citlivosti ISO 800 a se zoomem v základní poloze. Přístroj nabízí také technologii Korekce stínů.Napevno uložený LCD monitor má úhlopříčku 3 palce (7,6 cm), poměr stran obrazu 16:9 a rozlišení 230 kpx. Fotoaparát má vestavěný návod k použití, Photo Surfing a [ib] software pro prohlížení, organizaci, sdílení pořízených dat a třídění například podle osob, míst nebo událostí. Pro připojení je vybaven rozhraním mini HDMI typu D a kombinovaným konektorem USB 2.0 + A/V výstupem. HDMI technologie pro prohlížení snímků na HD TV umožňuje ovládání prohlížecího menu fotoaparátu pomocí dálkového ovladače televizoru. Jako zdroj energie slouží lithio-iontový akumulátor LI-50B, který je možno nabíjet přes USB. Dokoupit je možno adaptér pro napájení z elektrické sítě.

Olympus SP-810UZ bude v prodeji v černém a stříbřitém provedení od začátku září 2011.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

zkušební snímky pořízené tímto fotoaparáten, sem zde nenašel :(

Autor: Petr Muž

Založeno: 21.12.2011, 10:46
Odpovědí: 0

To co by mě nejvíce zajímalo, zkušební snímky pořízené tímto fotoaparáten, sem zde nenašel :( škoda

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: