Top 20 nejatraktivnějších softwarů pro práci s DF - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Top 20 nejatraktivnějších softwarů pro práci s DF

sw software

28. prosince 2004, 00.00 | Nabízíme vám přehled dvaceti čtenářsky nejatraktivnějších recenzí softwaru pro práci s digitální fotografií publikovaných v roce 2004. Které z recenzovaných programů vás nejvíce zaujaly?

Nabízíme vám přehled dvaceti čtenářsky nejatraktivnějších recenzí programů vhodných pro úpravu digitálních fotografií. Jde o opravdu pestrou koláž nejen samostatných programů, ale plug-inů zejména pro Adobe Photoshop.

Proč vznikají neostré snímky a jak je vylepšit /Jan Březina & Lukáš Sieger/
Každý fotograf se jistě potýká s problémem rozostřených snímků. Pokud se jim chcete účinně bránit, je potřeba znát příčiny obrazové neostrosti. Těch je celá řada. V dnešním článku si ty, které vznikají při vlastní expozici, popíšeme a naučíme se jednoduchá pravidla, jež nám pomohou k co nejostřejším fotografiím. Druhá část článku je pak věnována programovému doostřování snímků.

S Ninjou proti šumu v digitální fotografii /Jan Březina & Lukáš Sieger/
Nedávno publikovaný článek o příčinách vzniku šumu v digitální fotografii se setkal s mimořádným ohlasem, proto se k této problematice vracíme. V dnešním pokračování si popíšeme, jak zašuměné snímky vylepšit v digitální "fotokomoře" počítače.

Thumbs Plus - pořádek musí být! /Lukáš Sieger/
Propadli jste digitální fotografii a na stole se vám kupí velké množství CD s vypálenými snímky? Přestáváte se orientovat v množství naskenovaných obrázků? Potřebujete rychle a efektivně vyhledávat obrazová data v digitální podobě? Pak určitě přivítáte program, který dokáže více než jen spravovat vaše fotografie. Mezi ty propracovanější patří i program ThumbsPlus, kterým se zabývá dnešní článek.

Canon ZoomBrowser EX 4.6.1 /Luboš Němec/
Před časem jsme na našem serveru publikovali několik článků o firemních image browserech dodávaných k některým značkám digitálních fotoaparátů. Dnes je řada na aktuální verzi ZoomBrowseru společnosti Canon, která patří mezi celosvětově mezi největší výrobce digitálních fotoaparátů všech kategorií.

Photoshop: testujeme pluginy (JPEG2000) /Tomáš Barčík/
V dalším díle seriálu si ukážeme a vyzkoušíme praktický plugin pro ukládání obrazových dat ve formátu JPEG2000. Progresivní kompresi a dekompresi ocení především webgrafici a webdesignéři. Více informací najdete v naší recenzi.

ObjectRescue Pro 1.5 - záchrana smazaných dat z paměťových karet /Luboš Němec/
Smazali jste si omylem nějaké důležité fotografie, video či jiná data na paměťové kartě nebo se karta z ničeho nic tváří jako prázdná? Nevěšte hlavu, i na první pohled ztracená data lze v mnoha případech zachránit s pomocí specializovaných aplikací.

Instant Photo Scanner 1.0 /Luboš Němec/
Chcete si za pár korun vylepšit software ke svému skeneru? Instant Photo Scanner obohatí váš TWAIN kompatibilní skener o funkce vícenásobného skenování dané předlohy, různé formy výstupu a práci se skenovacími profily.

JPEG Resampler 2.22, šikovný český freeware /Luboš Němec/
Freewarový nástroj na hromadné zmenšování či zvětšování digitálních fotografií se občas může hodit. Chcete-li vědět, co všechno umí tento zajímavý český program pro Windows, přečtěte si naší krátkou recenzi.

Recenze: Zoner Photo Studio 7 - díl 3. /Vladimír Klaus/
V předchozích dílech jsme si popsali digitální podpis, práci s klíčovými slovy, operace s informacemi a další novinky. Dnešní díl bude zaměřen výhradně na nové možnosti editoru obrázků. Bude to korekce perspektivy, nové selektovací nástroje nebo třeba funkce na projasnění stínů.

Recenze: Zoner Photo Studio 7 - díl 1. /Vladimír Klaus/
Tak jsme se dočkali. Zoner Photo Studio 7 je na světě. V Preview jsem stručně představil novinky, v této sérii článků se s nimi seznámíme více do hloubky. Tento díl je zaměřen především na klíčová slova a digitální podpis, které patří mezi nejvýraznější vylepšení nové verze.

MRWFormat 1.60 a Camera Raw 2.2 pro Adobe Photoshop /Luboš Němec/
Sofistikovaný plug-in pro úpravy a import RAW fotografií do Adobe Photoshopu a Photoshop Elements s názvem MRWFormat nabízí velmi zajímavé služby. Oproti firemnímu plug-inu Camera Raw společnosti Adobe podporuje MRWFormat pouze digitální fotoaparáty Minolta, obsahuje však slušnou řádku interpolačních algoritmů a široké možnosti ovlivnění importovaných fotografií.

SkinTune 1.0 pro Adobe Photoshop /Luboš Němec/
Potřebujete barevně upravit pleťové odstíny na portrétových fotografiích a nechce se vám složitě manipulovat s korekčními funkcemi Adobe Photoshopu nebo jiných grafických editorů? Možná by vám v tom mohl pomoci nový plugin SkinTune společnosti PhotoTune.

FixerLabs plug-ins, úpravy digitálních fotografií v Adobe Photoshopu /Luboš Němec/
Společnost FixerLabs se specializuje na Adobe Photoshop kompatibilní plug-iny určené pro úpravy digitálních fotografií. Kompletní produktová řada momentálně obsahuje pět plug-inů a dnes vám nabízíme jejich popis.

Recenze: Zoner Photo Studio 7 - díl 2. /Vladimír Klaus/
V předchozím dílu jsme se seznámili s několika zásadními novinkami, kterými je hierarchické třídění klíčových slov, panel klíčových slov, hodnocení fotografií a možnosti digitálního podpisu. Dnes se zaměříme na podrobné seznámení s vylepšeními v oblasti zobrazení a editace parametrů fotografií a pochopitelně zbude místo i na další drobnosti.

Digital GEM PRO & GEM airbrush PRO, žehlička a restaurační nástroj na digitální fotografie /Luboš Němec/
Možná trochu drahé, ale zato poměrně účinné retušovací plug-iny nabízí ve svém internetovém obchodě společnost Kodak. Zatímco Digital GEM PRO dokáže z fotografií odstranit šum a případnou zrnitost, Digital GEM airbrush PRO vyhlazuje homogenní plochy s minimálním rozostřením a tedy jen s malou ztrátou detailů a umí též efektivně zrestaurovat a zvýraznit stíny.

Recenze: Zoner Photo Studio 7 - díl 4. /Vladimír Klaus/
V dnešním dílu se zaměříme na novinky v tiskové a publikační oblasti. Co je nového v html galeriích, nakoukneme do široké nabídky tiskových šablon a dostane se i na vylepšení CD Vieweru, resp. promítání.

PixVue: výkonný správce digitálních fotografií /Richard Krejčí/
Propracovaná správa digitálních fotografií přímo v systémovém prostředí Windows, bohaté možnosti exportu obrázkových kolekcí a hlavně jedinečné možnosti práce s metadaty ve formátech Exif, IPTC a XMP. Takovýmito vlastnostmi se může pochlubit freewarový produkt PixVue, jehož přiblížení přinášíme v této recenzi.

Adobe Photoshop Elements 3.0 - podrobná recenze /Luboš Němec/
Nová verze balíku Adobe Photoshop Elements 3.0 představuje ucelené řešení pro správu, archivaci a sdílení digitálních fotografií, samostatnou část balíku pak tvoří editor pro jejich rychlé či rozsáhlejší úpravy. Betaverzi produktu jsme měli možnost otestovat a s výsledky se můžete seznámit v podrobném článku.

RAW PhotoDesk 1.12, levný konvertor digitálních fotografií /Luboš Němec/
Konvertor digitálních fotografií ve formátu RAW se může občas hodit. RAW PhotoDesk navíc neumí snímky pouze převádět, ale můžete je v programu rovnou i barevně upravit, změnit jejich rozlišení, zaostřit je a poté uložit v několika grafických formátech včetně formátů TIFF a PSD se 16-bitovými barvovými kanály.

Aurelon PhotoPro LensTools & PhotoTools, užitečný doplněk pro Adobe Photoshop /Luboš Němec/
Dva nové Adobe Photoshop kompatibilní plug-iny série PhotoPro uvedla na trh společnost Aurelon. Plug-iny PhotoPro PhotoTools a PhotoPro LensTools jsou profesionální nástroje pro úpravy digitálních fotografií, které mohou výrazně vylepšit nejen v oblasti barev a různých fotografických efektů, ale především v oblasti různých filtrů korigujících zkreslení objektivu a chromatickou aberaci.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Recenze  » Recenze - software  

 » Recenze  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: