Ohlédnutí za Photokinou: Pentax a jeho miniaturní zrcadlovka - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photokina

Ohlédnutí za Photokinou: Pentax a jeho miniaturní zrcadlovka

Pentax Photokina 2004

8. října 2004, 00.00 | Společnost Pentax představila na veletrhu Photokina svojí novou digitální zrcadlovku *ist Ds, která má nyní lépe konkurovat modelům D70 od Nikonu a 300D od Canonu. Kromě toho byly k vidění i malé digitální kompakty Optio.

Pentax nepatřil mezi největší vystavovatele, ale na druhou stranu byl jeho stánek plný zajímavých novinek. Samozřejmostí však byla i opakující se show s modelkami předvádějící nejnovější výrobky, což byla atrakce běžná na stánku každé větší firmy.

K vyzkoušení zde byly DSLR zrcadlovky *ist D a *ist Ds, o které jsme již informovali zde. Druhý jmenovaný fotoaparát *ist Ds je opravdu velmi malá a lehká zrcadlovka, v ruce sice nebudí moc profesionální dojem, ale kvality se u ní skrývají pod povrchem.

Také digitální kompakty Optio MX4 lákaly k vyzkoušení. Jejich netradiční tělo budilo patřičnou pozornost. Podlouhlé tělo připomínající spíše videokameru ukrývá 4MP snímač, který snímá statické fotografie v rozlišení až 2304x1728 bodů, nebo natáčí video sekvence v rozlišení 640x480 bodů s frekvencí 30sn./s. K dispozici je také 10x optický zoom.

Závěr
Pentax je společnost, která nabízí jak filmové, tak i digitální zrcadlovky, které jsou velmi kvalitní, ale ne příliš rozšířené. Přiblížit se náročným amatérům se Pentax pokouší pomocí DSLR zrcadlovky *ist Ds, která se může chlubit například velmi malou hmotností. Digitální kompaktní fotoaparát Optio MX nabízí netradiční řešení konstrukce těla, sice ne tak radikální jako Sanyo Xacti, ale i tak na první pohled zaujme a okouzlí.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: